166745
  • Terensz
    #152744
    Utolsó karakteremet húzom épp, ez a rugó már nem fér bele :-)
  • mezarius
    #152743
    Nem nem mérgezem pedig szeretném csak nem tudom hogy kell. Amúgy már ezzel a totyogós madárral ami nem tud repülni ezzel is sokkal gyorsabb mint gyalog. Amúgy nem tudom de én tényleg nem kapok XP-t a virágokért de semmit. Amúgy mi az a track? Második szakma az alchemist lett.
    Amúgy általában 5 és 20 perc között szoktak behívni nem olyan sűrűn de így is örülök neki. Úgy vettem észre hogy a hílereket keresik inkább. De mindegy a rugoval viszont élvezetesen lehet ölni. A healer meg csak hátulról tápol HP-val biztos nagyon izgi lehet.
  • jazzy
    #152742
    Szerintem húzd fel helyette ;)
  • Terensz
    #152741
    Ja, még pár kérdés:

    - Ugye mérgezed a fegyvereidet? Nemsoká lesz deadly poisonod a lassú fegyveredre :-)

    - Ugye trackeled a növényeket?
  • Terensz
    #152740
    Amúgy abban, hogy mennyi xp-t kapsz a leszedett virágért, 2 dolog dönt.

    - hozzád képest mennyire lowlevel a terület
    - és a herbalism skilledhez képest mennyire lowlevel a növény.
    Ez utóbbinál úgy figyeltem meg, hogy a narancssárga, sárga egyre megy, zöldért kicsit kevesebbet kapsz. Szürkéért pedig alig, de azért kapsz.

    Lowlevel területen szürke virág kb. 45 xp.

    De azt is kalkuláld be, hogy repülő mounttal - bár xp-t a semminél alig kapsz többet, de kb. 10-szer gyorsabban fogsz haladni a szedéssel.
  • Terensz
    #152739
    Akkor szerintem menj dungeonról dungeonra, főleg, ha 1-2 perc alatt behívnak. A mi dungeon groupunkban csak a tankot hívják be rögtön, többieknek 5-8 perc kb a várakozási idő. Éjszaka meg teljesen véletlenszerű, hogy miből van kevés.

    Nyilván ha így lesz, akkor majd a virágszedésre térj vissza level 60 után, mikor tudsz majd repülni.

    - Mi lett amúgy a második profession?
    - És melyik spec mellett döntöttél?
    - Melyik realmen tolod?
  • mezarius
    #152738
    Oké.
    Közben sikerült bemenni egy dungeon fight-ba és nagyon élvezetes így 4-en 5-en menni jó érzés egy jó csapatmunka részese lenni. Ráadásul szereztem nagyon jó cuccokat is. A növényeket ghostlandon szedtem és lvl 24-es vagyok.
  • Terensz
    #152737
    Virágszedésért még akkor is kapsz xp-t, ha a te szintednél alacsonyabb területről szeded, csak akkor keveset. Ha a te szintedned megfelelőről szeded, akkor nagyon keményen osztja :-)

    Dungeon finderben jelöld be a szerepedet (rugóval csak damage), majd menj mondjuk random dungeonba. Így kapsz minden dungeon végén egy zsákot, amiben van egy random kék köpeny, öv vagy kesztyű.

    Bent érdemes beírni, hogy very first character :-) Én ha ezt látom, külön odafigyelek az új emberkére, amúgy sem cseszegetek senkit. Elég ritka dolog amúgy :-) És így, hogy nincs heirloomod, még hihető is :-)

    Dd-ként (damage dealer) amúgy veled kapcsolatban úgysem lesz senkinek sok elvárása, kb annyi, hogy ne húzz be mobot, hagyd ezt meg a tanknak.

