4159
UFO-k,szellemek,meg ilyenek...
  • tankerTaki
    #2959
    kösz most megnyugtattál XD
  • qetuol
    #2958
    nos, ha a mamád vezetett, akkor neki látnia kellett volna, hiszen valszeg az utat figyelte. szóval szerintem ha csak te látod a "dolgokat", akkor valszeg veled van a "gond"
  • polarka
    #2957
    Továbbá, amiket láttál, azokat ugyanúgy láttad, mint minden más valós dolgot? Vagy homályosabban? (néhányan jönnek a 3. lelki szemükkel is, h azzal láttak, amit pedig a normális ember képzeletnek nevez)
  • polarka
    #2956
    A set-top-box az aktuális csatorna számát írja ki, ha be van kapcsolva.
    Nem lehet, h be volt kapcsolva és te véletlenül vagy valaki otthon kikapcsolta?
    Vagy vmi automatikus kikapcsolást végzett, mert már jó ideje nem ment a TV?
    Lehet megtréfált az agyad, mert mondjuk gyorsan pillantottál rá és hirtelen mást láttál (előfordul néha). Mennyi ideig láttad az első számot?
    Ha megszűnik a kapcsolat a szolgáltatóval (miközben be van kapcsolva), akkor reboot előtt kiírhatja a valós időpontot rövid időre.

    Persze, ha a settopboxod folyamatosan kiírja az időt és a csatornaszámot is, akkor ezek nagy része nem igaz.
  • tankerTaki
    #2955
    hát az osztályba más nem látta :S az autóba a mamámmal mentem ős e látta... és a doboz ha kivan kapcsolva a tv akkor igen mindig az időt mutatja
  • qetuol
    #2954
    ha ez betegség, akkor nem a szem betegsége , hanem az agyé.

    kérdezd meg azt, aki láthatta amit te láttál. az osztályban vki rajtad kívül látta e? az autóban egyedül utaztál? ha nem, akkor az utastárs látta-e amit te?
    még egyszer megkérdezem:

    "még a tarros dobozhoz: az soha semmi mást nem mutat, csak az időt állandóan?"
  • tankerTaki
    #2953
    ja és tényleg nem azt akarom hallani hogy hűű a démon volt meg ilyenek egyszerűen csak magyarázatot szeretnék ha tudtok valami szembetegséget ami ilyennel jár én azt is elfogadom :D
  • tankerTaki
    #2952
    nem voltam kimerült és léci most ne kritizáljatok hanem segítsetek ez a fórum az utolsó esélyem hogy kiderítsek valamit az ajtó meg eleve nyitva volt mer meleg volt a terembe és ha be akar valaki jönni akkor nem kell lenyomni a kilincset.. a föld utas verzió azért nem jó mert ez az út egy domb oldalba van és oda nem tudott lemenni mert árok sincs é nagyon közel van a domb oldala...
  • qetuol
    #2951
    mit kéne mondani. te is azt akarod hallani h szellemek meg démonok meg blablabal? ugyanmár..

    "Egyik ismerősöm aki ért az ilyenekhez azt mondta, hogy ne akarjam tudni.."

    na ez nagy lol. a régi axióma: a titkosság a tudatlanok légvára. ha a barátod tudja mi miért történik akkor csak mondja el szépen...
    még a tarros dobozhoz: az soha semmi mást nem mutat, csak az időt állandóan?

