1506
train_fever_banners6z8g.jpg
Urban Games: Train Fever
  • Austin Bailey
    #146
    engem már többminden kiábrándított, de ez is benne van
  • akyyy
    #145
    de most mit csináljon? táll másik vágánra ugyanugy nem fog tudni menni mert mindpiros lesz, aztán mi alapján dönti el melyik mehet? :D

    jójó nyilván szar így. letöltve jó elsz
  • Nohab
    #144
    Ez teljesen kiábrándított.
  • Vándorr
    #143
    belinkelem a Tegnapi Gameplayem (kb 2 óra). Beindult a business :)
    1/2 : Train Fever Stream
    2/2 : Train Fever Stream

    Utoljára szerkesztette: Vándorr, 2014.08.21. 10:46:25
  • Vándorr
    #142
    Azt vettem észre, hogy a gyárak (bányák) termelése nem igazán megy 50 fölé.
    25ről egy szintet lépnek, de 30 és 40 körül megragadnak. Valaki tudja, hogy mi a befolyásoló tényező?
    Az évek száma (technológia)? A közlekedés (pl aszfalt út)? Hiába szolgálom ki, valahogy nem akar fejlődni.
    Utoljára szerkesztette: Vándorr, 2014.08.21. 10:33:34
  • Austin Bailey
    #141
    szerintem aki idejár azt érdekli
  • xmute
    #140
    újabb gameplay videók...

    Persze csak azoknak akiket érdekel!









  • Austin Bailey
    #139
    az a baj, hogy attól, hogy csinálnak egy-két új vonatot, attól még a város nem lesz jó, a táj nem lesz jó, a vasútállomás nem lesz jó stb.
  • bruna #138
    Hát a játék a közösség által is sokat fog változni ,már most készülnek az első módok : BR 420
    Egyébként lehet létrehozni nagyvárost ? Hogy ha pl egy meglévő város körül sok utat rajzoltok és tekeritek az időt ?
  • Austin Bailey
    #137
    akkor az ára kb 7000 forint.
  • KiruHoshino
    #136
    Train Fever - Steam
    Utoljára szerkesztette: KiruHoshino, 2014.08.19. 01:03:11
  • Vándorr
    #135
    Sajnos az árról nem tudok információt, se azt, hogy hol lehet megvenni.
  • Vándorr
    #134
    Köszi, az "n" és "m" működik forgatáshoz. Erre nem gondoltam. Én alapból úgy kaptam a kulcsot 2 napja, hogy benne volt, hogy nincs NDA.
    Várom az updatet. Van még mit javítani, remélem sok minden változik a hónap végére. Személy szállítás nyerő vállalkozásnak bizonyult. Gyorsan fejlődik.
  • Austin Bailey
    #133
    Egyébként mennyibe fog kerülni?.
  • precise
    #132
    Lehet forgatni az állomést, talán N-M vagy a környékén lévő gombokkal. Én ma kaptam mailt, hogy már lehet beszélni a játékról, illetve a köv nagy update jövő hétvégén lesz.

    Vannak érdekességek, például, hogy az áru akkor is áramlik ha te nem szállítod, példa:
    Van egy gyár ami terméket állít elő, csináltam egy tehervonatot a gyár és a város közé, csakhogy az úton olcsóbb(?) volt a szállítás, így a vonatomat nem vették igénybe. Fogtam ledozeroltem az utat, így már nem volt más csak a vonat, máris volt mit szállítani. Tehát az nem működik, mint TTD-ben, hogy jó messze vitted a cuccot, hiába volt közelebbi lehetőség, jó nagyot kaszáltál vele.
  • Vándorr
    #131
    Jah és azt írta a CEO, hogy sikerült megállapodniuk az itthoni bolti forgalmazásról
  • Vándorr
    #130
    Kaptam meghívót Bétába. 3órát játszottam vele, de meggyűlt vele a gondom rendesen.
    Alig van infó, ha elakadsz, sok idő elmegy, mire rájössz a játékmechanikára. Oké, TTDn nőttem fel, no problem.
    Vágány építésnél akármekkora szakaszt lerakhatsz, de ha utána rájössz, hogy elrontottad,
    az egészet le kell bontani, nem lehet kis részt visszavonni. Tereprendezés nincs utólag, a sín lerakásnál elvégzi, de ha vissza bontod a sínt, úgymarad a terep. Út/folyó keresztezésénél sokszor akadályba ütközik a sín lerakás. Pláne domboldalban lévő vasútállomás szokott gondot okozni. Aprópó vasútállomás. Ahogy írtátok, úthoz igazodik, így aztán nem lehet forgatni.. Ha nem úthoz építed, akkor egy pozicióban teheted le. Tehát először le kell rakni a két végállomást, és közés húzol be sínt ( sínhez nem mágneseződik az állomás). Egyféle lámpa van, de lehet vele egyirányusítani ha sínpárod van. Kezelőfelület minimális. Pár feature még le van tiltva. (ami látszik, hogy ezek a statisztika/management részéhez kapcsolódnak majd). Viszont szép és hangulatos játék. Nagyon könnyű csődbe menni az elején :)
    Ezek a tapasztalataim. Biztos van olyan leírt dolog, amire van megoldás, csak nem jöttem rá.
    Egyébként streamelem a napokban. Akit érdekel: http://www.twitch.tv/ryan626hu

