166745
  • ShaiHulud
    #154075
    szerintem az ertelmes tobbseg ertette, hogy mit takar a "kazuar".
  • eXequtoR
    #154074
    Na, de hol marad a szeretet lányok ?!
  • picket
    #154073


    -A szlenget definíciója szerint nem érti mindenki, ha olyan közegben használod, ahol nem valószínű, hogy érteni fogják, akkor a bizony te hibád. Azért kíváncsi lennék, hogy ez pontosan milyen szlengből való szó. (Ne fáradj, megkerestem, és állítólag a PC guru a bűnös.)
    -A zsír nem egy vegyület megnevezése, hanem vegyületek egy csoportjának, már ha kémiai kifejezésként (ha úgy tetszik szlengként) használod, amit a vegyület szó használatából feltételezek.
    -Józsika klassz bringájára megy a kép, mert még sosem fordította senki ebben a topikban furcsán az angol "class" szót.
  • 1Darton1
    #154072
    Tehát egy régi szleng kifejezést nem ismersz, és ezért én vagyok a felelős. Bocsáss meg!
    Ha majd a király és zsír szavakat merészelném használni, akkor zárójelben hozzáteszem, hogy nem uralkodóról vagy vegyületről van szó.
    Én például azt a kifejezést nem ismerem, hogy valaki szivárványt hány. Habár nem is akarom tudni mit jelent, nem mozgok túl jól a nerd körökben, és nem is áll szándékomban.
    Ami a legnagyobb baj, hogy attól tartok nem vicceltél. Viszont a Józsikás részre kíváncsi vagyok. Az benne az izgi, hogy névelőt használtál egy személynév előtt?
  • antgecc
    #154071
    Hja... 1-2 hónapig, aztán elvész, mint who, aion, rift...
  • Bhalage
    #154070
    kazuár. lol
  • [HUN]Crassus
    #154069
    ne veszekedjetek mindjárt SWTOR!:P
  • picket
    #154068
    Most ezt komolyan el kell magyaráznom? "Enyhe képzavart" az önkéntes nyelvújítói ténykedésed okozott, mellyel egy csúnya, oda nem illő, ráadásul már másra használt szót alkottál meg a casual playerből ahelyett, hogy lefordítottad volna, vagy megpróbáltad volna a lényeget megfogni, és azzal alkotni egy szóösszetételt magyarul, vagy egyszerűen használtad volna az eredeti angolt. Biztos, hogy nem először látom ezt a szót ebben a kontextusban, bár nem biztos, hogy korábban is te követted volna el ezt a jó ízlés elleni terrortámadást. Csak hogy világosan fejezzem ki magam: kazuár a nénikéd, klassz a Józsika új biciklije, és még sorolhatnám. Ha angolul írod, vagy ironikusan/viccesen (de helyesen), akkor semmi baj nincs vele, de az ilyen ronda, japán kiejtésű (hogyan lett az L-ből R?) madarakra ami lett belőle kinyílik a grammarnazi a zsebemben, és szivárványt hányok.

  • 1Darton1
    #154067
    Az gáz, hogy nem értem, hogy mit akarsz ebből kihozni?
    Esetleg az enyhe képzavar kavart meg, amivel a jelenlegi furcsa tendenciát akartam illusztrálni?
  • 1Darton1
    #154066
    Én olyat nem írtam, hogy jó lett volna, épp ellenkezőleg.
  • picket
    #154064
    "mi volt annyira nagyon jó a bc-ben mint pvp?" - Semmi különös. Az idő megszépíti az emlékeket.
  • picket
    #154063
    "Az újhullámos kazuár facebook stílus viszont egyre inkább virágzik."
    "Az újhullámos kazuár"
    "kazuár"