    Lowlevel instákat kb. 2 tapasztaltabb emberke le tud duálozni (a dungeon szintjének megfelelő karakterek). 3 végigdarálja. Persze ehhez jól játszó és jól gearelt tank kell.
  • mezarius
    #152736
    Amúgy most nyomom a herbalismet ezerrel de hol itt az XP? Már 78-as de XP-ből még 1 darabot nem kaptam. Csak szedem és szedem őket de semmi.
    Amúgy hogy kell belépni egy instába? Megnyitottam dungeon findert és ott mit csináljak?
  • Terensz
    #152735
    A ninjapullozó hunterek engem is bosszantanak :-)
    Meg ugye mikor a tank beírja egy mb után, hogy "r?" (nyilván a healernek szánva) a hunter az első, aki visszaírja, hogy "y" :-D

    Aztán meg megy a sértődés, ha valaki lehuntardozza :-) Rosszabb esetben a 3. ninjapull után a tank összehúzza a fél instát és kilép :-)) Egyszer healerként estem ilyennek áldozatul :D 10 percig röhögtem :DD

    Tankként eddig összesen 2x büntettem így, de ott nem lehetett fegyelmezni, mindenki össze-vissza pullolt.
  • Terensz
    #152734
    "hol találom" kérdésre több megoldás is van.

    Egy városban (pl. silvermoonban) menj oda egy olyan őrhöz, aki fölött az egérmutatód térképet formáz, beszélj vele, profession trainer -> herbalism.

    Ha már megvan a profession, akkor a minimap melletti nagyítóban be tudod állítani, hogy milyen érdekességeket jelezzen ki, pl. a profession trainert is tudod jelöltetni.
  • Sunrider924
    #152733
    Hat kinek milyen a beallitottsaga, elozo szerveremen pvp szerver volt, aztan meguntam hogy atlogoljak a mainemre es visszagenkeljem a hulyeket, ugyhogy most pve szeron vagyok. Kezdoknek inkabb ezt(pve)ajanlanam, es akkor nem kell instaba "menekulni" :)) Az instazas az szerintem egy magasabb nehezsegi fokozat ,mert ott egyutt kell mukodni a masik 4 emberrel/szerepkorrel a siker erdekeben, es sokan mar fasultak hogy segitsenek kiigazitani a bakit. Vagy csak nem erdekli oket, mint pl stonecoreba a hunter csak ugy multishotolja az elso boss elott a trashpackokat mikozben en a tnak meg feluton sem voltam hogy elerjem az elso mobot. Rakerdeztem hogy a fejen ul vagy egyszeruen csak elfelejtette a misdirt, eredmeny: kovi ket trahs pakot ugyanugy ninjapullozta...
    A szintezo klan jo otlet, a klanperkek sokat segitenek, meg egy klanon belul sokfele ember van sokfele hangulatban, van akinek ahoz is van kedve hogy uj fiukat babusgasson
  • Terensz
    #152732
    Én megértelek amúgy, és azt is tudom, hogy egy-két ilyen p.cs is elég ahhoz, hogy elvegye az ember kedvét.

    Én a cata előtt egy kicsivel kezdtem, és kezdő játékosként én is találkoztam ezzel az állatfajjal. Még most is találkozom, hogy hosszú ideje vagy healerrel vagy tankkal (leginkább tankkal, warri, dk, pala) fejlődöm, kis idiótákra néha úgy kell rászólni, votekickelni, megvédeni a healer igazát, stb.

    De ha nem instában fejlődik az ember, akkor 1.: (szerintem) kevésbé érdekes a játék, 2.: akkor majd a Cata HC instákban még bosszantóbb lesz a sok kis okostojás núbozó, 3.: az is legalább ennyire bosszantó, amikor az ellentétes oldal 85-ösei az embert órákon át gankelik egy lowlevel területen, questelés közben. Instában legalább ez ellen védve vagy.

    Emberi tényezőkre számítson az ember fia, ha wow-ozásra adja a fejét.

    És van még egy-két megoldás a kezdőknek:
    - elfogadja egy leveling guild meghívását, chatel picit a tagokkal, megnézi, milyen az értelmi szint, megírja, hogy kezdő, és segítséget + partnereket kér instázáshoz. kb. 100%, hogy fog találni.