    a többire meg Willenbrock válaszolt.
  • Willenbrock
    #2950
    Nem voltál kimerült vagy fáradt?Az alak az ajtó mögött:lehet hogy valaki be akart nyitni de aztán szóltak neki a folyosóról vagy csak meggondolta magát és visszafordult.Az autó meg lehet hogy lefordult valami földútra.
  • tankerTaki
    #2949
    Egyik ismerősöm aki ért az ilyenekhez azt mondta, hogy ne akarjam tudni és hagyam a francba mert ha megtudom mi ez akkor ezentúl a sötétbe is félni fogok nem érdekel akkor is szeretném tudni hogy mi ez és valószinüleg gonosz szóval jó lenne tudni :/
  • tankerTaki
    #2948
    ha nem tud mondani senki semmit esetleg egy valami kiindulási pontot hogy mit keressek kb meg hogy hol..
  • tankerTaki
    #2947
    amit utána mutatott
  • qetuol
    #2946
    és melyik volt a valós idő?
  • tankerTaki
    #2945
    oksa nem tudtam de azokra a jelenségekre van valami magyarázat :/?
  • polarka
    #2944
    Set-top-box a neve.
  • polarka
    #2943
    Jaj, már megint
  • tankerTaki
    #2942
    hát a kábel tv t mikor bekötik kapsz egy ilyen kis dobozta amin keresztül a tv veszi a cuccost :D
  • sz4bolcs
    #2941
    Pinhead-től kapta. ..így már érthető a történet. :D
  • qetuol
    #2940
    mi az a tarros doboz?
  • tankerTaki
    #2939
    Vicces vagy nem drogozok de léci valaki írjon aki ért az ilyenekhez mert tudni szeretném, hogy mi van :(.
  • Willenbrock
    #2938
    Ne szívjál annyit!:D
  • tankerTaki
    #2937
    Sziasztok véleményt kérnék.

    Tegnap mentem reggel a suliba autóval egy kis teher autó mögött mentünk és láttam hogy jön szembe egy piros autó (az nagyon megmaradt hogy világít a lámpája) amikor eltűnt a teher autó mellet nem jött ki. Aztán matekon nyitva volt az ajtó az ajtón ilyen zavaros ablak van, hogy ne lehessen belátni a szemem sarkából láttam hogy mozog valami odanéztem és a kilincs lenyomódott az ablakon keresztül csak egy fekete alakot láttam de nem láttam tisztán mert ugye az ablak zavaros. Ma néztem a tarros doboz óráját ránéztem 14:(23) a 23 ba nem vagyok biztos és mikor pislantottam egyet átváltott 20:00 ra. Mi a fene történik itt :S?
  • Anaid
    #2936
    Ó igen, kedveskedünk minden szinten...
  • Anaid
    #2935
    Igen megkérdezni az illetőt a legegyszerűbb módja és a szerinted nem mérvadó tapasztalatokra hagyatkozik....Egyéni, személyes kicsit talán szubjektíven előadott tapasztalatokra. Örülök a véleményed változásának. Mégiscsak lényegesek ezek szerint az egyéni tapasztalatok....Talán észre sem veszed, de kezdünk nézőpontban közeledni!
  • Willenbrock
    #2934
    Látom zajlik az élet itt is
  • dronkZero
    #2933
    "Azt meg, hogy nem okoz problémát a mindennapi életben egy érintettnek el fogom hinni (bár szerintem ők lehet, hogy nem pont így fogalmaznák meg a dolgot), egy kívülállónak nem. Neked biztosan nem okoz problémát...Minthogyha a cikkben nem arról lett volna szó, hogy hurrá semmi baj sincs ezzel a módszerrel...."

    Szerinted egy pszichológus/pszichiáter/idegsebész hogy jut olyan következtetésre, hogy "a mindennapi életben különösebb problémát nem okoz"? Na, hogy? Talán MEGKÉRDEZI az illetőt? Nem ez a legegyszerűbb módja?

    "Próbáld meg, hogy nem hülyézel és nem kekeckedsz velem, ahogy a legelejétől fogva és meglátod teljesen máshogy fogok írogatni neked."

    Menj a fenébe!
    #2879
    Egy kibaszott másik topicból hozott témával kifejezetten ENGEM elkezdesz baszogatni. Hozzátenném, hogy egy olyan témán, amiben 100% csak egy kibaszottt pszichológia TANKÖNYVBŐL idézek. De bazdmeg BELÉM kötsz, hogy mekkora köcsög vagyok.

    Aztán miután ezt rendeztük MEGINT belémkötsz, hogy még mindig nem hiszed el.