    Legközelebb megpróbálok személyszállítással nyitni, és utána rámenni a teherfuvarozásra.
    Utoljára szerkesztette: Vándorr, 2014.08.18. 18:31:42
  • xmute
    #129
    új BETA Gameplay videók:





  • bruna #128
    Hát buszsáv az lesz :) Streets De ez elsősorban amúgy is a vasútról szól ,de nem lenne rossz ha annyi minden lenne amit írtál :D Majd talán lesz még ez az a megjelenő játékban és késöbb meg még bővíthetik :) Karácsonyra már lehet ezek mint meglesznek :D Egyenlőre adják ki hogy már végre lehessen kezdeni vele valamit :D
  • Carmang
    #127
    Az érdekes dolgok sajnos a "Possibly in the final version" szekcióban vannak.
  • Mighty
    #126
    Nagyon pofás lenne egy ilyen megoldás sc-ben, cim2-ben és itt is.
  • Austin Bailey
    #125
    de nem kell egyirányú út, meg útfajták sem. Ha a vasútnál eljutottak addig, hogy vágányokból épüljön fel, akkor az útnál miért nem jutnak el addig, hogy sávokból épüljön fel? Egyvalami kell. Forgalmi sáv. Legyen mondjuk forgalmi sáv, buszsáv, parkoló sáv, kerékpáros sáv, meg fasoros növényes sáv/térkitöltő zóna, illetve járda mint sáv, vagy térkitöltő zóna, ez utóbbi kettőre lehetne térbútorokat vagy mondjuk a buszmegállót metrólejáratot pakolni. Ha egy sáv mellé behúzol egy másik azonos irányút, akkor megjelenik a szaggatott volna, ha ellentétes irányút, akkor meg a záróvonal. (vagy mondjuk lehet úgy variálni, hogy szaggatott vonal, de ha már valamelyik oldalra húzol egy harmadik sávot, akkor átalakul záróvonalra.) Ha osztott pályás utat akarsz, akkor behúzol közé egy növénysávot, vagy távolabbra teszed. Ha egy sáv mellett egy másik sáv nem teljes hosszúságában tart, akkor úgy beleköti, mint egy gyorsító vagy lassító sávot. A kereszteződéseknél meg összekötögeted menetirány szerint a bemeneti-kimeneti sávokat. A sávok között kimaradó kicsi részeket a program automatikusan kitöltené aszfalttal. Ki lenne találva, hogy a különböző típusú sávok keresztezése vizuálisan hogyan nézzen ki, amivel készen van a zebra, a kerékpáros átkelő meg minden ilyesmi. A lámpákat elhelyezed a kereszteződésekben ugyanúgy, ahogy a vasútnál. Ha a sávokat lehet fel-le emelgetni, akkor a gyalogos sáv lenyomva a föld alá az aluljáró, felemelve a felüljáró, a kerék kerékpáros sáv ugyanez csak rámpával és nem lépcsővel. (ha egy gyalogos járda fölött van egy másik ami tehát vagy aluljáró, vagy felüljáró, akkor lehet oda rakni liftet), és ezzel lényegében mindent meg lehet csinálni amit az úthálózat tud. Az autópályától kezdve a sétálóutcán át mindent.
    Utoljára szerkesztette: Austin Bailey, 2014.08.08. 17:02:10
  • bruna #124
    Itt írják hogy a béta verzióban nincs benne minden és hogy a majd megjelenő változatban több minden lesz pl útfajták is ,kitudja lehet még egy irányú is... :) Reddit
  • Austin Bailey
    #123
    ettől függetlenül szkeptikus vagyok, mert nekem nagyon egyben lerakottnak tűntek. Lehet hogy majd pakolhatunk rá dolgokat, meg további vágányokat, de eddig kizárólag csak nyílt vonali kisvásori vasútállomást láttunk, ahol van egy épület középen, előtte egy -két peron, és azt közrefogja három-négy vágány. Ráadásul mindegyik ugyanúgy nézett ki.
  • Ironman2
    #122
    Erre itt senki sem kiváncsi szerintem.Train Fever topik!

