166745
  • Jimbo
    #153750
    Nagy kaland, nem sokat vesztettél vele:)
    FS mindig is WoW-os fanboiok gyülekezete volt, szemellenzős faszkalapok...
  • Dr DeViLKiNG
    #153749
    Lefordítom neked ezt a "in a future patch"-et:
    SOHA.
  • QuippeR
    #153748
    1) az fs egy szar oldal
    2) de nem a tiéd
    3) tehát nem te döntöd el, hogy mit láthatsz rajta és mit nem
    +1) nem kell látogatni. évek óta nem néztem rá, és még élek.
  • maniac001
    #153747
    Jaja törölték az accomat is a buzi FS-osok mert nekem nem tetszik a kung-fu panda. szeretkezzenek az anyukájkukkal akkor :)
  • Zod
    #153746
    Oda van írva, hogy a következő patchban remélhetőleg meg tudják csinálni.
  • Dr DeViLKiNG
    #153745
    Mai random raid finder tapasztalatok.
    1. raid: wipe az első trashen -> disband
    2. raid: első boss 50% hpra levíve első tryon. Aztán már volt 10% on is (76 millió hp (occu'thar=70 millió)), de sokan megunták -> disband. Amúgy ez ilyen 5 fős hc kategóriás nehézségű boss (stackel, orbhoz fut ha debuffot kap, aoe előtt losból kifutni).

    Elnézem, ahogy ilyen full sötét emberek majd bekerülnek későbbi bossokhoz. Jó móka lesz.. :D
  • lolSL
    #153744
    és a "rossz szó"ba kb egy olyan beletartozik ha d3 megjelenési dátumhoz beírod hogy te nem veszed meg aznap, csak egy hét múlva, és már repülsz is :D
    nagyon durva nézni egy friss hírnél az első 15 percben párszor frissítve hogy milyen ártatlan kommenteket meg usereket képesek eltakarítani mert olyanjuk van
  • lolSL
    #153743
    nem csak a pandás topicban, hanem minden egyes topicban mióta létezik az oldal. najó talán az első években tűrhető volt, akkor még volt humorérzéke pár arcnak, mostmár csak öreg faszok akik nem értik az átlag wowost.
    egy rossz szót nem lehet szólni a lehető legdiszkrétebb módon se ami nem jön be nekik, mert 5 percen belül nyoma nincs az accountodnak se.
    egyszerűen sorba kéne állítani őket és felpofozni a társaságot cascade kivételével, ő legalább mást le tud ugatni a blizzardon kívül ha fos.
  • maniac001
    #153742
    Ez az attila1234 egy FS-os arc ugye?
    Szerintem nem ő volt, de ennek a pandás izének a topikjában a FS-on törölnek mindent ami nem a tulajok véleményét tükrözi. faszkalap banda. Tuti a blizzartól kapják a fizetést :P
  • Dr DeViLKiNG
    #153741
    És a folytatás... úgy látszik túl sok ember zargatta őket ezzel, úgyhogy kitalálták, hogy a segítés helyett leszarják az egészet. Fasza support
  • Dr DeViLKiNG
    #153740
    Hát őőőő.. erre nem is tudom mit írjak.
  • Attila1234
    #153739
    Ilyet én nem mondtam. :)
  • shaddam
    #153738
    És akkor rosszat, vagy kritikát nem is lehet írni róla mi?
  • tigeroo
    #153737
    Hagyd maar szimpla troll
  • Tatyla
    #153736
    én már végig se olvasom ha olyan...
  • Attila1234
    #153735
    Ráadásul mindezt egy olyan topic-ban, amit állítólag ennek a játéknak szenteltek. Őrület!
  • shaddam
    #153734
    A kolléga egy legalja troll, de igaza van.Úgy véded a wowot mintha valami főrészvényes lennél.
  • Sáska
    #153733
    ezzel en is igy vagyok. a cataclysm-et akkor vettem meg, amikor kijott, es csak tegnap leptem meg a lvl80at. Az uj teruletve erve viszont azt vettem eszre, hogy nagyon gyer cuccaim vannak (holott nagyjabol egyenlo aranyban instaztam es questeltem), hiszen szinte minden 2. mob utan le kell uljek enni, vagy kotozni kell magam. Meg a legtobb dungeonbe sem mehetek be, mert nem eleg magas az itemlvl-em.
  • lolSL
    #153732
    ha gyerek lennék szeretném a codját
  • Dr DeViLKiNG
    #153731
    Istenem, ez a "Kotickozás" annyira szánalmas még mindig. Nem kéne már felnőni gyerekek?
  • Bhalage
    #153730
    $_$
  • lolSL
    #153729
    New Guild Services Now Available
    In a nutshell:
    Guild Master Faction Change costs $40 US.
    The Guild Master Realm Transfer costs $35 US.
    The Guild Name Change costs $20 US.
    You will receive a $10 discount when purchasing Guild Transfer and Faction Change in the same transaction, for a new total of $65 US.

