MTI

Elindult az Államkincstár új informatikai rendszere

Az államkincstárnál a tervezettnél egy héttel korábban befejeződött az új informatikai rendszerre való átállás, szerdától megindult az ügyek teljes körű feldolgozása - közölte a Magyar Államkincstár.

Közleményében az államkincstár cáfolta a Napi Gazdaságban szerdán megjelenteket, amely szerint akár több hónapos csúszásra is számítania kell annak, aki mostanában igényelt vagy igényel az államkincstártól családtámogatást, illetve emiatt tízezrek maradnak gyes nélkül. A kincstár kiemelte: a januári és februári gyes-igények elbírálását nem érintette az átállás a családtámogatási ellátások folyósítását támogató új rendszerre. Március 22-éig, a régi rendszerek leállásáig a kincstár rendkívüli intézkedéseket tett annak érdekében, hogy minél kevesebb feldolgozatlan ügy maradjon.

A március 22-e után benyújtott igényeket időrendi sorrendben dolgozzák fel, a kincstár családtámogatási irodáin dolgozók rendkívüli munkavégzésével. A gyermekgondozási segély iránti új igényeket április 30-áig teljes körűen fel kívánják dolgozni. A kincstár mindent megtesz annak érdekében, hogy a lehető legrövidebb idő alatt feldolgozzák a benyújtott igényeket, amelyek teljes körű elbírálása május első feléig megtörténik - hangsúlyozzák a közleményben. Az áprilisi családtámogatási ellátásokat a szokásos időben, május 2-án utalják. A Magyar Államkincstár csaknem 1,5 millió embernek folyósít valamilyen családtámogatási ellátást, de ezeket eddig is pontosan, időben utalták ki - közölte a kincstár.

A közleményben leszögezik azt is: az új rendszerre való átállás nem érinti az egészségbiztosítási szerveknél benyújtott terhességi gyermekágyi segély (tgyás) megállapítását. Ha valaki nyilatkozik arról, hogy lemond a gyesről, ezt a kincstár tudomásul veszi és kiadja a szükséges adatokat. Az államkincstár az új, a korábbi rendszernél korszerűbb, biztonságosabb és egységes informatikai rendszer bevezetésével automatizálja a kérelmek feldolgozását, biztonságossá téve ezáltal az ellátások megállapítását és folyósítását. Az új rendszerre átállás azonban időigényes volt a sokmillió adat átemelése miatt. A technikai időigényt négy hétre tervezték, de egy héttel korábban, április 16-án befejeződött az átállás, és április 17-én megindult az ügyek teljes körű feldolgozása - áll a közleményben.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Nem érkezett még hozzászólás. Legyél Te az első!