71
A 4x-es CD iróm csak 2x-esen ir
  • Breki33
    #71
    bocsi hulye voltam dehogynem mondtal
  • Breki33
    #70
    arat nem mondtal.....
  • mainruler
    #69
    Nos, azt hiszem meg lehetek elégedve, mivel a három napja debütált új Mitsumi író (4809TE - 24x12x40) végre bebizonyította, hogy ott a helye a legjobbak közt.
    Szemezgetnék egy keveset a jó tulajdonságai közül:

    -A világon az egyetlen jelenleg létező 12x-es újraírási sebességet támogató CD író, ezen tesztek során természetesen megelőzött minden ma létező típust

    -A létező legnagyobb belső memóriával rendelkezik amit csak gyártottak eddig, számszerűleg !!16Mb!!-tal, ezért a driveban természetesen jelen lévő ExacLink anti coaster technológiára vajmi kevés szükség van...

    -A legjobb minőségű CD-ket gyártja 24x sebességen, semelyik másik író nem képes ilyen minőséget elérni jelenleg (néhány CD típus kivételével, mint amilyen pl. a Verbatim, de hát ki akar Verbatim-re írni manapság...)

    -24x sebességen hibátlanul 99 peces CD-t írt!!! 24x sebességű túlírás!! Csinálja utána valaki...

    -mint azt korábban említettem, az előző típus(4808TE) szennyezett/karcos CD-t lassabban olvasott be, mint a Plextor/LG, viszont jóval nagyobb hatásfokkal. A mostani tesztben konkretizálták az értékeket, a Mitsumi átlagosan 25,6X sebességen 24db hibát vétett, míg a Plextor 24x-es írója 27,7X sebességen 2.946.403db-ot hibázott...no comment!

    -Mindezt elérhető áron nyújtja, a források szerint kb. 40.000Ft-ba kerül, ami még mindig sokkal jobb a 24x Plextor kb. 49.500Ft-os árához képest

    És most a hibái:

    -Az általános olvasási/írási tesztek során kb, 10-12 mp-es hátrányban van a konkurencia élvonalával szemben (vagyis Plextor, LG, LiteOn), természetesen az elöbb ecsetelt újraírási teszt kivételt képez ez alól (az a 10mp meg marhára nem számít)

    -Lassan ír bizonyos védett módú CD-ket

    -Az SD2 technológiát alkalmazó CD-kről (No One Lives Forever, Max Payne, Emperor: Battle for Dune) képtelen olvasható másolatot készíteni, és csak ezen hibája miatt nem kapta meg a legmagasabb teszminősítést (Editor's Choice Award), "csak" a második legjobbat (Safe Buy Award).

    Hozzátették még azonban, hogy az írási sebesség egy új firmware update-tel még javulhat (ami be is fog következni, eddig minden író esetében így volt) és egy esetleges SD2 support beimplementálása esetén könnyen piacvezető lehet a Mitsumi 4809TE-ből.
    Végre egy iró, mely minden elvárásomnak megfelel...Mitsumi rulez forever!!
  • mainruler
    #68
    Nincs mit! :)
    Viszont ha sikerült, írj vissza, érdekelne.
  • colos
    #66
    Nekem ugyanilyen gondom van XP alatt! Amit Millenium alatt gond nélkül felteszek (pl.Max Payne, Red Alert 2) az XP alatt leáll hibával!

    Viszont mivel mind a két rendszer fenn ,az exe-ről áthúzok egy ikont XP alá és láss csodát működnek, csak azt nem értem én se miért nem lehet felrakni őket!

    colos
  • mainruler
    #65
    Mitsumi javítása:
    Érdklődj a HRP nagykernél (Vésö u. 5-7
    1133 Budapest; +36 (0)1/4 52 46 00, +36 (0)1/3 50 13 51
    ), ők a Mitsumi magyarországi forgalmazója.

    Az új irójáról eddig csak jót olvastam (4808TE), az most 30K Ft (OEM) körül van; 16x10x40, Exac-Link (burnproof); 8x sebességen 99 peces CD; LG és Plextorhoz hasonlítva jobb minőségű CD-ket ír viszont lassabban; hátránya: hogy nem tud minden másolásvédelmű Cd-t írni, amit mondjuk a Plextor igen, de az LG sem, és a nagyon karcos CD-ket lassabban olvassa be, viszont 99 százalékos hibátlansággal (Plextor 86°%). Összességében véve jó vételnek írják.
  • Pheel
    #63
    "LG-n es Teac-en gonbdolkoztam"
    Jól teszed. Ennyiért ezek jönnek ki. Sony-t felejtsd el!
  • kaleb
    #61
    Sziasztok!

