Ötvös Tibor
Decemberi ajánló - Kellemes ünnepeket!
A 2007-es év utolsó hónapjára most tényleg nem lehet panasz. Lesz itt romantikus vígjáték, animációs mese, akciófilm, dráma és Uwe Boll legújabb "filmje", A király nevében is betér a hazai mozikba.
Csütörtöktől beindul az igazi dömping Michelle Pfeiffer romantikus komédiájával. Az Anyád lehetnék férfi főszereplője az a Paul Rudd, akit eddig többnyire A 40 éves szűz és Felkoppintva című filmekben láthatott a hazai közönség. Ezúttal kicsit komolyabb filmben vállalt szerepet, ám sajna a film hazájában nem teljesített túl fényesen.
Rosie 40 éves egyedülálló anya Los Angelesben. Az élete nem egészen úgy alakult, ahogy tervezte. A tévéműsor (You Go Girl), amelynek a producere, komoly bajba kerül: szexista főnöke meg akarja szüntetni, Rosie asszistense pedig folyton szabotál. Odahaza sem mennek sokkal jobban a dolgok. A volt férjnek gyereke lesz egy fiatalabb nőtől, miközben Rosie-val közös lányuk, Izzie serdülőkorba lép.
Egy szép napon egy tehetséges ifjú színész, Adam Perl tűnik fel egy szereplőválogatáson. A srác megkörnyékezi a csinos producernőt, aki hiába tiltakozik, az ostrom sikeres, sőt még Izzie is megkedveli a fiút. Ám az asszisztens Jeannie főnökének magánéletét is élvezettel teszi tönkre. Sikerrel játszik rá Rosie félelmeire, hogy barátja hamarosan fiatalabb nőre cseréli, és csak karrierje érdekében használja ki, aki ezért inkább szakít a sráccal. Adamnek azonban más elképzelései vannak.
Az Anyád lehetnék ellenpárja a Disney forgalmazásában készült Bűbáj, mely nemrég meglepő sikert aratott Amerikában. Ráadásul a film nem is dúskál világsztárokban, hiszen Susan Sarandon mellett maximum A Grace klinikás Patrick Dempsey neve lehet ismerős. A bemutató hatodikán esedékes.
A történet a szépséges mesebeli hercegnő, Giselle körül bonyolódik, akit egy gonosz királynő száműz varázslatos, dalokkal teli rajzfilmvilágából, és aki ennek hatására egyszer csak a mai modern Manhattan kőkemény valóságában találja magát. A hercegnő először elborzad ettől a teljesen új dimenziótól, melyben koránt sem érvényesül a "boldogan, amíg meg nem..."-tétel, ebben a számára káosszal teli világban nagy segítségre lenne szüksége.
Megismerkedik egy elragadó válóperes ügyvéddel, aki kisegíti a bajból, és akibe lassan, de biztosan kezd beleszeretni, noha animációs hazájában már eljegyezte őt egy tökéletes mesebeli herceg. A dolgok akkor kezdenek igazán összekavarodni, mikor megjelenik a herceg, ráadásul a gonosz királynő is New Yorkba érkezik, hogy a hercegnő életére törjön.
A DreamWorks a Shrek-széria mellett folyamatosan próbálkozik további animációs franchise-okkal - elég szép sikerekkel. A Cápamese és a Túl a sövényen is elég szépet durrantott, ám az ogre mellett kétségtelenül a Madagaszkár aratta a legnagyobb anyagi sikert. Mellékesen megjegyezném, hogy már készül a folytatás. De vissza az aktuális mesénkhez. A Mézengúz nem lesz a DreamWorks legfényesebben ragyogó csillaga, hiszen hazájában jócskán elmaradt a várt bevételtől (pontosabban közel 40 milliós mínuszban van). Azért a gyerekeknek bizonyára kellemes kikapcsolódás lesz egy abszolút nekik készített mese végignézése.
A Barry B. Benson nevű méh most végzett a főiskolán, és csalódottan kell tudomásul vennie, hogy az élet számára egyetlen pályát kínál: a mézet. Ám hősünket nem olyan fából faragták, hogy csak úgy beálljon a nyájba, jobban mondva a rajba. Sikerül kiharcolnia, hogy a pollengyűjtő osztag magával vigye egy körútra a kason kívülre, a nagyvilágba.
