4159
UFO-k,szellemek,meg ilyenek...
  • csgery
    #2028
    Nem, másokkal is szokott előfordulni. Velem is nagyon néha... ilyen deja-vue érzés, meg minden.
  • matthias92
    #2027
    az normális ha néha-néha megálmodok egy-két lényegtelen dolgot a jövővel (jövőmmel) kapcsolatban?
  • patiang
    #2026
    Ha a tudomány olyan "majom", holmi távoli csillagokkal meg hasonlókkal foglalkozik, gondolom volna "esze" arra is, hogy megoldja a hintamarhaságot.
    Nem!?
  • bens
    #2025
    nem egyszerűbb, izgibb :)
  • Kriszt020
    #2024
    Támogatom a szeles dolgot!Nem hülyeség !
  • mustar
    #2023
    Még a hintásra visszatérve:

    Miért gondoljátok, hogy szellem? Azért mert semmi magyarázatot nem tudtok (mivel nincs olyan tudás a birtokotoban) vagy egyszerűen csak el AKARJÁTOk hinni (csak azoknak írom, akiknek inge). Legvalószínűbbnek a szelet tartom. Ha a hintát, csak picit is szögből éri a légáramlat, akkor ugye valamelyik lapját éri, ettől az kileng. Mivel az ülőke el tud csavarodni a függőleges tengelye mentén, ezért meg is teszi, szintén az előzőeknek köszönhetően (sima áramlástan). Addig csavarodik, amíg a hinta lapja párhuzamosak nem lesznek a szél irányával, ekkor a hintát nincs ami előre nyomja, a gravitáció miatt visszalendül (fizikai inga), mivel van súlya és sebessége, ezért nem áll meg függőlegesnél hanem továbbleng. A kilengés mértéke egyre erősödik a lendület miatt, ez meg rezgéstan. Csak mint laikus és és érvekre támaszkodó ember írom. Az,hogy a másik két hinta nem leng ki jobban az simán lehet attól hogy:

    -a lánc és a hinta felső részén lévő kampók úgy lettek becsavarozva, hogy ne engedjék mozogni a hintát (csak direkt lehet úgy belecsavarni, hogy mind3 ugyanolyan szögben álljon, amúgy valószínüleg nem olyan alapból.)
    -lehet, hogy a festékréteg vastagsága a középsőnél vékonyabb, így könnyebben tudnak mozogni a láncszemek, nem "merevíti" az is a szerkezetet.

    De egyszerűbb elhinni, hogy szellemek.
  • Fulll
    #2022
    Én beülnék hintázni abba a hintába ami nem mozog... Lehet nem véletlen,hogy azt kihagyták...:D
  • Kriszt020
    #2021
    nem hiszem,h szivatnának!
  • REALista
    #2020
    Szerintem valaki szivat téged.Először azt hittem hogy valami halk háttérzaj lesz de ez valami eltorzított beszéd...
  • Kriszt020
    #2019
    de még is akkor mivel magyarázod?????
  • csgery
    #2018
    De ez pont olyan, hogy minek vegye ki a májadat az orvos, ha nem kell?:D HA én csak visszajátszom, azzal még nem utasítom a gépet, hogy butítsa le... az erre kitalált progik (PL EVPMaker) talám csinálják, de egy mezei Hangrögzítő nem fog nekem sávot szűrni, meg hasonlók:)
  • Kriszt020
    #2017
    sztem ahogy mondtad,a gép lebutítja a felvételt,olyanra,h mi is halhassuk!
  • csgery
    #2016
    Második mondatod tök kusza volt...:D
    Egyébként egy kis szösszenet, agyaltam ezen egy cseppet:
    MIért van az, hogy az ember nem hallja a dolgokat viszont a mikrofon igen? Itt jön az, hogy az emberi fül számára nem hallható tartományban van. Viszont ha a felvételt visszajátszom, akkor is az emebri fül számára nem hallható tartományban lesz, vagy a gép már lebutítja nekem a felvételt?:D
    Ezt nem értettem meg eddig.
  • monyesz
    #2015
    Helló!
    Hát én sztem ez nem olyan vicces pl volt az a film hogy: Fehér zaj nekem az keltette fel a figyelmemet ilyenekre ez az EVP felvételek!
    Igaz azt csak feldolgozással lehet meghallani vagy kivenni de mindig vannak kivételek!
    Jó éjszakát!!:D
    csáó
  • Kriszt020
    #2014
    ok! vegyétek poénnak!De szerintem ez nem az!
  • csgery
    #2013
    Amíg nem csörög a telefon, nincs gond:D
  • REALista
    #2012
    Remélem ez nem valami olyasmi amit ha az ember meghallgat 7 nap múlva meghal...:D
  • Kriszt020
    #2011
    Komolyan nem mi kreáltuk!
    Szerintetek mit mond???
  • csgery
    #2010
    Hát ööö... ezek véletlen egybeesések...
    Lehet, hogy mondjuk az Akela üzent valamit a mixen keresztül?
  • bcrics
    #2009
    http://www.akela.hu/kepek/nyiregyhaza2005/33.html