    lol..
    szóval ezért vezettette be bobby az egész guild levelinget hogy egy névváltásért pénzt tudjon majd kérni mert senki se fog újraalakítani így :/
  • Hugh Hefner
    #153728
    egyébként én pl akkor is élvezem a játékot, hogyha nem feltétlen kihívás, egyrészt nem jutok el raidre, mert kazuárkodom, másrészt mivel keveset játszom tudom élvezni a szerepjáték részét is, ha meg nagyon kell, hogy bonyolult rotát toljak, és maximálisan ki legyenek elégítve a reflexeim, akkor nem egy mmorpg-t játszom, ahol 100-as ping az alap, lol, ne itt várjatok összetett dolgokat...

    de tudom ajánlani ezt azoknak akik szerint a wow rota túl egyszerű és lassú. ez nem az : )

  • picket
    #153727
    Nem is értettem miért pofáztok mindig bele
  • Attila1234
    #153726
    Bocsánat. Nem tudtam, hogy magaddal beszélgetsz. :) Ebben az esetben elnézést kérek.
  • picket
    #153725
    Már várom mikor craftolhatom le egy blizzard mmo-ban a pinazúzás hatalmas műfallosza nevű epic buzogányt!!!!!1
  • picket
    #153724
    Jajj jóember! Hol nem szarom én le a Blizzard mit csinál? Még pozitív példának is hoztam egy korábbi terméküket, erre spawnolsz itt mint ügyeletes többminttestőr és testtel felfogsz egy nem létező merényletet ellenük. Szépet alkottak a wow-val.

    Mára. Nekem. Ennyi. Nem. Elég.

    Így tagolva, lassan, minden egyes szót megízlelve, megértve. És nem akarok hozzá toolt. Mert leszarom. Ebbe is láss (olvass) bele amit csak akarsz :p
  • Attila1234
    #153723
    Látom, nagyon vidám vagy. Jó is az, ha az ember tud örülni a saját humorának. ;) Egyáltalán nem fogok meglepődni, ugyanis már vagy egy éve megmondta a Blizzard, hogy kisérletezgetnek sandbox technológiákkal az új MMO kapcsán, és azt is elmondták, hogy nagyon óvatosnak kell lenniük, ha playerek által létrehozott cuccokról van szó. :)
  • ShaiHulud
    #153722
    adna eg arra epitkezne :) eveben is ez az egyik nagyszeru dolog. de pl wowban total nem megvalosithato az ilyen rendszer, mert warcraft loreja a szerzokhoz kotott, ok kell hogy alakitsak.
  • Bhalage
    #153721
    azert kivancsi leszek, hogy mi lesz a naaaagy fs.eu megmondoemberek legujabb megmondasa, ha veletlen kiderul, hogy a titán sandbox alapokra epitkezik :D:D:D:D uj isten szuletoben, mindenki mas aki mast mond hulye lesz. esetleg kimoderaljak :D figyeljetek meg
  • Attila1234
    #153720
    Kettőnk közül te ferdítesz, amikor azt állítod, hogy csak azért mert volt egy DOTA meg egy Counter Strike, akkor már ez az üdvözítő irány. :P Ki fogja ezt szponzorálni? Néha bejön egy-egy jó ötlet, ez tény, de a WoW nem ilyen játé, törődj bele. A StarCraft II viszont igen, vagy azt kifelejtetted? Szóval nem kellene nagyon baszogatni azzal a Blizzardot, hogy nem ad toolokat, mert ad. Csak nem mindenhez. A gecik.
  • ShaiHulud
    #153719
    jo de ezt senki se vitatta hogy jo leeht a user generated cucc, konkretan azzal van a baj, hogy a WOWBAN hianyolja picket az ilyen iranyba torteno valtozast. amit nem veletlenul nem lepett meg blizz.
  • ShaiHulud
    #153718
    most megint teszed az agyad... vilagos votl mit akarsz DE WOWBAN EZ NEM VALOSITHATO mar meg, mert nem ilyennek keszult. majd a kov blizz mmo lehet pont ilyen lesz, mert annal megtehetik hogy eleve igy kezdik.
  • picket
    #153717
    Nem elismerem, hogy "kósza ötletsziporkáról van szó", hanem próbálom megértetni veled. Ha elferdítesz valamit, attól még nem lesz igaz.

