SG.hu

450 végzős diák a Cisco Hálózati Akadémia Programban

A Cisco Hálózati Akadémia Programban az idei tanévben 20 oktatási intézményben újabb 450 diák fejezi be tanulmányait, közel 800 főre növelve az eddig végzett hallgatók összlétszámát.

A végzős diákoknak Jambrik Mihály, az Informatikai Minisztérium közigazgatási államtitkára, Dr. Harnos Zsolt, a BKÁE rektorhelyettese, valamint Budafoki Róbert, a Cisco Systems Magyarország ügyvezető igazgatója nyújtotta át a diplomát. Magyarországon jelenleg 74 Cisco Hálózati Akadémia működik, ahol a diákok e-learning alapú, magas színvonalú elméleti és gyakorlati képzés keretében sajátíthatják el a legújabb informatikai, hálózati ismereteket. A programban részt vevő diákok összlétszáma meghaladja a 2300-at.

Az idei tanévben először a program felsőfokú, Cisco Certified Networking Professional (CCNP) képzésében részt vett 11 diák is átvehette diplomáját. Mint ismeretes, a program keretében Magyarországon elsőként a Budapesti Műszaki Főiskolán elindított CCNP mérnökszintű képzés a 100 - 1000 közötti végponttal rendelkező hálózatok tervezésére, telepítésére, konfigurálására és üzemeltetésére készíti fel a diákokat.


A 2003/2004-es tanév során - a hálózati technológiák folyamatos innovációját tükrözve - megújult a Hálózati Akadémia teljes tananyaga (3.0-s verzió) és e-learninges keretrendszere is, amelyen keresztül az oktatókhoz és diákokhoz eljut a tananyag. Az új verzió ez év őszétől magyar nyelven is elérhető lesz a diákok számára. Ezzel egyidőben a képzés kibővült az egy-egy szemesztert felölelő Wireless és Security specializációval. A Vezeték nélküli (Wireless) technológiákkal foglalkozó modul keretében a diákok elsajátíthatják a vezeték nélküli hálózatok tervezését és telepítését, a Security kurzus pedig a hardveres és szoftveres hálózatbiztonsági megoldásokkal, a számítógépes hálózatok biztonsági igényeinek és kockázatainak feltérképezésével, és az ezek ellen való védekezési lehetőségekkel ismerteti meg a hallgatókat.

Az idei év folyamán a támogatók köre is kibővült: a már többéves kapcsolatra visszatekintő támogatók, mint az Accenture és az Axelero mellett idén már az AES is a Cisco Hálózati Akadémia támogatója lett. A tiszaújvárosi székhelyű cég támogatásának köszönhetően szeptembertől egy-egy kazincbarcikai és miskolci középiskolában is elérhetővé válik a képzés.

Az elmúlt évek során országossá fejlődött program keretében 2004. január 19-én - oktatási intézményen kívül először - indult hálózati szakemberképzés a Nagyfai Büntetés-végrehajtási Intézetben. Az intenzív és gyakorlatorientált kurzus első ütemében 15 fogvatartott személy vesz részt, akik a 800 órás, megközelítőleg egy évig tartó képzés során a mai magyar munkaerőpiacon rendkívül versenyképes és keresett hálózati szakképesítést szerezhetnek. A cél - az Intézet szabályait maximálisan szem előtt tartva -, hogy a fogvatartottak olyan szaktudást szerezhessenek, amely hathatós segítséget nyújt majd a társadalomba való visszailleszkedésükhöz. A társadalmi integráció egy másik formáját szolgálja a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetségénél szeptemberben induló képzés.

A 2004/2005-ös tanévben a diákok létszáma várhatóan eléri majd a 3000 főt. A Program 2001-ben bekerült az Országos Képzési Jegyzékbe (OKJ), amely alapján a diákok "informatikai hálózati rendszerépítő" képesítést kaphatnak a vizsgák sikeres teljesítésével. A Cisco Systems Magyarország az eddigiekben több mint 220 millió forintot fordított a CNA Programra.

