1240
SEGÍTSÉG
  • vki
    #240
    Hát tudomásom szerint az ún. kékhalál RAM hiba-kor jön elő. De javítsatok ki, ha tévedek!
  • Tomi613
    #239
    Hali!
    Lenne egy nagy problémám. Vettem egy Toshiba satellite L30-L34 es laptopot. A gond az hogy 4 napja vettem bele 1GB Crosair DDR2-533MHz-s memóriát.
    Mert alapbol csak egy 512MB Hyundai DDR2-533MHz-s van benne. Mikor beraktam fel is ismerte, de egy idő után megjelenik a kék képernyő és újraindul. Ha kiveszem müködik a gép. Lehet a memória rossz? Vagy csak laptop nem akar vele müködni?
  • Sephi
    #238
    Nem erted hogy nekem is ez volt a bajom? Vista a megoltas :D

    Pelda : Xp-en a C&C alig futott low-n ig Vistan gyonyoruen megyen majdnem fullon.
  • virs lee
    #237
  • atix2
    #236
    Eddig remekül müködik minden csak a grafikával van a gond.Már csak ennyi kell a boldogsághoz :DD Megprobálom a vistás drivert hátha elfut XP alatt is :P persze ez a NBK OP rendszer nélkül volt megvéve és csak Vistás driverek voltak hozzá...elég fura hogy ez a h..ye microsoft mennyire nyomja a Vistát :-\ nehogy már XPnk legyen :( És ha vlki vesz hozzá egy eredeti XPt az majd mit tesz?reklamál? :D
  • Sephi
    #235
    Pontosan ugyanazt a hibat koveted el amit en is. Ha a laptopod ugy jott hogy Vista volt rajta , akkor nem jo neki ha XP-et raksz.

    Nekem a rendszerem Vistaval jott amit leturultem es raktam ra XP-et. Ugy ment mint a seg es nagyon szar drivereket lehetett csak hozza tolteni.

    Ahogy visszaraktam a VISTA-at ugy tep mint az atom. Nem tulzok.
  • atix2
    #234
    jah... szoval XPre kellene az a graf driver :P
  • atix2
    #233
    sziasztok.Van 1 Asus F3U a kezeim alatt ATI X125Oes grafikával.Kaptam hozzá 1 Vistás driver CDt de XPs sehol nem volt. :( szoval már szinte minden funkciot sikerült felinstalálnom az én Asus F3T-s driver CD-röl
    (ami XPre van).De sajna az enyémben GF76OOas graf. van.Szoval ha esetleg be tudnátok dobni 1 linket ami jo lehet erre a grafikára nagyoon megköszönném :)
    probálkoztam az ati.amd.com oldalrol de nem ismerte fel sajna :(
  • virs lee
    #232
    Hát azt így távolból max a Gyurcsók tudná megmondani. :)
  • Sephi
    #231
    Akkor mit nem csinalok jol? Mit alithattam el?
  • virs lee
    #230
    Minimál gfx-el én Titan Questet is játszottam x300-on, ennél a WoW csak szarabb, tehát kéne futnia.
  • virs lee
    #229
    Ehun ni az 51. Kb a mobil x600 és x700 közt van (újabb játékokban x700, régiekben x600-hoz közelebb).
  • Sephi
    #228
    Segitsetek nekem valamiben. Hogy lehet az hogy , egy :

    Core 2 Duo 1.7
    2 gb ddr
    Nvidia GeForce Go 7300 (256)

    Toshiba markaju laptopon ami zsir uj... hogy a picsaba lehet hogy meg a WOW sem megy rajta rendesen. Driver hiba vagy ENNYIRE gyenge a graf kartyaja?

    Mivel eggyenlo egy 7300 -as Gerofce Go?
  • virs lee
    #227
    Szervízbe kell vinni, ha szerencséd van 100 rongyból megúszod. A kijelző a legdrágább alkatrész.
  • kisviku
    #226
    Én is Sp2-es Xp-vel próbáltam.
    Amúgy azért foglaltam össze, mert sokan vannak így vele, különböző SATA-s vinyókkal, különböző márkájú notebookokon.
    Én odáig jutottam, hogy elvileg meg lehetne oldani,de én feladtam és inkább Vistát raktam rá.
  • daver88
    #225
    de sp2-es windows-sal telepítettem, és azzal sem ismerte fel...

    amúgy nincs floppy meghajtóm, meg még ott van a baj, hogy nem találo megfelelők SATA driver:
    wdc-wd1600bevs

    ennyit találtam a hdd-ről...így nem sokra jutottam vele...
  • MrGoodKat
    #224
    Üdv! gyors segítség kéne, a helyzet az, hogy víz került a laptopunkba, nem tudom kb. mennyi de ahogy legetettt rogton vicsorgattam belőle az összeset, a gép működik, viszont a monitor nem regál, teljesen sötét, mit lehet tenni, help plz !!!
  • virs lee
    #223
    Ez minde felesleges ha SP2-es XP-t használsz.
  • kisviku
    #222
    Olvasd el a 200-as hozzászólásomat, ott a megoldás a SATA vinyóra!
  • virs lee
    #221
    Akkor ott vmi más gáz lesz. Hívd fel a boltot ahol vetted, vagy a szervízt, esetleg a hp-t! Így látatlanba nem lehet ennél többet mondani.

