4159
UFO-k,szellemek,meg ilyenek...
  • REALista
    #2188
    Hmm mennyi esélye van annak hogy egy ember kétszer lásson gönmbvillámot..:D
  • sz4bolcs
    #2187
    "és ne próbáljunk meg mindenre magyarázatot keresni...Lehet, hogy nagy csalódás lenne a vége..." - egész biztos vagyok benne. :)
  • futuristic
    #2186
    Tök jó , hogy ilyen normálisan álltok a dolgokhoz!! komolyan...végre nem csak olyanokkal találkozom akik azt mondják...hogy jaj hát mindenre van magyarázat!! Persze van, csakhogy ezeket mi nem ,,biztos", hogy tudjuk és olyan téves indokokat vezetünk fel amiket vagy csak mi találunk ki, vagy másoktól hallunk, megtetszenek és mi is ezekkel magyarázunk... ez nem túl jó...

    Én nem tudom, hogy hogyan lessz, szerintem az egész világon senki nem tudja, de ha egyszercsak megvilágosodnak ezeknek a dolgoknak az okai, magyarázatot kapunk rájuk akkor aból jó nem fog kisülni...de ez csak az én szemszögem...és szerintem ezért sem érdemes állandóan indokokat keresni... hagyni kell a dolgokat, hagy történjenek meg úgy ahogy akarnak...és ne próbáljunk meg mindenre magyarázatot keresni...Lehet, hogy nagy csalódás lenne a vége...
  • qetuol
    #2185
    abszolút elhiszem amit missmeli és futuristic mond. igazán nem látom okát sem célját annak h hazudnak, sőt, inkább szívesebben hallgatják el az emberek az ilyen jellegű élményeiket tudván, hogy úgysem hisz nekik a többség és bolondnak nézik őket.
    Missmelinek: a magától mozgó tárgyakra még nem sikerült jobb magyarázatot találnom mint amit a biblia ad: ti. hogy léteznek nem látható lények és erők (vagy ha úgy tetszik szellemek, démonok) és azok "űznek tréfát" egyesekkel. Hogy kikkel és miért arra is ad magyarázatot a biblia.én tényleg nem tudok jobb magyarázatot találni ezekre a LÉTEZŐ jelenségekre (jelenések,levitáció, megszállottság,hangok és kísértetek képei,jóslás,stb..), mint a természetfeletti személyek. Akinek van jobb ötlete, nyugodtan mondja meg. Ha most azt mondjátok h ilyenek nincsenek, tévedtek. Tudom, az esetek 99% a kamu. De a 99% kamu az 1% valódi eset táptalaján jött létre. Aki meg mindenképpen bizonyítékot akar (bár személy szerint óvva intek mindenkit h ne tegye) az idézzen szellemet. Vagy ami még rosszabb,.... de ezt inkább nem mondom mert még lesz néhány h=ulye aki eladja magát az ördögnek.
  • futuristic
    #2184
    köszi:D
  • Roland16F
    #2183
    Nem akarok senki oldalára állni,de futuristicnak vhol igaza van.itt nem az a lényeg h hiszed vagy nem,itt a lényeg az h foglalkozunk ilyen dolgokkal,legalább van vki aki különféle sztorikat mesél el,legalább nem hal ki a fórum :D
  • futuristic
    #2182
    Te meg álltál volna az éjszaka közepén egy ilyen mellett azért hogy közelebbről is megnézd??!!:S Lehet hogy apám és én vagyunk gyávák de ha fizettek volna érte akkor sem álltunk volna meg....Ja és a telefon nem akkor merült le...már vagy 1 napja le volt merülve a kocsiban meg nem volt autós töltő...apám meg céges telefont használ, ami egy nokia 3510i...azzal nem igazán lehet fényképezni...de mondom nem akarok hittérítőt játszani, ha elhiszed, örülök, ha nem akkor nem történik semmi...te döntöd el hogy neked mi hiheő és mi nem...
