166745
  • Chris
    #152622
    Erre a részére próbáltam kitérni azzal, hogy valószínűleg az ilyen kevésbé érdekelt guildeket lekötné bármely más tartalom is, hiszen nyilván azért nem haladnak, mert más az érdeklődés, kevésbé hozza őket lázba a raid, tehát ők bőven jól elvannak már most is és ellennének akármi mással is, ha lenne.
  • PiszkosFred
    #152621
    De ezzel nem zarod ki a jatekosok azon reszet, akik sosem mennek hc raidre? Ha meg a hc gear sem eleg, akkor mit csinaljon szerencsetlen casual gyerek? Megis csak ok vannak tobben. Vagy ekkora diff lenne a normal es a hc kozott? Mibol oltoztetned fel a hc raidre az embereket, hogy legyen is eselyuk?
  • PiszkosFred
    #152620
    Annyiban santit a gondolatmeneted, hogy aki az elso heten nem olte le, az le fogja a kovetkezo hetekben, a maga es a guildje tempojaban. A blizznek az a jo, ha sokaig maszatol a 95% casual a tartalommal, mert addig is lekoti oket a dolog. Hogy a profik egy honappal a kieg utan mar unatkoznak/altrunoznak, az sajnos velejaroja a "profizmusuknak". Sok guildnek fel fogja adni a lecket a 25os t12 content a kovetkezo honapokban.

    Nagyon sokan csak most oltek meg Chogallt es Nefit a nerf utan, pedig volt ra X honapjuk, es hat a normal verzio nem volt valami hu-de-nehez. De nekik az volt, es volt is orom amikor lement.

    pvp-t nem kommentalom, egyszer anno kiseggeltem a rank11et - gm volt a cel persze, de a daizy(?) fele banda ellen eselytelen volt egy ido utan, mindig veluk kerultunk ossze, nesze neked az akkori server only pvp, na ott elfogyott az eletkedv/ero/szabadsag es egy eletre megutaltam a pvpt :)
  • Dr DeViLKiNG
    #152619
    Nagyon egyszerű erre a megoldás. Kevés az előzző raides hc gear az új instához(hc). Nem kell nagyon túlbonyolítani.
    Ilyen esetben lenne csak igazán verseny.
  • Chris
    #152618
    Én épp tegnap gondolkodtam el ezeken a dolgokon, miután láttam FS-en, hogy xy bosst az első hét után 10 v. 11 ezer raid győzte le. Ez alapján szándékosan túlbecsülve, mondjuk azt, hogy 11.000 x 25 játékos raidel pve tartalmat aktívan (nem figyelmen kívül hagyva a patch után jelentősen megugrott játékos-aktivitást), ami 275.000 játékos. Szerintem nyugodtan mondhatjuk, hogy aki első héten nem vetette bele magát az új raidbe és győzte le ezt a gondolom első vagy legkönnyebb bosst, az nem is igazi raid/pve célközönség, tehát nem is nekik fejlesztik az újabb és újabb raid tartalmakat. Na de akkor egy 10 milliós aktív előfizetői bázist feltételezve ennek a 3%-nak fejlesztenek? Mert a többinek ezek szerint úgyis mindegy, hogy mit csinál, elvan bármi mással is. Pontatlanok lennének ezek a fenti számok? Ha igen, igazítsátok ki.
    És itt jön a provokatív kérdésem: miért kell a pvp-t mostohagyerekként kezelni? Ezért kellett a korábban kompetitív és pvp alapú mmo műfajt cooperative AI gyilkolós single playerré "silányítani"? Gondoljunk csak bele, hol volt ennyire előrescriptelt pve központú tartalom az EQ-ban, az Ultimában, a Daoc-ban, az EVE-ben, az SWG-ben, vagy éppen a Planetsideban? Teljesen más mozgatta ezekben a dolgokat, nem véletlenül emlegetik őket a mai napig.
    A szövegértésben kevésbé járatosak számára, nem arról van szó, hogy a wow szar, hisz 10 millió légy nem tévedhet, csak differenciáltabb tartalom kellene bele a nem-legyeknek is.
  • antgecc
    #152617
    Te beteg vagy.
  • PiszkosFred
    #152616
    Rutin. Azok az arcok, akik mar az elso resetben szallitjak a hc killeket, azoknak mar sok ujat nem tudsz mutatni. Profi, kellokeppen koordinalt csapatok, akik tudjak mit miert tesznek. Tudna nekik is a blizz ujat mutatni, es tudna sok jatekos is, de felo, hogy a lassan 10 eves motor (fejlesztes idejet is kalkulalva a 7 eves jatekhoz) lehetosegeit meghaladja minden ilyen otlet. A az elmult 11 "evad"/tier bossai szinte minden lehetoseget kimeritettek. Varjuk meg a hc25 killeket, lehet csak az elso par boss 10esben az easymode, a tobbinel jon a szivas.
  • lolSL
    #152615
    kb abbahagyom a wowot ha ethereal alli faj lesz
    mindig azokkal akartam játszani bc óta MIÉRT A RATYIK MELLÉ KELL TENNI ŐKET
  • lolSL
    #152614
    mmowneden kint van az állítólagos 4. kiegről a teljes dokumentum
  • lolSL
    #152613
    van már 1v1 balance? shadow priest miért hasztalan spec vanilla óta?
  • Dr DeViLKiNG
    #152612
    Pont ezaz, hogy nem az az 5% hc játékos a fontos. Melós Pityu hiába ül le a gép elő, a célja nyilván nem a hc raidelés lesz (nem is lehet ha max 1-2 órát játszik naponta). Akkor meg nem értem mire fel ez az easymod. Az egy dolog, hogy a normal könnyű. Legyen is az, legyen pugolható, de akkor annyit adjon már magára a blizzard, hogy a hc - ami a kihívást jelentő fokozat lenne - ne egy vicc kategória legyen.