    // Írtad hogy mások is panaszkodtak erre. Nekik mi volt a megoldás? Esetleg vmi link hol láttál ilyet?
  • daver88
    #220
    nemment sp2-vel sem...hp oldalán nem írnak semmit a cuccról...csak hoigy 160 giga 5400 rpm meg hogy SATA..így nem sok derül ki róla
  • Sephi
    #219
    Ugyvan.
  • virs lee
    #218
    Nekem még sose volt gondom SATA vinyókkal, pedig már volt egy jópár. Semmi driver flopi/cédé, csak SP2-es XP.
  • virs lee
    #217
    Akkor baj van. :)
  • Sephi
    #216
    Rakjal be egy olyan Xp-et ami SP2-es van es bootoljal rola...

    Ha ez nem megy akkor meg kell tudd hogy milyen marka pontosan a HDD benne es akkor leszedni valami tools-t a termek oldalarol.

    Nekem Maxtor-al volt ilyen baj.
  • daver88
    #215
    nincs nálam a gép, úghogy majd csak holnap tudom megnézni...

    de tegyük fel, hogy azzal sem megy...akkor mi van??
  • virs lee
    #214
    SATA vinyó van benne, SP2-es XP-vel próbálkozz! A 21. században már amúgy se illik SP2 nélkül elindulni.
  • daver88
    #213
    Üdv!! elég összetett problémám van...

    minap vettem egy laptopot (hp pavilion 6535ea). egy 30 napos vista próbaverzió volt rajta, amitől szerettem volna megszbadulni, és xp-t telepíteni. namármost le is töröltem, és amikor bebootoltam az xp cd-t kiírta, hogy nem találja a merevlemezt...utánanéztem neten, és úgy látom elég gyakori probléma ez...gondolom vmi driver kellene hozzá, amit aztán integrálunk a windows cd-vel... (driver cd-t nem kaptam vásárláskor)
    felraktam egy linux cd-t, ahol találtam is egy számot a hdd-ről, nem tudom mond-e ez vkinek vmit: sata_wdd_wd1600evs_wd-wxc407015838
    kerestem már elég sok felé driver után, de nem találtam semmit...

    floppy meghajtóm nincs...

    ha vki abban tudna segíteni, hogy mit töltsek le, és honnan, annak nagyon örülnék...és megköszönném...
    a notebook adatai megtalálhatók itt: hp pavilion 6535ea
  • virs lee
    #212
    Van, de azzal csak szopni fogsz. Az erős videokarinak nagy ára van. Melegszik, sokat fogyaszt (aksit pikpak leszopja), nehéz (hűtés miatt). ezek mindegyike pont a notebook fogalom ellentéte. Emellett drága is, és jellemzően a gagyi gépekbe szerelik (Acer, Asus, Fusi Amilo, stb).

    Ezen felül vannak még a professzionális notik, ami gyakorlatilag business class gép erős videokarival (quadro / firegl), ami szintén melegszik és sokat fogyaszt, de legalább nem hulladékba szerelik. És drága (inkább milka mint fél).

    A játéknoti olyan mint a teszkós kínai cipő. Aki pénzt kidob rá, meg is érdemli.
  • kisviku
    #211
    Szerintem van olyan laptop, ami kifejezetten játékra való, de azok nagyon drágák.
    Aztán anno olvastam róluk, hogy baromira melegednek és ne nagyon akarjunk akkumulátorról játszani, mert akkor óránként lehetne tölteni újra.

    Laptopot inkább munkára használjon az ember, ne játékra.Olcsóbban kijössz,mintha egy notebookot vennél játékra.
  • Sephi
    #210
    Nekem Geforce Go 7300 van most benne de meg a WOW is akadozik tole. Megerdezhetem hogy milyen video kartyat kene belerakni hogy mennyenek mar rendesen a jatekok? Vagy olyan nincs is laptopra?
  • kisviku
    #209
    Mivel látom, hogy SATA vinyó van az Asus notebookodban,ezért olvasd el a 200-as hozzászólásomat.Ott a megoldás.
  • 0Godzi0
    #208
    Hogya telepitsek XP-t asus f3u sorozatu notebookra?
  • Sephi
    #207
    Neszivass :DDD
  • virs lee
    #206
    Van mögötte elektronika is? ^^
  • Sephi
    #205
    De letoltottem es aszongya hogy nincs ilyen modul... de hogy nincs ha itt van elottem fizikailag?:D
  • kisviku
    #204
    Az S-Video-val rá tudod kötni a TV-re és jó minőségű lesz.
    Ha nincs S-Video bemenet a Tv-n hátul, akkor nézd me, hogy az elején van-e.Én még nem próbáltam - mivel nekem is most lett meg az első notebook-om - de a tévémen van elöl egy S-videó bemenet.
    Háát, esetleg átalakítóval lehet próbálkozni,de hogy van-e S-video-Scart átalakító azt nem tudom.Media Marktban érdemes körülnézni.

    Találtam valamit itt:

    Toshiba Satellite A100 Hotkey Utility

    Az "illesztőprogram típus"-nál ki kell választanod, hogy Hotkey Utility.
    Nem ez az,amit keresel?
  • Sephi
    #203
    Gyerekek , nem tudom hiva irni ezert irom ide :

    Toshiba Satellite A100 -as modelu laptopot vettem.

    Par kerdesem van.

    Baloldaon van a media HOTKEY reszleg de meg majig nem leltem hozza drivereket. Meg tudna valaki mondani mi a nevuk?

    Tovabba ennek a gepnel csak S-Video es VGA kimenetele van.. ezt azt jelenti hogy en sehogyan sem tudom rakotni TV-re hogy jo minoseg legyne? A TV-en nincs VGA bemenet... az Xbox360 meg elfoglaja a piros kek zoldet... maradt a HDMI vagy a SCART. Mitevo legyek?
  • virs lee
    #202
    #198
  • ScarY MAN
    #201
    Miért is?