65
segitsetek :)
  • Laalee
    #65
    atb0 azt ha nagyvolt az adatforgalom magatol becsatolt mégegy csatornat.
  • Laalee
    #64
    de akor sem 17 :)
  • Laalee
    #63
    akor nekem hogy ment? és az összes ismerösömnek?
  • Dikkma
    #62
    9., stopbit, laleee az a 8 kb/seces B channel! elvileg 16-ot lehet elérni és 15.5 simán összejön.
    IC RAM mennyiért?????? lehet megveszem!
  • atee
    #59
    na akor most valaki jo lenne ha reszletesen le tudna irni hogyan is kell csatlakozni freestartal 128k val!
    sajnos annyira lama vagyok ehez hogy meg azt se tudom az at parancsokat hova kell beirni:()
    koszi bye
  • Laalee
    #58
    freestart ingyenes 128K s vonal tapasztalat szerint 14K download siman összejön
  • Bradock
    #56
    Az atb40 -et elég beírni.

    Externet Kft. -ISDN 128K korlátlan magánszemély : bruttó 6000 Ft/hó.
    -64K bruttó 3750 Ft/hó
  • Bilux
    #53
    miért én meg 64k-s isdn-nél 8k val töltök lefele.../magyar ftp/ matav suxx párhónapja még én is tudtam 128k-val csatlakozni..
  • atee
    #52
    koszi nezem maris
  • atee
    #50
    mi a bneve a sorosporti gyorsito proginak?
    es esetleg honnan lehetne leszedni?
  • [SaintS]Hicks
    #49
    ja, ua vagyok mint Hyder
  • [SaintS]Hicks
    #48
    mennyiért nyomod?

    amugy kellhet
  • I.C.ram
    #47
    tuti gyorsabb es tuti mukodni fog. anno nekem is isdnem volt es kartyaval nyomtam es letoltessel elertem akar a 17k/sec-et is
  • I.C.ram
    #46
    nem kell neked egy kicsit hasznalt ISDN kartya? FRITZ a markaja az egyik legjobb mert ha igen akkor szivesen eladom neked
  • Hyder
    #45
    kérdés: ha falidobozom van és veszek mellé azaz helyette egy kártyát az tuti gyorsabb és főképp tuti működni fog?
  • Laalee
    #44
    van sorsport gyorsito program, igy a falidobozzal is el lehet erni a 128K-t amugy meg nemindegy hogy 128 vagy 115?:)
  • asysoft
    #42
    Nekem is kábel van... Jó kis (analóg)telefon-kábel:-)))
  • I.C.ram
    #41
    kell tarcsazni de kurva gyorsan kesz van a tarcsazas olyan 4 mp max De elvileg jobb mint a kabel. Nyugaton mindenkinek DSL van es nem pedig kabel innen is latszik
  • Pheel
    #40
    Kell betárcsázni? Vagy a boot-tal együtt már net is van?
  • Willy
    #39
    Köszi.
  • I.C.ram
    #37
    gyorsabb mint a kabel megbizhatobb
  • I.C.ram
    #36
    50-60 kb/sec
  • Willy
    #35
    Bocsi hogy közbeszólok, de milyen gyakorlati letöltősebességet tudsz vele elérni? Csak arra vagyok kiváncsi megéri-e átcserélnem az ISDN-t, vagy érdemesebb várni a kábelre.
  • atee
    #34
    En varosban lakom meghozza Bp.-n es megsincs adsl lehetoseg:(((
    kb meg 1 ev:(
    addig jolesz az ISDN :)
  • Gabeboy
    #33
    I.C. ram, Te is csak azért nyomod ADSL-el, mert technikailag lehetséges ott, ahol laksz. Az ország nem csak városokból áll, és még azok közül is sokban az ISDN a leggyorsabb lehetőség.

    Fred, akkor várok tovább, úgyis megint lesz valami action a távközlési szolgáltatók felől. :-)
  • I.C.ram
    #32
    Az isdn egy rakas szar csak itt magyarorszagon reklamozzak meg csak itt akarja eladni a nyugati orszagokban mar reg az ADSL, KABEL viragkorukat elik. Mielott leszolnanak az isdn-esek elmondom hogy nekem is volt 2 evig isdnem de mostmar ADSL-lel nyomom es sokkal jobb
  • Fred
    #31
    Szerintem en jol jartam a hosszu tavu (2 eves) ISDN szerzodesemmel. Igy meg 1 evig jar havonta 2500 ft forgalmi dij kedvezmeny+hivoszam kedvezmeny. Mar sajnalom hogy nem hosszabb idore kotottem. Januarban ugysem lesz itt semmilyen verseny a telekom szolgaltatok kozott (pedig mindenki ezt varja de nagyon :-))), es nekem igy meg mindig csak kicsivel lesz dragabb az ISDN mint masnak az analog. Aztan ha majd lejar a szerzodes majd meglassuk kinek lesz a legjobb ar/teljesitmenyu inet szolgaltatasa.
    Gabeboy:
    Nincs mar szereld magad akcio, aki akkor ravetette magat az igen jol jart, aki nem az meg most sziv az ISDN-el mert a jelenlegi konstrukciok eleg dragak. Magyarul vege a beetetesnek :-)
  • I.C.ram
    #30
    melyik ad jobb pingeket az ADSL vagy az ISDN?? mert amiota attertem ADSL-re sokkal szarabb a pingem :(((
  • Feketekéz
    #29
    A pingek hogy alakulnak ezzel a szolgáltatóval?
  • atee
    #28
    nekem is 128k kene de olcson:)
    hol a legolcsobb?
  • Gabeboy
    #27
    http://www.alarmix.hu/ax/services/dialup/index.html