    Ja és pvp sírás is lesz még a mai nap.
  • PiszkosFred
    #152611
    Ha megvan a gear, onnantol nincs mirol beszelni.

    Cata elejen, friss 85oskent lement az egyszeri jatekos 5 fos hcba, es ket hetre felvette a szopoalarcot. Sirt, ritt, nyivakolt, anyazott. Meg arra a szornyu tettre is vetemedett, hogy harom ev utan CC-t hasznaljon dungeonban. Botrany, skandallum!

    Aztan ket het mulva megvette a repus lilakat, a devenyitibibacsi pontjaiert kaphato szuper kek cuccaidat, majd onnantol behuztad a trash es aoe, jott a kes a vajon effekt, mert mar megvolt hozza gear, es onnantol ismet bohocliga szintjere kerult a jatek.

    T11 raidben a bossok nem eroltettek meg magukat, alig csinaltak valamit, azok meg konnyen tanulhato dolgok voltak. Kerdes csak az volt, meg van e raiddps, eleg kemeny e a kekes-lilas tank vagy eleg e heal a kezdet kezdeten. Aztan 6-7 reset, es mar vittel le 1-1 altot is magaddal mert csak a kristalyok szama nott a gbankban...

    A wowot meg mindig tobbsegeben az az egyszeri jatekos jatsza, aki melos nap vegen leul, es ki akar kapcsolni picit, es hat legyunk oszintek, nincs kedve senkinek sem 3 oras raiden szivni folyamatosan. Ha folyamatosan sziv, megunja, es mashol keres szorakozast, ami nem jo uzletileg. Mert ugyebar nem az 5% hc progressbol hiusagi kerdest csinalo jatekos/guildbol folyik be tobb penz a Blizznek, hanem a maradek 95% lesajnalt casualbol.
  • Shifty7
    #152610
    Sziasztok!

    Pár barátommal, a Hellscream EU szerveren játszunk, és azon gondolkoztunk, hogy erre a szerverre is kéne egy olyan guild, amit szinte, vagy teljes mértékben csak magyarok gyarapítanak. A guild még nem alakult meg, ez csak egy felmérés, arra vonatkozóan, hogy mennyien jelentkeznének hozzánk, ha ez összejönne.

    Természetesen minden kaszt jelentkezését várjuk sok szeretettel. A korhatár 17+
  • antgecc
    #152609
    Nekem nem volt elég, én együtt érzek vele. Mikor kijött a Cata és nekiláttunk az első instáknak, olyan boldog voltam, hogy újjászületett a játék, nincs több aoe, hanem cc-zni kell, különben wipe. És már az altokkal aoe megyünk végig az instákon. Szánalmas. Az eleje még nagybetűs játék volt, kihívással. Jelenleg pedig lehetőséget ad a blizzard a gombok véletlenszerű nyomkodására, mert gondolkodni nem igazán kell.

    Raidekre még nem jutottam el, nem is nagyon vágyom rá, de több ismerőstől hallom, hogy vicc kategória az egész.

