71
A 4x-es CD iróm csak 2x-esen ir
  • Scooter
    #23
    jimmysam: "JVC XR-RW4424" Honnan vetted ezt a
    CD-írót? Ki ajánlotta? Én még nem is hallottam JVC CD-íróról.
    Amit tudok ajánlani elsősorban, a Plextor 16*10*40-es kéne, hogy legyen, de én a YAMAHA 16*10*40-est ajánlok!!! Mivel nekem is ez van és még egy CD-t se rontottam (csak amikor a gépem lefagyott!).
    Bocs, hogy ezt mondom, de szerintem dobd ki vagy számítasd bele egy újnak az árába :)
  • corleone
    #22
    A Philips lemezekkel én is sokat szívtam :((
  • Lteebee
    #18
    Van valakinek Click 'n' burn nevű progija?

    Mert nekem ez kéne.
  • Lteebee
    #17
    Nekem valaki azt mondta, hogy nem túl jó az írókat rendszeresen olvasóként használni, mert hamarabb elszáll a mechanikája.
  • corleone
    #15
    Teac 16/10/40 Cd-író, 1,5 hónapos. Most vittem vissza, mert nem ismer fel semmilyen lemezt. Előzmények:
    A Nero 5.5.2.4-et telepítettem fel hozzá. Pár napig szuper volt, de utána elkezdte rontani a lemezeket. Bár ez lehet, hogy a progi hibálya. Megír pl. 85%-ot, aztán lefagy. Az is előfordult, hogy írás közben kékhalál a köv. üzenettel: ...vxd hibát okozott, valószínűleg folytathatja... Ja folytatta is, de mikor 3 lemezből 2-nél ezt csinálja, az már idegesítő. A CD meghajtót eladtam, hogy ne legyen annyira túlzsúfolt a ház (winyó, flopy, rack, CD-rom, Cd-író). Kicsit javult a helyzet, de továbbra is sok lemezt elrontott. Egy albumot grabbeltem a minap, gyorsan meg is volt. Mikor írtam volna az üres lemezre, már nem ismerte fel és ezután már semmilyen lemezt sem.
  • jimmysam
    #13
    1.) A CD-RW 4x-es, de még be se teszem már nem engedélyezi a 4x-es irást.
    2.) A drivereket ugyan még nem próbáltam, de ha régebben ment akkor...
    3.) A memória és HDD ua. mint régen.
    4.) A kábel már nekem is eszembe jutott, hogy átrakom a secon master-re (most second-slave), bár nincs másik háttértár rajta, igy elvileg nem lassithatja le.

    Egyébként IDE és Win98-at és WinNT. Mindkettőn kipróbáltam nem akarja az igazat:(

    Egyébként a kimaradt a 3.) pontod, remélem nem ez a lehetséges megoldás:))
  • jimmysam
    #10
    Sajnos az is 2x-esen látja:( Már minden létező irót kipróbáltam, valószinű hardveresen van gondja, firmware-t meg nem találok:(((
  • Laalee
    #8
    s te?
  • Lteebee
    #6
    Szerintem flesseld meg a biosát, lehet, hogy azonos egy ismert márkájú típussal, úgy meg találhatsz hozzá igazi cd-író szoftvert is.
  • jimmysam
    #5
    A szar winon-ról annyit, hogy a többi se ismeri fel:( Ennek a sebbesség tesztje "4x-ezte" meg. A WinNT-n is kipróbáltam, de nem akaródzik ott se:((
  • mateos
    #4
    fg
  • UnConnecteD
    #3
    nekem nagyon bejon a winon38, szinte csak azt hasznalom.

    jimmysam : probalj ki egy masik windows-t
  • l-toro
    #2
    felejtsd el a szar winon t es hasznalj mas iro progit
  • jimmysam
    #1
    Az a problémám, hogy vettem egy CD irót (használt) 1 éve, ami JVC XR-RW4424 tipusú. A WinOnCD 3.8-t használom és alapból 2x-esnek ismeri fel. A sebességtesztjét lefuttatva viszont már, helyesen, 4x-esnek ismerte fel régen. Most újra telepitettem a Windows-t, és sehogy se akarja 4x-esnek látni. Ha tudtok valami megoldást légyszi irjatok.