    Szerintem elég egyértelmű.
  • Gabeboy
    #25
    Az www.alarmix.net címen megtalálsz minden infót. A rohadt telefondíj miatt 128 kb/s -s kapcsolatért annyit fizetsz, mint más a kábelért.

    Laalee, ha jól emlékszem az origo-n olvastam, hogy előterjesztettek egy törvényjavaslatot, mely szerint köteleznék a matávot a vonalainak az átengedésére. Hogy elfogadták-e, vagy sem, azt nem tudom.
  • Scooter
    #24
    Gabeboy: 128 kb/s-et kapok 4500-ért? Ez érdekelne!
    Mivel nálam csak ez lehet a leggyorsabb (ADSL/Kábel nuku, nem lehet). Mennyit kell fél évre elore leperkálni? És mik a sallang kiadások?
    Itt is ugyanúgy 4875 Ft a havi elofizetési díj a telefonnál, hogy ott porosodik az asztalon???
  • Laalee
    #23
    a vonalat nem kell atengednie... csak mas is szolgaltathat nem csak ö, tehat, ahol jelen pillnatban nics mas lehetöseg mint matav, ott ezutan se lesz jobb a helyzet... meg joideig
  • fotel
    #22
    Ahol van ADSL vagy Chello/Tvnet ott egyértelmű, máshol 1 évnél hosszabbra szerződni ha nem vagy túl kis településen szvsz esztelenség...
  • Gabeboy
    #21
    Engem az tartott eddig vissza az ISDN-től, hogy elég bizonytalannak tűnt a matáv mindenkinek csomag sorsa.

    Viszont azt nem értem, hogy egyesek miért axelero előfizetést használnak ISDN-hez 4500,-ért, mikor van más internet-szolgáltató is, ami szintén elérhető ISDN-ről jóval olcsóbban. Pl: Alarmix, 2000,- + áfáért korlátlan havi elérés. Ebből ugye következik, hogy ugyanazért a pénzért, amit az axelerónak fizetsz 64 kb/s-ért, azért az alarmixnél 128 kb/s-ot kapsz.

    Egyetlen hátránya van, hogy fél évre előre ki kell fizetned. Én több, mint két éve használom, és soha nem volt gond vele.

    ISDN szereld magad című mókára mostanság mennyit kell várni?

    Bár azt hiszem várok még pár hónapot, hátha ránk köszönt a kánaán, ha megszűnik mindenki kedvenc távközlési rt-jének monopol helyzete, aki ugye át kell hogy engedje a vonalait az új szolgáltatóknak.
  • Laalee
    #20
    de nemlesz :(
  • Borg
    #18
    Ja és hogy 2 vonal vagy 1 az nem befolyásolj a pinget.
  • Borg
    #17
    Hát szerintem ISDNel sokkal jobb a ping, mint bármi mással, inkluzive kábelnet. Kábelen folyton ingadozik, sőt van hogy játszhatatlan magasságba emelkedik. ISDNen viszont stabil. Például CSben ahova menni szoktam ott 40es pingem van! De a max amit láttam az is 180, magyar szerverre. Külföldre meg Tribes2ben 100as átlag ping, max 350.. Csak mikor utóbbi héten szarakodott a matáv külföldre akkor volt szar.
    Analóghoz képest tényleg maga a menyország. Ha más nem is legalább ezek mellette szólnak.
    Viszont sajnos már nem tudok itt 128kval menni, csak 64el, mert már uj ISDN központ van és nem lehet amig nincs elöfizetve a másik is. Annyit meg nem ér meg. 4000 Mindenkinek + 4500 mindenkinet, + ~3200 havi ISDN dij (amit nem én fizetek:) szal havi 8500ban van. És per pillanat nincs jobb net lehetöség itt, Sopronban. Igérgetnek minden szart, chellot is már vagy 2 éve, és még mindig semmi. Személy szerint azt mondom amig van a 4000res csomag, amivel 6-7ig igyenes a hivás, addig megéri, azután egy percel sem.
  • atee
    #15
    az 1 ev az nagyon halvany:(
    szerintem nagyon sokaaz legalabbis kivarni:(
    ugyhogy jon az isdn mostmar remelem mert 2 honapja varom mar:(