A társaság a végzős diákok szakmai pályafutásának támogatására is nagy hangsúlyt fektet, a Cisco Hálózati Akadémia Program honlapján a végzős diákok karrierjük alakításához kapnak segítséget: konkrét állásajánlatok, elhelyezkedési lehetőségek, nyári munkák, karrierépítési és álláskeresési készségfejlesztő tanácsadás szerepelnek az oldal kínálatában. A diákok döntő része felsőoktatási intézményekben tanul tovább.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Pheel #7
    Na azért közel sem egy szint a kettő...
  • [HUN]PAStheLoD #6
    Pedig ilyen szép plakátot láttam 1 középsuli oldalán is .. oda volt biggyesztve az ECDL -es mellé .. gondolom akkor ott az pont annyit is ér :|
  • Ligend #5
    Bocs, most olvasom a cikkben, hogy 11 vegzos CCNP-s diak volt. Nekem kevesebbnek tunt... :-)
  • Ligend #4
    Az elottem szolokhoz par gondolatot szeretnek hozzafuzni.

    A Debreceni Egyetemen, ahol mi is most vegeztunk, heteken at nem tudtak annyi embert osszeszedni hallgatokbol es kulsosokbol, hogy egy 10 fos csoport indulhasson. Tagadhatatlan, hogy nem kapott elegendo nyilvanossagot, de akit erdekelt, az tudott rola. Ehhez tehat egyaltalan nem kell "tuzkozelinek" lenni. Valo igaz, hogy mikor indult, nagyon megvalogattak hogy ki kezdheti el, es jo darabig kodosites ment - legalabbis egyes oktatok reszerol, de aztan az ember rajott, hogy egyszerubb oket megkerulni. :-) Az igazsaghoz hozzatartozik, hogy bar ingyenesnek van hirdetve, nalunk nem kis osszegu hozzajarulast kellett fizetnunk, bar nem panaszkodom. Merem remelni, hogy 1-2 honap munkaval, amit ezzel a papirral szerzek, mar meg is terul a befektetes. Azt azonban, hogy 700-800e-es fizetest kapnek, nem hiszem, de ha tudsz ilyen ceget, mar repulok is hozzajuk. CCNP vegzettseggel mar realisabbnak tartom, de abbol meg csak most kerult ki az elso csoport (Magyarorszagon), osszesen vagy 7-8-an lehettek.

    Annak idejen egyebkent 10-en kezdtunk, de a 4. szemeszter vegere mar csak 6-an maradtunk, a tegnapi rendezvenyre pedig csak 3-an mentunk el, plusz az oktatonk.

    Sajnos felo, hogy egyes oktatokozpontok lerontjak az oktatas minoseget, es igen nagyszamu felig kepzett "szakembert" szabaditanak a piacra - egy ilyen kepesites akkor er(ne) sokat, ha viszonylag keveseknek lenne, es azok valoban komoly kepzesben reszesulnenek. Nekunk peldaul meg sem fordult a fejunkben, hogy a magyar nyelvu anyagot tanuljuk, illetve magyarul vizsgazzunk, viszont a kozepfoku oktatasi intezmenyekben nem vallaljak be, hogy angolul oktassanak. Ezzel pedig azt adjak fel, hogy nemzetkozileg is elismert legyen a papirjuk... Eppen ezert tervezzuk a Prometric vizsga letetelet (CCNA 640-607), mert ugy tunik, ennek megszerzeset csak kevesen tervezik, es ez lehetoseget nyujt arra, hogy az ember kiemelkedhessen a 4 szemesztert elvegzett hallgatok egyre nepesedo korebol.

  • Pheel #3
    Azért megmondhatnád, hogy hol is vannak ezek a fizetések, mert én bizony nem látok ilyeneket, pedig magam is végzős vagyok...
  • JZO #2
    azért fiacskám, mert ez maga a húsos fazék és nem adják csak "tűzközelieknek". Az ezt elvégzi kezdetben máris 700-800e HUF-os nettós fizetéseket kap. Hát ezért...
  • wowbagger #1
    Ez mind szép és jó. De van egy kis hozzáfűznivalóm. Lehet, hogy ez helyi jelenség, de akkor is dühítő. A Veszprémi Egyetemen is van ilyen Hálózati Akadémiás tanfolyam, de mikor jelentkezni lehetett, kiemelték, hogy informatikus hallgatók NEM jelentkezhetnek, mert ez CSAK informatika tanároknak és progmatosoknak lehet!!! Könyörgöm! Miért nem lehet informatikusoknak járni egy informatikai tanfolyamra??? Bár meg kell jegyeznem, hogy ez csak egy, a sok abszurd dolog közül, ami a Veszprémi Egyetem Műszaki Informatikai Karán van...