4159
UFO-k,szellemek,meg ilyenek...
  • Anaid
    #2879
    A Mi az élet értelme topicban az agyféltekék különválasztásáról volt szó.
    "Na ja, rosszul emlékeztem. Most megkerestem, epilepsziás rohamok csökkentésére használták megelőzésként, hogy az agyban az egyik féltekében elinduló roham ne terjedjen át a másik féltekére. Bocsi"

    Az általam olvasott könyv már nincs nálam, kölcsönben volt, de emlékeztem, hogy ez spec nem igaz. Régebben használták és semmiképp nem megelőzésképpen, ugyanis egy ilyen beavatkozásnak súlyos ára van. Itt egy NET-es cikk is:
    http://akciospotencial.blog.hu/2007/12/11/elvagott_agyfeltekek

    Mazsolázgathatok még, van több ilyen is és nem csak tőle...Bár gyanítom ettől a népszerűségi indexem nem fogja az eget verdesni...
  • Christiansen
    #2878
    ne ködösíts, hanem mutass rá, miben tévedett Zero.

    minden hozzászólásod ilyen, részben, értetlenül reagálsz
    valamire, utána vergődsz kicsit, eltérsz a témától bedobsz pár
    teljes eltérő példát majd zárásként ismét megnyugtatod magad, hogy te normális vagy.
  • Anaid
    #2877
    Szerintem igen egyszerű a képlet: lehülyéztek, nem tetszett. Pont.
  • Anaid
    #2876
    Ja és az aggyal kapcsolatban is de okos volt, még olyasmiket is leírt, amiket szakkönyvben nem olvastam, pontosabban fogalmazva más volt leírva, nahát micsoda zsenik vannak! De nyilván rengeteget olvastatok erről, meg parajelenségekről is, hogy ilyen egységes az álláspontotok, vagy lehet, hogy azért mert sosem foglalkoztatok vele? Ahogy az aggyal sem, meg a betegségeivel sem? Na és a pszichológiai doktori disszertáció hogy állít? Haallotok pár mondatot egy betegségről, jé ez pont passzol, na akkor az...Hú de tudományos. Nemigen szólhattok rólam semmit, hogy tudománytalanul állnék a dolgokhoz...
  • sz4bolcs
    #2875
    Elég torz képed lehet a skizofréniáról. Talán olvass bele az indexes, vagy bura.hu-s skizofrénia topicba, oda is irogatnak skizofrének.
    Amit itt fórmon összehoztál arra nagyon is illenek egyes pszichotikus zavarok leírásai.
  • Christiansen
    #2874
    ja és tisztában vagyok vele, hogy nem volt bölcs dolog az, hogy
    ma délelőtt ilyen sokat "érveltem" veled, de meguntam már, hogy
    minden nap ez megy az összes topikban.

    ha megnézed dronkZero poénból beszólt anno, hogy biztos manócskák huzigálták a függönyt - még mindennek a leges-legelején - és ő
    azóta is ezen az állásponton van veled kapcsolatban.
  • Anaid
    #2873
    elképzeled milyen lehet egy átlagos topiklakó szemszögéből

    Ha elolvasom a bejegyzéseimre adott válaszokat is, akkor nem pozitív kép jön le rólam, de azért ez nem csak nekem köszönhető ám!

    Nem nagyon lehet ám évek eseményeit pár nap alatt leírni...Az is lényeges például, hogy milyen sorrendben történtek az események, meg mennyi idő alatt...stb.
  • Christiansen
    #2872
    például ha én kapnék számomra nem tetsző megjegyzéseket,
    egyszerűen leperegne rólam nem kattognék rajta hetekig.
    Kivéve ha van valós alapja, mert akkor részben jogos a kritika,
    és ezért nekem is változtatni kell..