    - ez a megoldás is tetszik: feleségem a bnet fórumon talált valakit, aki 5 fős guildet akar létrehozni. Ők 5-en csak instában fognak fejlődni, 3-an teljesen kezdők. Ennek eredményességéről még nem tudok mit mondani, 2-3 napos az ötlet és még van, aki nincs level 15.
  • Sunrider924
    #152731
    Kozbe meglestem hogy mit mutat a Bannerban a Gyakran ismetelt kerdesek link, neked is ajanlom figyelmedbe, legtobb kerdesedre ott a valasz.
  • Sunrider924
    #152730
    7ik drb 85os karimon vagyok tul , es a masodik szerveremen. Szerintem eleg sokat instaztam en is. Bc-ben volt mar 3 altom. Irtam egy szot amin szerintem atsiklottal, "ujabban", ez a kulcsszo. Mas volt az instazas 6 evvel ezelott es egeszen mas lett ujabban. Olyan embertipust sikerult felfedezenm aki annak orul ha masokkal kitolhat/leszolhat/cseszegethet stb. Fene tudja en regen/most azert megyek egy instaba mert kell onnan valami, es mindent ennek rendelek ala, ha a dps eleg es fekszik a boss marhara nem erdekel ki mekkora dps-t tolt, a healer turta kozben az orrat stb, ellenben ez az uj allatfaj foleg ezzel foglalkozik, es igen, van neki is heirloomja es megy kicsiket basztatni. En erre gondoltam es szerintem egy kezdo jatekosnak pont az ilyenek veszik el a kedvet.
  • mezarius
    #152729
    Jah megvan a X köszi.
    És hol találom a herbalism trainert?
  • Terensz
    #152728
    "az instazas is jo otlet de akkor annyira felgyorsul a szintezes, hogy a questelest hazavagja, Kezdokent lehet elvezne felfedezni a wow vilagat es olvasgatni a quest szovegeket, masreszt az instazas ujabban arrol szol hogy 4v 5 heirloom ruhas mindentudo lenuboz mindenkit. Inkabb ajanlotabb a worldofwarcarft.hu olvasgatasa a kaszt sajatossagairol es csak azutan probalgatni a melyvizet, sztem."


    Én sok karakterrel sokat lowlevel-instáztam.
    Ezek a herloomos srácok a legtöbb esetben normálisak, és nem érdekli őket, hogy mennyit damage-elsz, csak majd Cata HC-ban. És mivel full heirloomban vannak, az sem érdekli őket, hogy mire needelsz.

    Néha persze lehet tuskókkal találkozni, akik pl. leninjáznak egy healer druidot, amiért needelt egy agis leatherre, el sem tudják képzelni, hogy a healerük amúgy feralként feljődik, amikor épp nem healel. Én ezekre az idiótákra fütyülök magasról.
  • Terensz
    #152727
    A 450/450 csík előtt keresd!
  • Terensz
    #152726
    Ott van az :-)


  • mezarius
    #152725
    Nekem nincs a szakma mellett piros karika áthúzva. :(
  • Twinseen
    #152724
    Sziasztok! Valaki tud magyar oldalt a Karakter áthelyezéssel kapcsolatban? :) Főleg az Accountról Accountra rész érdekelne.

    Aki esetleg már csinálta, attól kérdezném még, hogy a karakternél levő Heirloomos itemek is megmaradnak-e? (Mert azt olvastam, hogy az itemek megmaradnak, de nem részletezték, hogy a sima szürkétől a epices cuccokig minden.) Tehát az 1-80 és 1-85-ös itemekre gondolok.
    Az is megfelel ha egy angolul jól tudó kolléga 3-4 sorban levezetné nekem :)

    Előre is köszönöm a választ!
  • bujcsik555
    #152723
    Sunrider924 elég jól leírt mindent, de itt hosszabban megtalálsz minden szakmáról információt.
  • Terensz
    #152722
    Primary profession 2 lehet. Elvileg lehetne a blacksmith az egyik, akkor mining kellene mellé. Viszont nem tudnál magadnak páncélt kovácsolni, mivel a BS csak mail-t és plate-et tud készíteni, te pedig csak a bőrt tudod használni.

    (Ettől függetlenül lehetnél kovács, hiszen 400-as skilltől te is tudnál kesztyűre és bracerre gemslotot vágni - ami a BS bónusza - tehát kb. semmivel sem profitálnál kevesebbet, mint pl. egy plate-es. De javaslom, hogy más profession-okat vegyél fel.)

