1240
SEGÍTSÉG
  • fravik
    #160
    hali! az a problémám, hogy vettem egy MSI m655x notebookot, minden szép is, de az AMD Turion 64 Mobile Technology MT-37-es procit, ami eredetileg 2000Mhz-es, a gépem csak 795Mhz-esnek látja... ez mitől lehet? van vkinek vmi tippje? ma kaptam a gépet, nem szeretném, hogy rossz legyen :(. A válaszokat előre is köszi! üdv
  • virs lee
    #159
    A kínai piacon se tájékoztatnak róla hogy 1 nap alatt széthullik a csuka. Nem az a lényeg hogy te jólérezd magad a szajréval, hanem hogy kihúzzák belőled a pénzt. Amikor már rájössz mivan, addigra már pengettél. De ez minden mással is így van.
  • Storung
    #158
    De a kedves vevőt nem tájékoztatják róla, hogy figyelj birka ez így működik...Inkább adnák valóban "oprendszer" nélkül.
  • virs lee
    #157
    Kb. mindegyik amelyik oprendszer nélkül árulja a notiját. Így mégis elmondhatja hogy van rajta oprendszer...
  • Storung
    #156
    Üdv!

    A Freedos tud ilyet csinálni...Lassan ideje lesz elővenni a jó öreg win 98-as indítólemezt és bootolás után kiadni a parancsot:fdisk /mbr és utána elvileg mehet az XP. A freedos egy fejlesztés alatt álló oprendszer és az egyik hibája/tulajdonsága, hogy elég csúnyán szétcsapja az MBR területet.Felmerül a kérdés, hogy ki az a barom forgalmazó/gyártó aki ezt rakja fel a gépeire?
  • asysoft
    #155
    Asztali gépemben (NF3 chipset) minden további nélkül látja a SATA-s HDD-t a gép, viszont notebookban (Intel 945GM chipset). Aztán ha nekem nem hiszel, keress rá, HP oldalán is foglalkoznak a témával.
  • virs lee
    #154
    Tippem szerint SATA-s HDD van a gépedben, ezért nem látja az XP.
    ??? Ezt a baromságot már több helyen olvastam, de semmi valóságalapja nincs. A mostani a 7. SATA vinyóm, és soha nem volt olyan hogy "nem látja" valami, vagy akárcsak driver kéne a használatához. Az XP természetesen ugyanúgy felismeri a SATA cuccot is mint az IDE-t.
  • asysoft
    #153
    Tippem szerint SATA-s HDD van a gépedben, ezért nem látja az XP. Több lehetőséged van:
    -megnézed, hogy a számítógép BIOS-ában ki lehet-e kapcsolni a Native SATA mode-ot (HP notebookoknál van pl)
    -integrálod az XP telepítőlemezedbe a notebook SATA-s drivereit
    -(USB-s) floppyról telepítéskor felrakod a drivereket.
  • Buta tyúk
    #152
    Sziasztok.Szertnék segítséget kérni.Vettem egy notebook-ot freedos-ost és szeretném rátenni az XP-t, bootolom el is kezdi szépen ahogy kell de amikor kellene hogy telepítsen kiirja hogy idézem:"A telepítő nem talált a számítógépben telepített merevlemezes meghajtót. Ellenörizze, hogy van-e bekapcsolt merevlemezes meghajtó,és az megfelelően csatlakozik-e a számítógéphez és a lemezzel kapcsolatos hardverbeállítás megfelelő-e.Ehhez lehet, hogy szükséges van a gyártó által biztosított diagnosztikai,illetve beállító program futtatására. A telepítés nem folytatható." Ezeket a beállításokat hol tudom ellenőrizni esetlegesen hogy tudom ezeket megoldani.Válaszotokat ellőre is köszönöm.
  • Braveheart
    #151
    ezt bírom hogy "nem megy rá fel a windows"
    ezek alapján aztán tudunk ám segíteni!
    esetleg felhívtátok a helyet ahol vettétek?
  • lacaaa2
    #150
    sziasztok van egy laptopom albacomp és az a baj hogy nemtudom telepíteni az xp-t előjön a kék képernyő gondolom ismerős a linux simán felmegy valaki segítsen mert ebbe már bele őrülök:)megadom az msn címem:[email protected] előre is kösz ha valaki megszánna:)
  • billblues
    #149
    Most mennem kell de megadom az [email protected]
    ha tudtok segíteni légyszi ide...THX
  • billblues
    #148
    Sziasztok van egy fujitsu siemens amilio pro laptopom és nem akar rá felmenni a Win......
    Nem tok illesztőprogit feltenni mert nem engedi......
    Help Me!!!!!!!!!
  • X TEA C
    #147
    Hal!
    Segitseget szeretnek kapni....
    van egy 2 eves Compaq V 2000 es laptopom amin a Dc csatlakozo nem akar mukodni, nem tolti az aksit ill. nincs aram a mukodteteshez, azaz elromlott. Kontakt hibas lett. Neha amig sokat buzeralom tolt de.... Szerintem ennek kellene legutoljara elromlani egy Pc-n ( ez nem valami sziavtas?)A kerdesem van-e valami mas lehetoszeg a javitasra mint kicserelni az alaplapon levo csatlakozot?
    Okoskak segitsetek legyszi!
  • 22Barna22
    #146
    hello... van egy Gericom Hummer notebookom és nem működik a hangkártyám... már újratelepítettem a windowst és így se jó... én az illesztőprogramra gyanakszom, de lehet hogy más oka van... (nem vagyok nagy informatikus...)
    segítsetek légyszi! jah és hol tudom megnézni hogy milyen hangkártyám van?
  • bazsi123
    #145
    uccsó sorban: ég=lg :-D