    Tapasztalt mar vki hasonlo problemat??
    A hiba nelkul megirt cd-kbol a win 2000 egy darabot beolvas aztan a vegefele azt mondja, hogy nem olvashato. A win98 es linux ugyanazokat a cd-ket kis gondolkodassal ugyan de beolvassa.Eloszor csak a 80 perces cd-knél jelentkezett a probléma de most mar a 74 perceseknel is elofordul.

    Alt. DVIEW TDK-ra irok.
    szoftver: cdrecord 1.10-2 (debian woody)
    cd-w:panasonic (scsi) 2x/4x (mar vagy 3-4 eves)

    va vkinek tippje ??
  • Scooter
    #60
    Ezt nem tudtam, bocsi LteeBee
    Én azért nem tudtam errol, mert nem veszek DVIEW TDK-t, ki nem állhatom a vékony (maxi tokos)
    CD-ket. Én csak a normális TDK-kat szoktam venni!
    Kivéve a Scooter maxi CD-it.
  • Lteebee
    #59
    Nekem is yami van, és a kék dview tdk-kal van baj.

    A plexi és a yamaha olvassa, az autóban(jvc) is jó és az asztali(panasonic) is, de mésoknál sok helyen nem ment.
  • Evil
    #58
    hali!no megvettem a 16/10/40 es teacot.Havernak 8/8/32 es teac ja van es amit o ir pocket cd vel en nem tudom olvasni pedig letoltottem a legujabb pocket cd frissiteseket.Ki mit hasznal udf irasra? Most a nero incd vel hasznalom es fasza.
  • Scooter
    #57
    Én nem szeretem ha poénkodnak velem!
    Én nem mondok senkire bántót, mert nem ismerem, csak akkor ha o is kötözködik
  • Laalee
    #56
    megtalalta a folt a zsakjat :)
  • Scooter
    #55
    Szerintem ti szar CD-írót használtok!!! Én még TDK-ból egy CD-t se rontottam el, és másból sem.
    Nem hiába, Yamahám van.
  • Scooter
    #54
    Tudod ki, apád töke buta
    Eddig egy CD-t se rontottam el!!!
  • Scooter
    #53
    Szerintem a CD-íród dobd ki!!!
  • Scooter
    #52
    Neked lehet, nekem nem
  • mainruler
    #51
    Mitsumi-val és LG-vel nem lenne gond.
    LG-nél csak max. 4x sebességen csináld, Mitsumi-val akár 8x-an is. Plextorral, Teac-kal meg se próbáld.... Mitsumi-val elvileg lehet 16x-on is, de ezt még nem próbáltam, majd egy hónap múlva...
  • Laci
    #50
    Olyan nekem is van kettő (PLATINUM), csak félek kipróbálni...
  • izb
    #49
    Hu ez a megalapitas igen igen erdekes!!
    Biztos hogy a TDK rol beszelsz??
    Nem lehet hogy massal van a gond???
  • mainruler
    #48
    Lefordítom, jó?
    90-99 perces CD.
    Elnézést, hogy nem póriasan fogalmaztam...
  • kaleb
    #47
    Help !! Tud vki olyan progit amivel a nehezen olvashato karcos stb cdket le lehet menteni hogy ujra kiirjam.

    Koszi
  • mikike
    #46
    nekem meg most sehogy
    a Win nem látja, hogy van CDm
    hogy lehet neki megmutatni?
  • Laci
    #45
    Túlírást igénylő CD? Már ilyen is van?
  • Evil
    #44
    LG 16/10/40 es iroval van valakinek tapasztalata?Meg szabad venni?Vagy esetleg a Teac 16* at?
  • mainruler
    #43
    Megbízhatóan rontja a túlírást igénylő CD-ket...
  • Laalee
    #41
    a buta szó LTB kopirájt ja a jogi vitak elkerülése végett :)
  • Lteebee
    #40
    Amivel nekem még nem volt bajom, az a Pioneer.
  • Laalee
    #39
    persze a hozzaertesenk sok köze van a cd minosegehez... szerintem buta vagy erre csak ezt tudom mondani...
  • Lteebee
    #38
    Én már régen mondom, hogy a tdk lemezben elég gagyerák(az író is csak azért jó, mert plexi).

