4159
UFO-k,szellemek,meg ilyenek...
  • Anaid
    #3599
    Még mindig olvass!!!!!
  • Anaid
    #3598
    IV.A.2. A frontalis lebeny tünettana
    A frontalis lebeny legfontosabb kérgi területeinek ("primer somatomotoros kéreg" és "premotoros terület", azaz az extrapyramidalis rendszer kérgi központja, valamint a motoros beszédközpont) funkcióit, ill. mûködészavarait az előbbiekben említettük. Ezeknek a kéregterületeknek a laesioi igen feltûnő tüneteket okoznak (bénulás, beszédzavar, adverzív roham, spasticitás, akaratlagos szemmozgások, végtagkinetikus apraxia, fogóreflex). Ugyanakkor a lebeny más területének pusztulása olykor nem okoz sem motoros, sem szenzoros, sem beszédzavarokat, de súlyos változásokat idéz elő a beteg személyiségében. A frontalis lebenynek az egyén személyiségében, psychés magatartásában, intelligencia funkcióiban betöltött szerepét szinte a kísérlet erejével lehetett tanulmányozni az ötvenes években végzett frontalis leukotomiák után. E frontalis leukotomiáknak köszönhetjük, hogy fény derült a frontalis lebenynek a (1) személyiséget összetevő faktorok, (2) az intelligencia-funkciók, (3) az etikai tartás és (4) az iniciatíva (Antrieb, drive), illetve (5) a szociális viselkedés terén játszott szerepére, azaz az ú.n. "prefrontális kéreg" = frontális asszociációs vidék és az ú.n. "orbitofrontális kéreg" mûködésére.

    IV.A.2.a) Személyiségzavarok
    Betegség-belátás hiánya: Gyakran észleljük, hogy a frontalis lebeny daganatait hordozó betegek, noha súlyos tünetekkel rendelkeznek, azt mondják, nem érzik magukat betegnek, nincsen semmi panaszuk. Ha azonban megkérdezzük, hogy szokott-e fájni a fejük, akkor szenvtelenül, mintha nem is önmagukról volna szó, beszámolnak komoly fejfájásokról. A beteg esetleges bénulását sem éli meg betegségként.
    Közömbösség: Az aktivitását vesztett beteg teljesen közömbössé válik a külvilág, legközelebbi hozzátartozói és saját magával szemben is.
    Érzelmei sivárakká válnak.
    Emotionalis incontinentia alakul ki, rendkívül labilissá válnak az érzelmei, a sírásig fokozódó elérzékenyülés és indokolatlan jókedv váltják egymást gyors egymásutánban.
    Kritikátlanság: Megváltozik a beteg magatartása, szociális, etikai, ill. emberközi kapcsolatában. Súlyos tapintatlanságokat követnek el olyan betegek, akik még egészségesek voltak, szigorú konvenciókhoz tartották magukat.
    Viccelődési kényszer (moria, witzelsucht). A kritikátlanságnak az a formája, amikor a beteg minden alkalmat megragad, hogy humoros megjegyzéseket tegyen, esetleg súlyos tapintatlanságok árán is.
    Hyperphagia: A beteg kritikátlansága miatt ösztönszerûen minden általa elérhető élelmet igyekszik megszerezni és megenni.
    IV.A.2.b) Károsodások az intelligencia-funkciókban
    Elvész a gondolkodásban az abstraháló képesség. A beteg gondolkodására a konkretizálás jellemző. Ezt legegyszerûbben közmondások segítségével vizsgáljuk, pl. ha megkérdezzük a beteget, hogy mit jelent az a közmondás "Addig jár a korsó a kútra, míg el nem törik", egyszerûen azt válaszolja, hogy minden korsó eltörik egyszer, ha sokat használják. Tehát a közmondás nem szimbolikus jelentésében, hanem sokkal egyszerûbben, azaz konkrét formájában fogja fel.
    Elvész a gondolkodásban a lényegmegragadási képesség. Pl. ha megkérdezzük, hogy mi a különbség a madár és a repülőgép között, a beteg azt válaszolja, hogy semmi, mert mind a kettő repül.
    Indítékszegénység (initiativa, Antrieb-hiány): Csökken a mozgásokhoz szükséges indíték, spontaneitás, súlyos esetben a beteg naphosszat mozdulatlanul fekszik, szinte semmilyen összeköttetést nem tart fenn környezetével, csak többszöri kérdésekre válaszol. Nem érdekli saját sorsa sem. Legnagyobb fokú frontalis indítékhiány észlelhető az ú.n. pillangótumorok esetében, amelyek mindkét frontalis lebenyre ráterjednek, a corpus callosum oralis részein át.
