4159
UFO-k,szellemek,meg ilyenek...
  • gotchaaa
    #2508
    Francbamár, hogy megint szellemek vannak a hátamon. Kezd idegesítő lenni, főleg ilyen későn.
  • SötétBarom
    #2507
    Ok!
  • dronkZero
    #2506
    Mer' a józan parasztival nehezebben felfogható dolgok mind fent vannak. Nap, csillagok, felhők. Másrészt a levegőben, mint közegben lehet haladni, a földben meg nem, meg ott amúgy is sötét van. Harmadrészt meg mert a madarak tudnak repülni, az ember meg nem, és irigyeljük tőlük.

    Persze mindezt az ókori világkép és technológiai szint tükrében.
  • SötétBarom
    #2505
    Miért hiszi minden nép, hogy isten felül van és nem alul?
  • dosra vista
    #2504
    Crysis 4 tudtommal még nem létezik. Vagy ezek szerint mégis?
  • dronkZero
    #2503
    Ezzel nem lenne gond, de ezt a gondolatmenetet fordítva is igaznak tartja, lásd:
    "Valaki valamikor szembesült már bizonyos jelenségekkel, akár szellemekkel vagy földönkívüliekkel és így alakulhatott ki a megfelelő szó, amit használunk."

    Hibás következetés.
  • qetuol
    #2502
    Szeretném tisztázni a konfliktust, mert mindkettőtöknek igaza van. A probléma ott van, hogy nem ugyanarról beszéltek.:DD
    szjuca a következőt állítja (nem létező dolog) => (nincs rá kifejezés)
    barom azt állítja: (létező kifejezés) => (nem feltétlenül létező dolog)

    => jelentése "ebből kovetkezik"

    a két állítás egyidejűleg igaz és nincs ellentmondásban. Miért? szjuca nem állítja, hogy amire van kifejezés, az feltétlenül létezik is. Ő csak azt állítja hogy ami NEM létezik arra NINCS kifejezés. Ez nyilvánvalóan igaz. Nem? Ebből persze nem következik, hogy minden ,amire van kifejezés , létezik, amint azt barom naon helyesen megjegyezte. :) szerintetek?
  • dronkZero
    #2501
    Szjuca ismerőse:
    "Ő úgy véli, ami nincs, vagy nem létezik, azt meg sem tudjuk nevezni, mivel nem tudunk róla, illetve nem használ rá az emberiség szót vagy kifejezést."
  • SötétBarom
    #2500
    ???

    Ki mossa össze?
  • dronkZero
    #2499
    Kraken: ~1700
    ork, elf: ~1930, Tolkien
    leviathan: 325, Biblia
    lézerkard: 1977, Lucas
    Cthulhu: 1926, Lovecraft
    xenomorph(már az Alien): ~1979, Giger

    Melyik is tizenöt éves?
    Egyébként rettentő nagy hiba, sőt inkább már pszichózis összemosni az irodalmat a valósággal.
  • dronkZero
    #2498
    150-et, vagy 1500-at akarál írni?
  • szjuca
    #2497
    Részben igazad lehet, a felsorolásod nagyrésze, mint szó mondjuk 15 éve még nem volt ismert.
  • SötétBarom
    #2496
    Igen. És léteznek orkok, elfek, csatamágusok, létezik a leviathan, van kraken, örökmozgó, az űrben vannak xenomorphok, lézerkard, és persze C'htulu is.

    Ez nagy marhaság, ugye érzed? :)
  • szjuca
    #2495
    Eddig még nem írtam ide, fav-ban van a topik, csak olvasni szoktam.
    Látom vannak olyanok, akik hisznek dolgokban, vannak akik nem.

    Na nem vitatkozni akarok, főleg nem senkit győzködni, csak egy ismerősöm gondolatait megosztanám veletek.

    Ő úgy véli, ami nincs, vagy nem létezik, azt meg sem tudjuk nevezni, mivel nem tudunk róla, illetve nem használ rá az emberiség szót vagy kifejezést. Valaki valamikor szembesült már bizonyos jelenségekkel, akár szellemekkel vagy földönkívüliekkel és így alakulhatott ki a megfelelő szó, amit használunk. Ugyan úgy, mint ahogyan bármelyik szavunk kialakult. (valaki csinált fából egy ülőalkalmatosságot, azt mondta ez legyen szék (némi túlzással), vagy pl a villám)
    Nem tudom érthető-e, de valami ilyesmit szokott nekem magyarázni. VAn benne valami úgy gondolom.