    Ekkora. Vagy ekkora. Alig vetnek ezek hullámokat, teljesen leírhatóak, nem is értem hogyan jutottak eszembe.

    Példátlan szorgalommal fitymálsz le minden hülyeséget amit összehordok, miért ez a hatalmas harc? :p

    A youtube példája a szememben hatalmas baklövés. Az utóbbi egy hétben 0 darab filmet és 0 darab sorozatot néztem meg, a tévét be sem kapcsoltam, de órákat nézegettem youtube videokat. Mennyről mindenről maradnánk le?! Nem tudnánk hogyan kell egy rendes svéd ételt megfőzni, hogyan kellett volna befejeződnie a kedvenc filmünknek, stb, stb, stb. És ez mind ingyenes, amatőr tartalom. Lehet, hogy neked ez smafu, és nem állítom, hogy csak és kizárólag ez a jövő, de minden egymásra épül, amit youtube-on összehoznak a népek, az be fog kúszni a mozikba is, mint ahogy ők is a mozikból vesznek ötleteket. És persze van egy rakás selejt is, de olyan van profi dolgokból is elég.
  • QuippeR
    #153716
    világos, hogy a user content jelentős része (99%-a) nem lesz elfogadható minőségű. de erre nem az a válasz, hogy a user contentre nem lehet szolgáltatást építeni, hanem az hogy nagyon jó értékelési rendszer és trendfelismerési mechanizmusok kellenek hozzá. másrészt meg az internet egy long tail alapokon működő business, ami viszont azt eredményezi, hogy egy igen szűk réteget kiszolgáló kínálat is lehet nyereséges. ami látható is abból, hogy él és virul a youtube, pedig a sorozatok nagyrészt valóban jobb minőséget képviselnek az ott található videókénál.