  •  Evil
    #2181
    Mértnem áltatok meg egyböl és néztétek volna meg közelről :) Teljesen véletlen hogy pont ienkor merül le a telefon is.. Nemmintha nemhinném el amit irsz :) Nemlehet hogy egy palack volt kék kupakal és akor ugytűnik az auto lámpafényében hogy világit + halovány füstös körnek tünik a piszkos átlátszó palack. Persze aztán azis lehet hogy gömbvillám tényleg de egy idő után mindent lát az ember ha elkezd hinni az ienekben.
  • futuristic
    #2180
    Akkor elmesélem a másik történetet is! Érdekes mert ugyanott történt ahol az előző élményem... Szóval, pont a múlt hétvégn vidéken voltunk névnapozni. A hazafelé út az elég hosszú és elég sokféle tájon keresztül jövünk... az egyik ilyen részen van egy régi országút amit sóútnak neveznek(nem azért mert sóból van, hanem azért mert régen ezen az úton hordták a sót...éshát ráragadt a név). Tudni kell hogy fél-9...9 környékén este jöttünk ezen az úton és közvilágítás az nuku. Csak az országúti volt bekapcsolva az autón. Hárman voltunk a kocsiban, anyám hátul aludt, én meg elől ültem és apámmal beszélgettem. Elég lassan mentünk az útminősség miatt, körübelül 50-el haladtunk, és még így is eléggé zötykölődve. Bocsi hogy ennyit írok a környezetről meg a külső tényezőkről, csak szeretném ha el tudnátok képzelni, úgy ahogy én átéltem... Szóval még annyit hozzá kell tennem hogy az út mentén nagy nyárfák voltak, nagyon magasak... és aminkor az egyik mellett elhúztunk láttam, hogy egy koszorú volt rajta, nem tulajdonítottam neki nagy jelentősséget...csak egyszerűen végig futott az agyamon, hogy: baleset, tragédia, halál....meg ehhez hasonló gondolatok, és egy kicsit lehangolt. És csak ezután jött a java...mentünk...menünk amikor előttünk vagy 200 méterre egy kis kék pont volt az út mellett egészen a talaj közelében, azt hittem hogy valami rágcsáló szeme veri vissza a reflektor fényét...úgyhogy csak szóltam apámnak, hogy el ne csapd! Szeritnem nem értette hogy miért mondom mert mire megérthette volna már nagyon közel voltunk ehez a ponthoz, ami akkorra már egy diónyi kék gömb volt ami erősen világított és köd szerű burok vette körül egyenlőtlen eloszlásban(tudom hogy nagyon ,,futuristikus"-an hangzik...legintkább a dolog leírása miatt...ha láttad volna te is egyszerűen le tudnád írni). Akkor már apám is látta és lelassított, megkérdeztem tőle ösztön szerűen hogy te is látod?? de nem is válaszolt, ránéztem és csak bámulta...visszafordultam és már egészen közel volt! És elég fura volt de egyserr megszólaltunk, hogy: azta kúrva! amikor már vagy 10 méterre volt tőlünk apám áttért a szembe jövő sávba és nagyívben kikerülte, és még akkor is minketten csak bámultunk aztán apám megszólalt, hogy: Fényképezd le!! Ezt még mái apig nem bocsájtom meg magamnak... A telefonom totál lemerülve...ott volt mellettem...csak egy kattintás lett volna...elkezdtem halkan káromkodni nehogy anyám felébredjen, de érdekes, hogy eszünkbe sem jutott ,hogy anyámat felébresszük...aztán hirtelen beleállt a gázpedálba és a 60-as táblánál vagy 100-al pattogtunk az úton... ha azt lehet útnak nevezni... végülis nem szólaltunk meg addig amig ki nem értünk a pályára...Annyira be ovltam fosva, hogy azmár az őrület határát súrolgatta, de ahogy észrevettem apám is eléggé berántot a naciba...olyannak még sohasem láttam! Miután elhagytunk egy egy várost falut megint a sötét úton mentünk és szetnem mind a ketten azon szúrkoltunk hogy csak meg ne lássunk megint valami szokatlant!!! Azért gondolom hogy gömbvillám lehetett mert olvasgattam(szinte az összes olyan oldalon ami gömbvillámokról szól és nagyon sok helyen így írták le őket!! Hát ennyi a törtnénet én is csak azt tudom mondani mint tanult kollégám: ,,aki hiszi...hiszi...aki nem az nem!
