Spencer

Új AMD64 mag - új processzorok

Az Advanced Micro Devices (AMD) néhány új core steppinges processzort vett fel azon dokumentációjába, mely online módon bárki által elérhető és amely dokumentumból többek közt az AMD processzorok fogyasztása és egyéb specifikációi olvashatók ki.

A frissített anyagban olyan, eddig be nem jelentett újdonságokkal találkozhatunk, mint például az AMD Athlon 64 2800+, vagy az AMD Athlon 64 FX-53. A Sunnyvale-i székhelyű chipgyártó ezen két processzor esetében alkalmazza először a CG revíziójú magot, ami néhány kisebb probléma orvoslására hivatott. A CG revízió javít a 2T DRAM időzítéseken, így az asztali számítógépek esetében nagyobb memóriasebesség, illetve memóriasűrűség érhető el, ezenkívül pedig a három DIMM foglalattal rendelkező alaplapok esetében a második és harmadik slotban a jövőben már nem kell megegyező memóriamodulokat alkalmazni.


Különböző források tudni vélik, hogy az AMD rövid időn belül az összes 0,13 mikronos csíkszélességű, AMD64 architektúrájú processzort CG core steppinges változatban kívánja gyártani. A jelenlegi C0, illetve az új CG revíziójú processzorokat a típusjelzésük (például: ADA FX51 CEP5AT, ADA 3200 AEP5AR, ADA 3200 AEP5AX) alapján lehet majd megkülönböztetni egymástól, ugyanis a jelzés utolsó két betűje egyértelműen megadja, hogy milyen revízióval van dolga az embernek. Az Athlon 64 chipek esetében a típusjelzés végén fellelhető AR és AX betűk jelentik az új core steppinget, az Athlon 64 FX processzorok esetében pedig az AT betűk utalnak a CG revízióra.

Az AMD várhatóan a közeljövőben kezdi majd meg az Athlon 64 2800+ szállítását, mely 193 dolláros processzor elsősorban 1,8 GHz-es működési frekvenciájáról, 512 KB méretű másodszintű gyorsítótáráról, valamint egycsatornás memóriakontrolleréről ismerszik meg. Ugyancsak a közeljövőben debütál majd az Athlon 64 FX-53. Ebben a 2,4 GHz-es órajelű high-end újdonságban 1 MB L2 cache, valamint kétcsatornás memóriavezérlő lakozik. Az Athlon 64 FX-53 ára egyelőre ismeretlen.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • mir #10
    nem lesz sosem rövidevv végrehajtó egység, és annak az iszonyat magas órajelnek így is van értelme.
    egyébként egy érdekes tendencia van mostanában kialakulóban: az AMD opteron processzorok nem várt sikerrel tulajdonképpen dominánssá válnak a high-end x86 WSök között. Erre az AMd sem számított. mondjuk ők csak nagyon örülnek a fejüknek, az eddigi pár USd helyett több 100 USD/proci haszonnal adják el a cuccost, és a presztízy látványosan emelkedik.
  • Dikkma #8
    Én az SSE3-ast támogatást hozó steppingre várok :DD vááá
  • BlackRose #7
    En most mar 5 hete komoly megterheles allatt futtatom az Intel 2.8C (FSB 800 HT)-t kemeny 3.5 GHz-n (CoolerMaster Jet 4-el) es mondhatom, hogy igazi "Jet" :) A napokban majd felnyomom az 5900XT-t is egy picit es azt hiszem megleszek elegedve. A 64 bit szep es alig varom az alkalmazasokat. Nekem pl. nagyon sokat jelentene, hisz jelenleg 2GB RAM-al is neha nem elegans a dolog amikor 1GB+ .psd fajlokkal dolgozok. Na de szerintem meg korai a 64 bitre valtas, mert nincs szoftware ami kihasznalja, majd ha jon a 64bit Photoshop, meg 64bit MAX meg stb. akkor rogton megveszem. Hogy Intel vagy AMD lesz, azt majd eldontom amikor eljhon az ideje. Mindenesetre udvozlom, hogy a verseny az Intel es az AMD kozott leverte az arakat. Es egy kis megjegyzes, az en gepem vicbol lerohanta a P4 Extreme Editiont 3.2 GHz-n pedig joval olcsobb mert a 2.8 GHz P4 es a CoolerMaster Jet 4 meg messzirol sincs 1000 dollar. Ami pedig az overclockingot illeti, en mar 3 eve folytonossan csinalom es problema nelkul megy, pedig komoly grafika, video produkcio es 3D a munkam. Csak jo hutes kell :)