SG.hu

Holnap 450 új bázisállomást kapcsol be a Telekom

A cég ezzel párhuzamosan az elérhető maximumra, akár 150 Mbit/s-re növeli a 4G mobilnet névleges letöltési sebességét a teljes 4G hálózatban.

Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom vezérigazgatója ma átvette dr. Karas Monikától, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnökétől a szeptember 29-én zárult pályázaton elnyert frekvenciablokkok használatba vételét lehetővé tévő engedélyeket. A Telekom a piaci szereplők közül elsőként veheti használatba az új frekvenciablokkokat, ennek köszönhetően 4G mobil szélessávú hálózatának lefedettségét azonnal tovább bővíti, és letöltési sebességét az elérhető maximumra, akár 150 Mbit/s-ra növeli.

A Telekom a használatba vételt követően már október 18-ától 450 további 4G bázisállomás bekapcsolásával bővíti mobilhálózatát. Ezáltal a szolgáltató lakosságra vetített országos 4G kültéri lefedettsége gyakorlatilag egycsapásra 73 százalékosra emelkedik az eddigi 54-ről. Ezzel egyidejűleg az elérhető maximumra növeli a 4G mobilnet névleges – azaz díjcsomagtól és készüléktől függő – letöltési sebességét a Telekom, így akár 150 Mbit/s sebességű mobilnetet kínál az ország első 4G hálózatán. Az új frekvenciáknak köszönhetően nemcsak az újonnan lefedett településeken élő ügyfelek, hanem az összes 4G felhasználó jól jár, hiszen mindenkinél még tovább javul a szolgáltatásminőség.


A cég 4G lefedettsége ma


Holnaptól

A szolgáltató a tervezettnél hamarabb, már a jövő év első hónapjaiban 80 százalékosra, 2015 végére pedig 93 százalékosra növeli országos 4G lakossági kültéri lefedettségét, amivel szinte a teljes magyar lakosságnak elérhetővé teszi a mobilinternetezés új korszakát jelentő szolgáltatásokat.

A Telekom 4G hálózatát ma már több mint 250 ezer ügyfél használja. A közelmúltban lezárult frekvenciatenderen a szolgáltató elnyerte azokat a frekvenciablokkokat, amelyeket a ma átvett használatbavételi engedélyeknek köszönhetően ügyfelei számára a legelőnyösebben hasznosíthat. Az új frekvenciák alkalmasak a ma elérhető legjobb szélessávú technológiák, különösen a 4G/LTE fejlesztésére, de alkalmasak a mobiltechnológia következő fejlesztési lépcsőfokára is (LTE Advanced), amelyet a Telekom már sikeresen tesztelt az Ericssonnal.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • musichunter65 #6
    Békéscsabától 15 km-re !!! délkelere( légvonalban 10km) még nincs....Északra igen ! Dobozon van!
    Akkor ez hogyan van?
  • Piel #5
    A horvátok Eszéknél úgy sugároznak, hogy Kisszállásnál még simán szól a rádiójuk. A Belgrád 1 még Kiskunhalason is fogható, pedig az nem a határ mellett van. A szerb határ mellett akár egy drótdarabbal is fogható, igaz a magyar (amíg ment az analóg) alig-alig. :-) De ha már megegyeztek velünk... Biztos majd visszafogják magukat... :-) Bocs! Nem akartam sértő lenni. Csak kikívánkozott. :-)

    A különböző frekvenciák, és modulációk sokaságáról meg az a véleményem, hogy igenis zavarják egymást. Nekem mindig azt mondták a szakik, hogy egyes frekvenciák és modulációk nem zavarják egymást. Én meg azt mondtam, hogy ki kell próbálni! Régen is sok antennát szereltem fel, antenna erősítőket gyártottam, bizony sok-sok alsó és felső harmonikus is beleszaladt abba az antennába, zavarta a másik csatorna hasznos jelét! Mostanában, hogy elterjedtek a wifi szolgáltatások, látom, hogy egyre jobban szűkül a tér ahol ezek az eszközök ne zavarnák egymást, pedig a jó szakemberek mindig más és más frekvenciákra állítják ezeket a készülékeket, hogy minél jobban optimalizálják a lefedett teret. Persze vannak kivételek.
  • KTTech #4
    Bőven tudják úgy paraméterezni az adókat, hogy ne lógjanak át 1-2km-nél jobban a határon, nem hiszem, hogy ez gond lenne...
  • KTTech #3
    Sokra nem mész vele ;)
  • SirBubu #2
    asszem a fehér régiók valamelyikébe költözök
  • kjhun #1
    Hova, ez a nagy sietség? Még, meg se száradt a tinta az engedélyen. :D

    Jó, kérdés vajon a DVB-T adók vételét zavarhatja-e, ha igen mennyire. (Sajnos, a horvátok ottani tapasztalai szerint bekavarhat, hiába megy a 60-as fölötti csatornákon.) Amúgy, ezzel nem szegjük meg az ITU-val kötött, olyan megállapodást, hogy a szomszédos országokban még üzemelő analóg tv-adók, a végső lekapcsolásig, ha jól rémlik 2015.06.31.-ig még védettséget élveznek a digitális tv-adókkal szemben? Ezért, nincs E-mux mindenhol vagy csökkentett teljesítménnyel megy. Nem, lenne ez a marhaság, hogy a tv-sávon szórjuk a 4G-t, hanem a Ghz-es frekiken lenne, nem lenne frekihiány és zsúfoltság. Ez, szerintem a mobil-ra is kell, hogy vonatkozzon, hiszen az is "adás". Hiába van az UHF60-as csatorna fölötti frekik leürítve. A szerbek szerintem panaszkodni fognak, legalábbis, a magyar-szerb határ mentén élőknél, lehet vételi gond, emiatt.