Napi Online

Állt a CIB internetbankja

Nem ment zökkenőmentesen az Inter-Európa Bank ügyfélállományának a CIB Bankba történő olvasztása.

A CIB-fiókokban az ügyfelek ugyan a szerdai bankszünnap után zökkenőmentes ügyintézést tapasztaltak - legfeljebb az új nyomtatványok okoztak meglepetést -, ám a pénzintézet internetbankja délután már nem volt elérhető. A CIB szerint az integráció nyomán megnövekedett rendkívüli forgalom miatt a CIB Internet Bankba történő belépés csak hosszabb várakozási idő után lehetséges.

A bank szerint internetbankjuk működik - ennek ugyanakkor maga a közlemény mond ellent, ugyanis a felirat a CIB Internet Bank belépő oldala helyett volt látható, vagyis az ügyfél a tranzakció közelébe sem jutott. Az Inter-Európa régi ügyfelei számára a bank rendszere délután még azt ajánlotta, hogy este 8 óra után térjenek vissza és próbáljanak tranzaktálni. A CIB szerint a gyorsabb "bejutás" érdekében érdemes elkerülni a csúcsperiódusokat, ám az eredetileg ajánlott délután 4 óra helyett csak 6 órától indult újra a szolgáltatás.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • bbt62009 #3
    "Szégyenlistán" a CIB Bank
    A CIB Bank Zrt.-t elmarasztalta a Budapesti Békéltető Testület

    A CIB Bank Zrt. egyik ügyfele 2008. november 7.-én internet bankon kezdeményezte a CIB Ingatlan Alapok Alapja befektetési jegyeinek visszaváltását amit a bank nem hajtott végre és az ismert PSZÁF felfüggesztés miatt ez a fogyasztónak kárt okozott. A bank telefonos beszélgetésekben kártalanítást ígért de később ezt változó indokokkal megtagadta.

    Az ügy a Budapesti Békéltető Testület elé került, amely BBT/6/2009. számú határozatában kötelezte a bankot az ingatlan jegyek 2008. november 24.-i árfolyamon történő visszaváltására (megtekinthető: http://www.pannon.info).

    Ezen túlmenően megállapította a következőket:
    • Az bank az Ingatlan alapját a fogyasztókat megtévesztő módon reklámozta és vonzó befektetésként tüntette fel még 2008. november 7.-én is.
    • A Bank nem tagadhatja meg a fogyasztókkal készült hangfelvétel kiadását, és azt adja ki az ügyfélnek.

    Ezzel szemben a CIB Bank Zrt:
    • A megtévesztő reklámozást még 2008 végén is folytatta és a fogyasztókat megtévesztette mivel az ingatlan alapot az állampapírokhoz hasonlóan vonzó és biztonságos, de annál nagyobb hozamot ígérő befektetésként mutatta be akkor amikor azok árfolyama már folyamatosan csökkent. Kockázatát az állampapírokéhoz hasonlónak állítja be.
    • A Bank nem hajlandó kiadni az ügyféllel készült hangfelvételt.
    • A CIB Bank nem rendezte az előírt árfolyamon a jegyek visszaváltását és azokat csak 2009. áprilisában váltotta vissza az előírtnál jóval alacsonyabb árfolyamon ami a fogyasztónak jelentős kárt okozott.

    A fentiek alapján a CIB Bank Zrt. joggal szerepel azon cégek "szégyenlistáján" amelyek a a Budapesti Békéltető Testület (BBT) honlapján is helyet kaptak. Ezen azon cégek szerepelnek akik nem hajtják végre a BBT határozatát és a fogyasztó jogokat semmibe veszik.

    További információ a http://www.pannon.info oldalon!



  • AtisH #2
    Eddig is voltak gondok az ibankkal és ha nem fejlesztenek, akkor az összeolvadás után mégtöbb probléma lesz. Tényleg jó lenne ha lépnének valamit...
  • schumifun5mal #1
    Remélem, stabillá tudják tenni a rendszerüket minél előbb.