    bár lehetne akár ég is :-P
  • bazsi123
    #144
    hi

    van egy gericom bellagio laptopom. elhalálozott benne a qsw sdw-041 dvdíró. lett helyette egy lg gsa t10n. ami nem nagyon akarja az igazat. a laptop csak secondary master-ként lenne hajlandó elfogadni, de az író meg slave szeret lenni. valahogy össze kellene kombinálnom a kettőt. van valakinek tippje? tények: se a gericom, se az ég nem ad firmware frissítést az említett modellekhez :-(
  • zoloka22
    #143
    hali
    tudnátok segíteni?
    laptopon felakarom rakni a xp-t
    nem talál a xp telepítő merevlemezt
    pedig a bootolás bevan állítva
  • freeeedy
    #142
    De sajnos ennél nem:(
    Már róbáltam+ az f2-őt is!!!
  • [NST]Cifu
    #141
    A laptopokkal kapcsolatban nem mozgok otthonosan, de a számítógépek többségében a BIOS-t a bootoláskor lenyomott DEL billentyűvel lehet elérni...
  • freeeedy
    #140
    Valaki plz!!!!!!!!
    :(((
  • freeeedy
    #139
    Sziasztok!!

    Van egy régi laptop-om (ibm n33 sx)
    az lennne a kérdésem hogy hogy leht rajta megy nyitni a biost??
    Mert valamiért nincs neki C meghajója és ezért nem tudom felrakni rá a windowst!!HELP PLZ
  • zorrobomber
    #138
    100-110 akart lenni :)
  • zorrobomber
    #137
    sziasztok, használt laptopot szeretnék vásárolni, 100-100ezer körül, nem lenne valami márka tippetek, annyi a lényeg hogy simán vigye az xp-t(esetleg majd a vistát :)) és megbízható legyen
  • Braveheart
    #136
    természetesen nem tartanám a csap alá a laptopot, de ha saját kezűleg szerelném szét ugrana a garancia, ezért nemtok dönteni
  • Inquisitor
    #135
    Dehogynem, ha marad benne víz ... másrészt ugye nem egyszerű leszerelni a notiról a keyboardot, mert gondolom nem a gépet tennéd víz alá, ugye.
  • Braveheart
    #134
    asszem megpróbálom a melegvizes megoldást akkor, remélem nem csinálok vele nagyobb kárt...
  • Inquisitor
    #133
    Lehet, hogy a kis "bigyok" be vannak ragadva, amik érzékelik a billentyűzet lenyomást. Pesszimista esetben csere, elképzelhető, hogy egy nem túl brutális melegvizes "mosást" kibírna, de utána legalább napokig szárítani kell ... A csere típús és mázli függően 10-20K között van.
  • Braveheart
    #132
    #128 valaki? Előbb néztem de ugyanolyan, a billentyűzet fele még mindig nem működik, de a gombok már nincsenek leragadva.
  • CygnusX
    #131
    Hali!
    Nagyon köszi a tippet, így már müxik a Win:)
    Mégegyszer B.Ú.É.K. :)
  • evid
    #130
    Próbáld meg úgy, hogy kikapcsolod a sata módot a biosban : Sata Native Mode ---- Disable
    Elméletileg így mennie kell.
  • CygnusX
    #129
    B.Ú.É.K. everybody!:)