    Sajnos vannak olyan dolgok, amiket nem lehet máshol megtanulni csakis felsőoktatásban. Na meg a papírlapról se mindegy, hogy melyik intézmény
    állította ki..
  • Anaid
    #2871
    a komplexus meg nagyon nem = skizofrénia

    A megjegyzésem nem igazán neked szólt, hanem más fórumtársnak, aki priviben erről írogatott nekem, remélem majd elolvassa. Csak azért említettem, mert azért ment ám "pszichés" ráhatás beszélgetés közben. konkrétan rólam kérdezték, hogy mit csodálkozok, hogy annak néznek, márhogy skizinek...Csak most kapcsoltam, hogy ez privátban jött...Na igen, olvasok egy privit ilyesmiről, utána idegesebben reagálok valszeg az itteni hozzámszólásokra is, talán érthető módon kapom fel a vizet ilyeneken....

    Meg hogy őszinte legyek nem mindig van kedvem megvárni a két üzenet kötelezően meghatározott időt...Nem mindig bontom szét a különböző beírásokra való reagálásaimat, mert x másodpercet mindig várni kell az üzenetek között, meg nincs mindig kedvem visszakeresgetni a "jó véleményeket" rólam.

    Komplexusa meg mindenkinek van. Fokozatokban vannak csak különbségek. Nekem szimplán csak elegem volt abból, hogy sokszor lekezeltek, mert nincs felsőfokú végzettségem, meg álláshirdetéseknél is folyton azt olvasgathatom, hogy diploma, diploma...Ehhez hozzájön, hogy itt is hülyéznek és idővel betelik a pohár. Nem volt szerencsés velem kapcsolatban diplomára hivatkozni. Sajna tisztában vagyok vele, hogy nem mércéje a tudásnak egy papírlap. Majd ha idősebbek lesztek ti is rájöttök erre.
  • Christiansen
    #2870
    mivel egy fórumon csak a kommentekből lehet következtetni, nyilván
    azokból állapítottam meg. Igazából jó lenne ha visszaolvasnád a saját
    kommentjeid és az azokra kapott reakciókat a kezdetektől,
    de úgy, hogy elképzeled milyen lehet egy átlagos topiklakó szemszögéből



    a komplexus meg nagyon nem = skizofrénia
  • Anaid
    #2869
    És ezt az alapján állapótottad meg, amiket beírogattam? Cáfolatokat kerestem, nem csak azokat a cikkekre hivatkoztam, maiket elolvastam.
    Pl. szerinted egy professzorok által összeállított könyv az agyról szenny? Hát érdekesen következtetsz pár hivatkozásból. Sajna nem tudom belinkelni, mivel könyv volt, sőt könyvek....Bocs, de hivatkozok mindig minden tudományos cikkre a fejsérülésekkel, az agysérülésekkel kapcsolatban, de ez nem azt jelenti, hogy nem olvastam rég ilyeneket...
    például az említett skizofréniáról is olvastam. Tudtad, hogy alaptünet, hogy a skizi nem tud egy értelmes mondatot sem összehozni, mert nem tudja szövegben kifejezni a szókapcsolatokat, csak egymás mellé dobálja a szavakat ha ideges? Rólam is lett ilyen írva, hogy lehet az vagyok, hát mutass már egy szöveget, amit én írtam idegességemből is akár, de nem ragozott szóalakok, meg mondatok vannak benne, csak szavak egymás mellé rakva. Nem tudsz ilyet mutatni. A skizofrén képtelen a logikus gondolkodásra. Ennek kicsit ellentmond, hogy a logikai rejtvények a kedvenceim és jó vagyok ilyen rejtvényekben, meg sorolhatnám a rám nem illő tünetek sorát. Naná, hogy fel voltam háborodva...Ne komplexusra hivatkozzan már senki, hanem jogos kiakadásra max.
  • Christiansen
    #2868
    ja igen ezt jó hogy írtad, mert az is 100% hogy a forrásaid
    zöme teljességgel használhatatlan áltudományos szenny :P

    a wikipedia volt még a leghitelesebb, pedig az is olyan, hogy a szomszéd
    pistike is írhatja.
  • Anaid
    #2867
    Cirka 20 nap alapján?

