4159
UFO-k,szellemek,meg ilyenek...
  • gregtom6
    #2639
    Hy. Ha tényleg létezne ez az elképzelés, egyáltalán nem biztos,h a minket körülvevő ''óriási lények'' ismerik a hegyet, na meg a majmot. Én arra gondoltam,h ha elképzelhetetlenül sokáig haladnánk az univerzumban, akkor talán elérnénk a ''szélére''. Ezt most úgy értem,h ha pl egy vízcseppben lennénk, vagy vmilyen anyagban kis légbuborékokkal, bennük atomokkal v elektronokkal(bolygók számunkra)akkor egy idő után elérnénk az anyag(''üresség'')falába, és onnan vmi folyadék következne. Majd világosodna az egész ''üresség'',és a legszélén kilátnánk a minket körülvevő világba.

    De ha tényleg létezne így a világ, akkor is kellene vmi jelet kapnunk ''kintebbről'',hangként vagy fényként biztos. Hihetetlennek tűnik,h csak mi legyünk ebben a nagy egészben, ha csak ezt a földi bolygóviszonyítást nézzük, akkor is rengeteg bolygó van, de valahol akkor is mindennek van vége.
  • zoliapu
    #2638
    Lehet, hogy nem méheknek hanem valami másnak tartanak. Párosujjú főemlemlős :) sivatagihegyimajom (mivel afrikából származunk)
  • zoliapu
    #2637
    Az álatokat én is sokra tartom. Ha egy ember lelőnek a hiradóban észre sem veszem (ha bűnöző még élvezem is kicsit), de ha egy mondjuk egy elefántot hát belefacsarodik a szívem.
  • vizes
    #2636
    Persze. Lehet, hogy túlzás.

    De gondolj csak bele: csodáljuk a szervezettségüket, tanulmányozzuk az életüket, csodáljuk, hogy miként képesek az ő szintjükön ilyen pontosan tájékozódni.
    És mindemellett szolgálnak minket. Pedig nem is tudnak róla.
    Nem lehetséges, hogy mi pontosan ilyenek lehetünk egy nálunk fejlettebb életforma szemében?
    (tényleg... mi van ha mi is szolgálunk valami/valakit tudtunkon kívül)
    Nem tudhatja egyik lény sem, hogy a saját mikrovilágán kívül mi a fene van.
    Addig pedig meg van győződve róla, hogy nála nincs is fejlettebb.
    A méhek nem foghatják fel még a beszédünket sem. Mi is így lehetünk ezzel...
  • csgery
    #2635
    Igen, ez egy érdekes elgondolás, magam is morfondíroztam ezen, ugyanis a bolygók, meg miegymás egymás körül keringenek, valahogy úgy, mint az atommag körül az elektronok.

    És ez lehet hogy elsőre elég hülyén hangzik nektek, mármint megfogalmazásban, de az elektront is alkotja valami, nem egyszerűen csak elektron. Hanem valami alkotja az elektront. Még kisebb dolgokból áll össze. Szóval lehetséges, hogy ezek az atomok, amiket mi ismerünk, azok is mind ilyen kis parányi világ részei, és ugyanúgy lehet, hogy mi is csak egy ilyen elektronon "élünk".

    Ugyanis, teszemazt, felnagyítol egy elektront, vagy mutatsz nekem egy elektront, annak (tekintsünk el tőle, hogy is néz ki), de azt mondom, hogy az egyik sarkára közelíts rá, majd annak is közelíts a közepébe, és így tovább...
    Remélem értitek miről akarok szólni.

    Akármennyire is fejlődik a kémia, meg minden ilyen tudomány, szerintem ezt nehezen fogjuk megtudni, hogy hogyan is épül fel, mert fura mód én még nemláttam mikroszkópikus képet egy atomról, se egy elektronról. Igen, azért, mert az is mozog, és kurvagyorsan, tehát végülis sztem lehetetlen lencsevégre kapni.

    Igazából mindjárt elvesztem a fonalat, hogy mit is akarok írni, de az a lényeg, hogy lehetséges, hogy az egész föld, a naprendszer, az univerzum mind csak egy atom, és mi pedig már annyira kicsik vagyunk, hogy nem is tudnak a létezésünkről, mint ahogy mi sem tudunk semmit egy atomról.

    De viszont ha az egész egy atom lenne, akkor a feketelyukak keletkezését, meg minden ilyen valamilyen kémiai reakcióként lehet értelmezni...

    igen tudom zagyvaság, lehet el sem olvsatátok, mert már a felénél fogjátok a fejeteket, hogy mennyire marhaság, de mivel még egyáltalán nem ismerjük "annyira" a minket körülvevő, és minket alkotó világot, hogy talán kár is erről beszélni...:)
  •  Evil
    #2634
    Hát az a méhes az azért túlzás, de lehet hogy egy parányi porszem parányi részén vagyunk.
  • vizes
    #2633
    "Az elrablós sztoriknak meg szerintem az egyik fele alvási paralízis, a másik fele meg feltűnési viszketegség"

    Egyetértek.