    Ez a keressünk más játékot duma pedig eléggé elavult. Aki mmo-zni szeret, annak marad a wow, mert csak ennél van tartalmas endgame. Legalábbis a többihez képest. Plusz a régi wowos barátok, akik 6 éve a friend listában vannak, és még sorolhatjuk.
  • Ulthuan
    #152608
    Ja. Haldoklik a WoW... :-P
  • Dr DeViLKiNG
    #152607
    Hát cata kezdés után, azt várta volna az ember, hogy itt is lesz tökölés. De úgy néz ki tényleg csak a hiányzó gear volt a baj ott is.
  • Zsoltika 007
    #152606
    Komolyan ha ennyire szar neked miért nem keresel más játékot? Ha meg mégis ennél maradsz tedd már meg hogy nem ide sírsz minden nap! Elmondtad a véleményed, meghalgattuk! Köszi elég volt...
  • 1Darton1
    #152605
    Amikor ICC-ben 2 nap alatt halott volt 9 hard mode, vagy TOC-ban 2 óra alatt 4 boss, akkor még nem lepődtél meg? Vagy ennyire rossz a memóriád?
    Nem tudom miről akarod meggyőzni magad, de más módszert kell választanod.
  • Dr DeViLKiNG
    #152604
    Már három boss megdöglött hc-n. Micsoda kihívás ez is
    Ezen meg hangosan felnevettem:
    H: Shannox Jul 5, 2011 20:05
    H: Beth'tilac Jul 5, 2011 21:19
    Lement a trash, aztán második pullra a boss is?
  • Forcee
    #152603
    magenak melyik spec jo fejlödésre és low lvl bgkre?
  • Lacee
    #152602
  • Dr DeViLKiNG
    #152601
    Istenem mi lett ebből a játékból... dungeon boss közben megmondja merre menjek mit vegyek fel, mit interruptoljak. Csoda hogy nem nyomogatja helyettem a gombokat...
  • r4pt0r
    #152600
    Tudod folytatni.
  • tréj
    #152599
    Sziasztok ha felhúzok egy karit a starter editional 20ig és utána megveszem a sima wow-ot akkor a 20as karimat tudom majd folytatni vagy újat kell kezdeni?
  • Tatyla
    #152598
    én még egyenlőre ezt a 7 napot se aktiválom be :D
  • Botond #152597
    Nem, csak 7 ingyen nap powa :)
  • Attila1234
    #152596
    Nem számolgattam, hogy hány magot hasznol ki a WoW (kettőt tuti), de az biztos, hogy szereti a processzort nagyon. Mindenhol megvan a fix 60-80 FPS, dungeonban 50+, de ha átmegyek Firelands-re napi küldetéseket csinálni, akkor lesz 10, és nem a hű de nagy grafika miatt, hanem azért mert rohangál 50+ játékos plusz a mobok. Ez pik-pak megeszi a gépet, pedig szerintem nem kéne, csak annyira őspusztulat az engine, hogy nem bírja lekezelni normálisan.
  • Chris
    #152595
    'Sup? Te is újra?
  • Botond #152594
    3 magot használt magyarul anélkül, hogy egy spell elsült volna.
  • Botond #152593
    Csak ugráltam körbe stormwindbe egy kicsit, és a 4 cpu kihasználtság felugrott 90-60-50-10%-ra. Sajna most vmit vacakol sg és nem tudok feltölteni képet, mert érvénytelen hivatkozást ír. Mondjuk csetre se tudok felvenni senkit ugyanezen okból. Másnál nincs ilyen gond amúgy?
  • Zsoltika 007
    #152591
    Ja és 1920x1200-as felbontásban tolom. Ez azért ad feladatot a cpu-nak is. Valamivel etetni kell a vga-t. Egyébként a wow egyáltalán nem hajtja ki a vga-m. Még egyszer sem pörgött úgy fel a venti mint pl a Crysis2-nél.
  • Zsoltika 007
    #152590
    Nem úgy értettem. Hanem ahogy te néznéd. Az úgy semmit sem ér. A bill kijelzője is a task managert nézi btw. Csak nem mind1 hogy játék közben látod vagy ha ki taskolsz asztalra. Én erre gondoltam.