    Egyébként jogos, hogy a tudomány nincs tisztában a GV jelenséggel. Ha hiszed ha nem elég sokmindent elolvastam róla, tudatról, agyról (könyveket is direkt kikölcsönöztem, hogy tájékozódjak) villámcsapásról, pszichés betegségekről, bio energiáról..sokmindenről.
    Mint már említettem, először ezen a vonalon igyekeztem tájékozódni, márhogy tudományos területen. Szerinted, hogy találtam volna cikket az infrahangokról, ha nem keresgéltem volna, például? Vagy honnan tudnám, hol van a mozgást koordináló központ, meg hogy a falilebeny a látásban játszik szerepet, meg hogy a halántéklebeny a kreativitásban...stb.?
    Vagy honnan tudnék anyagok átpolarizálódásáról...stb? Ha találtam volna csak egy elméletet, ami teljesen "lefedi" az eseményeket, nem keresgéltem volna tovább...
  • Christiansen
    #2866
    nem feltételezem, az általad leírtak alapján állítom.
    amivel nem vagy tisztában azzal kapcsolatban arra következtetsz,
    hogy a tudomány sincs eléggé tisztában, sőt nem is akar vele tisztában lenni, mert homlokegyenest ellenkező dolgokra jönne rá a világról alkotott képét sértve
  • Anaid
    #2865
    Nálam nem ez a kiindulópont. Miért feltételezed?
  • Christiansen
    #2864
    megint olyan dolgokkal dobálózol, amikhez nem értesz

    alapból nálad ami hullám, pláne láthatatlan már valami megfoghatatlan
    földöntúli misztikus valami. Ilyen felfogásból indulsz ki, a legelső
    hozzászólásaid a fórumon szintúgy, így ne csodálkozz ha megkérdőjeleznek
    egy s mást azok akik nagyon nem ehhez vannak szokva a munkájuk, tanulmányaik, és több évnyi fórumozás során.
  • Anaid
    #2863
    Ez nem bizonyíték, csak valószínűséget lehet belőle megállapítani. Ahogy ti is csak valószínűsíthettek dolgokat, nem szabadna tényként kijelenteni. Nem komplexus, ha az ember felháborodik rajta, hogy ilyen szinten áltéziseket állítanak róla. Az elmeállapotomról beszéltek és nem éppen pozitív felhanggal kicist irreális, hogy még csak fel se legyek háborodva...És végül is miért? Mert a saját szemléletetekbe ennél több, másabb indok nem fér bele? Pedig említettem példát is, hogy infrahangok okozhatnak teljesen egészséges embernél is "szellemes" tüneteket (eléggé tudományos szemlélet volt, nem?), de ti is mégis mindig ugyanoda kanyarodtok vissza. Miért is?
  • Christiansen
    #2862
    minden egyes topikban ugyanarra lyukadsz ki, ez mi ha nem komplexus

    ahogy az is, hogy a rokonaid eredményeivel bizonyítod értelmi képességeid
  • Anaid
    #2861
    Ne aggas már rám olyasmit, ami nincs! Mi a fene vagy te agykurkász?
    Ne keverd már össze az elkeseredésemet, ami abból is fakad, hogy betegséget, meg szimpla hülyeséget akarnak rám sózni és megnehezítik minden szempontból az életemet azzal, hogy milyen szépen megalkotott elméletek vannak. Mint már írtam ez egy folyamat volt. Szomorúbb és csalódottabb lettem és elkeseredettebb, mert igen kemény hatásai voltak a különböző elméleteknek arra, hogyan viszonyulnak hozzám az emberek. Hála a magasságosnak voltak kivételek.
  • Christiansen
    #2860
    az, hogy nem vagy elmebeteg vagy ilyesmi, csak személyiségzavaraid vannak
  • Anaid
    #2859
    Egyébként figyelembe vehetnétek azt a tényt, hogy CT meg egyéb vizsgálatok kb. 1 éve nem találtak semmilyen "betegséget".
    Ja, tudom hibás volt a műszer vagy nem is volt semmi bajom, vagy megygógyultam cirka 1,5-2 év alatt. Na, melyik verzió tetszik?
  • Anaid
    #2858
    Ti meg nem vagytok emberek...AZ igazi ember emberségesebb annál, minthogy ilyeneket állítson megalapozatlanul.
  • uwu
    #2857
    Megmutattam a munkatársaimnak pár hozzászólásodat.
    Mindenki szakad a röhögéstől, és szerintük is elmebeteg vagy
  • Anaid
    #2856
    http://szkeptikus.blog.hu/2008/05/13/mit_deritettek_ki_a_tudosok_uri_gellerrol#more465863

