4159
UFO-k,szellemek,meg ilyenek...
  • dronkZero
    #2919
    Ja, és mielőtt megint félreértenéd, a mindennapi életben okoz viszonylag kevés problémát. Az idézett szakasz további része leginkább azzal foglalkozik, hogy milyen furcsaságok, működésbeli hibák lépnek fel az ilyen hasított agyú személyeknél, meg hogy ebből mire jöttek rá, hogy melyik agyféltekének milyen funkciói vannak.
    Mindennapi életben ez azért nem nagyon számít, mert a páros szervek ugyanazt az információt érzékelik, tehát nincs olyan, hogy egy adott infó nem jut el az agyban a megfelelő feldolgozó központhoz. De vannak ilyenek, hogy csak egyik szemmel nem tudnak olvasni, meg hasonló furcsaságok.
  • Christiansen
    #2918
    a káoszelmélet szerint egy ecuadori pillangó szárnycsapásai
    Michigan-ben tornádót generálhatnak, ezt is megfejtettük :PPP
  • dronkZero
    #2917
    ""Na ja, rosszul emlékeztem. Most megkerestem, epilepsziás rohamok csökkentésére használták megelőzésként, hogy az agyban az egyik féltekében elinduló roham ne terjedjen át a másik féltekére. Bocsi"

    Az általam olvasott könyv már nincs nálam, kölcsönben volt, de emlékeztem, hogy ez spec nem igaz."

    Ja, hogy ezt tekinted tévedésnek? Hirtelen nem tudtam, miről beszélsz.

    Rita L. Atkinson; Richrd C Atkinson; Edward E. Smith; Daryl J. Bem; Susan Nolen-Hoeksema: Pszichológia
    Osiris Kiadó, második, javított kiadás, 2002.
    58. oldal. jobb hasáb közepe:
    "Normális egyéneknél az agy integrált egészként működik; az egyik félteke információi közvetlenül továbbítódnak a másikba az összekötő idegrostok kéregtestnek (corpus callosum) nevezett kötege révén. Ez az összekapcsolást biztosító híd problémát okozhat az epilepszia bizonyos formáinál, mivel az egyik agyféltekéből kiinduló roham átterjedhet a másikra, és abban tömeges neuronkisüléseket okozhat. Az ilyen generalizált rohamok megelőzését szolgáló küzdelemben néhány súlyos epilepsziásnál az idegsebészek műtétileg átmetszették a kéregtestet. A műtét általában sikeresnek bizonyult, a rohamok csökkenéséhez vezetett. Ezenfelül úgy tűnik, nincs nemkívánatos utóhatása; a páciensek a mindennapi életben láthatólag ugyanolyan normális életre képesek, mint azok, akiknek a féltekéi egymáshoz kapcsolódnak. ..."

    Most, hogy ezt manuál idekopipészteltem, elolvastam a linkelt anyagot, és totál ugyanerről volt szó, ezt mondtam én is, ezt említettem meg. Pont fel is akartam hozni a jobb-bal agyféltekés tévhitet, az első mondattal kapcsolatban.

    Te meg kihoztad belőle, hogy tévedtem. Gratulálok!

    Biztos, hogy akarok én veled beszélgetni...?

    Ja, hogy a megelőzés szóval van bajod? A ROHAMOK megelőzéseként, nem az epilepszia, mint betegség megelőzéseként... Jajistenem...

    Na, hajrá, mazsolázgass még, kérlek!
  • sz4bolcs
    #2916
    Ha van valami kisebb méretű rugód, akassz rá valami kulcstartófélét, húzd le, engedd el, és nézd meg, hogy milyen irányba fog mozgást végezni.
  • Anaid
    #2915
    Biztos. Jaj, majdnem elfelejtettem, hogy szuszogtunk is!
  • Christiansen
    #2914
    de valamennyi légmozgás biztos volt:D

    amúgy a csillár 1,5 kg de már nem rajzolom újra
  • Anaid
    #2913
    A GV kék-fehér volt, semmi sárga, meg piros....
  • Anaid
    #2912
    A rezonanciót kifelejtetted! Ja meg a légmozgást. Miért?

    Szép színes rajz.Tetszik.
  • Christiansen
    #2911
  • Christiansen
    #2910
    Vázolom a srácoknak a helyzetet,
    a lehetséges alternatívákkal.
  • Anaid
    #2909
    Nem azt kérem, hogy fogadjátok el, csak nem naon sziporkáznak a tudományos magyarázatok...Én megfejteni szeretném, hogy mitől volt. Előnyös lehet másoknak is, ha esetleg máshol is előfordulna ne legyenek tőle betojva, meg meglepődve. Parának vélt eset, van tudományos magyarázata? Na most egy kérdés: arról akartok csevegni, hogy hülye vagyok-e, vagy van ötletetek, hogy mi okozhatta?

