4159
UFO-k,szellemek,meg ilyenek...
  • Anaid
    #3639
    Ésmiből vontad le azt a következtetést, hogy nem olvastam?
  • qetuol
    #3638
    nem csak a címét kellene elolvasni a cikknek, hanem magát a cikket -.-'
  • Anaid
    #3637
    Jé, a jövő érzékelés normális jelenséggé változott? :D
  • qetuol
    #3636
    az nem paranormális jelenség, nem ide tartozik....
  • Anaid
    #3635
    Olvasta vki a tudományos cikkek között a "jövőemlékezésről" szólót?
    Vélemény?
  • Anaid
    #3634
    Sztem ne legyél rá kíváncsi....
  • dronkZero
    #3633
    "Ez valami ősi közös pont, talán belénk van "építve"."

    Ja. Az van belénk építve, hogy mindennek keressünk okot, akkor is, ha semmi információnk nincs róla. Ez olyan szinten alapja az agyunk működésének, mint pl az arcfelismerés vagy a beszéd.

    Ezért mindenhol a világon, ha valami érthetetlennel találkoztak a természeti népek, hát jól megmagyarázták.

    Erről van szó, nem többről.
    Szal szerintem így a 21. században már illene inkább a valódi okokat keresgélni a jelenségek mögött, nem odaképzelni mindenféle faszságot... Már amennyiben VAN jelenség, nem pedig képzelgést és hallucinációkat akarunk vizsgálni.
  • Frayer
    #3632




    Amerikai bennszülöttek, indiánok rítus tánca.

    Érdekes. Mozgáskultúra. Teljesen más, idegen ősi civilizáció kultúrája.

    Érdekes, hogy nagyon sok, egymástól elszeparált, teljesen elválasztott, kapcsolat nélküli közösségek közös tulajdonsága, hogy hisznek a szellemekben, vagy rokonértelmű fogalomban.
    Kereszténységben is vannak angyalok, démonok, lelkek.

    Ez valami ősi közös pont, talán belénk van "építve".

    Genetikai késztetés által hihetünk valamiben?
    Ez a fajta hit, ad nekünk valami olyat ami megkönnyíti nekünk a túlélést?
    Adhat erőt, nehéz, kétségbe esett pillanatokban?
    Vagy csak összezavar, és megnehezíti a logikus, helyes gondolkodást?

    Netán valóságosan létezik a szellemvilág, ami megnyilvánulhat nekem is?
    Netán csak arról van szó, hogy különféle növényi, természetes drogokat használtak régen az emberek, és az okozott benyomások hatása lenne ez az egész?
  • dronkZero
    #3631
    Esetleg az oxigénhiány, vagy némi öröklött elmebetegség. Ez utóbbit nehéz beszerezni, ha épp nincs.
  • uwu
    #3630
    A hallucinogén kábítószerek nagy segítséget nyújthatnak ebben a témában.
  • Frayer
    #3629
    Kéne valamit újítani para témában.

    Azon gondolkozok, hogy hogyan lehetne valóságosan létrehozni egy ilyen jelenséget.

    Szeretném ha tényleg léteznének ilyenek.
    Van rá jó esélyem, hogy én is, személy szerint láthassak ilyen dolgot?
  • dronkZero
    #3628
    Uh, ja, bocs. Hétvégén nem értem rá, mostanra meg kiment a fejemből. Linkeld vagy küldd, aztán megnézem, mit tehetek. Annyira azért az orvosi szakszöveg témában nem vagyok perfekt...
  • uwu
    #3627
    Bocsánat, de gonosznak születtem
    Egyébként, ha nem nyilatkoznál olyan témában amihez nem értesz, sosem járnál így.