    IV.A.2.c) Egyéb, a frontális lebeny kiterjedt sérülésére utaló neurológiai jelek
    Cerebelláris jelenségek, elsősorban deviatio, a góccal ellentétes oldal felé, a fronto-ponto-cerebelláris pálya (Arnold) sérülése eredményeképpen, amelynek kiindulási helye a Brodmann 6-os area. Frontalis abasia.
    A frontalis lebeny nagyobb kiterjedésû bántalmai esetén felszabadulási (liberaios) reflexek jelennek meg, ilyenek a fogóreflex, utánnyúlási reflex, palmomenthalis reflex stb..
    A frontalis lebeny bázisán az elülső koponyagödörben növekedő daganatok, elsősorban az olfactorius meningeiomák elpusztíthatják a tractus olfactoriusokat és szagláskiesést (anosmiát) okozhatnak. Hátrafelé növekedve pedig a nervus opticusokat, ill. a chiasmát sértve látótér-kieséseket idézhetnek elő.
    Olvass sokat!!!!!
  • Anaid
    #3597
    Na igen bárkivel előfordulhat. És az is megtörténhet, hogy teljesen rendbe jön, csak ez még "hihetetlenebb" a tudomány jelen állása szerint.:D
  • gothmog
    #3596


  • Piszkos  Fred
    #3595
  • qetuol
    #3594
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    karras atyát megszállja a démon és megöli XD
  • qetuol
    #3593
    képet ide is , meg hangot.... jah, gondolom már nincsenek meg..::/
  • gothmog
    #3592
    (és most megyek és olvasom tovább az Ördögűzőt)
  • gothmog
    #3591
  • sz4bolcs
    #3590
    A természetfelettitől mindenképp védett vagyok. ;]
  • MR ME
    #3589
    megtörténhet, bárki lehet skizofréniás meg hasonlók, mi csak reménykedünk h velünk ilyen nem fog történni, nincs kedvem haluzni állandóan, arra ott az lsd :)
  • Anaid
    #3588
    Nem kell elhinni. Én kérek elnézést, hogy azt hittem a megfigyeléseim információt tartalmazhatnak és talán van jelentőségük...
    Többször igyekszem nem elkövetni azt a hibát, hogy bármi ilyesmiről társalogjak. Higgye csak nyugodtan azt mindenki, hogy vele nem történhet soha semmi ilyesmi. Mennyivel megnyugtatóbb tudat! Hát sok sikert a valóságotokhoz! És keresgéljetek rá bizonyítékot, ha tets, hogy veletek nem történhet meg, mert védettek vagytok a "természet erőivel szemben" és egyebekkel szemben. Jó álmodozás.
  • MR ME
    #3587
    képt videót most
    nem kaptál választ? :( lehet oka van!
  • gothmog
    #3586
    Nem.
    Arra próbálok utalni, hogy pl. egy másik topikban 15000+ fotó, több órányi hang és videóanyag, több tonna telemetria-leporelló és mágnesszalag, illetve több mázsa begyűjtött minta -mint azt több alkalommal megtudtuk- nem elégséges bizonyíték semmire.
    Ugyanakkor mindazt, amit itt leírtál, el kellene hinnünk bemondásra.
    Így valahogy?
  • uwu
    #3585
    A gyümölcsfád kiírtását ugye kihúztad a listából?
    Csak mert minden bizonnyal, nem gömbvillám savasította el szegénykét, hanem a mellé rakott sóderkupac.
  • Anaid
    #3584
    A hitelt érdemlő mód nemigazán tudom mit jelent, ha arra gondolsz, hogy próbáltam-e felvenni a kapcsolatot olyan intézménnyel, ahol ilyen "para-kutatások" folynak, nos igen próbáltam, sajnos nem kaptam választ...Telefonfelvételeket készítettem akkoriban is még képfelvételek is voltak érdekesek, de miután pár ember megnézte őket és totál ijedt képet vágott inkább hagytam a fenébe...Valahogy nem volt kedvem hozzá, hogy modern kori bosziüldözés céltáblája legyek, csak mert tényleg kapcsolódott a Gv jelenséghez poltergeist jelenség is. Ebben Turnernek szerintem tök igaza volt. Ezért beszéleg szivesebben utólag róla. Akkor nemigazán mertem, így is voltak érdekes reakciók...Vannak is, meg gondolom lesznek is...De semmi vész én is azt mondogattam x ideig, hogy "ilyen nincs, még akkor sincs, ha épp velem történik", szal no problem.
  • sz4bolcs
    #3583
    Megéri, hogy utána folyamatosan a gonosztudósoktól, meg a meninblacktől kelljen parázni??