    Ö, ha a rugóval lett volna baj, akkor nem függőleges mozgást okozott volna?

    Oké, nem kötelező találgatni. Ha nincs kedvetek hozzá csak írjátok le, hogy nem és kész. Nem fogok megsértődni. Veszem az adást, hogy mégis jobb erről hallgatnom és pont.
  • Anaid
    #2908
    Állítható, igen, csak kicsit nehezen, nem éppen új...
  • sz4bolcs
    #2907
    Mi van, ha mondjuk a rugó önállósította magát? Ilyet már láttam hasonló lámpánál, pattant egyet, aztán elkezdett himbálózni.
    Sok értelmét mondjuk nem látom a találgatásoknak, Anaid meg annak, hogy nem fogadjuk el, hogy paranormális jelenség volt.
  • Anaid
    #2906
    Ja, tuti. Álltalában a csillárok lengenek, ha meglökik őtek. Milyen furcsa is lett volna, biztos csodálkoznék rajta, ha ez történt volna...
  • Christiansen
    #2905
    ne álmodj ilyenekről, mert akkor már nem lenne paranormális :P
  • sz4bolcs
    #2904
    Milyen jó lenne, ha előre le lenne írva minden. Jó sok napja olvastam Anaid írását, ami arról szólt, hogy "mozgott a csillár, ~1 m kilengése volt" de még azóta is derülnek ki új infók, amolyan "cáfolatként" a találgatásokra.
  • Christiansen
    #2903
    ez ilyen ruganyozós csillár nem?
  • sz4bolcs
    #2902
    Nem lehet, hogy valaki meglökte, vagy még mindig arrafele ólálkodott a gömbvillám?
  • Anaid
    #2901
    Na ezt honnan veszed? Már neked is képzelgéseid vannak?

    Ja, a csilláros esetre a rezonancia nem is volt rossz ötlet. Súlya kb. 1,5 kg, "fonal hossza" kb 1m 10 cm lengés kb. 1m. Fonalinga alapján kiszámolható a szügséges erő nem? (Ja, meg légellenállás, meg mifene.)

    De mi rezonáltatta be annyira, hogy ingamozgást végezzen? Két rezgőrendszer között energiaátadás csak akkor lehetséges, ha egymással bizonyos kapcsolatban, csatolásban vannak és akkor a legnagyobb, ha rezgésszámaik megegyeznek. Se földrengés, se kamion, se ugrálás...

    Nem kell válaszolni, csak ha lehet erről értelmesen beszélni. Úgyis jobbak vagytok fizikából...
  • Anaid
    #2900
    Jó volt a tanács. Olyan emberekkel, akik az általam megemlített tévedéseikre nem reagálnak nem naon érdemes vitatkozni...

    Ha egymás szavait olyan vehemenciával ellenőriznétek, mint az enyémeket kicsit más lenne a felállás...
  • Christiansen
    #2899
    jó sokáig tartott kikeresni
  • Anaid
    #2898
    "Ami nekem a minden, az lehet, hogy Neked a semmi!"

    "..bár ezerképpen éljük át közös valóságunkat,
    attól az még egy és ugyanaz marad.
    Ha ezt a valóságot feladjuk,
    önmagunkat adjuk fel."

    "Nézd a búzakalászt, büszkén emelődik az égnek,
    Míg üres, és ha megért, földre konyítja fejét.
    Kérkedik éretlen kincsével az iskolagyermek,
    Míg a teljes eszű bölcs megalázza magát."
  • sz4bolcs
    #2897
    hozzászólások xDDD

    "Dervis, jut eszembe, még egy ijen arcot ismerek. Annak papírja is van róla, hogy hüje. Több gyüli inyorálta már a csávót. Úgy akart öngyilkos lenni, hogy bicajjal nekitekert egy dombról egy villanyoszlopnak. Aszonta az orvosa az aggódó rokonoknak, hogy a beteg fiziki állapota kielégítő, de az elmeállpotába bármikor belehalhat :DDDDD"
  • Christiansen
    #2896
    a témában nekem ez a vidi a kedvenc, sírok mindig D:_D
  • sz4bolcs
    #2895
    Ha valaki nem lenne képben: holy headbang.
  • sz4bolcs
    #2894
    Most mutattam meg a holy headbanget a húgomnak. Szakadunk rajta. :D
  • Christiansen
    #2893
    "INSTANT CLASSIC" D_:_D:D
  • sz4bolcs
    #2892
    Paranormális

    -és még "éber képek" sincsenek...
  • dronkZero
    #2891
    "Ma kaptam egy bölcs tanácsot: Ne beszéljek ezekről a dolgokról és főleg ne álljak le vitatkozni..."

