166745
  • [HUN]Crassus
    #152134
    Az RL-peenemnek van elég respectje:D
  • Dr DeViLKiNG
    #152133
    De a farkasért nem nő az e-peen
  • csokicsiga #152132
    Ez teljesen igaz!
  • [HUN]Crassus
    #152131
    hát én nem is veszek és nem azért,mert az említett nép fia volnék,pusztán csak látom,hogy semmi értelme ilyen faszságokra elverni a pénzt:P
    A farkasom ugyanoda elvisz mint a szellemtigris:P
  • [HUN]Crassus
    #152130
    nem éppen,mert akkor egy BMW-t 4 kerékkel meg egy kormánnyal vehetnél csak meg a szalonból....
  • csokicsiga #152129
    Ez van sajnos,piszkos egy világ,igazad van,de max annyit lehet csinálni,hogy nem veszel mountot,meg a többi extra xart.
    Én,3.5 éve játszok,de a havidijon kivül,mást nemfizettem nekik,nemis fogok :D
  • Chris
    #152128
    Remek példa... de sajnos nem arra amire szeretted volna, mivel az üzleti világban a fű választja a tehént attól függően, hogy annak milyen vonzó a szájszerve és emésztőrendszere, plusz a fű újra és újra visszanő és nehezen fogy el. Ha meg tényleg nagyon sok egyforma tehén kerül a legelőre és tényleg fogy a fű, akkor meg a tehén gazdája rontja el nagyon a dolgot, hiszen új legelőt kellene találnia neki.
    Remélem kellőképp plasztikus voltam.

  • [HUN]Crassus
    #152127
    hát ha minden szarért pénzt kérnél az téged minősít....modnom mégegyszer TISZTESSÉGTELEN piaci magatartás! Visszaélnek a pozíciójukkal és ez a bosszantó!
  • csokicsiga #152125
    LoL
    Mindig csak a sírás,tényleg nemmondja senki,hogy bárki fizessen a játékért jó esetben havi 2500ft-ot.
    Mi az a pénz manapság,xartsem ér!!!(Inkább fizetek 1-2 ezret havonta,mintha egy nyomorult tört szerveren kellene játszanom)
    Én,kb.hetente elköltök a tescoban 20-30 ezret,ez a 1-2 ezer havonta ezért a xarért,nem lényeg,aki ezt nemengedheti meg magának,az no comment...
    A másik meg,igazuk van,énis minden xarért elkérnék pénzt,mert ameddig van olyan,aki fizet azért,hogy a másik szerverröl a haverjával instázzon,az megérdemli.
  • picket
    #152124
  • picket
    #152123
    "...minden racionálisan gondolkodó cég, legyen az akár német, brit, kínai vagy kongói tulajdonú, maximális profitot akar elérni és ezért minden piaci eszközt használni is fog."
    Igencsak helytelen hozzáállás, és sajnos ezt tanítják közgáz címen. Egy tehén jut az eszembe, ami addig legel, amíg csak bír, hízik, már mozogni is alig tud (hatékonyság csökken), majd amikor fogy a fű csonttá-börré fogy, aztán éhen pusztul, mert a többiek lelegelik azt a kevés, sovány füvet is. De igaz, lehet hogy hónapokig, évekig kövér volt...
  • antgecc
    #152122
    Én nem fizetem, pedig állításod szerint KELL. Hogy van ez??!
  • lolSL
    #152121
    ez meg te is tudod hogy hülyeség. a wow KELL. KELL az új pvp mount, KELL az új glowing legendary, KELL ah-ban bohóckodni a goldért. KELL a belogolás holnap. nyilván nem dönthetek úgy hogy abbahagyom, hiszen ennek nincs alternatívája
    beetettek mindenkit egy egész más rendszerbe annak idején, kiút nincs (nincs elterelés szerű intézményrendszer), csak fizetjük a pénzt. és fizetjük és fizetjük, lassan a semmiért.
  • antgecc
    #152120
    Kényszerít téged valaki arra, hogy fizessél akár havidíjat, akár egyéb szolgáltatásért. A cég szolgáltatja a termékét (játék és fícsörök) te pedig eldöntöd, hogy megvásárolod-e. Ennyi. Akinek nem tetszik mehet a csába. Ilyen egyszerű.
  • lolSL
    #152119
    régen a havidíjért rendszeresen járt új content, most évente 2x. egyszerűen csak elképedünk hogy ahelyett hogy dolgoznának inkább még kevesebbet adnak és keresik a módszereket a kendőzetlen, pofátlan lehúzásokra. egy szigorúbb rendszerben rég börtönben ülnének tízmillió ember kizsákmányolásáért, észak koreában jól át is lőnék a fejüket
  • Chris
    #152118
    Ostobaság ostobaság hátán. Nem a levegő használatáért fizeted a havidíjat, hanem egy szabott árú szórakoztató szolgáltatásért, ergo döntési szabadságod van, vagy akarod és fizeted vagy nem. Pont.