    Én hiszek a szellemekben, azt is hiszem, hogy léteznek a Földön élő embereknél sokkal intelligensebb civilizációk is...
  • gotchaaa
    #2494
    És van-e élet a halál előtt?
  • II Rocky II
    #2493
    a halál után van-e élet,ezt nem tudhatja senki!
    lehet,h van lehet h nincs :]
  • SötétBarom
    #2492
    Djihad neked nem eredmény kecy???
  • dronkZero
    #2491
    Ja, de akkor ne én legyek már a hülye, hogy én _nem_ képzelődöm...
  • SAFIII
    #2490
    "Mit gondol, miért hisznek az emberek a szellemekben?
    A móka kedvéért? Nem!
    Ez egy lehetőség, valamire a halál utánra."
    Szerintem ez így van,az emberek hamarabb megbékélnek, ha tudják hogy a halál után van valami.....
  • AntiHero
    #2489
    -fav
  • Hajnalcat
    #2488
    :))
  • dronkZero
    #2487
    Ehh, persze, szűklátókörűség.

    Én már mondtam, hogy nem értek az ezoteriához, szellemvilághoz, lélekhez, istenhez.
    De vannak akik azt állítják, hogy ők igen.
    Én csak eredményeket várok a szakterületükön. Mutassanak fel valamit! Ja, hogy 10000 éve semmi, még mindig ott tartunk, hogy ahány ezós, annyi világkép, és egyik sem működik, egyik sem ad használható módszereket, használható tudást.
    A számítástechnika ~70 éves. Az atomfizika úgy 100. A kémia olyan 500-700. A "newtoni" fizika 3-4000. Eredménynek ott van a Crysis, Paks, a benzin, a 100 emeletes felhőkarcoló.
    A spiritualizmus meg monjuk 5-10000 éves, és eredmény pont nulla, előrelépés ugyanennyi. Még mindig ott tartunk, hogy "de honnan tudod, hogy nem így van?", meg hogy "lehet benne valami".
    Aminek a vizsgálatávak, kutatásával ennyire _nem lehet_ foglalkozni, arról szerintem praktikusabb azt mondani inkább, hogy nem létezik.

    Ha ez szűk látókörűség, akkor vállalom.
  • SlayR
    #2486
    Na most én a következőt tom erre mondnai a két lábbal való földönállás az szép meg jódolog...csak....a híres csak ugye...
    Az ember egy rossz tuléajdonsága ha valamit ő nemlát az nincs és ezt beakarja bizonyítani ugyanakkor itt az ellentetje, ha látja de más nem és beakarja bizonyítani, hogy van...
    Ugyanakkor azért elég sok olyan dolog van amit különböző dolgok bemagyarázásával mpróbálnak reálissá tenni.
    Én ezeket a dolgokat úgy nézem, hogy attól hogy én ha még nemis láttam mondjuk attól még bármi lehet. Van aki hinni szeretne benne van aki lát rá esélyt van aki se nem akar hinni benne se nem látni rá esélyt csak próbál földhöz ragadt lenni...
    A hozzászólásom vége úgy szólt volna azoknak akik pistike sztorijára összeírkáltak mindent.
    Amúgy meg a reális gondolkodás minden népnél más kishazánkba reális gondolkodás = szűklátókörűség :)
  • kulabácsi
    #2485
    valszeg el se lvastad, szal nemtom mit rossz nézni ezen, itt csak simán beszélgettünk...
  • Hajnalcat
    #2484
    Csak rossz nézni....
  • kulabácsi
    #2483
    sztem meg pont h vitatkozni kell ezen, érvelgetni, a másik látsámódját tágítani kicsit, nincs ezzel semmi baj, én örültem h végre vki nem csak annyit ír h "hülye vagy, ne higgyé má benne" hanem érveket hozott fel, persze nem fogjuk egymást meggyőzni, nade azért van a topik h beszéljünk róla nem?
  • Hajnalcat
    #2482
    Mit összevitatkoztok itten....
    Aki hisz bennük, az hisz, aki meg nem, az nem, ennyi. Ezen vitatkozni és regényeket írni felesleges, hisz úgyse tudja az egyik a másik félt meggyőzni se fordítva.
  • REALista
    #2481
    Te aztán jól tudsz érvelni...:)
  • ForzaInter
    #2480
    majd kinövöd.
  • ForzaInter
    #2479
    értelmes hozzászólást nem írt? lol
  • Pistike 007
    #2478
    Figyelj, nem fogom az időmet rád pazarolni. Ha az hiányzik hogy mindenképpen megcáfolj valami olyat, amit nem értesz, akkor szerintem rossz helyen jársz.
    Még egy értelmes, ide való hozzászólást nem olvastam tőled.
    Kicsit normálisabb topikra számítottam.
    Sziasztok.
  • Pistike 007
    #2477
    Igen, tapasztalatból.
  • ForzaInter
    #2476
    hmm, tapasztalatból mondod?
  • kulabácsi
    #2475
    "Mi, emberek a legdurvábban a végsőkig kihasználjuk a világ lehetőségeit, _bármilyen_ jelenségből kihajtjuk a maximumot." na ez így kicsit húzós kijelentés, az emberek is nagyon dúrván az emberi test fizikai határai közé vannak szorítva, de a világban ennél azért több van :) lásd a dimenziók stb stb, bizonyított h van több is, te mégse fogsz oda soha átlátni!