    Ez persze nem zárja ki azt, hogy vannak rajtunk kívül is értelmes lények.
    Apropó: értelmes lények....
    Lehet, hogy egy másik civilizáció a saját perspektívájából csak "rovaroknak" lát minket.
    Lehet, hogy a mi általánosan vett értelmi szintünk nekik csak olyan, mintha a mi szemszögünkből a méheket néznénk.
  • zoliapu
    #2632
    Egyszerű földlakó vagyok az UFO kifejezéskor én nem a repülő tárgyra gondoltam, hanem hétköznapi értelmezésben arra a kicsi zöld lényre. :)

    Én az alvást meg szoktam oldani egy-egy sörrel vagy leóval (boroskóla), estleg a lábamat le szoktam lógatni az ágyról a padlóra akkor nem forog velem a világ. Lehet ezért én nem találkoztam eddig semmivel éjszaka vagy nem tudott felkelteni. :)))
  • dronkZero
    #2631
    Ehh.
    UFO: Unidentified Flying Object. Azonosítatlan repülő tárgy. Azonosítatlanon a hangsúly. Igen, az emberek látnak egy csomó repülő dolgot, amit nem ismernek fel. De attól az még nem lesz hirtelen földönkívüli.

    Az elrablós sztoriknak meg szerintem az egyik fele alvási paralízis, a másik fele meg feltűnési viszketegség.

    Szerintem még nem jártak itt földönkívüliek. Ennyi.
  • zoliapu
    #2630
    A dimenziót úgy értettem, hogy a mi dimenziónkban vagy külső az az pl. az isten (a mindenek tudója, mindenek teremtője). Én azért hívő ember vagyok, ha nem is az a szentes fajta és e szerint élek.

    Szerinted a földön kívüliek nem UFOK akkor mik? Talán emberek akkor mért nem vették fel velünk a kapcsolatot már rég?

  • dronkZero
    #2629
    Féligazságok, hiedelmek, babonák. Na és sok-sok csaló, akik kihasználják az emberek hiszékenységét és halálfélelmét. Erre van bizonyíték, sok. Nézd csak meg Pookie esetét.

    Szellemre, lélekre, más létsíkokra(ugye ilyen értelemben használod a dimenzió szót?) nincs bizonyíték. Alkalmazás, eszköz, módszer sincs, ami kihasználná ezeket.

    UFO-k általában észlelési vagy felismerési hibák. Földön kívül is biztosan van értelmes élet, de az UFO-k nem azok.

    Testen kívüli élményre van a pszichológiának magyarázata.

    Az emberben tárolt energia meg valóban nem vész el, a rothadás során baktériumok testévé és hővé alakul. Humusz lesz belőle, abból meg növény.

    Egyéb?
  • qetuol
    #2628
    végezd el vele ezt a kísérletet: az ismerödödet zárd be egy szobába és kérd meg hogy lépjen ki a testéböl majd menjen át hozzád a másik szobába. ezután írj fel egy véletlenszerű számot 1.tol 1000000-ig egy papírra, és kérd meg az ismerősödet hogy nézze meg, jegyezze meg a számot majd térjen vissza a testébe. a papírt semmisítsd meg, de jegyezd meg a számot. ezután kérdezd meg őt, milyen szám volt a papíron. kiváncsi volnék az eredményre.
  • zoliapu
    #2627
    Mértne léteznének természetfeletti lények vagy UFO -k csak kérdés a mi dimenziónkban vagy másikban.
    Az ember is testből és lélekből áll, egy ismerősöm azt állítja, hogy a hite segítségével ki tud lépni a tetéből (látja magát kívülről), az emberben lévő energia sem tűnik el csak átalakúl mint tudjuk.
  • Pookie
    #2626
    Nem érdekel mit mondtok, nekem tetszett, jó móka volt. Én voltam ott és elég élethű volt az egész. Most hallok először erről a necronomiconról, mi is az pontosan?(ezzel kapcsolatban nem kérek cikizést, köszi)
  • Csak77
    #2625
    Te Pookie... gondolom számodra nem baj, hogy necronomicon nélkül nem fogsz tudni semmilyen szellemmel beszélgetni, mi? Mellesleg szellemet te a büdös életben nem fogsz keresztel idézni, mert szellemidézés nem éppen "isteni" dolog.
  • Pookie
    #2624
    Mind hárman 8-10 évesek voltunk. a pohár üvegből volt láttam volna a mágnest, + elég nagy mágnes kellett volna, hogy a vastag asztalon a poharat tudja mozgatni. És hirtelen ötletből kezdtük csinálni.