    És akkor még vágjak hozzá jó pofát?

    ....



    ....

    "Nem hát, ja, csak a megfelelő oldalról mutassák neki! Az összes nem okoz problémát következtetésed is ilyen logikus? Hát nekem nem ez következik belőle logikailag, dehát nekem furcsa a logikám...."

    NEM BASZD MEG, EGY KIBASZOTT PSZICHOLÓGIA KÖNYVBEN OLVASTAM!
    Inkább annak hiszek, mint a neked. Pont. Ők nyilván beszéltek ilyen emberekkel, AZÉRT VAN BENNE ABBAN A KIBASZOTT KÖNYVBEN!

    "De azért hízelgő, hogy ilyen jól megjegyezted az időpontot..."

    ...
    Ja, sz SG fórum jól "megjegyezte". Sőt, képzeld, ezt a mostanit is jóóól megjegyzi, hogy percre pontosan mikor írom.
    ...
    Ehhh. Ez már tényleg fájt.
  • Anaid
    #2932
    De igen elbúcsúztam. Megondoltam magam fontosabb annál a becsületem, hogy szó nélkül hagyjam, hogy így megalázzanak magukat okosnak és intelligensnek tartó emberek.
    Azt meg, hogy nem okoz problémát a mindennapi életben egy érintettnek el fogom hinni (bár szerintem ők lehet, hogy nem pont így fogalmaznák meg a dolgot), egy kívülállónak nem. Neked biztosan nem okoz problémát...Minthogyha a cikkben nem arról lett volna szó, hogy hurrá semmi baj sincs ezzel a módszerrel....
    Próbáld meg, hogy nem hülyézel és nem kekeckedsz velem, ahogy a legelejétől fogva és meglátod teljesen máshogy fogok írogatni neked.

    "DE MIVEL az embernek két szeme van, és egyszerre használja, TUD olvasni. Tehát problémát nem okoz a mindennapi életben."
    Nem hát, ja, csak a megfelelő oldalról mutassák neki! Az összes nem okoz problémát következtetésed is ilyen logikus? Hát nekem nem ez következik belőle logikailag, dehát nekem furcsa a logikám....

    De azért hízelgő, hogy ilyen jól megjegyezted az időpontot...Nocsak, nocsak...Csak nem hiányoztam?
  • dronkZero
    #2931
    Most tényleg két hét után kötekedned kell? Nem búcsúztál már el?

    Amit linkeltél, az tökéletesen ugyanaz a kutatás, ugyanazok az eredmények, sőt, ugyanazok végezték, és ugyanazokról a tesztalanyokról van szó, mint amit én idéztem be.

    Előttem nem csak egy "húidenézzetek, ilyenisvan" furcsaságokat bemutató blogbejegyzés van, hanem egy fejezet egy pszichológia tankönyvből. Te is egyébként utánanézhettél volna már, minden adatot megadtam a könyvről.

    Az viszont egyértelműen állítja, hogy a mindennapi életben nem okoz problémákat. Be is idéztem.

    Még el is kezdtem magyarázni, hogy miért: páros szervek vannak, amik az agy adott féltekéjébe juttatják az információkat. Jobb szem bal agyféltekébe, bal szem jobb agyféltekébe. Fülekkel is hasonló.
    A gond abból származik, hogy bizonyos agyi funkciók viszont _nem_ szimmetrikusak. Beszédközpont pl csak az egyik oldalon van, tehát hasított agynál a másik szem nem tud olvasni.
    DE MIVEL az embernek két szeme van, és egyszerre használja, TUD olvasni. Tehát problémát nem okoz a mindennapi életben.
    A többi furcsaság is ilyen.

    A sértegetést meg csak magadnak köszönheted.
    Látod, milyen pöcs vagy most is? Már egyszer, #2921-ben elfogadtad, hogy "jajó, ezt mondtad te is", most, két héttel későbbre ezt el is felejted, és agresszíven nekem támadsz.
    Emellett már egyszer elmagyaráztam, hogy miért nem okoz gondot a mindennapi életben, de most azért kell futnom még egy kört.
    Ráadásul CSAK minősítesz, közlöd, hogy ez hülyeség, mert te nem _hiszed_.