    És igen: eldobhatod bármikor, bármelyik professiont. A profession lapfülön katt az áthúzott piros körre.

    Rugónak jó a skinning/leatherworking, herba/alchemy, herba/inscription, mining/engineer, mining/jewelcrafting. Vannak más alternatívák is, mindez sokmindentől függ, hogy neked mi a jó. Pl.: akarsz-e másik karaketert később, pve, vagy pvp rugó akarsz lenni. Ha én 1 karaktert akarnék csak, akkor herba/enchanting lennék rugóval, az biztos.

    #152719: minden szava igaz, de egy lexikont nem lehet egy hsz-ben leírni :-)
  • Sunrider924
    #152721
    Nincs gond, meg kell erteni meg egy dolgot, ketfele szakma van, gatherer es crafter, gathering az gyujtogetes, mint a herbalism , mining, skining , crafter az meg valaminek az elkeszitese a blacksmith, tailor, leatherworker, alchemy, engineering, enchanter mind gyartanak valamit az osszegyujtott nyersanyagokbol.
    Gond azert nincs mert ket szakmat tanulhatsz tehat meg mindig fel tudod venni a herbalsimet a blacksmith melle, masik kerdes hogy nincs ertelme ennek a parositasnak igy, mert az altalanos elgondolas az hogy oszeparositod a dolgokat, azt gyujtod amit utana feldolgozol es akkor igy nez ki hogy pl Blacksmith + mining, Leatherworking +skining, Herba+ alchemy.
    Amugy barmi megtanult szakmat eldobhatsz es trainernel masikt tanulsz. Az actionbar jobb oldalan van egy konyv kinezetu icon, annak az egyik fulen vannak a szakmak es a szakma melett egy piros karika athuzva, ha arra kattintol akkor torlod az adott szakmat
  • mezarius
    #152720
    Oké
    Szakmát amúgy újra lehet valahogy tanulni? Mert sajnos már a smithinget választottam de szívesen változtatnám akkor herbalism-re.
  • Sunrider924
    #152719
    Amit irsz az majdnem jo, de csak majdnem. Menjunk sorba:
    -mivel belf kezdon van onnan emlekeim szerint csak Undercitybe tud eljtuni ha megtalalja a terkep bal felso sarkaban levo palota be4lso termeben a teleportot ami UC udvarara dobja ki
    - mivel kezdo jatekos, lovese sincs ki a fene az a garosh es hogy hol tanyazik orgriban. Tovabba abban sem vagyok biztos hogy atkototte a heartstonejat barhova mashova a belf kezdorol.
    Ami mukodik:
    - ha gyujtogeto szakmat vesz fel, az komoly xp-t ad, van aki csak ezzel elszintezett 85ig(nem ajanlott, ront a jatek elvezeti faktoran)
    - a warchief command van minden fovarosban, ergo Undercityben is ha lemegy a lifel, kozepen ott lessz a hirdetotabla.
    - az instazas is jo otlet de akkor annyira felgyorsul a szintezes, hogy a questelest hazavagja, Kezdokent lehet elvezne felfedezni a wow vilagat es olvasgatni a quest szovegeket, masreszt az instazas ujabban arrol szol hogy 4v 5 heirloom ruhas mindentudo lenuboz mindenkit. Inkabb ajanlotabb a worldofwarcarft.hu olvasgatasa a kaszt sajatossagairol es csak azutan probalgatni a melyvizet, sztem.
  • Terensz
    #152718
    Szia!

    Járj instázni rendszeresen!
    Ha első karaktered, akkor legyen mindenképp valamilyen begyűjtő foglalkozásod is, rugónak nagyon jó kisebb szinten a herbalism, és egy tonna xp-t fogsz kapni a begyűjtögetés során. (Mellé én enchanter lennék, ha most kezdenék, és csak egy karaktert szeretnék.)
    Ha bármikor is a későbbiekben nem tudod, hogy merre menj tovább, hs-elj Orgrimmarba, és a Garrosh apánk épülete előtti táblán vedd fel a questet a következő területre (Warchief command - ... lesz a quest neve)
    Ashara felé indulj, csináld végig. El fognak utána küldeni Stonetalon mountains-ba, kb. 34 leszel, mire a q lánc végére érsz, és Grommash-t (ha jól emlékszem az ork fickó nevére) le fogja dobni Garrosh apánk a hegyről. Ha 30 után unod itt a banánt, vagy herbalista vagy, menj inkább Strangethorn Vale-be.