  • MR ME
    #3582
    jó de legalább tudunk szellemekkel beszélgetni meg mindenféle gömbök repkednek a szobában, mi flash lehet má
  • sz4bolcs
    #3581
    Nem kéne annyit drogozni srácok. A sérült agy eltávolodik a valóságtól. xD
  • Frayer
    #3580
  • qetuol
    #3579
    vagy gyíkemeber...
  • gothmog
    #3578
    Ja, értem. Valóban.
  • sz4bolcs
    #3577
    A frászt idegen. Csak indigó. Lehet, hogy van valami összefüggés a gömbvillám és ez közt?
  • MR ME
    #3576
    rajtad biztosan
    Anaid meg maga az idegen
  • MR ME
    #3575
    olyat nem lehet mert a kamera nem azt veszi fel amit látunk, biztos azt is befolyásolják a kis gömböcskék, de ezt tudhatnád már :/
  • Piszkos  Fred
    #3574
    Rohadás, én hülye meg itt olvasom hetek óta ezt a sok szennyt, reméltem hogy találok valami értelmeset is, de nem volt szerencsém. Állítom, ha idegenek vannak, mind rajtunk röhög.
  • gothmog
    #3573
    Próbáltad/tátok bármikor, bármilyen módon rögzíteni, hitelt érdemlő módon dokumentálni a jelenséget?
  • sz4bolcs
    #3572
    nem
  • Anaid
    #3571
    Ez a tudományos gondolkodású reakció? Gratula!
  • Anaid
    #3570
    Mellé. A "kis szürkék" a haverjaim.:D
  • sz4bolcs
    #3569
    c-c-c...
  • MR ME
    #3568
    nem!
  • sz4bolcs
    #3567
    A gyíkemberek..
  • Anaid
    #3566
    Na szal, röviden összefoglalva: az első 12-13 cm-es gömbvillám lakásbeli felbukkanása után több fnygömb is látható volt a lakásban is és az udvaron is. Érdekes módon különbség volt a benti és a kinti fénygömbök között. Pár nappal az első GV után egy földből felfele haladó "hideg" villámjelenség is volt, amely pont az ágyon fekve a bokámat trafálta el (mai napig is megvan az a "ciszta"a bal bokámon, ami akkor keletkezett). Mázlim volt, hogy ágyon feküdtem, meg a bokám volt ott. Mindegy. A lakáson belül később 6-7 cm-es sokkal halványabb fénygömbök is láthatóak voltak. Zömében a lámpák körül, ill. határozottan csípték a számítógépet, volt, hogy több is egy helyben lebegetta számcsigép körül, vagy igen lassan mozogtak. Halványan fénylettek, a bőrömhöz érve pusztán enyhe bizsergést okoztak. Hangsúlyozom, lassan mozogtak lebegve, vagy egyáltalán nem. Az udvaron látott máshogyan mozogtak: Kissebbek, kb. 2-3 cm-esek viszont erősebb fényűek és gyorsabban mozogtak. Volt pár tényező ami jellemző volt a kissebbek mozgásra: vagy enes vonalban mozogtak, miután (mint írtam mindig a sóder környékén voltak láthatóak) a levegőben láthatóvá váltak vagy kör, esetleg spirál mozgás végeztek. Másfajta mozgás a kissebbeknél nem volt tapasztalható. A körmozgásra pedig volt egy dolog, ami mindig jellemző volt:akár a ta fele irányult a körkörös mozgás, akár felfele mindig megegyezett a forgómozgás iránya az óramutató járásának irányával. Az is különbség volt, hogy a kissebbek "élettartama" rövidebb volt, míg a bent látott nagyobbak bár alig, vagy lassan mozogtak tovább volta láthatóak. A benti fénygömbök az első megjelenéséhez képest hamarabb "eltűntek", hamarabb megszűnt bent ez a jelenség, míg kint tovább voltak hasonló jelenségek, de nem állandóan. Néha akkor is, amikor napokkal előtte, meg utána sem volt vihar, vagy eső. Nem sokkal az első felbukkanása után kint majdnem mindig ugyanolyan volt a kissebbek mozgása: a sóder táján a levegőben kb. 20-30 cm-re a föld ill. a sóder halom felett keletkeztek, elég gyorsan mozogtak kb. 45 fokos szögben egyenes vonalban felfele, de kb. 3 4 méter után eltűntek, olyan volt, mintha a levegőből lőtték volna fel őket,gyakran előfordult, hogy ez a mozgás nem ért véget egyenes vonalban, hanem körmozgásba kezdtek volna, de közben elenyésztek a levegőben. Ezen kicis fénygömb jelenségek az említett sóderhalom 3-4 méteres körzetére korlátozódtak (már amennyit láttam, láttunk).Szal. minthogyha a bent keletkezett nagyobbak "stabilabbak" lettek volna, bár halványabbak. És tényleg főleg elektromos cuccok környékén "szerettek" lenni. Nálunk a számcsigép környéke volt a "kedvenc helyük". Szal, ha bárki ilyen jelenséget tapaszta a saját otthonában jobban teszi, ha biztos ami biztos pár hónapra máshova megy lakni (ha megteheti).