És itt kezdődnek az igazi bonyodalmak. Egy virágnak nézett teniszlabda, egy kis eső, no meg egy jószívű hölgy, és Barry élete fenekestül felfordul. Nem elég, hogy megszegi a kas szabályát, miszerint a méheknek szigorúan tilos az emberekkel társalogniuk, de sokkoló felfedezést tesz: rájön, hogy az emberiség ellopja a méhek mézét! Ráadásul évszázadok óta! Barry azonnal megtalálja élete célját: beperli az emberiséget eme hallatlan gaztettéért.
Ugorjunk egy hetet. December 13-án mindössze két új film kerül a mozikba, ám ezek mind megérik a pénzüket. Először egy, szinte már megszokottnak mondható fantasy, Az arany iránytű kerül a vásznakra. Nicole Kidman és Daniel Craig két hónap alatt immáron másodszor játszanak egy filmben, ám Az invázióval ellentétben ennek a filmnek nagyobb esélye van a sikerre. Persze még bármi megtörténhet.
Ez a világ a mi világunk. Vagy mégsem? Lyra Belacqua Oxford környékén nő fel, Angliában él. Valahogy mégis minden egészen más: minden emberhez személyes démon tartozik, mely a lelkének állatformában élő, önálló megtestesülése. Britannia is más, Norvégia is de a barátság ugyanolyan. És egy 12 éves kamaszlány számára természetes, hogy amikor egy barátját elrabolják, és egy párhuzamos univerzumba kényszerítik, ő elindul, hogy megküzdjön a támadókkal, és hazavigye azt, akit a legjobban szeret.
A legkülönfélébb lények (páncélos medvék, hárpiák, szitakötőn lovagló epetörök, lélekzabáló fantomok) tarka forgatagában, alakváltó lelke társaságában vándorol világról világra. A lélek leginkább hermelinformában szeret utazni, de néha delfin vagy molylepke alakjában jelenik meg, és segít a kis Lyrának, hogy végül szembekerülhessen Lord Asriellel, aki kozmikus lázadást szervez éppen.
A második film egy újabb vígjáték, melyben Michael Douglas alakítja a főszerepet. A Kalifornia királyát a külföldi sajtó még az Oscar-díj átadásánál is szívesen látná. Mindenesetre hazánkban nem biztos, hogy tárt karokkal fogadják, hiszen Douglas legutóbbi vígjátéka, az Apósok akcióban (az Én, a nő és plusz egy főben csak mellékszereplő volt) eléggé leszerepelt kishazánkban.
Tizenhat évesen Mirandának már bőven kijutott minden jóból. Az anyja elhagyta, majd kimaradt az iskolából, és azóta maga gondoskodik a betevőről: egy McDonald's étteremben dolgozik. Charlie, az apja egy elmegyógyintézet lakója. Mikor apját végül kiengedik, a helyzet csak fokozódik. Charlie ugyanis meg van róla győződve, hogy környékükön kell Juan Florismarte Garces atya rég elásott kincsét keresnie. Szüksége van lányára, aki bár vonakodik, segíteni szeretne apjának.
A nemzet aranya 2 - Titkok könyve már a 20-i hét premierje. A Jerry Bruckheimer producer felügyelete mellett készült filmben ismét Nicolas Cage alakítja a főszerepet, akire bizony ráférne már egy igazi siker. A színész A szellemlovas kivételével az utóbbi években csupa anyagi - és kritikai - buktát forgatott, ám Ben Franklin szerepében most javíthat.
Benjamin Franklin Gates ezúttal egy újabb amerikai rejtély nyomába ered. A küldetés ezúttal az egykori elnök, Abraham Lincoln meggyilkolásának körülményeihez vezet. Lincoln gyilkosa, John Wilkes Booth ugyanis naplót vezetett, melyből gyanús körülmények között 18 oldalnak nyoma veszett. Gates megpróbálja felderíteni a hiányzó lapok rejtekhelyét, s így talán fény derül az Egyesült Államok egyik legnagyszerűbb államférfijának titokzatos halálára. A kalandban Gateset ezúttal is elkíséri Abigail és Riley.
