Berta Sándor

A Lenovo is érdeklődik a Blackberry iránt

A kínai konszern is élénken érdeklődik a nehéz helyzetben lévő kanadai gyártó iránt, már betekintést kértet és kaptak a Blackberry dokumentumaiba. A cég Androidra és iOS-re is elérhetővé teszi különleges üzenetküldő szolgáltatását.

A The Wall Street Journal cikke szerint ahhoz, hogy az üzlet létrejöjjön szükség lesz a kanadai és az amerikai hatóságok jóváhagyására. Jelenleg Kanadában minden egyes helyi cég külföldi befektető általi felvásárlásához kell a kormány engedélye, ha az ár meghaladja a 344 millió kanadai dollárt - ez a Blackberry esetében nyilvánvaló. Emellett azt is vizsgálják, hogy az adott átadás-átvétel veszélyeztetheti a nemzetbiztonságot; Kanadában és az Amerikai Egyesült Államokban sok kormányhivatali tisztviselő használ Blackberry-okostelefonokat. A Blackberry és a Lenovo egyaránt nem akarta kommentálni a hírt. Amennyiben a Lenovo vásárolná meg a gyártót, úgy az lenne az egyik legnagyobb olyan tranzakció, amikor egy kínai vállalkozás tulajdonába kerül egy nyugati vállalat.

A munka persze eközben is halad, a BlackBerry végre a többi mobil platform felhasználói előtt is megnyitja egyetlen szolgáltatását, amely az utóbbi években is kifejezetten sikeresnek és népszerűnek bizonyult. A kanadai gyártó az utóbbi időben sok gonddal küszködik, saját szoftvere és hardveres megoldásai a piac egyre szűkebb szegletére kénytelenek visszavonulni, mivel a felhasználók túlnyomó többsége inkább riválisakat választja. Üzenetküldő szolgáltatásuk azonban továbbra is népszerű, így ez utóbbi megnyitása a széles tömegek előtt logikus lépésnek tűnik.

A BlackBerry Messenger iránt olyan nagy a várakozás, hogy az elmúlt hónapban kiszivárgott előzetes verziót azóta több mint egymillió androidos felhasználó telepítette, és eddig több mint 6 millióan jelezték érdeklődésüket a hivatalos oldalon. A cég eredetileg éppen akkor, vagyis szeptember végén szerette volna megjelentetni az Androidra és iOS-re szánt verziót, a kiszivárogtatás miatt azonban a halasztás mellett döntöttek, most pedig egy alternatív megoldást választottak, és csak lassan, fokozatosan nyitják meg a platformot.

Aki tehát előzetesen feliratkozott a várólistára, az már most, a megjelenés pillanatában letöltheti a szoftvert és bejelentkezhet a megadott adatokkal. A többiekre egyelőre sorban állás vár, bár az ígéretek szerint a gyors regisztrációt követően, ők "gyorsított ütemben" csatlakoznak majd az első kör tagjaihoz. A lassú nyitással a hálózati gondokat, a szerverek összeomlását szeretnék elkerülni, amire az utóbbi időben volt már példa, tovább rontva ezzel a cég ázsióját. A legfrissebb fejleményeket a szoftver Twitter-lapján követhetjük figyelemmel.

A kanadai vállalat közel egy éve keres új tulajdonosokat, azonban eddig kevés sikerrel. A Lenovo esélyeit növelheti, hogy a fejlődő piacokra koncentrálna és ugyan jelenleg a világ legnagyobb PC-gyártójának számít, azonban meg akarja vetni a lábát az okostelefonok területén is. Augusztusban ismertté vált, hogy a kanadai társaság nyilatkozatot írt alá a Fairfax Financial Holdings Ltd. pénzügyi szolgáltató által vezetett befektetői csoporttal. A vállalatot 4,7 milliárd amerikai dollárért kínálták, az érdeklődők között volt még a Cerberus Capital Management LP és Mika Lazaridis, a Blackberry egykori társalapítója is. Utóbbi esélyeit rontja, hogy sok részvényes őt teszi felelőssé a cég jelenlegi rossz helyzetéért és alábecsülte az érintőképernyős készülékek trendjét

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Nem érkezett még hozzászólás. Legyél Te az első!