    Hogy milyen tényező okozta viszonylag kis területen ezeket a különbségeket nem tudom, de hogy a levegőben bukkantak fel ripsz-ropsz és tűntek el az tuti. A legérdekesebb az volt, ahogy több is a számítógép körül ott lebegett mozdulatlanul a levegőben általában 10-20 cm-re a géptől és nem lebegtek hozzá közelebb egy sem azok közül amiket láttam, láttunk. Hozzám viszont nem egy közeljött a halvány tenyérnyiek közül is, de csak enyhe bizsergést éreztem a bőrömön, semmilyen más hatásuk nem volt. Jó lett volna előre tudni, hogy ah egyszer ilyen előfordul lőfordulhat többször is, akkor valszeg pár hónara máshova mentünk volna lakni, bár fogalmam sincs hova...A legerősebb fényű 12-13 cm-es első mozgása meg csak annyiban egyezett más ilyen leírásokkal, hogy 3 cm-re a föld felett lebegett a szoba ill. a szekrénysor vonalát követve, csak éppen hangja is volt. Olyasmi, amilyen sztatikus elektromosságot fejlesztő gépnek volt egy általam látott tvműsorban. Miután felemeltem a fejem, hogy megnézzem, mi "búg" a hálóban megállt és ugyanazon a vonalom amelyen előtte mozgott elindult "visszafele", jobb oldalról közeledett az ágy fele. Ugyanúgy a föld felett lebegve és épp annyira lassan, mint a később látott halványak is lassan mozogtak.
    Hogy miért volt a forgó mogás iránya a kissebbeknél és miért mozogtak gyorsabban, míg a nagyobbak mozgása lasabb is volt, "rendszertelenebb" is, nem tudom. Ha tömeggel rendelkező dolgokról lenne szó fizikailag érthető lenne, de állítólag a GV-knek nincs tömegük, hanem fényjelenségek. Sok sikert a fizikához mindenkinek. És hogy miért volt az összes hangtalan, kivéve az elsőt, az is jó kérdés. Ja, a sóder halom, melynek a közelében voltak a porta más szein nem kb. 10 méterre van az épülettől. A hálószoba meg még plusz cirka 10 méter, szal elég kis területről van szó. Hát röviden ennyi érdekességet sikerüt most egy szuszra összefoglalva leírnom. Elég jól emlékszem rá most is, hiszen, hónapokon, sőt több mint egy éven át tartó dologról volt szó, mely mára hál Istennek megszűnt...
    Később megnéztem pár You Tube-os felvételt, ahol állítólagos GV-t készítettek.Hát így tűnt, mintha "anyagból" pattantak volna ki, míg az általunk megfigyelt fénygömbök mind a föld felett keletkeztek a levegőben, ill. ott váltak láthatóvá. Ami egyezett, az az, hogy a kinti kissebbek szintén viszonylag gyors "elpattanó" mozgást produkáltak, mely mozgásra a fent leírak voltak jellemzőek.
  • Anaid
    #3565
    Minden viccet félretéve van pár "toálisan" szubjektív megfigyelésem a GV-vel kapcsolatban, amiket még nem írtam le és amik lehet hog bizonyos embereket közelebb vihetnének ahhoz, vajh miért nem sikerül ugyanúgy laborban "előállítani" GV-t. Érdekel bárkit?
  • qetuol
    #3564
    akkor ő is monnyon le =D
  • sz4bolcs
    #3563
  • sz4bolcs
    #3562
    Ilyen egy igazi semmirekellő gonosztudós. Semmi kézzel fogható hasznot hozó munkát nem végez, és etetik...
  • Oldern the 1st
    #3561
    Én úgy gondolom, hogy ezt a technikát a szónokok is használják, a Második Világháborúban talán mindenki meg tudja nevezni azt az embert, aki használta.

    Borderline Fekete Mágia ez, akárhogy nézzük. Hogy népirtásra bólogasson a tömeg.
  • sz4bolcs
    #3560
    Még a mindentlátó szemről is énekelt: My eyes have seen you