    Előzőt meg elírtam, nem tolni hanem húzni nehéz.
  •  Evil
    #2623
    Nemtudom hogyvolt ott, de papír pohár szélébe kis mágnes asztal alatt a keze azt huzigálja neked temeg 8-10 évesen bedőltél neki. Eddig senki sehol nem talált bizonyítékot a szellemek létezésére ugyanúgy mint az ufokéra sem. Szerintem az előbb lesz valószínű hogy idegen élőlényeket találunk a világegyetembe minthogy szellemel találkozzak.
    Majd ha tényleg a saját szememmel látok ilyet és egyértelműen megtudok róla bizonyosodni hogy valós akkor hinni fogok benne de addig tuti nem.

    Trükkök meg vannak ezrével, tessék ittvan jópár élőbe látnám else hinném, de közbe meg mégiscsak mutatvány.
    http://www.youtube.com/watch?v=sBQLq2VmZcA
    Továbbiak:
    LINK
  • dronkZero
    #2622
    Ugye nem gondolod komolyan, hogy jól bevált trükköket első próbálkozásra leleplezel?
  • Pookie
    #2621
    Most próbálgatom de nem megy papíron tolni.
  • qetuol
    #2620
    nem lehet h a másik tolta? és azt állította hogy nem tolta?
  • Pookie
    #2619
    Több mint tíz éve volt, mind hárman kb 8-10 évesek voltunk, nem ismertük a halott csávót és szinte mindent megtudtunk róla(hol halt meg, mikor halt meg, ...)
    +mint leírtam én nem toltam a poharat és egy fél decis poharat nehéz magad felé húzni ha a másik nem tolja.
  • dronkZero
    #2618
    Aha. Hát erős a gyanúm, hogy inkább az a kérdés, hogy _a keresztanyád_ honnan tudta. Aztán egészen véletlenül az egyik ismerősét meg is találtátok. Még szerencse, hogy szegény megboldogult a környéken lakott nem pedig például Új-Zélandon. Meg hogy nemrég halt meg, nem ezerötszáz évvel ezelőtt.

    Mindenesetre ilyen sztorit már hallottam, hazudós embereket ismerek, szellemet meg még nem láttam.
  • Pookie
    #2617
    Lehet ez a 100% hiszek benne sok volt :D de én biztos h nem toltam a poharat és a szellemről sem tudtunk semmit csak azokat amiket akkor elmondott. Keresztanyám csodálkozott is, hogy ezeket honnan tudjuk.
  • dronkZero
    #2616
    Igen, a rosszindulatú magyarázatom a jelenségre az, hogy szimplán kitaláció az egész... :P :D

    (A jóhiszemű meg az, hogy átverték, de csúnyán.)

    Azért én vállalnám a kockázatot, bármilyen veszélyes is. Pookie, ha a módszer megvan, akkor beszélgetnék én is szellemekkel szívesen. Elárulod?
  • Pookie
    #2615
    Jaja, oda húzta a betűk fölé. Volt még dolog, pl. igen, nem, nem tudom. Így nem kellett kiírnia ezeket.
  •  Evil
    #2614
    Arra azért kíváncsi lennék hogy hogyis válaszolt.. Oda húzogatta a betűk fölé a poharat vagy mi a rák?
  • dronkZero
    #2613
    Hát, az első estre lenne jóhiszemű és rosszindulatú magyarázatom is, mindenesetre egyiknek sincs köze szellemekhez. Inkább hagyjuk.

    A második meg... Kb kétnaponta lezuhan valami. Sok van a röpködő cuccokból már a világban, emberek építették, emberek kezelik, lezuhannak. Ez van.

    De _épp ma_ történt velem ilyesmi:
    Reggel jövök melózni, átjövök a zebrán, és teljesen előzmények nélkül beugrott Bon Jovi It's my life c. száma. Ez a tipikus "beragad a fülembe" eset, de fogalmam sincs, hogy honnan jutott eszembe, vagy micsoda.
    Beérek az irodába, leteszem a seggem, a rádióból meg megszólal ez a szám, illetve valami béna feldolgozása.