  •  Evil
    #2179
    http://www.youtube.com/watch?v=m0gnrFjDKDU

    Na ezaz roszul emlékeztem nem jászkun hanem Jákon történt de azért nagy poén :D De azért érdekes hogy menyire megtévesztőek lehetnek a dolgok.
    Nem állítom hogy nincsenek idegenek sőt szerintem vannak mert ha mi élünk akor mások is lehetnek sőt talán bisztos.. De szerintem az ien videok, történetek 90% a ha nem több fake vagypedig azt hiszi hogy azt látta pedig más volt és a kébzelete meg egy kis idővel másnak hiszi mint ami valójában volt.
  • sz4bolcs
    #2178
    értsd: Szinvonaltalan az előadásuk.
  • sz4bolcs
    #2177
    Na azért az elég durva lenne, hogy egy híres bűvész ilyen gyér színvonalon produkálna, ahogy ezek az emberek teszik a műsorban.
    Mindegyiken látszik, hogy maximum Háry Potter gyorstalpalót végzett.
  • Roland16F
    #2176
    Nemrossz sztori ez sem :D
  • futuristic
    #2175
    Ezen még most is beparok:D komolyan akárhányszor meséli mindíg elkap a gyomorgörcs...
  • MissMeli
    #2174
    Na most ..én emsélek valamit..
    szellemeset.. szerencsére nem én tapasztaltam..anyukám mesélte..én még nem lennék ilyenre felkészülve szerintem..tehát
    1x anyu meg az öccse, anyu férje és anyu öccsének a barátnője egyik este összegyűltek.. és úgy döntöttek hogy szellemet idéznek..anyu öccse tudta hogy kell..olvasott könyvet..és meséltek neki erről..de mégis előszőr próbálkoztak.. azt nem tudom hogy..de siekrült kapcsolatot teremteni anyu anyjával..apu apjával..stbstb.. és mikor a kapcsolat létrejött akkor egy ajtónyikorgást hallottak..érdekes..mert semmilyen ajtó nem nyikoroghatott..(szerintetek egy bizonyos átjáró?:S:S..nemtudom) tehát bizonyíték az volt h ez igazi..és nem kamu..hogy.. a dédmamám az úgy hívott hogy Melika(igen..melikA ..A-val :) kicsit idősvolt már) tehát megkérdezte anyu hogy hogy szólított engem még mikor élt..és modnta hogy melika.. ezt mind úgy modnta..hogy.. fogtak anyuék egy poharat..egy lapot..és azon betűk..oda húzta a betűhöz és összeolvasták...
    ezután apu apuját megidézték..de sajnos köztudott hogy apu apuja csecsemő korában meghalt..nem rég születése után.. nem is ismerte..sajnos.. de megidézték..de modnta h nem hajlandó válaszolni és elment.. furcsa..
    na és a legjobb.. anyum mamája ..nagyon ilyen bolond volt:) szellemben hitt stbstb..és őt is megidézték..és kérdzte anyu hogy ott mivan ahol most van? mondta h nem modnhat semmit..de jó helyen van.. kérdezett midnent h de mégis hol?mi van halál után stb?..és nem mondhatott semmit..ezt így modnta..:S..nagyjából ennyi a történet.. érdekes..
    aki elhiszi..elhiszi..aki nem nem:).. de ez nem játék....az is biztos...


    ja és ez máshoz kapcsolódik..de régebben..nem tudjátok mi lehetett? tehát régebben..állandóan leestek a polcokról,falról..könyvek,tollak..stb..de olyan biztos helyről..h ott ha atombomát dobok..akkor se esik le.. előszőr csak..zavart h leesett..de miután mindennap történt vmi ilyesmi..elég félelmetes volt..nem tudjuk mi volt az az 1-2 hét.. de egyszer csak elmúlt.. szerintetek? :S
  • Roland16F
    #2173
    Ha gondolod leírhatod,én szívesen elolvasom
  • futuristic
    #2172
    kíváncsiak vagytok a másik történetre is?? mert ha nem nagyon hiszitek hogy 2x is megtörténhet az emberrel akkor nem írom le feleslegesen...
