4159
UFO-k,szellemek,meg ilyenek...
  • dronkZero
    #2468
    A helyenként előforduló egybe írt szavak a szar szpészemnek köszönhetőek (meg annak, hogy elküldés után olvasom csak vissza), bocs.
  • dronkZero
    #2467
    "eléggé elfogadott dolog h van élet a halál után"

    Eléggé szeretnétek, hogy így legyen...

    "lélekvándorlásban már ősidők óta hisznek az emberek!"

    És az mennyiben befolyásolja a valóságot, hogy hányan hisznek benne?

    "sztem el sem gondolkoztál soha az ilyeneken, mert akkor kicsit belátnál a dolgok mögé"

    Logikai bukta, attól még hogy sokat _gondolkozol_ rajta, nem lesz róla több információd. Legfeljebb több légből kapott feltételezésed.
    És ez a gond is legfőképp: ha utánaolvasol a témának, a világ különböző részein homlokegyenest különböző dolgokban hisznek az emberek. Ha "lenne benne valami", akkorlegalább egy pár sarkalatos pontban egyezni kéne, de kb annyi a közös, hogy
    1. gondolkozom, tehát vagyok
    2. meg fogok halni
    3. jó lenne, ha lenne valami
    Ez kevés ahhoz, hogy tényként kezeljem. Ha meg nem tény, akkor irodalom, jelen esetben(szellemjárás) leginkább folklór, népmese, annak minden jellemzőjével.

    "amit én hiszek az szent és sérthetetlen mert én mindent tudó faszagyerek vok..."

    Logikai bukta #2, amit tudok, azt nem hiszem, és fordítva is.
    Véleményem szerint hinni felesleges, nem viszi előbbre sem a világot, sem a saját életed. Abból kell kiindulni, amit _tudunk_ a világról. Megalapozatlan feltételezésekre építeni világképet szerintem elég nagy hiba.
    Én pontosan azt tekintem mérhetetlen nagyképűségnek, ha tények hiányában mégis teljes határozottsággal kiáll valaki valamilyen _feltételezés_ mellett.
    Mi lesz velünk a halál után? Nem tudom, de eddig nagyon úgy tűnik, hogy semmi. Tudat megszűnik, test lebomlik. Nemigen van okunk másra számítani.
    Van-e i/Isten? Melyik? Milyen? Abban majdnem biztos vagyok, hogy egyik "konkrét" Isten sem létezik, ha létezik is ilyesmi, akkor nem olyan, mint amilyen _bármelyik_ vallás tanításaiban fellelhető. Szent könyveket amúgy is irodalmi műalkotásoknak tekintem, vannak előzményeik, vannak "ellopott" sztorik, motívumok, egyértelműen az adott kor szemléletét tükrözik.
    Szellemek, ilyesmi ennél még eggyel lejjebbi lépcsőfok, folklór, népmese, az ilyeneket összegyűjtve lehet vallást írni. Emberek szubjektív tapasztalatai, érzései, aminek szvsz inkább pszichológiai és biológiai okai vannak, mint spirituális.
    Amíg nem ismerjük teljesen az ember működését, addig ez nyitott kérdés marad. De egyik oldalról van egy vizsgálható rendszerünk, aminek ugyan nem ismerjük végtelen pontossággal a működését, de azért vannak róla használható elképzeléseink, hozott objektív hasznot, és rengeteget fejlődött a történelem folyamán (ez lenne a test és az orvostudomány), addig a spiritualitásról kizárólag szubjektív tapasztalataink vannak, használható elképzelés egy sincs (olyan, ami mindig, minden körülmények közt igaz, kvázi a spirituális világ "törvényei"), és az emberiség mondjuk utóbbi 10ezer évében egyhelyben topog, _semmi_ előrelépés nem történt az ügyben. Pedig azért a sok önjelölt próféta, feketemágus, ezoterikus, szent, stb. foglalkozott azért vele, és hajutott is "eredményre", akkor az tuti, hogy homlokegyenest üt valami másik "eredményt" a témában.

