MTI

Az interneten üzent a tavaly elrabolt izraeli katona

Hangüzenettel adott életjelt magáról a tavaly elrabolt izraeli katona hétfőn a radikális Hamász mozgalom katonai szárnyának internetes honlapján, azt közölve, hogy romlik az egészségi állapota, és kórházi ellátásra lenne szüksége.

Gilád Salit héber nyelvű rövid nyilatkozatában csalódottan szólt arról, hogy az izraeli kormány nem érdeklődik utána. "Egy teljes éve börtönben vagyok, egészségem romlik - mondta. - Sajnálom azt, hogy a kormány és a hadsereg nem érdeklődik utánam, és azt is, hogy nem sikerült eleget tenniük a követeléseknek." A katona, akit még tizedesként raboltak el, és fogsága alatt őrmesterré léptették elő, arra szólította fel Izraelt, hogy szabadon engedése érdekében kössön alkut. "Ahogy nekem is vannak szüleim, anyám és apám, úgy palesztin foglyok ezreinek is, akik visszavárják gyermeküket" - mondta.

Salit édesapja az izraeli televízióban megerősítette, hogy a fia hangja hallható az internetes hangüzeneten. A katona szabadon bocsátása ügyében egyiptomi közvetítéssel zajlottak tárgyalások, amit azonban a Gázai övezetben dúló palesztin belháború, valamint az izraeli-palesztin összecsapások miatt felfüggesztettek. Oszama al-Muzaini magas rangú Hamász tisztviselő kijelentette, hogy ők készek lennének egy cserére, de az izraeli fél nem volt elég határozott, hogy döntést hozzon a kérdésben. A labda most izraeli térfélen van - tette hozzá.

Éli Jisai izraeli miniszterelnök-helyettes hétfőn azt a véleményét hangoztatta, hogy tárgyalni kell a Hamásszal Salit hazatérése érdekében. Rögtön hozzátette, hogy kizárólag a fogolycseréről lehetne tárgyalni az iszlamista szervezettel, politikáról nem, mert "ez a mozgalom Izrael elpusztítását követeli". Ehud Olmert miniszterelnök viszont úgy reagált a hangüzenetre, hogy "Izrael nem fog beszélni a Hamásszal, a Hamász nem partner". "A hangkazetta csak újabb bizonyítéka a Hamász kegyetlenségének, s ez szóba fog kerülni a (hétfői sarm-es-sejki) csúcson" - mondta a kormányfő az izraeli média képviselőinek, mielőtt elindult az egyiptomi Sarm-es-Sejkbe.

A katonát egy évvel ezelőtt rabolták el a Hamásszal szövetséges fegyveresek. Az egyik csoport, amely azt állítja, hogy elrabolta Salitot, az Iszlám Hadserege. Ugyanez a szervezet tartja fogságában Alan Johnston brit újságírót, a BBC-tudósítóját is.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Ronny #5
    ez jó:)
  • Sztanyoo #4
    "szeretkezéssel harcoljunk a szűzességért!"
  • m4G1c #3
    szerintem olvass utána kicsit a szitunak. ilyen amerikabarát demagógiákat is ritkán látni, és nem csak a divat miatt. megnyugodni úgysem fognak, de a jenkik (és izrael) azért belerántanak még pár országot, hadd vigyék el ők is a balhét.

    a srác legalább rájött, hogy milyen, amikor átáll a másik oldalra. furcsa egy közvélemény lehet odaát, ha ezt eltűrik, hogy a kormány leszarja egy katonája túszulejtését. (lájk dö jueszé)
  • Csaba42 #2
    Azért az emberi bunkó, primitív, szemétség nem ismer határokat. Nem értem, mi a fenéért vannak még Közel-Keleten háborúk, miért nem tudnak csendben megélni egymás mellett. jah, politika, meg vallás, az emberiség megrontói! Nem tudom, mit képzelnek ezek a szemetek, hogy csak úgy fogságban tartanak bárkit is, ehhez nincs semmi joguk! Én az EU, ill Amerika helyében kérdéssé tenném Közel-Kelet megtisztítását, és ha kell, akkor erőszakkal teremtené rendet a felsőbb hatalmak közt. Elvégre ott az állampolgárok is csak azt akarják, amit a világ zsámos felén: békében, szeretetben élni, de ezt a sz*ros felsőbb hatalmi vezetők, s terroristák miatt nem lehetséges. Tenni kéne valamit már!!!
  • Ronny #1
    ""Ahogy nekem is vannak szüleim, anyám és apám, úgy palesztin foglyok ezreinek is, akik visszavárják gyermeküket"

    jah, jó lenne ha a szerencsétlen palesztínokat is hazaengednék.