Most jöjjön a hónap két nagy animációs filmje. Az Alvin és a mókusok az én (28 év) korosztályomnak bizonyára kellemes emlékeket idéz fel. A zenélő mókusok gyerekkorom nagy kedvencei voltak és épp ezért várom a filmváltozatot. Egy kissé félek ettől a Roger nyúl a pácban filmben is látott megoldástól (élő szereplők számítógéppel generált szereplőkkel egy vásznon), de majd a premier után ítélkezem.
Mire van szüksége egy zenésznek, ha éppen nincs pénze, nincs ihlete és nincs kedve semmihez? A válasz mostantól egyértelmű: három kismókusra, akik rátalálnak a muzsikus elhanyagolt, rendetlen otthonára, beköltöznek hozzá, és mindent azonnal átalakítanak maguk körül.
Dave először tiltakozik. Aztán belenyugszik. Végül nagyon örül nekik: a szégyellős Theodore, a zseniális Simon és az ügybuzgó Alvin ugyanis nemcsak mókás mókusnak bizonyul, hanem az évszázad zenei sikercsapatának is. Dave ettől kezdve az impresszáriójuk és a pótpapájuk szeretne lenni. Csakhogy új haverjai hamar rájönnek, a sztárok izgalmasabban élhetnek, ha nincsen pótpapájuk. Fellázadnak Dave ellen, és nekivágnak a nagyvilágnak.
A másik hazánk egyik legismertebb meséje, a Macskafogó folytatása, mely a Macskafogó 2 - A sátán macskája címet kapta. A közel 600 millió forintból készült mese bizonyára nagy sikert arat majd, hiszen ki ne ülne be Grabowski legújabb kalandjára? Az alkotók szerencsére nem tértek át a 3D-s megvalósításra, és maradtak a kézzel rajzolt megoldásnál.
Az első film végén a Macskafogó nevű gépkutya segítségével az egerek megszelídítettek minden macskát. Vagy mégsem? A pafrikai dzsungel mélyén maradt egy kisebb pacifikálatlan macskapopuláció, akik még csak nem is hallottak a Macskafogóról. Azóta is békésen üldözik az egereket. Vadászat közben elkapnak egy Stanley nevű újságíró-egeret, akinek persze eljár a szája.
Egy szép kis romantikus dráma is előkerült decemberben. A P.S. I Love You nem összekeverendő a közel 10 évvel ezelőtt hazánkban is futott krimisorozattal. Ez a film egy romantikus dráma, melyben az Oscar-díjas Hillary Swank és a 300 főhőse, Gerard Butler csalhatnak könnyeket a nézők szemeibe.
Holly nagyon fiatalon és váratlanul elveszíti férjét, s nélküle értelmetlennek látja életét. A teljes lemondás közepette egy rejtélyes csomagot hoz a postás. Majd újabbat és újabbat: férje még halála előtt feladott tíz üzenetet számára, azzal a céllal, hogy Holly számára megkönnyítse a továbblépést.
A hónap - és az év - utolsó három bemutatója következik. Kezdjük rögtön a legnagyobb meglepetéssel. Számomra legalábbis az, hogy Uwe Boll újabb filmje látogat el a vásznakra annak számít. A király nevében a nagysikerű Dungeon Siege filmváltozata, melyben Jason Statham alakítja a főszerepet. És gondolom épp a kopasz "akciósztárt" okolhatjuk a mozis megjelenésért, hiszen hazánkban komoly komoly rajongótábora a színésznek, akikre a Paradigma Film építhet.
Fia meggyilkolása és felesége elrablása után Farmer, az Ebh Királyság egyszerű alattvalója bosszúhadjáratra indul, és az Uralkodó valamint a trónfosztásra készülő gonosz Gallian harcának kellős közepébe kerül.
Jöjjön a kedvencem, a szimplán Golyózápor címre keresztelt akciófilm előzetese. A Clive Owen, Monica Bellucci és Paul Giamatti nevével fémjelzett alkotás Amerikában csúnyát hasalt, ám szerintem nálunk sikeres lehet. Hogy miért? Egyszerű: valószínűleg a hónap leglátványosabb filmjével van dolgunk, melyben ezerszámra hullanak a töltényhüvelyek és százszámra a gonosztevők.