    Én is nagyon szeretném, ha lenne valami, de nagyon úgy néz ki, hogy nincs. Nem azért, mert én lennék mindentudó, hanem azért, mert pontosan azok, akik azt állítják, hogy értenek hozzá, mégsem tudnak semmit sem felmutatni. Emellett személyesen sem tapasztaltam soha semmit, aminek ne lett volna logikusabb, racionálisabb magyarázata a spirituális magyarázatoknál.

    Egyébként nem szoktam ide írkálni, most konkrétan úgy gondoltam, azért csak hasznos tudnia az illetőnek, hogy mit is mér a műszer, mielőtt kidob egy valagpénzt az ablakon. Az ilyen spirituális kellékeknek azért van néhány közös jellemzője. Egyrészt nagyon drága, másrészt nem működik, de az a minimum, hogy _nem_úgy_, ahogy azt állítják. Lásd szcientológus E-méter.
    És ezek a dolgok nem hit vagy nemhit kérdése, ezek tapasztalatok,tények. Nem közvetlenül magáról a spirituális világról, hanem az azzal foglalkozókról.
    Én nem nevezném azt a dolgot tudománynak, aminek a művelői 50%-ban bizonyítottan kókler, a másik 50%-uknak meg van annyi esze, hogy ne engedje részletes vizsgálatnak alávetni magát és a módszerét.

    Én nem akarok senkit lebeszélni a hitéről, elhiszem, hogy van akinek szükség van kapaszkodóra.
    Csak annyit mondok, hogy járjatok nyitott szemmel, és ne higgyetek el bármilyen marhaságot kritika nélkül!
  • csgery
    #2466
    Erre mondják azt, hogy fogalma sincs az egészről...:)
  • ForzaInter
    #2465
    *meghalsz
  • ForzaInter
    #2464
    ha meghalasz akkor tovább nem létezel.
  • kulabácsi
    #2463
    valszeg nem csak ezért hisz a túlvilágban mert néha azt érzi h figyel vki... itt nem adja senki a másik alá a lovat, senki nem azzal jött h haha tegnap beszélgettem egy szellemmel és jajj de jó volt, mert kiröhögték volna... de azt még most sem értem h miért jársz ide ha nem hiszel az ilyenekben, énse megyek be olyan játék topikba fikázni ami nem tetszik pl! érthető h abban hiszel amit látsz, de attól még nem kell folyamatosan hitegetned magadat/másokat azzal h ilyenek márpedig nem léteznek, amikor igazából eléggé elfogadott dolog h van élet a halál után, és itt nem a paradicsom, menny és pokolra gondolok... lélekvándorlásban már ősidők óta hisznek az emberek! sőt van némelyik vallás ami erre is alapoz, lásd buddhizmus. ha ezekben sem hiszel, akkor te miben is hiszel valójában? ha meghalsz akkor hova kerülsz? eltünsz a semmibe? vagy nem is létezel csak a mátrixban pár bitkód vagy? vagy mit is hiszel valójában? sztem el sem gondolkoztál soha az ilyeneken, mert akkor kicsit belátnál a dolgok mögé, és kialakítanál vmi véleményt is nem csak azt h mese mese ne higgyetek a mesékben mert a tv-ben is azt láttam h ilyen nincs, és amit én hiszek az szent és sérthetetlen mert én mindent tudó faszagyerek vok...
  • csgery
    #2462
    ...
  • dronkZero
    #2461
    Hogy legyen kontrasztként valaki, aki két lábbal áll a földön.

    Eléggé el tudtok szállni, ha elkezditek egymásalá adni a lovat...
  • dronkZero
    #2460
    " hogy éreztétek hogy nagyon figyel valaki"

    "arra is gondoltam hogy csak a tudatom játéka
    de egyszerűen érzem"

    Aha, hát az érzés aztán rettentő objektív egy dolog...
    Ez a szellemesdi a kultúra része, ha nem ilyen népmeséket hallottál volna,akkor mást képzelnél a furcsa érzéseid mögé.
    A pszichológia egy fokkal hihetőbben magyarázza ezeket a tapasztalatokat, mint a szellem-sztorik.