    43.19

    43.
  • bcrics
    #2008
    43:19-től kezdődik az általatok vélt zaj!!!!
    Érdekes...főleg akkor ha ez valóban nem kreált!!!
  • bcrics
    #2007
    felállt a hátamon a szőr!!!!
  • Kriszt020
    #2006
    kétlem,h rádió jel lett volna!
    mért ismétlődik????
  • SötétBarom
    #2005
    Meghallgattam, elég érdekes.. "Valami in Place" Erősen olyan hangja van, mintha mikrofonba beszélne valaki.. Lehet, hogy valami rádiójelet fogott be valamelyik kábel.. Nekem a hangfalam szokta :)
  • SötétBarom
    #2004
    Ez furcsa egybeesés, nekem október 26-án volt a kocsim műszakin! :o
  • Kriszt020
    #2003
    sziasztok!
    van egy érdekes storym!
    amitől a hátamon feláll a szőr!
    tagja vagyok egy dj csapatnak,október 26án vettünk fel egy mixet,csak 2 keverő volt semmi más + egy laptop ami felvette az egész mixet!
    MIKROFON NEM VOLT!

    na ez a mix nagyon jól meglett, jól sikerült!
    a barátom aki a mixet csinálta nevezzük x-nek!
    a másik srác pedig y!
    na mikor visszahallgattuk a mixet kb.43 ik percnél van egy szöveg,olyan mintha valaki belebeszélne a zenébe,De NEM!
    teljesen élválik tőle!
    a felvétel közben semmi nem ment,se tv,se rádió,se telefon!
    torz,lassú félig meddig érthetetlen a szöveg!nem tudjuk megfejteni,h mi lehet!
    később derült ki,h y barátnőjének az édesanyja az nap este halt meg!
    kurva érdekes!

    a mixet letudjátok tölteni a honlapunkról,félre értés ne essék!!!!
    EZ NEM REKLÁM!! és NEM MI CSINÁLTUK CSUPÁN SZÓRSKOZÁSBÓL!!

    a mixet itt találjátok: mix
    a letöltésen belül-Jimm Remember! ez a mix!
    várom a kommentárokat!
  • Hajnalcat
    #2002
    Nem néztem rakatot csak ezt a párat.
    A haverom véleményét másoltam be ide, nem az enyémét.
    Én se hiszem, hogy egy ember mozgatná a tudatával, mivel éjjel-nappal ott kellene ahhoz lennie, az meg lehetetlen. Meg is mondtam utána az ismerősömnek, hogy ez valószínűtlen.
  • csgery
    #2001
    Egy ilyet nem eltékelni:D
  • Coco
    #2000
    van egy rakat ahol senki nem áll körülötte.
  • csgery
    #1999
    Ha nyomogattad a bekapcs gombot, elképzelhető, hogy beragadt, és egyszer csak zárja az áramkört, a gép pedig ON :).
    Nekem a tévé is amúgy csak akkor szokott bekapcsolni, mikor ráfekszek a távirányítóra:D. De akkor nagyon.
    Nézegettem az előbbi hozzászólásokat. Érdekes a hinta tényleg:D Megnézném élőben szívesen.
  • Scottt
    #1998
    NEkem egyszer elszállt a vincseszter a gépben és nem akart műkődni nem jutott el a windows képernyőig sem.Mindig próbáltam hátha beindul aznap a gép de aznap sem lett semmi.Na mondom mind 1 majd holnap, felraktam a lábam az asztalra és elkezdtem olvasi egyszer látom a gép magától be indul na mondom ÁÁÁÁÁÁÁÁ[hajnali egykor beindult mellettem a gép huh]Akkor talán a tv volt kb 70-80cmre a géptől lehet a miatt volt?[a tv akkor nem ment]
  • Hajnalcat
    #1997
    Tényleg furcsa, hogy a jobb szélső most meg, és az is furcsa, hogy csak a jobb szélső hintán huzza át a hullahoppkarikát, a többin nem. A középső most meg olyan féloldalasan áll.

    De mászkáltak el néha a kamera előtt emberek....

    Az ismerősömnek megmutattam a másik felvételeket(ahol sok néző van) akit szintén érdekelnek a paranormális dolgok, ő ezt mondta rá:
    "sokan állják körbe a hintát.
    elképzelhető az is,hogy valakinek a tömegből rejtett vagy tudatos pszichokinetikus képessége van,azaz telekinézissel,gondolat erejével mozgatja a hintákat,igaz,ez is paranormális képességnek minősül,szal lehet szellem is,vagy valami más láthatatlan lény,de lehet,sőt,h valaki pszichokinetikus erővel mozgatja.
    általában ez a képesség serdülőknél,vagy 25 év alatti nőknél fordul elő,s amint látható,sok a gyerek a felvételen."


    Sajonos nem tudok spanyolul. :(
  • Rip
    #1996
    Köszi
  • Hajnalcat
    #1995
    Nagyon tetszik a lógód.
  • Rip
    #1994
    Hja tényleg, ha valaki jó spanyolból, elmondhatná, miről is beszélnek.

    Ja, én nem spanyol tv, hanem spanyol nyelvű, gondolom argentín tv.
  • Rip
    #1993
    Itt egy spanyol TV foglalkozik a dologgal. Érdekes, hogy itt a jobb szélső hinta leng magától:

    TV-műsor

    Ezen a felvételen akkor is leng a hinta, mikor senki nincs a közelében.
  • ddomi87
    #1992
    jaja.azért mondom,h vmi jó kis büvész trükk lehet...
  • patiang
    #1991
    Nem is az esetet röhögik ki, hanem a ráadott magyarázatot.:)
  • patiang
    #1990
    Sőt még engem ez is zavar: " nem csak ez az indexes izé!"
  • patiang
    #1989
    Biztos láttál már bűvészmutikat.

    Az egyik bűvész /most nem tudom a nevét/ több száz néző szeme láttára repdesett "minden segítség" nélkül.