    és nem állítottam, hogy könnyű megvalósítani egy olyan toolbox-ot, amivel a user generated content alapú mmo sikeres lehet. még csak azt se mondtam, hogy én meg tudnám. inkább azt állítottam, hogy az első néhány iterációja biztosan bukás lesz, mivel valóban nagyon nehéz ügy. sőt, leginkább azért írtam be, hogy elmondjam: szép dolog álmodozni, de ma még nem reális, hogy ilyen játékok készüljenek nagy stúdióktól. ahhoz kell az a néhány bukás, vagy igen szolid siker, ami meggyőzne egy nagy kiadót arról, hogy rakjon mögé pénzt. és amit még csak a sima sandbox mmo-knak se nagyon sikerül elérni.
  • Attila1234
    #153715
    Mégis mekkora? :D Példátlan szorgalommal hordasz össze mindenféle sületlenséget, anélkül, hogy reálisan belegondolnál a megvalósítás mikéntjébe. E comment alatt van a válaszom. Egyébként meg nem kell vastagon kiemelned a kis mondókádat, ennyire nem kell erőszakosnak lenni, ha már magad is elismered, hogy csupán egy kósza ötletsziporkáról van szó. :)
  • Attila1234
    #153714
    Ennek sajnos ellentmond a YouTube példája. Annak idején azt remélték tőle, hogy az emberek majd mindenféle igényes és jópofa saját készítésű filmet fognak feltenni oda, ami részben igaz is, de messze nem olyan mértékban, hogy képes lenne valódi alternatívája lenni a sorozatoknak vagy a filmeknek. Nagyon szép dolog a saját készítésű content, de az emberek jelentős része fogyasztó, és nem olyan, aki képes jó minőségű tartalmakat előállítani. Ez van. Az egekig ajnározott sandbox stílus ellen nincs kifogásom, biztos jó lesz, de azért ne higyjük azt, hogy a játékosok majd csudát fognak tenni. Hány darab olyan közösségi project készült, ami igazán átütő siker lett? Half-Lifeből lett egy, a Warcraft 3-ból meg szintén egy.
    Szeretnék még példákat hallanni, mert egy dolog elképzelni a "community driven content" szépségét, és egy másik dolog megvalósítani azt.
  • picket
    #153713
    "...példának hoztam fel, hogy mekkora potenciál van a játékosok által alkotott contentben..." - Olvasd el még egyszer az idézetet.
    Még egyszer.
    Megvan?
    Remélem azt nem vitatod, hogy a maga idejében egy dota mekkora durranás volt, és a blizzardnak eszébe sem jutott. Én csak erről beszélek, nem konkrétumokról. Követelhettek tőlem konkrétumokat mindenre, amit említek, de felesleges. Az előzőből fél oldal flém lett, és nem is érzem szükségét, nem is látom, hogy bármi más oka lenne a hsz-ednek, mint cukkolás, a maga ovis módján, hogy aztán bármit válaszolok azt kivesézhesd, hogy miért nem jó. Ha nincs annyi fantáziád, hogy magadtól eszedbe jusson, hogy fps játékok az ezredforduló előtt tudtak olyat, hogy a szerverről lehúzzák a pályát, toltok egy kört, aztán jöhet a következő amire az előző semmilyen hatással nem volt, akkor mit mondjak? Mondjuk azt, hogy a war3 is tudta ezt? :c

    Jöhet a többi bugyuta kérdés:
    -Ki üzemelteti jelenleg a szervereket és mit adna ki a kezéből?
    -Ki meozta a war3 pályákat?
    -Most hogyan működik az üzleti modell, és hogyan változna? Nem mondtam, hogy war3 pályákat is tök ingyen alkották szorgalmas amatőrök?
    -Semmiféle ideális mmo nem került szóba, szellemeket látsz.
    -Ötleteket csak megvalósítással lehet igazolni vagy cáfolni. Ez egy ötlet, aminek nekiestetek, én nem akartam igazolni, te akarod minden áron cáfolni. Ha nagyon ragaszkodsz a cáfoláshoz, akkor tedd bele azt a pármillió fejlesztői emberórát egy ilyen projektbe, és lássuk hogy mekkorát bukik. Majd tapsolunk, hogy bebizonyítottad. Nekem most épp nincs erre kapacitásom

    És végül: "...példának hoztam fel, hogy mekkora potenciál van a játékosok által alkotott contentben..."
  • picket
    #153712
    Ugyan hagyd, pályaszerkesztőről beszéltem, meg rotáról, meg hogy mennyi str van a szöges deszkán
  • QuippeR
    #153711
    jelenleg még a "theme park" típusú mmo-kban sokkal több pénz van, mint a "sandbox" mmo-kban. majd valamikor meg fogják azt is csinálni, amiről te beszélsz. az első néhány próbálkozás bukás, a tizedik-huszadik meg óriási siker lesz, de ez nem most fog bekövetkezni, és a WoW-topik jólelkületű látogatói már nem fognak rá emlékezni, hogy megmondtad.


    aki nem érti, arról beszél, amikor a híroldalakról áttevődött az internet súlypontja először a blogokra, majd a közösségi hálózatokra. egy ugyanilyen változás szinte 100%, hogy be fog következni a játékok tartalmában is, csak egyelőre nem tudni, hogy mikor és milyen formában.