    Külön kezelendő, hogy a plusz fizetős szolgáltatások (kar. transzfer, plusz mount, stb.) jelentenek vmilyen komparatív előnyt? Semmilyet, csupán kozmetikai faszságok, amire az embernek alapesetben semmi szüksége nincs, tehát nem kötelező kiegészítő szolgáltatások.

    Summa summarum ne sírjon senki olyanért, ami számára amúgy teljesen felesleges, de ő vmiért nagyon akarja, holott nem engedheti meg magának. Az ilyet hívják luxuscikknek.

    A cég kutyázása meg a zsidózás meg a buta emberek mentsvára, minden racionálisan gondolkodó cég, legyen az akár német, brit, kínai vagy kongói tulajdonú, maximális profitot akar elérni és ezért minden piaci eszközt használni is fog. Ez be is jön nekik, te fizeted a játékot, gondolom fizettél már extra szolgátatásért is, tehát akkor közvetetten te is leostobáztad magad, hogy egy ilyen ördögtől való társulattal lepaktáltál?

  • lolSL
    #152117
    jobb oldali upgrade fizetős?? :D
  • lolSL
    #152116
  • keymaker
    #152115
    Volt régen az a celestial mount, amiből ha jól emlékszem vmi 300M Ft volt abevételük első nap. Szerintem azt is fél évig fejlesztette egy 20fős stáb napi 12órás múszakokban:P
    Ez is hasonló kaliberű fejlesztés lehet. Azért vannak ennél sokkal komolyabb rendszerek, nem űrrepülő géphez terveznek itt vezérlőprogramot:P
  • picket
    #152114
    Kinek mire áll az zászló...
    Attól még a 20 sor nettó hülyeség marad , ahogy az "omg egy új feature mekkora plusz költség" is. kkhtx...
  • Bhalage
    #152113
    miert adnam be? van munkam, es szeretem csinalni, eszem agaba se lenne mashova menni, itt is akkora a felelosseg hogy az embernek felall a fasza tole (tudod mikor ilyen 100milcsacsokit teszel ide oda adatbazis szinten, mert vmi elkurodott). elsonel meg remeg a kezed, aztan megszokod..
    ez is egy ilyen tipikus fasz hozzaszolas reszedrol, azert mert a wow egy "jo" jatek, ugyanolyan halado mindenfele emberek dolgoznak rajta, akik semmilyen varazslatot nem csinalnak. attol mert egy csilivili jatek, ugyanugy semmi extra maga a program resz v adb resz, szemely szerint leszarom, hogy egy bank adatbazisat kurogatom, vagy egy jateket, ha ugy vesszuk az en munka 10csillioszor faszabb, ki a pocsom akar jatekot fejleszteni?
  • Dr DeViLKiNG
    #152112
    Nyilván ez ennyi. :D
    Nem is értem miért nem adod be az önéletrajzod hozzájuk, tuti felvennének a többi "skilles" orosz mellé.
  • [HUN]Crassus
    #152111
    "tisztességtelen piaci magatartás".....nekem azon is kikerekedett a szemem,hogy nem a Blizz ajánlott fel a nyereségéből adományt a JApó földrengés áldozatainak hanem lehúzták az előfizetőket...
    íííííííírdatlan mennyiségű hasznuk van évente a kiadások ellenére is és ilyen pofátlanságok hadát követik el évente.Ok ne transzfereljenek naponta 3x az emberek ,de lehetne mondjuk havi,félévi 1 gratis transzfer vagy névcsere vagy akármi.....
    2005-ben adták ki a játékot azóta sok bőrt lehúztak az endzsinről:P
  • Bhalage
    #152110
    latszik fingod nincs semmilyen fejlesztesrol foleg adatbazis alapu rendszerekrol, ehhez kurvara semmi uj dolgot nem kell csinalni ami nincs most a jatekban benne oO hisz cross realm faszsag mar akkor is ment, amikor en meg toltam es az kúrva rég volt.
    egy uj ID alapu kereses és ENNYI

