HENT hírlevél

Az USA közzétette a legjelentősebb warezoldalak listáját

Kína két leglátogatottabb weboldala, a Baidu keresőmodul és a kiskereskedelmi portál Taobao szerepel azon súlyos jogsértésekben közreműködő fizikai és online piacterek között, amelyek listáját most hozta nyilvánosságra az Egyesült Államok Kereskedelmi Képviselőjének Hivatala, a USTR.

A korábban a szellemi tulajdonjogok megsértésében élen járó országokat listázó Special 301 jelentés részeként közölt jogsértő piacokat ezúttal független jelentésben tette közzé a hivatal. A Notorious Markets List néven közölt fizikai és digitális piacok listáján több mint harminc jogsértő weboldal és helyszín szerepel, köztük olyanok, mint a svéd The Pirate Bay, a kanadai IsoHunt, az ukrán Demonoid vagy az orosz vKontakte oldalak, a pekingi Silk Street Market vagy a mexikói Tepito.

A USTR szerint az online felületek széles körben tesznek elérhetővé jogvédelem alatt álló digitális tartalmakat, míg a fizikai nyílt piacok jelentős mennyiségű hamis és kalóz terméket árusítanak. A Hivatal szerint a lista közlésének célja, hogy rávilágítson a jogsértések gyakoriságára, felhívja a figyelmet a probléma nemzetközi elterjedtségére, határozottabb fellépésre és jogvédelemre ösztönözze az Egyesült Államok kereskedelmi partnereit.

A notórius jogsértőket listázó jelentésben kiemelt hangsúllyal szerepel Kína két leglátogatottabb weboldala, a Baidu keresőmodul és az e-kereskedelmi felület, a Taobao. A jogvédők szerint a Baidu ékes példája annak, hogy a keresőfelületek hogyan fonódhatnak össze a kalózkodással. A keresőmodul a USTR szerint minden korlátozás nélkül jeleníti meg a keresési találatok között az illegális letöltési lehetőségekre mutató linkeket, találati rendszerével megkönnyítve az internetezők számára a kalózfájlokhoz való hozzáférést. Az ázsiai ország legismertebb online üzlete, a Taobao az oldalon keresztül értékesített hamisítványok jelentős aránya miatt került be a listára.

A Hivatal elismeri, hogy a weboldal üzemeltetői jelentős erőfeszítéseket tesznek a hamis termékek eltávolítása érdekében, ám a komoly eredmények eléréséhez további, jelentős fellépésre lenne szükség. A teljes lista: Baidu, Taobao, ThePirateBay, IsoHunt, Btjunkie, Kickasstorrents, torrentz.com, Rutracker, Demonoid, Publicbt, openbittorrent, zamunda, vKontakte, TV Ants, 91.com.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • chuky123 #4
    youtube-al mi a helyzet? onnan is lehet illegálisan tölteni zenéket.
  • McJames #3
    Ehhe-ehhe...ha valaki nem tudta volna eddig... Amúgy meg könnyő a kínai legnagyobb keresőt a "legrosszabbnak" kikiáltani. Hányan is laknak arrefelé? 1,5 milliárdnyian (a Föld lakosságának ~20 %-a).
  • bakagaijin #2
    Vicces, mert a vKontakte kb. ugyanaz mint a Facebook vagy a wiw; a Baidu mint a google kereső, a TaoBao pedig az eBay, szóval...
  • Sippie #1
    de rendesek, így nem kell keresgélni ha tölteni akarok valamit :D