    Mi az a kazuár? Újhullámos kazuárt nem találtam
  • Hugh Hefner
    #154062
    átugrottam a bc-t meg a wotlk-t, de már annyira sok embertől hallom, áruljátok el, mi volt annyira nagyon jó a bc-ben mint pvp? nem kötekedés, csak nem láttam. az ezelőtti legutóbbi rendszer amit láttam, az a vanilla rangos rendszere volt.
  • 1Darton1
    #154061
    Hogy kinek mennyire halott, azt nagyon sok szempontból lehet nézni.
    A klasszikus pvp bc-ben halt meg, a klasszikus raidelés pedig wotlk-ban.
    Az újhullámos kazuár facebook stílus viszont egyre inkább virágzik.
  • Dr DeViLKiNG
    #154060
    Heti minimum 20 nyert bg. Hát simán megéri
  • 1Darton1
    #154059
    Arénában ha elég mélyre mész, akkor ott is elég afk-zni. :F
  • lolSL
    #154058
    nem érdelek , én nem mondtam hogy ez jó vagy rossz

    a külön bekezdésbe írt tény a bc óta igaz a játékra, független a ratingektől meg pandáktól :)
  • [HUN]Crassus
    #154057
    arénába azért minimális ügyesség mindenképp kellett, még a heti limit kiütéséhez is....egy 10-es BG-ben el AFK-zol aztán megvan a heti cap.....van-e még lejjebb??
  • [HUN]Crassus
    #154056
    jééé pugaréna 2.0 supported:P:D
  • 1Darton1
    #154055
    Ez miért gázabb, mint a pug arénázás?
    Gondolom észérved nincs mögötte.
  • lolSL
    #154054
    In patch 4.3 we’re changing the daily battleground (BG) to reward 100 conquest for a win (up from 25). In addition, every non-rated BG that you win will also give you 50 conquest. There is no limit to how many BGs you can run this way, up to the normal conquest cap.

    wowisdead
  • LeWyTy
    #154053
    vagy guildrun dungeon/raid
  • flashpointer
    #154052
    aréna
  • kekksz
    #154051
    Mivel lehet leggyorsabban húzni a guild reput?
  • antgecc
    #154050
    Hát akkor bekaphatják. Az, hogy 7 éve fizetem, kissebb megszakításokkal, az bizonyára nem elég....
  • Dr DeViLKiNG
    #154049
    Nem tudom mik voltak a feltételek(de kellett pl., hogy a blizz levelezési listán rajta legyél).
  • antgecc
    #154048
    Mit jelent az, hogy veterán? Mi ez a dolog? Sztem mind2-en veteránok vagyunk, de pl nekem nincs semmi ajándék kulcsom.
  • Dr DeViLKiNG
    #154047
    Ha valakinek van egy feles ilyen ingyen wow+bc kulcsa (amit a veteránok kaptaj), és nem kell neki, akkor megdobhatna vele. :p
  • 1Darton1
    #154046
    Egyelőre úgy néz ki, hogy marad a 25-ös, mert történt egy összeolvadás-szerű valami. De nem igazán tudnám megjósolni az eredményét, rövidtávon sem.
  • tarti19
    #154045
    Igazából Devil észrevételeire reagáltam, csak még téged is hozzáfűztelek, mert látom a realmunkon, hogy most ott nem klappolt valami, ergo te voltál a válaszcélpont.
    Amit te írtál az teljesen jogos:P Ezzel nem is akarok vitatkozni, mert én is így látom...
    Szóval nincs gond, csak picit elkalandoztam :D
    Ti most hogy raideltek maradt a 25?
  • 1Darton1
    #154044
    Nagyon elbeszélünk egymás mellett.
    Ugye az megvan, hogy a heroic mode-ot szándékosan egy szűkebb körnek csinálták? Nem kell mindenkinek mindent azonnal megcsinálni ebben a játékban. Pont ezért van bent a normal mode a játékban. Ami szerintem részben kiherélte a raidelést, viszont gyengített formában mindenki láthatja a bossokat még az adott patchen belül.
    Szóval megint megkérdezem, Te mit szeretnél, hogy a heroic mode is könnyű legyen, és az ügyes játékosoknak ne rakjanak be semmit? Vagy legyen egy heroic fölötti nehézség is, amit egy idő után megint csak könnyűvé kellene tenni, mert zavar téged? Így mennénk el szépen a végtelen számú nehézségi verzióig a mostani helyett, ami ugyanazt a célt szolgálja, amit Te szeretnél, csak nem veszed észre.
    Simán lehet életképtelen speceken tolni, csak ne akarjon heroic mode-ot.
    Tényleg vázold fel a koncepciódat, mert nagyon nem értem milyen nehézséget szeretnél, ami mindenkinek megfelelne. Esetleg azt szeretnéd, hogy számodra lőjék be, és a maradék 10 millió meg elmehet zabot hegyezni?

