SG.hu

Bővítik a CERN hálózat teljesítményét

A világ legnagyobb és legrangosabb kutatóközpontjának számító Európai Részecskefizikai Kutatóintézet, a CERN bővíti hálózati infrastruktúrája teljesítményét.

A CERN kutatógárdáját alkotó több mint 10 ezer tudósnak és mérnöknek nagy mennyiségű adatot kell gyorsan és biztonságosan megosztania a CERN-nél és a világ más pontjain dolgozó más kutatókkal. A CERN campus-hálózati infrastruktúrájának feladata, hogy biztosítsa a hatékony és hibatűrő kommunikációt a CERN különböző kutatási helyszínei között. Ennek érdekében döntés született arról, hogy hamarosan bevezetik az IPv6 (Internet Protocol Version 6) csomagkapcsolt hálózati működést támogató internetes protokollt.

A HP és a CERN régóta kutatja és a fejleszti a hálózati technológiákat. A HP-val együttműködésben indított CINBAD projekt (a CERN hálózati viselkedés vizsgálatára és anomáliák észlelésére indított programja) például teljes egészében a HP hálózati technológiájára épül. A CINBAD célja a kiterjedt számítógépes hálózat viselkedésének megismerése a nagy teljesítményű számítógépek és a CERN-éhez hasonló campus-jellegű környezetekben. A 10 ezer kilométernyi kábelen és optikai szálon keresztül egymáshoz kapcsolódó több mint 50 ezer aktív végfelhasználói eszközt, valamint 2500 switchet és routert tartalmazó CERN campus-hálózaton rendkívül sokféle hálózati alkalmazást lehet tanulmányozni és tesztelni.

A CERN Genf környéki létesítményeit ma HP E-sorozatú switchek támogatják. Ezeken a helyszíneken működik a CERN hat részecskegyorsítója, köztük a nagy hadronütköztető (Large Hadron Collider, LHC), a világ legnagyobb méretű és teljesítményű részecskegyorsítója, valamint a Worldwide LHC Computing Grid (WLCG) projekt, a világ legkiterjedtebb nemzetközi tudományos grid-szolgáltatása. A WLCG segítségével a tudósok 15 petabájt (15 millió gigabájt) adatot oszthatnak meg, tárolhatnak és elemezhetnek évente.

A genfi helyszínek adatközpontjaiban működő szerverek csatlakoztatásához a CERN a HP E6600, E5412 és E8212 switcheket, és a HP E3500 intelligens edge switcheket választotta. Ezek a nyílt szabványokra épülő megoldások gondoskodnak a CERN hálózatának felügyeletéről, bővíthetőségéről, valamint rugalmas és biztonságos működéséről, hogy a szervezet könnyen és gazdaságosan át tudjon állni az IPv6 protokollra.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Nem érkezett még hozzászólás. Legyél Te az első!