SG.hu

Több ezer középiskolás mérte össze informatikai tudását

A Millenáris Parkban adta át dr. Gloviczki Zoltán, a közoktatásért felelős helyettes államtitkár a Nemes Tihamér Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny díjait a legtehetségesebb informatikus palántáknak.

A Nemes Tihamér Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen a 2010/2011-es tanévben 3872 tanuló vett részt - közülük 911-en határon túli ma­gyarok - mintegy 380 iskolából, két kategóriában és ugyancsak két korcsoportban. A budapesti döntőbe végül 136-an jutottak el közülük. A programozás kategóriájában az indulóknak különböző programozói feladatokat kellett megoldaniuk. Ezen a területén az első korcsoportban a váci Juhász Gyula Általános Iskolából érkező Alexy Marcell bizonyult a legjobbnak, míg a második korcsoport győztese a pécsi Leőwey Klára Gimnázium diákja, Szabó Attila lett.

Az alkalmazások között a versenyzők hasonlóan komoly kihívással szembesültek: képszerkesztési, szövegszerkesztési, táblázatkészítési és holnapkészítési feladatokat kellett megoldaniuk. Az első korcsoportban az egri Neumann János Középiskola nebulója, Bögös Ádám diadalmaskodott, míg a második korcsoport indulóiból hat tanulót találtak méltónak arra, hogy a Lengyelországban megrendezendő Közép-Európai Informatikai Diákolimpia magyar csapat kerettag­jai legyenek. Közülük négyen a budapesti Fazekas Mihály Gimnázium versenyzői, míg egy-egy diák a nagykanizsai Batthyányi Lajos Gimnáziumból, illetve a szentendrei Református Gimnáziumból érkezett.

Az Informatika OKTV Programozás kategóriájának 1.-17. helyezettje, a ta­valyi olimpiai válogatóverseny résztvevői, valamint az Izsák Imre Gyula ver­seny győztese számára rendezett olimpiai válogatóversenyben szintén hat tanulót választottak ki arra, hogy a thaiföldi Pattayában megrendezendő Nemzetközi Informatikai Diákolimpián képviseljék hazánkat. A három Fazekas Mihály Gimnáziumból érkező diák mellett két másik fővárosi iskola, a Veres Péter és a Berzsenyi Dániel, valamint a miskolci Földes Ferenc Gimnázium legjobbja juthatott be a csapatba.

"A Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT) számos egyéb feladata mellett kiemelt fontosságot tulajdonít a tehetséggondozásnak. Büszkék vagyunk, hogy a mindenki számára hozzáférhető Digitális Esélyegyenlőség programunk mellett az országos versenyeink során sok ezer diákot tudunk megszólítani. A verseny arra is alkalmat ad, hogy az évenként megrendezendő világversenyekre a legjobbakat választhassuk ki. Jó példája ennek, hogy az Informatikai Diákolimpián 2010-ben a négyfős magyar csapat két ezüst- és egy bronzérmet szerzett" - foglalta össze a verseny lényegét Alföldi István, a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság ügyvezető igazgatója.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • pasi29uk #1
    Gratulálok a nyerteseknek! Csak így tovább!