    De felőlem hihetsz a mesékben.
  • kulabácsi
    #2459
    azt énse értem...azért mert vérpistike
  • SlayR
    #2458
    *"leolt" elnézést..
  • SlayR
    #2457
    Megvannak ha jól tom rá a megfelelő eszközök hogy belehessen felénk ilyeneket szerezni...amúgy negem is érdekelne épület/épületek ahol tényleg történik valami foglakozok én s ilyesmikkel de régóta nemvolt reális esélyem ilyesmi közelébe kerülni ha gondolod esélhetnél részletesebben is kicsit a dolgokról:)

    Amúgy egy valamit nemértek ha valaki nemhisz ilyenekbe csak mindenkit "lolt" minek jár ilyen topikba?
  •  Evil
    #2456
    Show műsor :) Nemigazán paranormális jelenség

    De tényleg nemakar valaki szellemet idézni? + vigyen kamerát, fényképezőgépet. No várjuk a felvételeket :D
  • II Rocky II
    #2455
    jaja pontosan:D
    meg láttam egy ember aki idegen nyelven beszélt,lol
    egyik müsorban ezt tudta,másik müsorba meg már mást :S szégyen az olyan ember...
  • Pistike 007
    #2454
    teljes mértékben egyetértek veled:)
  • kulabácsi
    #2453
    vannak emberek akik "jobban" hajlamosak a túlvilág létezésének érzékelésére, ez tény! hozzáteszem h akik itt okoskodnak azoknak is igazuk van vhol, mert ők csak azt látták h mennyi kuruzsló majom szaladgál az utcákon, nem hisznek a túlvilág létezésében, ez mindenkinek a maga dolga eldönteti h miben hisz.énis csak azokban hiszek amiket vagy tapasztalok, vagy olyan emberektől hallok akikben tudom h lehet bízni...azokon meg szépen mosolygok akik a tv-ben megpróbálják neked előadni a kis szerepüket jópénzért, nem is kell velük foglalkozni...távgyógyás, meg megnézem a csakrádat budapesttv módra azt megjavítalak a mosógép fűtőszálával hát omg :D
  • Pistike 007
    #2452
    arra is gondoltam hogy csak a tudatom játéka
    de egyszerűen érzem:D
    és ezaz amin fennakadnak sokan, amit nem lehet megérteni neten keresztül.
  • kulabácsi
    #2451
    lol
  • Pistike 007
    #2450
    persze!
    de valamikor engem figyel és baromi idegesítő tud lenni x]
    ha egyedül vagyok akkor diszkréten megkérem hogy álljon továbbvagy ne figyeljen rám... hülyén hangzik de általában eltűnnek:)
  • kulabácsi
    #2449
    mindig van körülötted vki, csak nem adja a tudtodra max
  • Pistike 007
    #2448
    Értem, de ilyenkor van ám ott valaki.
  • kulabácsi
    #2447
    megesik, de ez még nem paranormális :D
  • Kaplan
    #2446
    Igen, recskázás közben.
  • Pistike 007
    #2445
    De ha tudom hogy minden mondatomban a hazugságot keresi?
    Király...:)
    Veletek volt már olyan, hogy éreztétek hogy nagyon figyel valaki pedig egyedül voltatok a szobában?:)
  • kulabácsi
    #2444
    ne velük foglalkozz, hanem írd le az él,ményeid plz :)
  • Pistike 007
    #2443
    Nem is tudom ki keménykedik.
    Én azt hittem hogy ebbe a topikba olyan emberek járnak akik normálisan tudják kezelni a hasonló dolgokat.
    És értsd már meg hogy engem nem behülyítettek, hanem részese voltam. Nem egyszer, és nem ugyanott. És nem recsegett padló, nem jelzett műszer.
    Kicsit sajnállak, de az emberek nagy része ilyen.
  •  Evil
    #2442
    Biztos van igaz esetek is ahol olyanok történnek ami megmagyarázhatatlan, de igen nagyrészt az ember magát eteti be hogy ott tényleg van valami és 90% legalább inkább kamu mintsem valóság.
    A kedvencem az amikor a ghosthunteres sorozatokban leraknak egy kamerát és otthagyják aztán amikor visszanézik látszik hogy a molylepke röpköd a kamera előtt de nekik az lélekgömb vagy mi a rák..