  • futuristic
    #2171
    Hát örülök ha tetszett a stori! A videót pedig várom...
    amúgy engem semmi nem tudna meggyőzni az ellenkezőről...ha te is ott lettél volna akkor értenéd hogy miért mondom...csak egy példa: a gömben a szinek kavarogtak, de pontosan lehetett látni külön is a szineket. Igazából le sem lehet írni értelmesen hogy hogyan nézett ki valójában ...
  • MarkBlade
    #2170
    Mielött mindent elhiszel a showban.Nem árt ha utána nézzel. Az összes szereplő BŰVÉSZ.. Ezek mind trük,megtévesztés, stb. Még a számokat amiket előadnak azt is Uri bácsi stábja adja nekik/többé kevésbé/.
    Egyébként híres magyar bűvészek, csak nálunk ez az ipar annyira nem fut.
    Félreértés ne essék én hiszek a paranormálisban de ez nem az..
  •  Evil
    #2169
    Nemez volt az a kamu diszkógömbös dolog ami volt még a tévében is.. És az egész falu félt már hogy elviszik őket az ufok és már mindent láttak mindenhol. És a tévében megis keresték hogy hol a diszkógömb amit nemrég szereltek fel. Ráadásul pont azis szerepel benne ahogy leírtad hogy előszőr magasan ment majd ereszkedett pont ezt mondák a szemtanúk. Majd ha hazaérek este fele megkeresem nektek azt a videot youtubon.
    És ha jól rémlik pont abba a megyében volt amit irtál :D
  • REALista
    #2168
    És miért futott rajtad végig a félelem egy természeti jelenségtől?Ahogy tudom a gömbvillámok igen ritkák és még nem igazán tudják hogyan jönnek létre, mesterségesen eddig csak pár másodpercre tudtak létrehozni hasonló jelenséget.
  • Roland16F
    #2167
    Húú amit futuristic leírt...hát...megint csak azt mondom h hiszek neki,sőt elárulom h mikor olvastam a sztoriját egy pillanatra végig futott rajtam a félelem és kissé kirázott a hideg... :D:D Tényleg jó sztori !! ;)
  • futuristic
    #2166
    Lehet hogy kicsit fura lessz amit most írok de csak azért nem említettem ezeket rögtön az elején, mert meg akartam tudni, hogy, hogyan viszonyultok
    ehzekhez a témákhoz....de ezzel nem azt akarom mondani hogy az első sztori csak kamu volt...mert nem az volt, tényleg így volt ahogy mondtam. Szóval én igazából ebbe a forumba azért regiszráltam hogy tanácsot tudjak kérni más ebben a témában jártas emberektől is, és akkor elárulom végre valahára hogy miről is makogok itt egy fél oldalt....a gombvillámok miatt kezdtem írni ebbe a topic-ba. Lehet hogy nagyon valószínűtlennek fog hangzani de az előző két év leforgása alatt két olyan dolog történt velem ami erősen arra utalt hogy gömbvillámot láttam... akkor bele is kezdenék a sztorizásba...Tavaly nyáron vidéken nyaraltam(mint minden nyáron mióta nem kúszok mászok és nem a pelenkába fektetek vezetéket). Az unokatesómnál aludtam aznap és kimentem dobni egy pisikockát a hátsó udvarra, mert a benti wc-foglalt volt(már egy jó ideje). Szóval amint kint álltam és írányítottam a ....... nézegettem a csilagokat mert nagyon sok volt és tiszta volt az ég is. Nézelődtem...nézelődtem, és a szomszéd ház fölött észrevettem a szemem sarkában egy kis sárgás vöröses pöttyöt...akarva-akaratlanul az ember odafordítja a fejét ilyenkor...én is így tettem....akkor eszembe se jutott hogy gömbvillám lehet igazából semmi nem jutot eszembe csak bámultam egy pár másodpercig...aztán észbe kaptam hogy ennek nem kéne lebegnie meg közelítenie...elraktam a vadászgyíkot és figyeltem! Akkor má kellő képpen be voltam kaksizva...sötét volt a kutyák meg ráadásul ugatak meg volt amelyik vonyított is...ja és hallottam már a gömbvillámok jó hírnevéről. Elég lassan ment kb 20 méter magasan tölem vagy 10 méterre....