Nincs megállás. Egy titokzatos férfi, aki Mr. Smithnek nevezi magát, és akiről csak annyit tudhatunk, hogy virtuóz módon bánik a pisztollyal, belekeveredik egy vajúdó nő körül kitört utcai lövöldözésbe. Az újszülöttet megvédi a támadóktól, ám az anyját már nem tudja megvédeni. Hamarosan kiderül, hogy a gyilkosok nem az anyára, hanem a gyerekre vadásztak. Attól kezdve a férfi nem szabadul kénytelen megvédeni a csecsemőt, aki rá is szorul a fegyveres támogatásra: egy elszánt bűnöző ugyanis mindenáron el akarja pusztítani. Mr. Smith és egy váratlanul a segítségére siető prostituált megpróbálja elrejteni a babát. A város egyre különösebb és félelmetesebb részeire jutnak el, miközben egy hadseregnyi zsoldos van a nyomukban.
Az év utolsója egy remake lesz. A Mesterdetektív egy 1971-es krimi feldolgozása. Érdekesség, hogy az eredetiben a fiatal csábítót alakító Michael Caine ezúttal a megcsalt férj szerepében tündökölhet. Társa Jude Law, akit szintén nagyon dícsértek a külföldi sajtóban. A rendezést a Shakespeare-rajongó Kenneth Branagh vállalta magára.
Andrew Wyke-ban és Milo Tindle-ben van valami közös: Andrew felesége. Wyke egy terjeszkedő birtokkal rendelkező korosodó író, aki úgy dönt, megleckézteti felesége szeretőjét, a felfelé küszködő színészt, Tindle-t. Egyfajta intelligencia-párbajra hívja a fiatal férfit, természetesen annak tudtán kívül. Ráveszi, hogy rabolja ki a Wyke-birtokot, hogy megkaparinthassák a biztosítást. A probléma csak annyi, hogy mindkét fél közösen utálja a másikat, az ifjú Tindle pedig egyáltalán nem olyan buta, mint azt Wyke gondolná.
A filmelőzetesek letöltése
Csütörtöktől beindul az igazi dömping Michelle Pfeiffer romantikus komédiájával. Az Anyád lehetnék férfi főszereplője az a Paul Rudd, akit eddig többnyire A 40 éves szűz és Felkoppintva című filmekben láthatott a hazai közönség. Ezúttal kicsit komolyabb filmben vállalt szerepet, ám sajna a film hazájában nem teljesített túl fényesen.
Rosie 40 éves egyedülálló anya Los Angelesben. Az élete nem egészen úgy alakult, ahogy tervezte. A tévéműsor (You Go Girl), amelynek a producere, komoly bajba kerül: szexista főnöke meg akarja szüntetni, Rosie asszistense pedig folyton szabotál. Odahaza sem mennek sokkal jobban a dolgok. A volt férjnek gyereke lesz egy fiatalabb nőtől, miközben Rosie-val közös lányuk, Izzie serdülőkorba lép.
Egy szép napon egy tehetséges ifjú színész, Adam Perl tűnik fel egy szereplőválogatáson. A srác megkörnyékezi a csinos producernőt, aki hiába tiltakozik, az ostrom sikeres, sőt még Izzie is megkedveli a fiút. Ám az asszisztens Jeannie főnökének magánéletét is élvezettel teszi tönkre. Sikerrel játszik rá Rosie félelmeire, hogy barátja hamarosan fiatalabb nőre cseréli, és csak karrierje érdekében használja ki, aki ezért inkább szakít a sráccal. Adamnek azonban más elképzelései vannak.
Az Anyád lehetnék ellenpárja a Disney forgalmazásában készült Bűbáj, mely nemrég meglepő sikert aratott Amerikában. Ráadásul a film nem is dúskál világsztárokban, hiszen Susan Sarandon mellett maximum A Grace klinikás Patrick Dempsey neve lehet ismerős. A bemutató hatodikán esedékes.