    Ha nincs hová menned: mindig menj Orgrimmarba felvenni a Warchief's command questet!
    És amíg questelsz, mindig pörögjön a dungeon finder :-)
    Nekem a még bevált területek: Dustwallow Marsh -> Thousand needles -> Tanaris -> Un'goro (ha enchanter vagy: Felwood) -> Swamp of sorrows -> Blasted lands -> level 58-on pedig: irány Outland. Itt már hamar belerázódsz.

    Sok sikert!
  • mezarius
    #152717
    Sziasztok. megint én vagyok :D
    Csak azt szeretném kérdezni hogy ghostland után hova a fenébe menjek tovább? Mert a következő mapon ( eastern pli akármin) nagyon erős mobok vannak amikből 1 is simán bever. Eddig nem volt baj. silvermoonból ghostlandba de most?
  • Hugh Hefner
    #152716
    a hülyék mindig is többen voltak, és mindig is hangosabbak, ezért tűnik úgy, hogy ez a segglyukak világa...

    amúgy mezarius ne aggódj annyira a talent pontok miatt, nem kerül vészesen sokba újratalentelni, ha esetleg elrontasz valamit.
  • mezarius
    #152715
    Ezer köszi még nem olvastam végig de eddig nagyon hasznos köszi mégegyszer na olvasom is tovább :D
  • bujcsik555
    #152714
    Ezt olvasd el, alapjaiban leírja mit kell tudni a karatkeredről. Ha ezen az oldalon rákeresel a l2p kulcsszóra, még több kezdőknek szóló leirást találhatsz a játék egyéb részeiről. :)
  • mezarius
    #152713
    Sziasztok!
    3 napja kezdtem a wowwotlk-et és van egy lvl 21-es blood elf rougo-m de nem tudom hogy mire nyomjam a talent pontokat. Azt se tudom hogy melyik mire jó. Még 1 pontot se toltam semmire nem akartam semmit fölöslegesen. Szóval valaki tudna segíteni?
  • Vincentcloud
    #152712
    Én Bloodscalpon vagyok kezdetek óta de nekem soha nem volt bajom az emberek hozzáállásával, értelmes emberekkel vettem magam körbe, illetve értelmes emberekkel tartom a kapcsolatot, és ennyi :) Különben is ahogy egyik kedves barátom mondta vala: "A hülyék vannak kevesebben ezért nekik kell hangosabban ordítani hogy feltűnjenek a tömegben"
  • Shortstop
    #152711
    Véleményem szerint a skandinávok a legnormálisabbak.
  • 1Darton1
    #152710
    Ez annál is homályosabb. :F
  • Zsoltika 007
    #152709
    Értsd: Nem seggfejekből áll.
  • 1Darton1
    #152708
    Az értelmes guild elég tág fogalom sokaknak.
  • Zsoltika 007
    #152707
    Keresni kell egy értelmes guildet, és azokkal játszani. Tök mind1 melyiken vagy.
  • picket
    #152706
    Ennek így nem sok értelme van, mert legfeljebb a hangadók beírják, hogy "szar a bs", és ezzel a téma le is van tudva. Ha tényleg kíváncsi vagy a véleményekre, akkor fogalmazz meg rendes kérdéseket, hozzájuk válaszlehetőségeket, írd meg nekem, és felteszem a felmérések közé. Akkor meglátjuk, hogy ténylegesen mit gondolnak az emberek, amikor nem jön néhány nagyokos, hogy lehurrogja őket. Aztán az eredményt meg lehet beszélni.

    Ez a lehetőség más témában is adott bárkinek!
  • LaliK
    #152705
    Soha nem játszottam magyarokkal és valószínűleg egy szót sem szóltam magyarul 4 év alatt...
    Angolokkal vagyunk el a legjobban