    aztán elkezdett lefelé menni majd újra megindult egyenesen, amikor elhaladt előttem elkezdtem sprintelni befelé a házba...én olyan gyorsan még nem futottam félelmemben...aztán szóltam a többieknek hogy kamerát telefont fényképezőgépet hozzanak kifelé gyorsan...mire visszaértünk persze semmit nem láttak és nem is nagyon hittek nekem...aztán amikor az ajtóhoz értünk hallottuk hogy kint az utcán vannak egy csomóan és egymást kérdezgetik, hogy: mi volt az? láttátok? kimentünk mi is és dumáltunk egy pár emberrel és ők is mondták hogy szerintük is gömbvillám volt! Erre még egy lapáttal rátett másnap a helyi tv-csatorna...A hiradó műsorban szerepelt....Egy parlamenti képviselőt elmondása szerint tegnap este 8-9 óra környékén haladt az autójával jász -kun-szolnok megye egyik településén át, amikor is a visszapillantóban észrevett egy kézilabda méretű világító gömböt amint őt követi és szorosan autója mögött maradt mind addig amíg ki nem ért a város területéreől...hát gondolhatjátok hogy mi volt az ezt követő hetekben ott.....mindenki erről beszélt....hát ennyi bocsi srácok nem tudom má leírni a másik storit mert mert már nagyon fáradt vagyok de amint megint gép elé tudok ülni igérem leírom azt is....
  • MissMeli
    #2165
    Nincs kedvem vissza nézni xD..túl hosszú :D
  • csgery
    #2164
    Mi már meséltünk több mint 2100 hsz en keresztül:)
  • MissMeli
    #2163
    Na én is írok..legalább is mostmár írhatok :D
    Bizony jó dolog:D.. viszont nagyon frucsa volt ezzel szembesülni :D
    Egyenlőre még csak kisebb dolgokkal próbálkozunk..
    hogy majd a végén már ne kelljen azt se megszabni hogy milyen szinű..hanem csak simán mire gondol a másik :D:D:D De hát..az még messze van :D:D:DD:D:D

    Meséljetek ti is.. veletek mik történtek? Akár a témával kapcsolatban..UFO,szellem..stb
  • Roland16F
    #2162
    Örömmel látom h vki(k) újra írtak ide a fórumra,mert egy ideig nem naon akart senki se írni :D

    Amit futuristic írt azt teljes mértékben valósnak tartom,bár velem még ilyen nem történt de ki fogom próbálni :)
    Amugy jókis sztori ! :DD
  • futuristic
    #2161
    hát igen....ez így van...ami a kanalat illeti én még nem próbálkoztam vele de a következő részben felrakom a tv-re hátha történik valami!

  • csgery
    #2160
    Érdekes, mindenesetre a telepátia áltl történhetnek ilyenek, ehhez nagyon szoros barátság kell általában, szinte már a másik gondolatát olvasod (én is így vagyok egyik barátmmal 12 éve ismerem már kb, és mindig tudom mire fog gondolni, igaz nem találgatom ki a ruhái szinét:))

    A Kiválasztottat amiko nézzük, mindig poénból felrakunk 2 kanalat, hátha leesik... a mostani részbn, az egyik 2x is leesett, kb 10 perc volt a kettő között.
    Apum próbálta azzal magyarázni, hogy a tévé kicsit hagosra volt véve, és a mélyebb hangoktól a rezgések miatt szépen leesik a kanál. Viszont akkor a másik kanál miért nem esett le?