    ez nem varazslat, hanem durvan kevesebb 20 sor gecc
    egy gecinagy szakítás, ahogy általában szokták, undorító, de amúgy jól csinálják, a sok faszkalap meg megveszi : )
    szal remelem nem gondoltad komolyan, hogy ezt most 100ember 2 honapig csinalta 16oraban
  • Mester01
    #152109
    Ertem köszi :)
  • picket
    #152108
    Más realmről is hívhatsz haverokat instázni. Plusz pénzért.
  • picket
    #152107
    És ez az összes felsorolt ember/csapat jelenleg is ott van órabérben. (Mielőtt valaki beleköt, valószínűleg hetibérben, mert ott az dívik, de a lényeg ugyanaz.)
    Volt egy pont, amíg a havidíj elég volt mindenre (javítások és új content). Aztán jött egy kieg, mindenki megint fizetett érte, meg ugye ment tovább a havidíj. Aztán jött olyan szolgáltatás, ami fizetős lett, de érthető volt, mert 1. korlátozni akarták a számosságát (ne költözgessen mindenki naponta) 2. nem volt a folyamat teljesen automatizálva (plusz ember kellett hogy elvégezze a munkát). Most már nem tudom hol tartunk, de kezd arra kanyarodni a dolog, hogy tényleg úgy érzi az ember, hogy amit eddig meg lehetett oldani előfizetési díjból (új fejlesztések, nem contenttel, hanem feature-ökkel játékélmény-javítás), azokért most már fizetni kell pluszba? Nem mintha érintene, de osztom a többlet-fonott-fejszőrzet-feltételezők nézeteit.
  • Mester01
    #152106
    miröl van szo? nem nagyon ertem... :S
  • Mester01
    #152105
    Valaki?
  • picket
    #152104
  • Dr DeViLKiNG
    #152103
    Gondolom nagy fejlesztő hírében állsz, hogy ennyire vágod mibe is kell belenyúlni, meg mennyire. Szeretem az ilyen embereket, akik arról magyaráznak amihez nem értenek.
    Csak egy kis példának. Ezért a funkcióért bele kell nyúlni a party systembe, a server-server közötti kommunikációba, a datacenterek közötti kommunikációba, a dungeon finderbe, meg még ki tudja mibe. Ezeket nem egy ember csinálta, így össze kell hangolni nem kevés ember munkáját, ami megint csak idő. Az idő meg pénz.
  • [HUN]Crassus
    #152102
    kifejtsem?
  • [HUN]Crassus
    #152101
    LIKE!:D
  • lolSL
    #152100
    2 napos*
  • lolSL
    #152099
    a 3 napos blizzcon streamre is kifizette 95 ezer ember a negyed évnyi wow havidíjat.. amíg ez van addig mindig fognak új módszereket kitalálni.
  • Hugh Hefner
    #152098
    ebben egyet kell értsek vele, ez nem akkora meló ám... ha a dungeon finder össze tud rakni, akkor ez kb egy kényelmi funkció, ami tényleg nem nagy cucc. az, hogy tárgyat is tudj küldeni, meg levelet, na az már tényleg melós, mert arra viszont abszolút nincs tervezve a kód, és nem is rakták bele utólag. eddig. megértem hogy miért nincs benne.

    viszont extrát kérni ezért tényleg pofátlanság, még ha az a feltevés akár jogos is, hogy minek fizessen meg vki olyat, amit nem hasnzál. abból a havi 8.000.000-szer x (mivel nem mindenki teljes árat fizet), BŐVEN kijön ez. és egy ilyen kaliberű fejlesztésre nem feltétlen előre kell megteremteni a konkrét forrást.

    szerintem
  • Dr DeViLKiNG
    #152097
    A 20 soros kódról meg annyit, hogy először meg kell tervezni, minden felmerülő problémát ki kell iktatni, bele kell piszkálni a több millió soros kódba, tesztelni kell. Ez így kb 10-20 ember nem kevés munkája, de miért nincs ingyen!
  • Dr DeViLKiNG
    #152096
    Viszonylag bonyolult fejlesztésről van szó, amit viszonylag kevesen fognak igénybe venni. Ezt csak így éri meg csinálni.
    Nem tudom te még mit szeretnél a havi 12 euroért. Ebből fenntartják a több ezres gm tábort, a serverparkot, és mellé még a többszáz tagú fejlesztői gárdát, ami nyomja a contentet a játékba.
    Egyébként meg még mindíg nem muszáj dolog sem a wow, sem ezek az extra featurek.
  • lolSL
    #152095
    meg mekkora fejlesztés lesz majd a cross faction invite 2x ennyiért pár év múlva :D
  • lolSL
    #152094
    vágod már fizetünk egy havidíjat amiből annyi bevételük van mint az összes xboxos játékukból együttvéve (évente minden szórakoztatóipari bevételt megdöntő cod, hello)

    fizetős party invite marhanagy fejlesztés tényleg így hogy már van crossrealm
    esetleg el tudom képzelni hogy akár 20 sor beírása is lehet a kódba