    Viszont volt egy rész amikor egy ilyen régi kísértetkastély fala mellett mennek a sötétben éjjellátó kamerával és oldalra fordulnak valami zajra és a fal mellett látszik hogy valami fut négykézláb mintha majom lenne és hirtelen felszalad a majdnem függőleges falra és pár lépés után eltűnik. Na az valami irtó parás volt még így tévén át is, és az tutira nem kamu mivel az ilyen sorozatokba valós saját felvételeket adnak le.
    Persze nem egy minőségi felvétel volt az se de elég tisztán látszódott az az izé mintha valami démon lett volna vagy nemtudom, talán másis látta régebben azt a részt. Érdekelne ha emlékszik rá ő mit gondol.
  • ForzaInter
    #2441
    kamu az egész, már bocs de nincs olyan idiota aki ezt beveszi.d
  • dronkZero
    #2440
    De kemény itt valaki.
    Attól még a hátad tollas.

    Így indul minden szellemsztori, valakit behülyítenek, az ráparázik, aztán tényként kezeli a szellemjárást. Onnantól nem a huzat mozgatja a függönyt-ajtókat, hanem persze a szellemek. Nem a hőtágulástól recseg a fal meg a parketta, hanem biztos mászkál ott valaki. Nem a drótot méred ki a falban, hanem paranormális erőket érzékel a műszer.
    Bullshit.
  • Pistike 007
    #2439
    Én sosem paráztam és nem is fogok.
    Szerintem félreértettetek valamit.
  • dronkZero
    #2438
    Én inkább a pszichológia felé keresgélném a megoldását a dolognak.
    Jól beparáztatott, te meg bevetted. Most meg jót röhög rajtad.
  • Pistike 007
    #2437
    Most nem értem miről beszltek, Mit ettem meg?
    Ott voltam, saját bőrömön tapasztaltam mindent.
  • REALista
    #2436
    Ezek szerint mégis..:D
  • Pistike 007
    #2435
    tévedsz.
    én is ott voltam.
    és nem először volt kapcsolatom velük szóval:)
    nem vagyok az a típus aki megeszik ilyeneket
  • dronkZero
    #2434
    Haverod nagyot mondott, te meg megetted. Előfordul.
  • Pistike 007
    #2433
    hát úgy volt hogy haver mutatta, nem vagyok ismerős pesten, de valami kertvárosban volt egy tök rémisztő ház:O
  • Hajnalcat
    #2432
    kár, hogy nem tudod valójában a helyet, ahol megszáltál, de ha megtudod, pontosan a címet, akkor skíts :))
  • Hajnalcat
    #2431
  • Pistike 007
    #2430
    Pesten volt, istentudja hol, győri vagyok...
    Ha fizetnének se mennék vissza:)
    nem félek tőlük, de tapasztalt ismerősök mondják hogy nem érdemes packázni az ilyenekkel. De ha sikerül pár műszert összekaparni ígérem küldök eredményeket:)
  •  Evil
    #2429
    Nincs esetleg valami digitális fényképezőgép kéznél? Elmehetnél arra fele azt fotózgatni a házban és belinkelhetnéd ide a képeket hátha találunk rajtuk valamit :) (nem pohotoshopolni a képeket!)