    Ja, így legalább konzerválhatod a tévképzeteidet. Szép álmokat!
  • Christiansen
    #2890
    adok én is egy bölcs tanácsot

    könyvesboltban a "természettudomány" polcoknál járkálj ne az "ezoterika és horoszkóp" részlegnél, és rövid idő alatt kitágulhat a világképed
    és később már röhögsz a mai valódon, vagy esetleg sírsz..
  • Christiansen
    #2889
    értsd már meg, hogy a jövő nem látható előre,
    mert VÉLETLENSZERŰ

    Einstein-nel, Hawking-al stb. a tudománnyal vitakozol orbitális fasságokat
    képzelsz be magadnak!!

  • sz4bolcs
    #2888
    Nem csak az éber képek miatt lehetne erre következtetni.
    Amúgy meg bárki láthatja, hogy csak ködösítesz azzal a privát üzenetváltással, mert azt sem vállalod, csak amég ködösíteni lehet vele.
  • Anaid
    #2887
    Ki hitte volna, hogy lesz 1 dolog, amiben 1etértünk...
  • qetuol
    #2886
    te is engem...
  • Anaid
    #2885
    Nem tudok levitálni és nem találkoztam senkivel, aki tudott volna. Az ember nem madár....
    Eddig is írtam a képekről, látom nem olvasod az előzményeket, csak puffogsz. Pont miattuk sütötték rám átmanatileg a skiziség gyanújának bélyegét.
    Untatsz...
  • qetuol
    #2884
    ez egyre valószerűtlenebb lesz... valld be h már levitáltál is!! és kérlek ne titkold el azt sem, ha te vagy a dalai láma xedik reinkarnációja!! még nem mondtad, de szerintem tudod teleportálni magad az asztrálsíba, igy van?így van? mondd ám meg!!
  • Anaid
    #2883
    Olvastam régebben....
    Sokmindenről nem tudok nyilatkozni, de arról például igen, hogy a prekogníciós "látomás szerű" képek (nem tudom mennyiben nevezhető ez képességnek) létező dolgok. Csak (nálam spec) volt velük egy kis bibi: nem megrendelésre jöttek. Ellazult pihent állapotban többször láttam olyan képeket, ábrákat, eseményeket, amikről tudtam, hogy csak agy-képek (én így neveztem el őket, tudom nem tudományos) de később a valóságban is előfordultak. DE nem direkt válaszok voltak. Spontán jelentkeztek. Ha valakit érdekel szerintem honnan erednek: összehangolt folyamat a bal félteke falilebenyének középső része, a jobb félteke halántéklebenye és az ún, látóközpont között. Baromira nem 100%-os, nem megrendelhető, de létező dolog, csak NEM BIZTOS 100%-ig.
    Nos erre mondható az, hogy véletlen, hogy a képek jó része a valóságban is előfordul...Nem vállalkoznék rá, hogy "biztos eredmény" produkálását bárhol is kijelenthetném, mert tudom, hogy nem mindig a jövőre vonatkoztak. Ez ámítás kategória lenne és csalás is. Olvastam sokmindenről, miszerint minden ilyen betegség, meg olyanról is, hogy képesség. A két véglet között pedig sok árnyalt teória van...A betegség elméletnek pár tapasztalatom ellentmond, ugyanakkor a saját tapasztalataim annak is ellent látszanak mondani, hogy ez kérdezz felelek módon biztosan működik (mint egy jósnőnél, hogy na mit mond a jövő? És válaszolnak rá...)
    Sajnos, ha tetszik ha nem a saját tapasztalataim szerint sem erre az oldalra nem "állhatok" sem az "ellentáborhoz". Ez van.

    Ma kaptam egy bölcs tanácsot: Ne beszéljek ezekről a dolgokról és főleg ne álljak le vitatkozni...Azszem megfogadom. Ezen témakörben valószínű nem nyilatkozom többször. További jó eszmecserét...
  • Anaid
    #2882
    http://drimmun.com/pszichiatriai-betegsegek/a-skizofrenia.html

    mindebből az éber képek miatt lehet erre következtetni? Egy dolog stimmel és paff? Na ne csodálkozzon senki, miért haragszom....

    Ne vágj be semmit. Ha akit érdekel ezeket a dolgokat elolvassa, szerintem nyilvánvaló, hogy felesleges bevagdosni bármit is, és erről a verzióról beszélnünk is.

    Bocs mindenkitől, de egy tünet miatt kicsit fájó volt a kategorizálás...
    Erről a hozzáállásról beszélek rég...Ezért is tetszik Hauzdoki kizárásos elképzelt módszere....
  • sz4bolcs
    #2881
    A pszi nyomában
  • sz4bolcs
    #2880
    Oké, vállalod publikusan ezt a privát üzenetváltást, vagy csak ködösítesz vele? Először is te szólítottál meg privátban a neurológiával kapcsolatban, én pedig leírtam, hogy nekem mi erről a véleményem.
    Bevághatom ezeket ide? Én vállalom.