    "Halottból van bőven, de ha nem lenne, gyorsan lehet csinálni..." xDDD

    "Úgyhogy én inkább egyszerűsítem az életem, és élvezem, amíg tart. Túl rövid ahhoz, hogy hülyeségeken parázzak, meg azon aggódjak, mi lesz utána." ez a te választásod, szíved joga, elhiheted h énsem rágom le a körmeimet és sírok órákon keresztül h jajj mi van ha léteznek szellemek :) egyszerűen nyitott gondolkodású vagyok, és hiszek abban h lehet ott vmi, amit mi nem látunk/érzékelünk csak nagyon kevés esetben...

    de asszem témánk végére is értünk, jól kiveséztük :P
  • dronkZero
    #2474
    "Bizonyított tény."

    Ó, igen?
    Akkor kérek egy linket, vizsgálat tárgya, kysérlet leírása, vizsgálati módszerek, erdmények, publikációk érdekelnének.

    (Ééééés most jön a hattyú halála, hogy "de ezt mindenki tudja", meg a "neves tudósok bebizonyították", a "ez és ez és ez is hitt benne, ők meg nem hülyék", stb. legjobb esetben link egy értékelhetetlen kísérletről. Túl sokszor láttam már ezt, teljesen tipikus önámító hozzáállás.)
  • Pistike 007
    #2473
    Nem. Bizonyított tény.
    Csak néhányan nem képesek felfogni.
  • dronkZero
    #2472
    Önámítás.
  • Pistike 007
    #2471
    De.
  • dronkZero
    #2470
    "itt jön az ami megkülönböztet 2 embert,"

    És valóban, tényleg itt van a leglényegesebb különbség.

    "csak abban hiszek amit magam tapasztaltam, vagy olyan embertől hallottam akiben megbízom..."

    Kérdés, hogy mennyire vagy kritikus, akár magaddal szemben is.

    "persze somindenre van racionális válasz(lehetőség), de van olyan amire már nincs."
    Én akkor úgy döntök, hogy az a válasz, hogy "na, ezt nem tudom, és lehet, hogy ez már soha nem derül ki". Míg egy spiritiszta magyarázattal elfogadsz egy _feltételezést_, ami akár lehet igaz is, de a spiritiualizmus általános jellemzőiből következően inkább tévedés.

    "igazából abban kiegyezhetünk h soha senki nem fogja bebizonyítani sem a létezését, sem azt h nincs! "
    Azt, hogy valami nem létezik, nem lehet bebizonyítani. Semmiről sem.
    Az állítást annak _kell_ bizonyítania, aki állítja, soha nem fordítva.
    Eddig egyetlen spiritualista állítást nem sikerült hitelt érdemlően bebizonyítania senkinek.
    Hiába sok a "hipotézis" a szellemvilág, másik dimenzió, lélek, isten, stb. működéséről, egyetlen egyet sem lehet igazolni, a legtöbbjét még _megvizsgálni_ sem.

    Akkor részemről kuka. Mi, emberek a legdurvábban a végsőkig kihasználjuk a világ lehetőségeit, _bármilyen_ jelenségből kihajtjuk a maximumot.
    Ha lenne bármiféle spirituális energia, lélekenergia, halottak akármije, akkor már áramot termelnénk vele, tele lenne a világ lélekerőművel, meg lenne oldva az energiaválság. Halottból van bőven, de ha nem lenne, gyorsan lehet csinálni...

    Úgyhogy én inkább egyszerűsítem az életem, és élvezem, amíg tart. Túl rövid ahhoz, hogy hülyeségeken parázzak, meg azon aggódjak, mi lesz utána.
  • kulabácsi
    #2469
    nah ez egy korrekt válasz volt, nem is számítottam ilyenre igazából, sokmindenben igazat is adok neked, de
    "Emellett személyesen sem tapasztaltam soha semmit, aminek ne lett volna logikusabb, racionálisabb magyarázata a spirituális magyarázatoknál."

    itt jön az ami megkülönböztet 2 embert, ezért is írtam vmelyik elöbbi kommentemben h csak abban hiszek amit magam tapasztaltam, vagy olyan embertől hallottam akiben megbízom...persze somindenre van racionális válasz(lehetőség), de van olyan amire már nincs. és itt nem az ilyen "úgy érzem h vki figyel" dologra gondolok, hanem igenis megtörtént momentumokra amire esetleg nem találtál választ (ami attól még lehet h van persze). igazából abban kiegyezhetünk h soha senki nem fogja bebizonyítani sem a létezését, sem azt h nincs! emberek tapasztalnak dolgokat, ami alapján eldönthetik hovatartozásukat.

    azzal a műszarral kapcsolatban meg egyetértek veled, persze h kuruzslás, én azt vettem észre h akinek volt bármi élménye ilyesfajta dolgokban az bizony nem veri nagy dobra, mert inkább próbálja megérteni minthogy bolondnak nézzék.