    De ez a dview ez aztán tényleg minősíthetetlen.
  • panizzi
    #37
    Csao!

    Találtam otthon egy üres Filipsz lemezt.
    Mit mondjak? Szó és gond nélkül megírta max. sebességen.
    TDK-nál meg azt írja ki, hogy power calibration + fixation problem error.
    Szerintetek vigyem vissza Gar.-ba?
    Vagy dobjam ki a most vett 1 doboz TDK-t ?
  • Laci
    #35
    Na ugye, hogy ezek után nem is olyan rossz a Sony CD-író! Nekem például az van és még egyet sem rontott harware okozta hibából. Persze tehet a gondokról a mICROSUXX wINFOS is meg a suxx PC is néha, de látom sok itt még a selejt márka...
  • Scooter
    #34
    Akkor béna vagy!!! Erre csak azt tudom mondani, nekem még nem volt bajom a TDK-val. Mindenféle sebességgel írtam már! Én pedig TDK HÍVO vagyok!!!
    Esetleg még a Philips is jöhet, de csak nagyon ritkán. Nálam a márkában a TDK a nyero. A legtöbb csak az.
  • panizzi
    #33
    Hello Öcsipók !
    A helyzet az, hogy még 2X-en sem tudok írni erre a lemezre. Az íróm Acer 8x4x32,féléves sincs, kb. 100 alatti a megírt lemezek száma. Azért írtam oprendszert, mert amíg még CSAK a WinMe volt fenn, nem volt gondom. Mióta felraktam a Win2000 Pro-t, azóta jelentkezik a problem. XP-nél ue., szóval én ebből gondoltam.
    Egyébként még valami fixation problémát is kiír ilyenkor, pontosan nem emléxem.
    Folytatva viszont már megkezdett FILIPSZ lemezt, 8x -osan nevetve megírja. Én biztosan nem értem, hogy miért.
    thx.
  • Laalee
    #31
    a tdk szar :) hasznalj verbatimet :) nekem nagyonsok tdk lemezt csak 2* esenhajlando irni holott meg a szar nonameket is megirja teljes sebességgel...
  • panizzi
    #30
    Hi All!

    A gondom a következő : TDK Reflex lemezt nem tudok írni Nero-val, power calibration erroral kiszáll. 4%-nál feljebb nem tölti a puffert, ekkor jön a hello. Régi Philips-et pl. folytatni gond nélkül tudok. CDRW lemezeimmel sincs gond.
    Az op. rendszer jelenleg XP, de ezt csinálja ME és W2000pro alatt is. Tud valaki valamilyen magyarázatot?
  • zacsko
    #29
    Haver TEAC-ja (8*8*32) 20 CD után hanyatt vágta magát... ki lehet fogni rossz példány ebből is. Nekem ugyanaz az iro van viszont nekem remekül működik, eddig 50CD-ből csak 1-et rontott, ami nem rossz arány.
  • Trinitron
    #28
    Teac asztali futomuveket gyart vegelen jot, de nekem az a tapasztalatom, hogy se az olvasoja se az iroja nincs toppon. Ezt azert merem allitani, mert itt a cegnel a Teac 8x iroval mar csak 4x-ben merunk irni, az olvasoknak meg hol ez a baja hol az.

    Trinitron
  • Scooter
    #27
    "A legjobb
    Cd-író a TEAC!!!"
    Szerinted!!! :-)
    Szerintem a Yamaha :-)
    Kinek mi :-)
    Nekem pl. a TEAC a púr külso miatt nem tetszik, tudom nem ez a lényeg hanem a minoség, és az írás!
    De akkor is nekem a Yamaha külseje jobban tetszik.
  • jimmysam
    #24
    Ja igazad van Scooter, azelőtt én se hallottam róla. Egy munkatársam mondta, hogy van ez és én megvettem. Kevés pénz volt újra nincs pénzem és különben is az a het 1-2 CD nem éri meg!
    Szóval én vagyok hülye, mert a Nero-t feltettem ismét (5.5.3.5) majd sebesség teszt és WÁÁÁOOOOO, láss csodát 4x-es-ként felismeri az irást, aztán beteszem a RICOH CD-RW lemezt és megint csak 2x-es. Valaki írta már itt, hogy lehet ez a baj, de mintha régen ezt is írta volna 4x-esen. Na de most olvastam a CDMEDIAWORLD-ön, hogy ez csak 2x-est bír. Szal ÉN VAGYOK A HUNYÓ!