    Néhány napja vettem egy HP Compaq nx7400-as laptopot, amin gyárilag telepítve FreeDOS volt...Win XP telepítő CD elő -> meghajtóba betol -> elkezdődik a Win XP telepítése...Elő is jön a "szép" kis kék képernyő, rajta kiírva felül,h. A Windows telepítése, vagy mi, és alul ugyebár a kis fehér csíkban látható, h. "A számítógép hardverfelépítésének vizsgálata", meg mutatja ugyebár, h. épp mit mások fel, stb...és ennyi...
    A telepítő kiírja, h. a számítógép átvizsgálása során nem érzékelt merevlemezes meghajtót...
    Másik XP telepítő CD elő...másik hiba:kivételesen most kékhalál: STOP: 0x0000007E pci.sys...lényegtelen...
    Ekkor jött az alternatíva:UHU Linux 2.0 DVD elő...15 perc alatt feltelepült, minden probléma nélkül...
    Segítsetek PLS!: Miért nem megy fel a XP? Pedig sp2-vel próbálkoztam, mert az (elméletileg) tudja már kezelni a SATA csatolású vinyókat...A Vistához meg gyenge szerény gépem...
    Légyszi segítsetek, előre is megköszönném:)
  • Braveheart
    #128
    Először is BÚÉK Mindenkinek!
    Másodszor: a szilveszteri buliban sikeresen leöntöttük pezsgővel a laptopomat, és azóta nem működik pár gomb a billentyűzetén. Közvetlenül az eset után sípolt induláskor, bár lehet azért mert leragadtak a gombok. Mit tehetnék? Hagyjam száradni, vagy szerviz lesz belőle biztosan?
  • Tyco
    #127
    Sziasztok!
    Meg tudja valaki mondani hogy lehet rávenni egy fujitsu siemens laptopon a wifi-t, hogy bekapcsoláskor vagy reboot után bekapcsolva legyen és ne keljen külön bekacsolni?
    köszi
  • gcsomesz
    #126
    Sziasztok.Lenne egy problémám.Van egy Fujitsu-Siemens Amilo A1630 gépem és nem tudok, vele olyan DVD-t írni amire 16*osan is lehet írni. Ha viszont egy 8*osan írhtóval próbálkozom, minden rendeben van. Megköszönném, ha valaki tudna segíteni ezen a problémámon.Valami firmware frissétésről hadovált egy fazon, de ezzel kapcsolatban háttal ülök a moziban. :D
  • Meiser
    #125
    Sziasztok!
    Notebookot szeretnék venni,de egyszerűen nem tudok dönteni két gép között.
    egyik: http://www.notebook.hu/notebook/sulinet/amilo_a1667g_ex_sulinet
    másik: http://www.notebook.hu/notebook/sulinet/amilo_pi1505_sulinet
    Az első AMD procival,512 rammal,80gigás vinyóval,és ATi x700-as vidkártyával van szerelve. A második Intel Core2 Duo T5500(64bit),1024ram,120giga vinyó, integrált intel gma 950 videókártya.
    Igazából ez az integrált videókártya ami nagyon zavar.Sok rosszat hallottam róla, de egyesek dícsérik...Igazából játszani is szeretnék rajta.Melyik a jobb gép? Légyszi segítsetek,előre is köszönök minden választ.
  • [Jakuza]
    #124
    Kosz a valaszt.
    Akkor bekoszoljuk. :P
  • virs lee
    #123
    Rá lehet, max jogkoszos lesz. :)
  • virs lee
    #122
    Mindegyiknél.
  • Csekolto
    #121
    Sziasztok!

    Melyik szolgaltatoknal lehet Laptopra internetet?Ugyertem vezetek nelkulit amit utazas kozben is lehet hasznalni,lehetoleg kulfoldon is.Ha valaki adna par linket tajekozatonak megkoszonnem.
    Elore is koszi!