A történet a szépséges mesebeli hercegnő, Giselle körül bonyolódik, akit egy gonosz királynő száműz varázslatos, dalokkal teli rajzfilmvilágából, és aki ennek hatására egyszer csak a mai modern Manhattan kőkemény valóságában találja magát. A hercegnő először elborzad ettől a teljesen új dimenziótól, melyben koránt sem érvényesül a "boldogan, amíg meg nem..."-tétel, ebben a számára káosszal teli világban nagy segítségre lenne szüksége.
Megismerkedik egy elragadó válóperes ügyvéddel, aki kisegíti a bajból, és akibe lassan, de biztosan kezd beleszeretni, noha animációs hazájában már eljegyezte őt egy tökéletes mesebeli herceg. A dolgok akkor kezdenek igazán összekavarodni, mikor megjelenik a herceg, ráadásul a gonosz királynő is New Yorkba érkezik, hogy a hercegnő életére törjön.
A DreamWorks a Shrek-széria mellett folyamatosan próbálkozik további animációs franchise-okkal - elég szép sikerekkel. A Cápamese és a Túl a sövényen is elég szépet durrantott, ám az ogre mellett kétségtelenül a Madagaszkár aratta a legnagyobb anyagi sikert. Mellékesen megjegyezném, hogy már készül a folytatás. De vissza az aktuális mesénkhez. A Mézengúz nem lesz a DreamWorks legfényesebben ragyogó csillaga, hiszen hazájában jócskán elmaradt a várt bevételtől (pontosabban közel 40 milliós mínuszban van). Azért a gyerekeknek bizonyára kellemes kikapcsolódás lesz egy abszolút nekik készített mese végignézése.
A Barry B. Benson nevű méh most végzett a főiskolán, és csalódottan kell tudomásul vennie, hogy az élet számára egyetlen pályát kínál: a mézet. Ám hősünket nem olyan fából faragták, hogy csak úgy beálljon a nyájba, jobban mondva a rajba. Sikerül kiharcolnia, hogy a pollengyűjtő osztag magával vigye egy körútra a kason kívülre, a nagyvilágba.
És itt kezdődnek az igazi bonyodalmak. Egy virágnak nézett teniszlabda, egy kis eső, no meg egy jószívű hölgy, és Barry élete fenekestül felfordul. Nem elég, hogy megszegi a kas szabályát, miszerint a méheknek szigorúan tilos az emberekkel társalogniuk, de sokkoló felfedezést tesz: rájön, hogy az emberiség ellopja a méhek mézét! Ráadásul évszázadok óta! Barry azonnal megtalálja élete célját: beperli az emberiséget eme hallatlan gaztettéért.
Ugorjunk egy hetet. December 13-án mindössze két új film kerül a mozikba, ám ezek mind megérik a pénzüket. Először egy, szinte már megszokottnak mondható fantasy, Az arany iránytű kerül a vásznakra. Nicole Kidman és Daniel Craig két hónap alatt immáron másodszor játszanak egy filmben, ám Az invázióval ellentétben ennek a filmnek nagyobb esélye van a sikerre. Persze még bármi megtörténhet.
Ez a világ a mi világunk. Vagy mégsem? Lyra Belacqua Oxford környékén nő fel, Angliában él. Valahogy mégis minden egészen más: minden emberhez személyes démon tartozik, mely a lelkének állatformában élő, önálló megtestesülése. Britannia is más, Norvégia is de a barátság ugyanolyan. És egy 12 éves kamaszlány számára természetes, hogy amikor egy barátját elrabolják, és egy párhuzamos univerzumba kényszerítik, ő elindul, hogy megküzdjön a támadókkal, és hazavigye azt, akit a legjobban szeret.
A legkülönfélébb lények (páncélos medvék, hárpiák, szitakötőn lovagló epetörök, lélekzabáló fantomok) tarka forgatagában, alakváltó lelke társaságában vándorol világról világra. A lélek leginkább hermelinformában szeret utazni, de néha delfin vagy molylepke alakjában jelenik meg, és segít a kis Lyrának, hogy végül szembekerülhessen Lord Asriellel, aki kozmikus lázadást szervez éppen.