    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2014.08.08. 02:23:58
  • Carmang
    #121
    Az utóbbi években eléggé elszemtelenedtek a kiadók. Csinálnak egy félkész játékot, amit eladnak teljes áron, aztán majd úgy gondolják, hogy peccsekkel toldozgatnak foltozgatnak rajta. Nem is értem miért gondolják, hogy ez nem üt vissza azonnal.
  • bruna #120
    A 107-es kommentben amit belinkeltem videó annak a kommentjeiben válaszol a készítő és írja hogy az állomásokat lehet fejelszeteni miután lerakta ,az egyirányú utakat meg utólag módokkal is megcsinálhatják még:) a legtöbb játékban azok sajna mind utólag kerültek pl: a Sim City-be is utólag került egyirányú út meg a fasor stb. valamikor mostanában több mint egy évre a megjelenéshez :) Előszőr kiadnak egy játszható verziót és a smink meg majd utólag mehet már folyamatosan a készítők és a modderek által is :)
  • Austin Bailey
    #119
    Egyébként Ironman2-ről annyit, hogy ne álljatok vele szóba. Nekem már régi ismerősöm a Sims 3 topikból. A bűntető pontom is miatta van. Az a lényeg, hogy valamiért rám van állva, és minden topikba utánam jön, és elkezd ilyen agresszíven inzultálni. A büntetőpontom is miatta van. Ugyanis írtam a moderáció topikba, hogy rakjanak rendbe egy bannert ami az átállás után nem működött, erre odajött és elkezdett engem szapulni, én meg elküldtem a francba. Erre én kaptam egy büntetőpontot.
  • Austin Bailey
    #118
    nekem az vele a bajom, hogy nem igazánszakítottak azokkal a kialakult transport tycoonos hagyományokkal, amik megkötik a játékot.

    1, a mozdony meg a szerelvény még mindig egyben van, nem lehet szétválasztani, ezzel egy jó adag logisztikai stratégiai aspektus bukik.

    2, ebből az is következik, hogy a vonatoknak van elejük és végük, amitől kialakul az a kínos helyzet, hogy videón szereplő SBB Roter Pfeil motorvonat álló helyzetben megfordul (az áramszerdőn lehet látni), holott ennek a vonatnak mind a két oldalán van vezetőfülke

    3, a vasútállomás még mindig egy egyben lerakható valami, amit nem lehet fejleszteni, bővíteni stb és nem is szabható testre.. Ezt úgy kellene valahogy megcsinálni, mint az új Sim Cityben a nem zonális épületeket, hogy mindenféle új elemmel bővíthető legyen.

    4, utak és villamos. A villamos eddig minden játékban amit láttam elképesztően primitív volt. (még a legjobb a CiM 2-ben), mert csak az úttestre lehet rakni, az utakat meg nem lehet testre szabni (például, hogy hány sáv merre menjen, hogy legyen parkolósáv, fasor, virágágyás villamossín stb) és így a villamos nem független rendszer, és azért nem lehet neki fejvégállomást csinálni, mert nem mehet szembe a forgalommal. Jelen esetben még egyvágányú szakaszt sem lehet csinálni.

    5, TT-s öröskég az, hogy a vasút szabad vezetéséhez képest az út jóval kötöttebb. Pedig tök jó lenne, ha lehetne csinálini nagy spagetti autópálya-csomópontokat is.

  • bruna #117
    Új lehetőség a Béta tesztelésre : Train-Fever Facebook
    Valami tombola féleség...
  • Austin Bailey
    #116
    ezzel a stílussan tünjél el innen a francba.
  • Carmang
    #115
    Szerinted, ha azt írják a játék főoldalán, hogy előrendelhető a játék, akkor milyen fázisban van?
  • Ironman2
    #114
    Na ne röhögtess már!
  • Carmang
    #113
    A honlapjukon azt írják, hogy előrendelhető a játék, és a videóban is azt írja, hogy béta állapotot látunk. Tudod mi a béta állapot? Az, hogy az összes létező funkció így marad ahogy most van. Az apróbb hibák megtalálásán, és kijavításán dolgoznak, finomhangolnak. A "gyökeres változás" fázis már réges rég elmúlt.

    Egyes! Leülhetsz!
  • Borg
    #112
    Nem kell ahhoz jobbat tudni, hogy erről megállapítsa az ember, hogy az árához képest kevés lesz... nincs olyan messze már a megjelenés, ez gyökeresen nem fog megváltozni. Az meg hogy később mi lehet belőle, senkit se érdekel. Jelenleg azért fizetsz, amit bemutatnak megjelenésig. Az meg vér gyenge.
  • Ironman2
    #111
    Leülhetsz! Egyes!

    Talán mert még korai fázisban van az egész,és csak páran csinálják,de ha te jobbat tudsz,akkor állj elő valamivel!
  • Nohab
    #110
    Az alapok tetszenek, kíváncsi vagyok a végleges verziókra és a modokra.

    Azért a gyalogosokkal remélem csinálnak valamit, mert nagyon lassítják a forgalmat.
  • bruna #109
    Hát ahhoz képest hogy csak 5en készítik és nem pedig egy nagy vállalat ahhoz képest egészen jó :) legalább valakik nekiálltak egy ilyen játéknak és majd módokkal meg frissítésekkel még jobb lehet. Én szerintem kevesebbet fogok ebben csalódni mint pl az új Sim City-ben... :/ Ettől legalább nincsenek nagy elvárásaim.
  • Austin Bailey
    #108
    ebből most már egyértelműen látszik, hogy ez a játék nincs kidolgozva
  • bruna #107
    Új videó a bétáról: Train Fever