SG.hu

Irodát nyitott Budapesten az Amazon Web Services (AWS)

Ma nyitott meg az első budapesti irodáját az AWS, ami része a cég folyamatos közép-kelet-európai bővülésének a növekvő számú régiós ügyfelek, partnerek kiszolgálásához. Az új magyarországi központ révén a munkatársak még több támogatást adhatnak az AWS felhőszolgáltatásaira való átálláshoz a különböző méretű magyarországi szervezetek, köztük induló vállalkozások, startup-ok,vállalatok, valamint a közszféra szervezetei számára.

„Miután Budapesten hihetetlenül tehetséges, magasan képzett kreatív emberek élnek és köszönhetően annak, hogy egyre többen térnek át az AWS megoldásaira úgy döntöttünk, hogy megnyitjuk a budapesti irodánkat. Támogatva azokat, akik az AWS felhőszoláltatásai révén kívánják növelni az általuk képviselt szervezetek, vállalatok hatékonyságát.” – mondta Przemek Szuder, az AWS közép- és kelet-európai régiójának vezérigazgatója. A szakember hozzátette, hogy szeretnének minél több szervezetnél felgyorsítani a digitális átalakulást, és ezzel együtt új, innovatív termékeket, szolgáltatásokat nyújtani a magyar ügyfeleknek.

A mostani bővítés közvetlen folyománya annak, hogy 2020 januárjában az AWS létrehozta a budapesti kiszolgáló bázisát, amellyel olyan fejlett technológiákat biztosítanak a helyi ügyfelek számára, mint az Amazon CloudFront tartalomszolgáltató hálózati szolgáltatás, az AWS rendszerein futó alkalmazások számára védelmet garantáló AWS Shield, valamint az AWS WAF, amely a webes alkalmazásokat védi a gyakori támadásoktól. Az AWS lokális kiszolgáló bázisa ugyanakkor hozzákapcsolta Magyarországot az AWS globális infrastruktúra-hálózatához.

A magyarországi ügyfelek az AWS rendszerét a mobilos, webes és közösségi alkalmazásoktól kezdve a fejlesztési és tesztkörnyezeteken át a mesterséges intelligenciához (AI), a gépi tanuláshoz (ML), a Big Data elemzéshez, valamint a dolgok internetéhez (IoT) kapcsolódva, továbbá a vállalati üzleti alkalmazások, és a kritikus fontosságú számítási feladatok futtatásához használják. Az AWS szolgáltatásait igénybe vevők között sok más magyarországi nagyvállalat, illetve gyorsan növekedő vállalkozás mellett megtalálható az Arcanum, a Colossyan, az Euronics Magyarország, az ingatlan.com, a Lensa, a Magyar BankHolding, a Proofminder, a Puraset, a Raiffeisen Bank International, a Recart, a SEON Technologies és a Shapr3D is.

Az AWS már jelenleg is népes, több száz fős magyar táborral rendelkezik, amely az AWS ügyfeleiből, felhasználóiból és a technológia iránt rajongó emberekből tevődik össze. A vállalat Budapesten visszatérőn tart lokális találkozókat, amelyek platformot biztosítanak a legjobb gyakorlatok megismerésére és a tudásmegosztásra, valamint a kapcsolatok kiépítésére. A magyarországi AWS felhasználói csoportokról a hivatalos könyvtár oldalára kattintva lehet bővebb információkat szerezni.

A magyar rendszerintegrátorok, mint például a Cheppers, a Crayon, a Snapsoft, a SoftwareOne, a Sonrisa, a TC2 és a 4IG, a nemzetközi AWS-partnerek, mint például az Accenture, a Deloitte, a DXC Technologies, az NTT, a PwC és a Telekom, a magyarországi vállalatok, illetve közszféra számára nyújtanak segítséget az AWS rendszerére való áttéréshez, a kritikus fontosságú alkalmazások telepítéséhez és a felhő-felügyeleti, automatizálási és menedzsmentszolgáltatások teljes skálájának használatához. Az AWS megoldásait használó magyarországi ISV-k közé tartozik az ARH Zrt, a Chemaxon, a Lensa, a Loxon Solutions és a Prezi. A lokális ügyfelek az AWS Marketplace felületén kereshetnek rá az AWS-partnerek szoftvermegoldásaira, ahol azokat kipróbálhatják, illetve meg is vásárolhatják.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Nem érkezett még hozzászólás. Legyél Te az első!