    Paranormális jelenség, megláttam a jövőt?
    Á, úgyan. Véletlen egybeesés.
  • Pookie
    #2612
    1.) Kb. 10 évvel ezelőtt unokanővérem, barátnője és én, megpróbáltunk szellemet idézni. (nem a körbe ülős, kézfogós, kopogj ha itt vagy fajta) Egy nagy papírra leírtuk az abc-t, 0-9-ig a számokat, kisebb poharat, egy gyertyát és egy papír keresztet(amit én csináltam :D)használtunk. Szólogattuk, hogy itt van-e? pár perc múlva mozgott is a pohár. Ha igaz volt(sztem az volt)akkor kb. 2-3 órát beszéltünk egy szellemmel.Mindhármunk 100%-ig állítja, hogy nem mi mozgattuk a poharat.
    Szokásos dolgokat kérdeztük tőle,(ki vagy? Mikor, hol haltál meg?) válaszolt is olyan dolgokat amiket mi akkor nem tudhattunk róla. Késöbb megkérdeztünk olyanokat akik ismerhetik és minden igaz volt amit mondott a szellem.
    Azóta sem próbáltam, mert azt mondták, hogy nagyon veszélyes lehet, de még mindig 100%-ig hiszek benne, hogy igaz volt.
    2.) Asszem 2 hete volt. Azt álmodtam, hogy egy helikoptert vontatnak a levegőben :D . Később elszakadt a vontatókötél és lezuhant. 2 nap múlva láttam a hírekben, hogy lezuhant egy helikopter.
  • Pookie
    #2611
    Hi,
    látom rég volt ide írva, de nem baj. Van nekem is 2 történetem.
  • AranyKéz
    #2610
    Ilyen rendkívüli állításra rendkívüli bizonyítékot kérünk.
  • Fantomlovag
    #2609
    Időben beértem előadásra egyik nap... Ez már paranormális...
  • SötétBarom
    #2608
    Eszembe jutott egy jópofa történet..

    Van egy spanom, tőle származik a sztori.. Kb olyan 10 éve volt egy barátnője, akinek volt egy autista (?) húga, akit elég nehéz volt kezelni, ezért nem élt a családdal, viszont gyakran volt otthon (hétvégenként, ünnepekkor, stb.). Mikor már régebb óta együtt voltak, a csaj megkérte az arcot, hogy menjenek el a hugiért (valami intézetben volt szép nagy parkolóval). A lényeg, hogy az emberünk még soha nem találkozott a kislánnyal.. Elmentek érte, és amikor kihozták az épületből, a kiscsaj előreszaladt, majd mire visszaértek a kocsihoz, ott toporgott előtte. Kb mindkettőjüket rázta a hideg, haver elmondása szerint életében nem érzett ehhez hasonlóan különöset.. Egész hazaúton meg se mukkantak :O

    Ja igen, a parkolót úgy kell elképzelni, mint egy tescoét kb..
  • Nohab
    #2607
    Magyar oldalon nem találtam semmit, úgyhogy nem tudok mit mondani. Ezek a videók meg... khmm. nem mutatnak semmi paranormálisat. Meg aztán a ismeretlen állatfajokban /persze, ha léteznek/ (pl.: Bigfoot, loch nessi szörny) mi a paranormális?
  • dronkZero
    #2606
    Dyatlov-incidensről valami vélemény...? Esetleg tudtok róla többet, mint a Wiki?
  • csgery
    #2605
    Alapba a videó is gáz, mert télleg elég marhaság képek vannak benne... (sztem is).
  • kocsisgabor9999
    #2604
    Így van végre egy épeszű ember.! :D:D:D:D
  • REALista
    #2603
  • exy1
    #2602
    Szépnapot neked is!
  • Kmarha
    #2601
    1.: húú tényleg, a dinók itt vannak közöttünk. Csak még nem vettük őket észre amerika őshonos óriás erdeiben. És biza ez paranormális is ám.
    2.: azta, egy pók és 3.: egy villám.. ez ám a paranormális!
    4.: kecskére ragasztott papirkúp. Fantasztikus
    5.: egy felhő (a fejem itt már a falba vertem)
    6.: polip vagy tintahal, mindegy, mindkettőből élnek bőven óriás példányok a vizekben, már rég bizonyított.
    7.: de kemény! Egy hullám benne 2 sötétebb résszel. Duuurvaaaaaaa... (újabb falba verés)

    aztán van pár kevésbé szép photoshop képecske, a szokásos marsi arccal karöltve, és egy csomó kép füstpamacsokról meg vizesésekről, melybe biztos szellem költözött ezért egy századmásodpercre arc formát vesznek fel.. A végén meg egy szép hajtogatás ami tényleg érdekes, de semmi több.

    Köszi a fejfájást... legközelebb nem kérünk hülyeségeket.

    (és a videó leírásában a túl sok egybeeséses baromság.. ? Óvodás szint)
  • dronkZero
    #2600
    És ezt most miért?