A második film egy újabb vígjáték, melyben Michael Douglas alakítja a főszerepet. A Kalifornia királyát a külföldi sajtó még az Oscar-díj átadásánál is szívesen látná. Mindenesetre hazánkban nem biztos, hogy tárt karokkal fogadják, hiszen Douglas legutóbbi vígjátéka, az Apósok akcióban (az Én, a nő és plusz egy főben csak mellékszereplő volt) eléggé leszerepelt kishazánkban.
Tizenhat évesen Mirandának már bőven kijutott minden jóból. Az anyja elhagyta, majd kimaradt az iskolából, és azóta maga gondoskodik a betevőről: egy McDonald's étteremben dolgozik. Charlie, az apja egy elmegyógyintézet lakója. Mikor apját végül kiengedik, a helyzet csak fokozódik. Charlie ugyanis meg van róla győződve, hogy környékükön kell Juan Florismarte Garces atya rég elásott kincsét keresnie. Szüksége van lányára, aki bár vonakodik, segíteni szeretne apjának.
A nemzet aranya 2 - Titkok könyve már a 20-i hét premierje. A Jerry Bruckheimer producer felügyelete mellett készült filmben ismét Nicolas Cage alakítja a főszerepet, akire bizony ráférne már egy igazi siker. A színész A szellemlovas kivételével az utóbbi években csupa anyagi - és kritikai - buktát forgatott, ám Ben Franklin szerepében most javíthat.
Benjamin Franklin Gates ezúttal egy újabb amerikai rejtély nyomába ered. A küldetés ezúttal az egykori elnök, Abraham Lincoln meggyilkolásának körülményeihez vezet. Lincoln gyilkosa, John Wilkes Booth ugyanis naplót vezetett, melyből gyanús körülmények között 18 oldalnak nyoma veszett. Gates megpróbálja felderíteni a hiányzó lapok rejtekhelyét, s így talán fény derül az Egyesült Államok egyik legnagyszerűbb államférfijának titokzatos halálára. A kalandban Gateset ezúttal is elkíséri Abigail és Riley.
Most jöjjön a hónap két nagy animációs filmje. Az Alvin és a mókusok az én (28 év) korosztályomnak bizonyára kellemes emlékeket idéz fel. A zenélő mókusok gyerekkorom nagy kedvencei voltak és épp ezért várom a filmváltozatot. Egy kissé félek ettől a Roger nyúl a pácban filmben is látott megoldástól (élő szereplők számítógéppel generált szereplőkkel egy vásznon), de majd a premier után ítélkezem.
Mire van szüksége egy zenésznek, ha éppen nincs pénze, nincs ihlete és nincs kedve semmihez? A válasz mostantól egyértelmű: három kismókusra, akik rátalálnak a muzsikus elhanyagolt, rendetlen otthonára, beköltöznek hozzá, és mindent azonnal átalakítanak maguk körül.
Dave először tiltakozik. Aztán belenyugszik. Végül nagyon örül nekik: a szégyellős Theodore, a zseniális Simon és az ügybuzgó Alvin ugyanis nemcsak mókás mókusnak bizonyul, hanem az évszázad zenei sikercsapatának is. Dave ettől kezdve az impresszáriójuk és a pótpapájuk szeretne lenni. Csakhogy új haverjai hamar rájönnek, a sztárok izgalmasabban élhetnek, ha nincsen pótpapájuk. Fellázadnak Dave ellen, és nekivágnak a nagyvilágnak.
A másik hazánk egyik legismertebb meséje, a Macskafogó folytatása, mely a Macskafogó 2 - A sátán macskája címet kapta. A közel 600 millió forintból készült mese bizonyára nagy sikert arat majd, hiszen ki ne ülne be Grabowski legújabb kalandjára? Az alkotók szerencsére nem tértek át a 3D-s megvalósításra, és maradtak a kézzel rajzolt megoldásnál.
Az első film végén a Macskafogó nevű gépkutya segítségével az egerek megszelídítettek minden macskát. Vagy mégsem? A pafrikai dzsungel mélyén maradt egy kisebb pacifikálatlan macskapopuláció, akik még csak nem is hallottak a Macskafogóról. Azóta is békésen üldözik az egereket. Vadászat közben elkapnak egy Stanley nevű újságíró-egeret, akinek persze eljár a szája.
