Szélgenerátorral hajtott bázisállomás épült Kállón
Az ország első szélgenerátorral működtetett bázisállomását helyezte üzembe a Pannon a közelmúltban. A Nógrád megyei Kállón egész évben megfelelőek a szélviszonyok, így a generátor az állomás energia-felhasználásának mintegy felét képes biztosítani.
Kállón az átlagos szélsebesség 5-6 m/s (18 km/h), ami kedvező feltételeket jelent a toronyra felszerelt szélgenerátor működésének. A berendezés évente kb. 5000 kWh energiát termel, így az éves fogyasztás mintegy felét fedezi. A Pannon 2000-ben alkalmazta először az ún. szabadlevegős (free cooling) megoldást az adóhelyiség hűtésére, 2008 augusztusában pedig Baracskán üzembe helyezték első, napelemmel felszerelt bázisállomásukat.
A Pannon azt vállalta, hogy 2011-ig 24 százalékkal csökkenti éves szén-dioxid-kibocsátását. Mivel a teljes kibocsátás 75 százaléka a hálózati energiafogyasztásból származik, a szélgenerátorral és napelemmel felszerelt adótornyok létesítése, és a megújuló energiaforrások felhasználásának növelése fontos lépés a vállalás teljesítése felé.
Molnibalage#5
Az csak az erőművi rendszerbe kötöttekre vonatkozik szerintem.
TeDDyRuSh#4
Ja,meg azt tudni kell, hogy csak úgy nem lehet szélgenerátorokat építgetni. Elő van írva, hogy Mo-n hány KW-ot lehet szélenergiával kitermelni. Erős az energia lobbi, bár állítólag jó állunk uniós szinten.
Molnibalage#3
Nem így van, mert akkor a másik kettő állványának a költségégét is le kell perkálni. Az amin most van az amúgy is megépül, mert anélkül nincs állomás.
szombi#2
Ekkora balf*szok, akkor már telepítenének 2-3 ilyen szélkereket mellé, meg egy akksit, minnyá nem kéne áram!
Ha mikrohullámon megkapja egy másik toronytól a jelet, akkor egy deka drót se kellene!!!