    Hát bocs, de erre a viselkedésre csak olyan jelzőket tudok mondani, amik egyike sem túl imponáló...
  • Anaid
    #2930
    Egyébként ebből látszik, hogy azt a cikket, amire hivatkoztam nem olvastad el....Pedig tudományos cikk volt és meglehetősen részletesen taglalta, hogy milyen nem éppen kellemes "furcsaságok" vannak...
    Miért van olyan érzésem, hogy csak kekeckedni akarsz, de alapvetően még ha okos dolgot írok akkor sem érdekel...
    Lehet, hogy tévedek, de pár bejegyzésből az jött le, hogy bele sem szagoltál abba, amikre én hivatkoztam...Kértelek már, hogy ne kategorizálj be...

    Az álmokról meg van egy szép idézet: "Amiről egy nemzedék álmodik, az a következő nemzedék számára már valóság." Tehát, ne becsüljétek alá a fantázia és az álmok jelentőségét, még tudományos szempontból se!

    Arról, hogy nevetnek rajtam:"Amióta a tükröt feltalálták fölösleges másokon nevetni!"

    Hozzáállásról pedig:"A zseni megrendülve hallgatja a mennydörgést, a dilettáns túl akarja kiabálni."

    Összegezve ennyi. Nem volt kedvem külön minden sértésre reagálni, úgyhogy összegeztem.
    Van még sértés? Miért nem igyekeztek jobban? Lassan elindíthatnék egy becsületsértési pert....Úgyis pénzre van szügségem...Ja, ne ironizáljak?
  • Willenbrock
    #2929
    A para normális jelenség!
  • Anaid
    #2928
    Érezhető légmozgás valóban nem volt. Ki lett fejtve, mekkora légmozgást érzékel az ember, azt is leellenőriztem, hogy ajtónyitás, csukás szeles időben sem tud akkora légmozgást eredményezni akkor sem, ha kint jóval hidegebb van, mint bent. A rezonanciás tetszett a legjobban. Hogy mitől, más kérdés.

    Na mindegy. Már nem lengedezik. Megunta...
  • sz4bolcs
    #2927
    De azt írta, hogy nem volt légmozgás, tehát erre a konkrét esetre nem jó ez az elmélet. ;]
  • sz4bolcs
    #2926
    Szerintem a rugó még mindig valószínűbb, mint az ecuadori pillangó. :)
  • Christiansen
    #2925
    van. de ez tényleg nem vicc, nézd meg a Pillangó hatás avagy a the Butterly Effect c. filmet. Eston kácser főszerepben.
  • Anaid
    #2924
    Tettes fülöncsípve, téma lezárva.
  • Anaid
    #2923
    Van még ilyen elmélet?

    Ja, de okosak vagyunk. Bizti túl gyorsan és erősen vettem levegőt, ahogy énekeltem...
  • sz4bolcs
    #2922
    Akkor biztos az ecuadori pillangó volt a tettes! :D

    Vagy az ecuadori gömbvillám.
  • Anaid
    #2921
    Na megint keresztbe írtunk...

    Hát, igen, izé, a gyógymódok meg a gyógyszerek, meg a mellékhatásaik...
    Azért nem lenne rossz, ha lenne ilyen "mellékhatások" nélküli gyógymód is...
  • Anaid
    #2920
    Te elolvastad az általam beírt linkhez tartozó cikket, ill. megnézted a filmet? Nincs utóhatás? Nekem nem úgy tűnt...
    Láttam erről TV-ben is filmet, érdekes módon ugyanazt mondták, mint az általam linkelt szövegben....De tudod mit? Ezen vitatkozzanak ők!

    Meg fogsz lepődni, de a modorod ellenére szívesen beszélnék veled, gondolkodásra késztetsz. A stílusod sajna csiszolatlan gyémánt, de hát van olyan is...