SG.hu

Számítóhálót alkalmaz vírusírtásra a Panda

Megkezdődött a Panda új virusirtó-modelljének tesztelése. A Panda szakértői állítják: az új megközelítés forradalmasítja az IT-biztonságtechnikát.

A Panda Security legújabb fejlesztése nyilvános tesztelési fázisba érkezett: a mai napon adják ki bétatesztelésre a Panda Cloud Antivirust, amely egy új, forradalmi megközelítést alkalmaz a vírusok és internetes fenyegetések felderítésében. "A 'cloud computing' egy meglehetősen komplex fogalom, amit magyarul nehezen lehet visszaadni" - fogalmaz Sándor Zsolt, a Panda Security magyarországi igazgatója. "Tulajdonképpen arról van szó, hogy egy bizonyos IT-szolgáltatást nem a felhasználó PC-je végez el, hanem az internet segítségével 'kihelyezi' azt távoli szerverekre, amelyek tehermentesítik a gépet. Ilyen például a Google Apps is. A Panda új modelljének lényege, hogy a processzor- és memóriaigényes víruskeresést és figyelést távoli szerverekre kihelyezve megkíméli a felhasználó számítógépét a komoly munkától, egyúttal az állandó vírusszignatúra-frissítéstől is.

"A Panda Cloud Antivírus reményeink szerint forradalmasítani fogja a víruskeresés technikáját" - magyarázza Sándor Zsolt. "A mai vírusirtók minden feladatot a számítógépen végeznek el; ahhoz, hogy lépést tudjanak tartani az őrületes iramban szaporodó vírusokkal, naponta egyre többször kell frissíteniük az adatbázist. A Cloud Antivírus mögött álló alapötlet egyszerű: manapság az internet már annyira elterjedt, az infrastuktúra kiépítettsége olyan magas fokú, hogy megéri a víruskeresést szolgáltatásként kihelyezni. Így nagy teljesítményű szerverek végzik az érdemi munkát, a PC-k csupán adatot szolgáltatnak a gyanús fájlokról. Ezzel pedig két legyet ütünk egy csapásra: egyrészt tehermentesítjük a gépeket, másrészt valós időben tudunk adatokat gyűjteni a legveszélyesebb fertőzésekről, még az elterjedésük előtt megállítva őket ezzel."

A szakember hozzátette: a Cloud Antivírus heurisztikus keresést, rootkit- és spyware-irtó technológiát, helyi és távoli antivírus-komponenseket is tartalmaz, miközben mindössze 17 MB RAM-ot használ, és az erőforrás-igénye az iparági átlagok nagyjából fele. A szolgáltatási modell annyiban is különleges, hogy ingyen elérhető a www.cloudantivirus.com címen.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • hottold #7
    Fáj az igazság ugye? A te fajtád, az a bigottorrú cionista fajta úgy fél tőle, mint ördög a tömjénfüsttől... nektek csak akkor van nagy bevételetek, ha a népet jó alaposan elbutítjátok és megvetetitek velük még a sz*rt is ilyen-olyan kampósorrú dumával, kamukázással.
  • Vorpal #6
    Hülye.pont.
  • Narxis #5
    Dögölj már meg te buzigyerek, anyádba szakadt volna a fejed. Görbíted a teret a hülyeségeiddel.
  • hottold #4
    [b]Antivírus program NEM LÉTEZIK !

    Túl azon hogy ugyanazok írják a vírusokat, akik utána le akarják - PÉNZÉRT - irtani... a másik az az hogy illogikus bármilyen vírusírtót is használni, mert az összes létező vírust egyik sem ismerheti, legfejjebb néhány százalékát. Éppen ezért vírusirtó program, mint olyan máig nem készült, amit Anti féle vírusnak adnak el, az valójában pontosan a cikkben említett cloud computingot végzi csakhogy nem vírusirtásra, hanem egész más feladatokra a felhasználó gépén (pl. titkosított anyagok feltörése) ... azt pláne ne akarják beadagolni senkinek, hogy egy átlag gépen lévő 100ezer file-t és több gigabájt anyagot küld fel a netre a Pandácska mert mentem összerosálom magam a röhögéstő...
  • Garrett27 #3
    Pusztán kíváncsiságból elindítottam a letöltését, és a Comodo vírusirtója ezt a figyelmeztetőt írta ki: "Heur.PEBomb", azután meg a letöltendő fájl még nulla kilobájtosan karanténba helyezte el...
  • marcusletric #2
    1. Namost ha interneten keresztül kihelyezi a szerverre a munkát, és tegyük fel a szervert valahogy megfertőzik, akkor a vírusírtó szerver fogja megferőzni a gépem? Az biztos vicces lenne (mint tudjuk nincs feltörhetetlen tűzfal, és a frissen írt vírust ugye még nem ismeri fel semmi)
    2. Ha a gépem offline és penen hozok haza vírust (mivel a szerveren van a vírusdef. adatbázis) azt se fogja észrevenni, míg online nem leszek?
    3. offline hogy fog működni a cloud ha nincs is cloud csak az én szegény 6400+os amd-m (le ne terheljem szegényt, azért vettem, hogy ne dolgozzon)
    4. Túlterhelődnek a szerverek, mert sokan írtanak vírust akkor védtelen maradok?
    5. amíg megy a vírusirtás addig a netem 56k-s időkre fog emlékeztetni?
    (1 kép = 12 perc)

    ezek persze biztos a készítők fejében is szöget ütöttek, de kíváncsi lennék a megoldásra, mindenesetre ami neten keresztül jön még mindíg biztonságtalanabb, mintha helyi gépen lenne a vírusírtó mindenével 1ütt, persze ez csak az én véleményem...
    Jah és persze: Terminator rulez azaz jön a skynet, már net nélkül semmit se lehet lassan csinálni a gépeden, online streamelt játékok, mostmár a vírusírtáshoz is kell, majd azt veszem észre h elvették a gépemet, mert net nélkül be se indul, ha meg neten van akkor a nagy kollektív digitális tudat irányítja majd nah viccet félretéve kíváncsi leszek a visszhangokra ha a rendszer működni fog már egy jóideje, én se szeretek várni 1,5 - 2 órát a félterrás winchester vírusirtására/keresésére..
  • Vorpal #1
    Joh - akkor amit nem értek.

    Ha olyan zseniális a Panda, akkor miért nem tudja azt a pár gyanús fájlt a gép erőforrásaiból átnézni, amelyek ugy általában 95% os rendelkezésre állnak?

    Meg hol zseniális ez az egész koncepció, hogy a gyanus fájlokat beküldi egy virusirtó?

    Vagy én vagyok hülye, hogy ugrok egy fizetett hirdetésre?