    Az is megoldás, hogy utánanézel, legalább a legalapvetőbb dolgoknak, ha olyat találsz ami távol esik az érdeklődési körödtől. Ott a Wikipédia, ezért csinálják. Mikor nem kell túlságosan mélyen, szakmai szinten belemenni valamibe, én is azt használom, ha valami nem tiszta.
  • Anaid
    #3626
    Nem válaszoltál priviben, hogy tudsz-e angolul. Mindegy az ilyen piti vitáknál lényegesebb dologban kellett volna némi angol segítség, de segíteni nem annyira "izgi", mint kekeckedni, ugyi?
    Ja egyébként egy gyerek születési rendellenessége miatt kellett vona némi angol nyelvismereti segítség, de ez valszeg nem annyira lényeges, mint a fémek fizikája és kémiája, hát ja ilyen a világ, mint tudjuk...
  • Anaid
    #3625
    Megint degradálsz? Azért kedvellek.:D
  • dronkZero
    #3624
    Ez mondjuk lehetne egy jó lecke arra, hogy addig tán nem kéne mérget venni a dolgokra, amíg nem is _érted_, hogy mit írnak...
  • uwu
    #3623
    dipólus
    fémek
    mágnes
  • uwu
    #3622
    Mint például az alumínium, és a kálcium?
  • Anaid
    #3621
  • Anaid
    #3620
    Biztosan hiányolja a tudatalattid a velem folytatott vitákat, végül is klasszak voltak, bár néha idegesítőek...:D Ha jól látom, nem sok emberrel lehe itt ilyen dolgokról vitázni.:D
  • Anaid
    #3619
    lehet, megint nem jól fogalmaztam, kezdem megok a lényeg helyett szavakon lovagoltok...elektromos hatásra a fémek részecskéi pólusossá válnak, "mágnesekké" és lassan rendeződik vissza a szerkezetük, vmi ilyesmi. Bocs, a szakszavak nem az erősségem, de ha rosszul mondom értsd jól.
  • sz4bolcs
    #3618
    Lol, veled álmodtam, ez nem lehet véletlen.
  • uwu
    #3617
    Csak egy dolog.
    Szeretnék tőled pár szót a fémek polarizációjáról.
    Nekem ez tök új. Mit jelent ez tulajdonképen?
    Vagy csak azért írtad mert jól hangzik?
  • Anaid
    #3616
    Hazudnak? Lehet.
    Lehet a skizi elmélet is hazugság.
    Lehetőség: gömbvillám, elektromos hatás, ágy fémrugókkal a fémek könnyen polazálódnak, viszont "sok" idő, míg visszarendeződnek. Az idegrendszer műkszijére anomáliák hatással lehetnek időlegesen, az elektromágneses tér megváltozása is. Idővel ez elmúlhat, de lazán okozhat "megtévesztő tüneteket" és poltergeist jelenséget is. Mennyivel kevésbé hangzik ez tudománysan, mint a skizofrénia, azta dobok egy hátast. Olvasgass utána, ja még "besülés" se kell hozzá az agyban, bocs.
    Na kedves tudományosan gondolkodó barátom, erről mi a véleményed, na meg arról, hogy pszichésen egy időleges változás miatt "csúnya betegségeket" emlegetni milyen trauma lehet az alanynak, alanyoknak?
    Ennyi. Pá fiúk.
  • salsoul
    #3615
    Ugye,
    hogy legyen így az embernek bármire bármilyen motivációja?


    És nem kell a halálig menni, mert még itt ebben az életben az ebben az életben megszerezhető javaktól sem fogja magát jobban érezni az ember egy fikarcnyival sem. Csak mókuskereket teker, hogy az elé lógatott csalit elérhessen.
  • Frayer
    #3614
    Mire megy ki az egész földi élet és maga a lét?
    Miért csináljon bárki bármit is az életben?