Egy szép kis romantikus dráma is előkerült decemberben. A P.S. I Love You nem összekeverendő a közel 10 évvel ezelőtt hazánkban is futott krimisorozattal. Ez a film egy romantikus dráma, melyben az Oscar-díjas Hillary Swank és a 300 főhőse, Gerard Butler csalhatnak könnyeket a nézők szemeibe.
Holly nagyon fiatalon és váratlanul elveszíti férjét, s nélküle értelmetlennek látja életét. A teljes lemondás közepette egy rejtélyes csomagot hoz a postás. Majd újabbat és újabbat: férje még halála előtt feladott tíz üzenetet számára, azzal a céllal, hogy Holly számára megkönnyítse a továbblépést.
A hónap - és az év - utolsó három bemutatója következik. Kezdjük rögtön a legnagyobb meglepetéssel. Számomra legalábbis az, hogy Uwe Boll újabb filmje látogat el a vásznakra annak számít. A király nevében a nagysikerű Dungeon Siege filmváltozata, melyben Jason Statham alakítja a főszerepet. És gondolom épp a kopasz "akciósztárt" okolhatjuk a mozis megjelenésért, hiszen hazánkban komoly komoly rajongótábora a színésznek, akikre a Paradigma Film építhet.
Fia meggyilkolása és felesége elrablása után Farmer, az Ebh Királyság egyszerű alattvalója bosszúhadjáratra indul, és az Uralkodó valamint a trónfosztásra készülő gonosz Gallian harcának kellős közepébe kerül.
Jöjjön a kedvencem, a szimplán Golyózápor címre keresztelt akciófilm előzetese. A Clive Owen, Monica Bellucci és Paul Giamatti nevével fémjelzett alkotás Amerikában csúnyát hasalt, ám szerintem nálunk sikeres lehet. Hogy miért? Egyszerű: valószínűleg a hónap leglátványosabb filmjével van dolgunk, melyben ezerszámra hullanak a töltényhüvelyek és százszámra a gonosztevők.
Nincs megállás. Egy titokzatos férfi, aki Mr. Smithnek nevezi magát, és akiről csak annyit tudhatunk, hogy virtuóz módon bánik a pisztollyal, belekeveredik egy vajúdó nő körül kitört utcai lövöldözésbe. Az újszülöttet megvédi a támadóktól, ám az anyját már nem tudja megvédeni. Hamarosan kiderül, hogy a gyilkosok nem az anyára, hanem a gyerekre vadásztak. Attól kezdve a férfi nem szabadul kénytelen megvédeni a csecsemőt, aki rá is szorul a fegyveres támogatásra: egy elszánt bűnöző ugyanis mindenáron el akarja pusztítani. Mr. Smith és egy váratlanul a segítségére siető prostituált megpróbálja elrejteni a babát. A város egyre különösebb és félelmetesebb részeire jutnak el, miközben egy hadseregnyi zsoldos van a nyomukban.
Az év utolsója egy remake lesz. A Mesterdetektív egy 1971-es krimi feldolgozása. Érdekesség, hogy az eredetiben a fiatal csábítót alakító Michael Caine ezúttal a megcsalt férj szerepében tündökölhet. Társa Jude Law, akit szintén nagyon dícsértek a külföldi sajtóban. A rendezést a Shakespeare-rajongó Kenneth Branagh vállalta magára.
Andrew Wyke-ban és Milo Tindle-ben van valami közös: Andrew felesége. Wyke egy terjeszkedő birtokkal rendelkező korosodó író, aki úgy dönt, megleckézteti felesége szeretőjét, a felfelé küszködő színészt, Tindle-t. Egyfajta intelligencia-párbajra hívja a fiatal férfit, természetesen annak tudtán kívül. Ráveszi, hogy rabolja ki a Wyke-birtokot, hogy megkaparinthassák a biztosítást. A probléma csak annyi, hogy mindkét fél közösen utálja a másikat, az ifjú Tindle pedig egyáltalán nem olyan buta, mint azt Wyke gondolná.
A filmelőzetesek letöltése