    Nem, nem sok nekünk ez a heroic mode, nem azt írtam. Pont ellenkezőleg, a régi rendszer sokkal megerőltetőbb volt. Most azzal szemben alig kell raidelni, hogy hasonló eredményeket érjünk el. Viszont kell hozzá legalább 25 ember, amit magyar viszonylatban egyre nehezebb összehozni.
  • 1Darton1
    #154043
    Elég egyszerű a válasz erre is, amit nem szeretsz csinálni, ne tedd, és másnak ne próbáld megmondani, hogy mit szeressen. :)
    Milliónyi irl példát lehetne mondani arra, hogy miért butaság, amit most írtál.
  • tarti19
    #154042
    Egyértelmű, hogy a normál kutyafüle a heroic módokhoz képest, ráadásul teljesen jogos, hogy csak a legkitartóbb, legjobb játékosok érjék el ezt.
    Viszont az, hogy a hc bossokat, itt legyen csak Baleroc, Betti nerfeletlen formában alig 2K guild ölje a nagy nerfig, azért elgondolkodtató. Ugye 10 milla előfizetőből kiindulva ezért ilyen alacsony százalék.
    Blizzardnál úgy döntöttek nyitnak egyet azok felé is akiknek nincs annyi idejük, heti 5x5 órás raidre, ahhoz, hogy ne kelljen akár 2-3-4 hónapon át tartó progress érdekében küzdenie.
    Akárhogy nézem most is nagyon kötve a pve, hiszen az eredménycentrikusság miatt nem lehet életképtelen specceken tolni az elején.
    Egyébként ugye érezzük, hogy 500+ wipeot tett bele a Paragon hc Ragnába..Ez az egyik véglet, ami után el lehet gondolkodni, hogy valami mennyire is nehéz. Lk hc-t emg már nem is kell említeni, hiszen egyetlen egy guild a földön aki 5% buffal tudta csak beverni..
    Üzletpolitikailag meg nem az a a cél, hogy 50K embert szórakoztasson a wow, de nem hiszem, hogy ezzel ezt a csoportot büntetné.

    Végére pedig amit írtál, "nem szoktunk hozzá az utóbbi időben, hogy ilyen sok időt szánjunk a raidelésre", ez pedig egyértelmű, hogy a tapasztalt, jó képességű játékosoknak is lehet sok ez a hc mód...
  • Zenszkij
    #154041
    A raidelés egy felesleges időpazarlás. Jön az új content és a cuccaid xart se érnek. És már bocs, de ha meg is engedhetném magamnak se hajítanék ki az életemből heti öt-ször öt órát raid progressre, wipefestre. Én ezért hagytam abba. Bármit is el akarsz érni ebben a játékban akkor orrvérzésig kell tolni. Ez a legnagyobb hátránya.
  • 1Darton1
    #154040
    Az encounter egy bossfightot jelent, valószínűleg a content szóra gondoltál.
    Én itt ilyen 65, 73, 66%-okat látok wowprogressen, nem 0,2-t.
    Ha valakinek a normal bossokhoz, vagy a jelenlegi 6/7 heroic Firelands bossokhoz heti 5x5 óra kell, akkor ott nem a játékkal van a baj.
    Pont az a lényeg, hogy széles skálán mozogjon, és mindenki megtalálja a kihívást. Nem értem mit szeretnél. Legyen minden olyan könnyű (még a heroic is), hogy az átlag játékosok 2 óra alatt letudják? Az ügyes játékosoknak pedig lenne félévente 10 perc szórakozásuk. Ez nem hiszem, hogy bárki érdeke lenne.