  • futuristic
    #2159
    amúgy ő is most regizik az oldalra szal holnap ugyanekkor már ő is be fog számolni a dologról! már ha érdekel valakit:D:D:D
  • futuristic
    #2158
    oké
    Szóval arról van szó, hogy én is nézegettem ezt az uri geller show-t....az elején elég kételkedő voltam és legtöbször csak nevettem a dolgokon....de ma az egyik osztálytársammal beszélgettem msn-en, és azt mondta hogy próbáljuk ki ezt a dolgot....mondtam jólvan, egy próbát megér. (tudnivaló hogy 15 évesek vagyunk és nagyon jó barátok. Ja és ő lány)
    Ma kaptam egy pulóvert...ő pedig azt mondta hogy kitalálja hgoy milyen szinű! mindezt úgy hogy én a számítógép másik oldalán ülve, magamban mondogatom...mármint a színt...és láss csodá elsőre kitalálta...a biztonság esetére megismételtük a dolgot egy másik féle próbával, csakhogy ne legyen véletlen....az volta feladat hogy felsoroltam neki 5 tárgyat és azt kellett kitalálnia hogy melyiket tartom a kezemben...az előbbiekben leírt módszer segítségével.....elsőre kitalálta...akkor már elgondolkodtunk minketten hogy lehet a dologban valami....anyám azt mondta hogyha kitalálja hogy milyen szinű ruha van rajta akkor elhisz mindent!!! és nem fogod kitalálni mi történt!!:D hát persze hogy kitalálta hogy milyen szinű!!!akkorra kicsit mind a ketten be voltunk zsongva!!többet akartunk!! ugyanezt megcsináltuk apám ruhájával!!!ugyancsak sikerült....nem akartunk hinni a saját agyunknak!!:D:P
    megcsináltuk a dolgot viszafelé is!! mondta hogy találjam ki milyen pénz van az asztalán! hát...kitaláltam....mindezt szerintünk a telepátia segítségével!!!nagyon érdekes volt ezt a saját bőrünkön megtapasztalni....kicsit talán félelmetes is volt....hát kb. ennyi a történet...az biztos hogy mostantól az öszes uri geller show-t megézzük!!:D:D
  • csgery
    #2157
    Persze, én legalább is szívesen elolvasom (legalábbis én:D)
  • futuristic
    #2156
    hali! nemigazán találok jobb topic-ot szal itt kérdezném meg....telepátiás élménybeszámolóval fordulhatok hozzátok?
  • Csirke4
    #2155
    Ne általánosítsunk. Látta 5 gyerek aki be volt szívva az egyik játékboltból elszökött robotbabát amitől megijedtek. És mi meg már úgy beszélünk róla hogy 30ezer ember látta.
  • Roland16F
    #2154
    nagyon helyes :D
  • primavis
    #2153
    háát, nagyon hajlok rá!
  • Roland16F
    #2152
    Jó persze,igazság tartalma ennek is van,mert tényleg van jó és rossz is,meg fehér és fekete,de mi primavis-szel akkor is azt mondjuk h ez a gnóm és vele az egész videó kamu..Igaz primavis? :DDD
  • SlayR
    #2151
    Szerintem ez a Gnóm lehet egy amolyan modernkori legenda mert kitudja micsoda? Nemhinném hogyha látnátok valami ilyesmit télleg odamennétek a videó láttán én is aztmondodm jajhát ez nulla de mint tudjuk mindennek van valami igazság alapja:) Az igazság mindig odaát van amire rámondják hogy kamu volt az se biztos hogy úgyvan
  • primavis
    #2150
    na ja, ha olyan pancserül csinálnák a hamisitást/csalást, hogy bárki rájöhessen, akkor nem sok értelme volna! Csak akkor ütős, ha valósnak látszik!
  • Roland16F
    #2149
    Szerintem itt inkább ne vitázzunk ezen,inkább csak írja le mindenki amit gondol,mert sztem az is jó amit primavis állít és az is amit qetuol...senki nem mondta h hülyeség amit mondasz qetuol.

    Én nem akarok primavis oldalára állni,de sztem is nagyobb a valószínűsége annak h kamu videó..ennyi