    ". Engem egyébként nem győz meg a grafikon, mert csak 2 magról látszik, hogy intenzíven használja,"
    "A grafikonok alapján nem látom, hogy "szépen skálázódik 4 magon"

    Q6600 cpu 3ghz-re húzva, 4gb ddr2 800 ram, intel x25-m ssd, gtx480 vga Win7 x64. Minden beállítás a legmagasabbra téve. Dx11-módban indítva. Nekem skálázódik, és kihasználja az összes szálat! 3-4 sec alatt betölt bárhova és minden megjelenik nem úgy mint hdd-ről mikor még hosszú másodpercek telnek mire minden karaktert megjelenít a képrenyőn (főleg fővárosban).
    Ha butítod a grafikát valószínűleg nem hajtja ki az engine a cpu-t. De persze ez természetes. Akinek nincs bika cpu annak is tudnia kell játszani.
  • picket
    #152589
    Azért hogy a task manager semmit sem ér, az egy kicsit túlzás. Nem tökéletes, de a semminél több, ráadásul ha háttérben van, akkor is mér, nem csak pillanatnyit, így amit mondasz, az teljesen értelmetlen (lévén ott a grafikon). Devil screenshotján is szépen látszik, hogy hol alt-tabolt ki a játékból (cpu3 elég nagyot esett). Engem egyébként nem győz meg a grafikon, mert csak 2 magról látszik, hogy intenzíven használja, a másik kettőn nem látszik az alt-tab, és amúgy is 10% környékén pihengetnek. Mindegy, nem ezért kérdeztem, ha úgy érzitek, hogy ugyanolyan magokkal rendelkező 4 magoson gyorsabb, mint 2 magoson, akkor legyen, csak amikor én utoljára láttam, akkor konkrétan egy szálas volt még a wow. (Most látszik a screenshoton, hogy 41 szálat futtat, persze kérdés, hogy a processzorhasználatából mennyi meg a mainre, és mennyi a többire. A grafikonok alapján nem látom, hogy "szépen skálázódik 4 magon".)

    Attól még hangsúlyozom, hogy ha ez a tapasztaltok, akkor biztosan így van, én csak azt mondtam, hogy óvatosan biztassunk embereket drága hardver megvételére, ne csak úgy "minél nagyobb, annál jobb" alapon.
  • Zsoltika 007
    #152588
    Meg ezen látni mind a 4 mag kihasználtságát egyenként. És a wow nagyon szépen skálázódik 4 magon. Nem szokott az lenni mint pl a World of Tanksban hogy az egyik mag mindíg 100%-on van a többi meg 20-25%-on mozog.
    Tehát igenis kell a 4 magos cpu ha ki maxolt grafikával akarunk játszani vele. Hiába van Gtx 480 a gépben mégis le esett az fps og-ban alap 2.4 ghz-en. Mikor felhúztam 3-ra már stabilan játszható volt. És szerintem ha be tennék egy még erősebb 4 magos cpu-t még magasabb lenne.
  • Zsoltika 007
    #152587
    Az a baj a task manager francokat se mutat. Mikor bent vagyok a játékban a logitech bill lcd képernyőjén mutatja a ramot meg a 4 szálat és ahogy bent a játékban mozogsz akkor látszódik hogy bizony og-ban felmegy 80-90%-ra is. Ez a cpu össz terhelése, tehát mind a 4 szál ki van használva. (3ghz-re húzott q6600-on)

    Ez a mérvadó, nem a task manager. Mert olyankor nem vagy a játékban, nem forogsz stb.
  • Ulthuan
    #152586
    Hát, rettenetesen le lett húzva. Olyan hibákkal ment le, amivel instant wipe lett volna az eredmény egy hete.

    Jellemző példa, a hunteremnek kedden 347 ailvl-e volt. Kicsit ráfeküdtem, és most (vasárnap estére) 357. Csak azért nincs meg a t11 4-set, mert egy rugó elninjázta előlem a tokent... :-)

    Apropó, nem tud valaki egy jófajta PVE -klánt a nem túl hardcore, de azért progresselő fajtából, ahová kéne tank/hunter? (bloodscalp horda)

  • antgecc
    #152585
    Erről beszéltem. Nem az a gond, hogy nerfelik, hanem az, hogy mennyire...
  • Ulthuan
    #152584
    Magyarok főleg a bloodscalpon meg Arathoron. Olyan, aki segít...hát, nem tudom :-)
    Egyébként nem kell a para, nagyon causual - friendly lett a dolog.

    A régi raid nerfjeiről meg annyit, hogy tegnap voltam alttal Chogall-on. 5 nagy add után, fixen a tűzben ácsorgó emberkékkel 9-15k közötti dps-el 3-ik tryra lement. Az emberkék közül 4-en első ízben voltak ott. A tanknak 351-es ilvl-e volt. Szerintetek nerfelték? :-)
  • joeker
    #152583
    Köszönöm a felvilágosítást. Akkor egyelőre irány a 20-as szint.

    Még annyi, hogy melyik szerveren vannak magyarok, akik esetleg
    segítenének is egy kezdőnek,ha elakad?
  • Dr DeViLKiNG
    #152582
    Ez most reggel, amikor alig vannak orgri közepén(és mediumon van minden).