    Panaszkodhatunk, mert nem szoktunk hozzá az utóbbi időben, hogy ilyen sok időt szánjunk a raidelésre. De még mindig nem értem mit akartál ezzel mondani a téma kapcsán.
  • 1Darton1
    #154039
    Lehetünk álszentek, de bizony sokak esetében fontos összetevője a motivációnak, hogy olyat érjenek el, amit a többség nem tud, és ez látszódjon is. Ez az új rendszer részben megkönnyíti a raidelést, részben kevesebb motivációt jelent a korábban is raidelni akaróknak.
    Összességében egy olyan folyamat indult el, hogy a korábban raidelésre alkalmatlan játékosok tömegét sikerül bevonni a játék ezen részébe, ezzel párhuzamosan a tapasztalt játékosok pedig abbahagyják. Ez főként a magyar játékosállomány csökkenésében és minőségromlásában látszik igazán.

    Első ránézésre a többségnek ez hasznos irány. Majd kiderül, hogy hosszú távon a zászlóshajók elvesztése milyen hatással lesz az átlag játékosokra és a játék egészére.
  • tarti19
    #154038
    Cata nyitó raid encounter... Itt vár ránk ez a 4 "főboss".
    Aktív 10 milla előfizetőből alig látta 0.2% a content patchek raid főbossait...
    Nem kihívás pedig az amikor heti 5 raidet tolunk 5 órában:)
    Azért ezt akárhogy is nézem óriási skálán mozog, erre rájön a 10/25 ember skillje, ideje, s összeszokottsága is...
    Szóval elég sok ponton átsiklott, ami másoknak bizony nehézség.

    Igazából arra, hogy azt mondtátok, nem úgy jött össze ez a content, ahogy az előző, ez tény és való, de még így sem panaszkodhattok...
  • 1Darton1
    #154037
    Azok endbossok, nem nyitó encounterek. Ragnarost most sem nerfelték le annyira, hogy minden fehérbotos megölje.
    Devilking azt mondta, hogy a főbosson kívül egyik sem kihívás, még heroicban sem. Ebben semmi kivetnivalót nem látok.
    Ne keverd a normal/heroic és 10/25-ös raidelést, jelentős különbség van.

    A mi hullámvölgyünknek sajnos semmi köze a bossok nehézségéhez. Van az a buta íratlan szabály, hogy a 25-ös raideléshez legalább 25 ember kell, és mi ezt nem tudtuk teljesíteni. (Az előző tierben pont nem volt ilyen gondunk, szóval nem tudom mi akart lenni a mondanivalód.)

  • tarti19
    #154036
    Erre meg csak azt tudom mondani, hogy általában megnézem az adott arc progress listáját s onnan eltudom dönteni, hogy igen ez valami. Lehet, hogy hasonló gear van rajtunk, mert manapság ez nem vitás, de ez nem fogja érdekelni az adott content bossait. Hülyeséget nem lehet kivédeni sehogy sem.
  • tarti19
    #154035
    PL.: Nefa, Sienestra, Chogall, Alakir, minimális nerfet kapott hc-ban...
    Előtte Fl-es hc-k is elég kevés emebrnek siekrült főleg a Betti, Baleroc duo, hc nerfeletlen Ragnáról meg már nem is beszélek...
    Szóval erős túlzást volt Devil kijelentése...
    Nyilván nektek gyorsabban ment, de ahogy hallom/látom most ti is hullámvölgyben vagytok, még így is, hogy world 300-ban mozogtok.