    Ezekre én is kiváncsi vagyok.
    Ha meghalunk, akkor minden hiába való, bármit teszünk is.
    Csak felesleges kapálózás, mert úgy is belefulladunk, és meghalunk, bármit teszünk is. Hiába dolgozunk egész életen át. Hiába hozunk létre magunknak családot, hiába szeretjük az embereket, vagy szeretünk élni. Minden csak addig a kis ideig számít, amíg még itt vagyunk, tudatunknál vagyunk. Ez egy nagyon kis idő, aztán vége mindennek. Soha nem is fog létezni számunkra semmi, még magunk sem. Itt már teljesen felesleges csinálni bármit is az életben, mert a halálban már nincs neki értelme.
    Mintha úgy akarnál a csillagokra eljutni, hogy megpróbálsz egyre magasabbra ugrálni. Bárhogy is feszíted meg magad, soha fel nem ugorhatsz a csillagokig. Ugyan így, bármit is teszel az életben, értelmetlen az egész, az örökkévalóság szemszögéből. A dolgok értéke, jelentése, csak illúzió, egy mesevilág amibe beleringatjuk magunkat, mert nehéz elfogadni, hogy bármit teszünk, hiábavaló.
  • salsoul
    #3613
    Mire megy ki az egész földi élet és maga a lét?
    Miért csináljon bárki bármit is az életben?
    Mi az ami az embernek valóban használ az életben?
    Milyen elv áll az eredeti asztrológia mögött?
  • Saintgerman
    #3612
    Itt betalál a mondásod, hogy egy örökkévalóság sem elég arra, hogy az ember a saját tapasztalatait másnak átadja. De ha konkrét kérdést teszel fel, arra esetleg megpróbálok válaszolni.
  • salsoul
    #3611
    mesélj kérlek (most komolyan)
  • Saintgerman
    #3610
    Sikerült olyan körülmények között erre a világra "költöznöm", hogy ne kelljen sokat spekulálnom rajta... Részletek ? Türelmesen néznéd-e még a filmet, ha ismernéd a végét ?
  • salsoul
    #3609
    És ennek részleteivel már tisztában vagy, vagy csak belevágtál?
  • Saintgerman
    #3608
    A halhatatlanság kulcsa egyedül a megtestesülések közötti tudat áthidalás... ami csak egy újabb lépcsőig segít, de még egyáltalán nem a "vég célhoz".
  • salsoul
    #3607
    Viszont nem is muszáj revideálnom magam, ha onnan nézem, hogy ez a földi missziónk egyszeri és megismételhetetlen, így itt korlátolt idő áll rendelkezésre az utazásra, és bizony le lehet késni az útról.
  • salsoul
    #3606
    Oké, akkor hogy megértsd, revideálom magam:
    Egy örökkévalóság sem elég arra, hogy az utazás minden részletével megismerkedj. És így soha nem fogsz eljutni az utazásig.
    Ezzel örök stagnálásra ítélve magad.

    Egyébként ennek a halhatatlanság és halandóság témának már minden részletével tisztában vagy?
  • Saintgerman
    #3605
    Ez a vallás csapdája !
    A "lelket" halandóvá tenni, avagy azonosítani az illúzió testel. És ha erre rájössz, akkor nem csak azt tudod, hogy az életednek vége nincs, de azt is, hogy önmagad az nem a tested, hanem az a "szem", ami most "távcsövön" keresztül figyel téged...
  • salsoul
    #3604
    Egy életen át ismerkedhetsz az utazás minden részletével.
    S aztán eljutsz életed végére, amire is már mindent tudsz az utazás részleteiről, csak már nem lesz lehetőséged utazni.
  • Saintgerman
    #3603
    Ha abból indulunk ki, hogy "mindegy melyik úton kapaszkodunk fel a hegy csúcsára, ugyanoda érünk", akkor talán valóban nem mindenkinek szükségszerû megismerkedni az "utazás" részlezeivel... Ha neked így is sikerül,
  • dronkZero
    #3602
    Ezek szektások ÉS hazudnak.
  • salsoul
    #3601
    Ez is egy felfogás. Nekem más van.
    Én már nem vizsgálok ilyen kérdéseket mint te, mert kizárt hogy igazságot lehessen tenni benne.

    Így hát elkezdtem úgy vizsgálni a kérdést, hogy milyen szempontból milyen igaza van, mit akar tanítani, s aztán ezt a tanulságot saját életemben próbára teszem.

    Eddig egyébként csak sikerekről számolhatok be.

    A nyugat brit "bölcsei" helyett lehet tanácsosabb a Talmud, és a Széfer Zohár bölcseire hallgatni Biblia tekintetben.
    És lehet félre kéne tenni a kapásból és elvből való tagadást... és a megértést kéne helyére tenni.
  • Anaid
    #3600
    Olvass!!!