    A másik oldalról nézve pár dolog.
  • Anaid
    #2855
    http://www.artpool.hu/ketseg/parajelensegek.html

    Ha vkit érdekel, mi a parajelenség néhány infó. Linkelni még mindig nem lehet nekem....
  • Anaid
    #2854
    Mielőtt megkérdeznéd, hogy megsértődtem-e, nos igen. Totál megsértődtem. Övön aluli célzás volt és nem is igaz az én esetemre.
    Mielőtt elmebetegséggel célozgattok többet kellene megtudnotok egy-egy esetről, de ezek után tőlem semmit nem, az tuti. Kergessetek csak ti is álomképet, mégha tudományos ruhába is van bújtatva...
  • Anaid
    #2853
    Eddig nem személyeskedtem, de most leírom: Mehettek a fenébe....
  • Anaid
    #2852
    Szép idézet én nem féltem és nem is félek, mert egyszerűen nincs mitől, mint leírtam eleinte is ott motoszkált a gyanú, hogy szórakoznak velem, ill. velünk, mert hogy drágám azt kellene tudomásul venned, hogy ha ez az egész szerintetek hallucináció volt, akkor egyszerre többen hallucináltuk ugyanazt. Varázsütésre mind bebolondultunk? Nem baj, ha ezt a maszlagot nem veszem be? Ja végül is sokat emlegetett kérdés volt, hogy miért nem vagyok betojva...Jó kérdés. Dunsztom sincs. Talán azért, mert az előtte valósnak vélt világképembe olyan szinten nem fértek bele ezek a dolgok, hogy nem is vettem véresen komolyan őket. Vagy fene tudja. Nem egyszer felmerült a gondolat, hogy, ilyen nincs, csak hülyítés az egész. Tudom, hogy ellentmondásos, hisz velem történt, velünk, talán vmilyen önvédelmi mechanizmus volt, hogy ne féljek és ne hülyüljek bele....Na ez legalább sikerült.
  • Anaid
    #2851
    Amikor először fölvettem nem ilyen célzattal vettem föl, csak családi felvételt akartam készíteni, akkor jött a meglepi, mikor visszahallgattam, utána gondolkodtam a leírt dolgokon, akkor már javában zajlottak az események....
  • sz4bolcs
    #2850
    "Ha valaki egyébként él, nem teszi lehetetlenné mások életét, és még boldog pillanatai is vannak (azaz funkcionálisan olyan mint egy "normális") az miért ne mászkálhatna alufóliával a fején, hogy ne tudják leolvasni a gondolatatit?"
  • sz4bolcs
    #2849
    Elég paranormális, amiket leír a srác, nem?
  • sz4bolcs
    #2848
    Idézet egy index-es topicból:

    "Hát Szabolcs a telefonom megbolndult.Éjjel kikapcsoltam,mégis rezgett.Ettől rettegéshullámok öntöttek el.Aztán pedig olyan nevek kerültek a telefonomba,akiket nem mentettem el.A Netre akart kapcsolni magától,úgyhogy én ezt nem kezdeményeztem.És a CD lejátszóm.Összekeverte a számokat,teljesen mást játszott,mint amire tettem.A telóm tönkre is ment szoftverhibás lett,úgyhogy miért gondolnám,hogy én lettem bolond?Csak a rettegés ezek miatt a dolgok miatt,az beteges.Ja és a számítógépemben a szövegszerkesztő is furcsa dolgokat produkált.Magától elállítódott és isten bizony nem én csináltam.Az ikertestvérem már kb. 10 éve van nyilvántartva,mint skizofrén,nálam tavalyelőtt diagnosztizálták először a paranoiát,majd a skizofréniát is."
  • sz4bolcs
    #2847
    Légyszilégyszi küldd el. Annyira kíváncsi vagyok rá.
  • sz4bolcs
    #2846
    Néztem az első oldalt, és meghallgattam ezeket a felvételeket. Sejtettem, hogy valami ilyen lesz. Ezekbe bármit bele lehet hallani. Kb. annyi értelme van, mint fordítva hallgatni a stairway to heavent.
  • qetuol
    #2845
    meg is lepődtem volna, ha elküldöd. már csak 1 kérdésem van. amikor először felvetted ezt a hangot és még nem tudtad h van ilyen, miért gondoltad h valamit hallani fogsz?
  • Anaid
    #2844
    Nem beszélt rajta, csak annyit mondott tisztán és érthetően, hogy szemtelen vagyok. Máskor meg más dolgokat, rövid mondatokat. Hova? Volt már ahova elküldtem, meg meghallgatták páran, csak annyi volt a reakció, hogy bizonyítsam be, hogy nem volt ott velem egy pasi se...Hiába mondtam, hogy nem volt, sőt még csak nem is ismerős a hang. Tudod mit, hagyjuk...
    Elvált vagyok mellesleg.
    Nem kellett sokat várnom, egyébként is rövid ideig műkszik a videófelvevője GX17 Sharp teló, nem nagy durranás. Hát igen, elvileg a telefonon sem kellett volna lennie semminek, majdnem hanyadt is estem először. Utána próbáltam többször is, hátha kiderül vmi, hogy mi a fene van, volt, hogy sikerült, volt, hogy semmi. Okosabb nem lettem tőle...
    Olyan is volt, hogy sípoló, kattogó hangok voltak, mintha rövid füttyentések, meg kattogásokat vett volna fel, máskor meg teljesen normális felvétel, semmi szokatlan. Mostanában nem próbáltam. Igyekeztem nem foglalkozni az egésszel...
  • qetuol
    #2843
    de gyereked van, na szép:P (bocs). szal a telefont nem hagytad magára.csak bekapcsoltad a felvevőt, vártál (mennyit?), majd kikapcsoltad. te nem hallottál semmit igaz? elvileg a telefonodon sem kellet volna semminek lennie, korrekt? és miután a felvételt a semmiről visszahallgattad, valaki beszélt rajta. elküldenéd a felvételt?
  • Anaid
    #2842
    http://www.parismo.org/~brammer/
    Tetszett a film erről az oldalról.

    Válasz, bocs a betűcseréért, nem direkt volt.
    Nem hagytam magára a telefont. Nem vagyok beteges, de ha elég időn át olyan jelenségeket tapasztal az ember, amikre sorozatosan azt kell mondja, ilyen nincs, ez lehetetlen, de nem szűnnek meg...Fene tudja, valahogy igyekszünk mindig mindenből kikecmeregni és a kommunikáció egy lehetséges kikecmergésnek tűnt, ha némi esély van arra, hogy események, érzetek mögött értelem van, akkor a kommunikáció talán megoldás.
    Ne írjam már le életem x évének történetét...ez egy folyamat volt és nem kevés idő kellett ahhoz, hogy legalább én elhiggyem, hogy jó ez tényleg velem történik...Nincs férjem, sőt pasim se, bár nem hiszem, hogy ennek van köze az ügyhöz...
  • qetuol
    #2841
    elöször is, qetuol. másodszor pedig lol. úgy veszem észre h "megmagyarázhatatlan jelenségek" áldozata vagy. mégpedig halmozottan. hmm..
    szóval a telefonodat beraktad a hálószobádba bekapcsolt diktafonnal azzal a reménnyel, h paranormális hangokat (bármit is jelentsen ez) sikerül majd felvenned ? nem beteg ez? és lám, sikerült!! és meddig hagytad magára a telefont? netán el is mentén otthonról arra az időre? a férjed jó kedélyű ember? XDXD
  • Anaid
    #2840
    Kedves Qetoul, nem tudok angolul, némiképpen hátrány úgy keresni bármit, hogy a szövegből egy kukkot sem értek.
    Én is halgattam már meg felvételeket hangokról csak azok saját készítésűek voltak egy egyszerű mobillal, pl. volt egy, amely mély férfihangon a saját hálószobámban közölte velem a telefonom felvétele alapján, hogy szemtelen vagyok, amiben némineműleg igaza is volt a saját szemszögéből, mert azt hittem egy hülye szórakozik velem és próbálgat valamilyen rádiófrekvenciás adásokat a közelemben és cseszeget...