Mondjatok vicceket!


Egy viccnek nincs \"eredeti\", \"jobb\", \"rosszabb\", \"elrontott\", és egyéb hasonló jelzőkkel illetett változata. Változatok vannak, és mindenkinek az az eredeti/legjobb, amit először hallott, így felesleges beszólni azért, mert valaki más egy másik változatot ismer.
  • Efreet
    #908
    Laura Schessinger egy amerikai rádiós müsorvezetö, aki egy lelki tanácsadó müsort vezet. Nemrég, mint buzgó keresztyén azt mondta, hogy a homoszexualitás megbocsáthatatlan bün, *MERT* Leviticus (azaz Mózes harmadik könyve) 18:22 szerint utálatos az.

    Ezen felbuzdulva ragadott tollat egy Jake nevü hallgatója:

    Kedves Laura doktor,
    Nagyon köszönöm azt az önfeláldozó fáradozását, amit annak érdekében tesz, hogy Isten törvényeit az emberekhez közelebb hozza. Sokat tanultam a müsoraiból, és megpróbálom ezt a tudást minél több emberrel megosztani. Ha például valaki megpróbálja homoszexuális életvitelét elöttem megvédeni, egyszerüen emlékeztetem Lev. 18:22-re, hol világosan le van írva, hogy ez bün, és ezzel véget is vetek a vitának.

    Mindazonáltal néhány törvény értelmezésében és végrehajtásában szükségem lenne a tanácsára.
    a) Ha az áldozóoltárnál bikát áldozok, tudom (Lev. 1:9, illetve Lev 1:3,17), hogy az Úrnak kedves illatú az. A problémát a szomszédaim jelentik, akiknek ez az illat egyáltalán nem kedves. Leölhetem-e öket?
    b) Szeretnem a lányomat eladni rabszolgának, amint ezt Exodus 21:7 megengedi. Ön szerint mi lenne a méltányos ár érte mainapság?
    c) Tudom, hogy nem szabad olyan növel kapcsolatot teremtenem, aki a havibaj tisztátalan állapotában van. (Lev. 15:19-24). A probléma csak az, hogy miböl lehet ezt tudni? Megpróbáltam megkérdezni, de a legtöbb nö nagyon pikírten reagált a kérdésre.
    d) Lev. 25:44 kijelenti, hogy szomszédos nemzetségek fiai és lányai közül vehetek magamnak rabszolgákat. Az egyik barátom szerint ez a törvény a mexikóiakra érvényes, de a kanadaiakra nem. Meg tudna magyarázni, hogy miért ne lehetnének nekem kanadai rabszolgáim?
    e) Az egyik szomszédom mindig szombaton dolgozik. Exodus 35:2 világosan kimondja, hogy az ilyet meg kell ölni. Erkölcsileg kötelezhetö vagyok rá, hogy saját kezüleg öljem meg?
    f) Az egyik barátom szerint, az úszószárny és pikkely nélküli vízi állatok (pl. kagylók vagy homár) fogyasztásának büne (Lev. 11:10), nem olyan utálatos, mint a homoszexualitás büne. Én ezzel nem értek egyet. Állást foglalna ebben a kérdésben?
    g) Lev. 21:20 szerint ha szembetegségem van, az Úr oltárát nem közelíthetem meg. Be kell vallanom, hogy olvasószemüveget használok. Teljesen élesnek kell lennie a látásomnak, vagy itt van azért egy kis játéktér?
    h) A legtöbb barátom vágatja a haját, illetve borotválja a szakálát, beleértve a pajeszát is, holott ez Lev. 19:27 szerint egyértelmüen tilos. Milyen halálnemet javasol nekik?
    i) Lev. 11:8-bol tudom, hogy ha döglött disznó b?rét illetem, tisztátalan leszek. A kérdésem, hogy szabad-e futballoznom, ha cérnakesztyüt húzok?
    j) A nagybátyámnak van egy kis háztájija. Megsérti Lev. 19:19-et, mert földjébe kétféle magot vet. Ezenkívül a felesége olyan ruhát hord, ami kétféle anyagból (pamut/polieszter) készült. Most tényleg össze kell hívnom az egész gyülekezetet (Lev. 24:16), hogy megkövezzük öket, vagy pedig elég, ha egy meghitt családi körben lefolytatott ceremónia keretében megégetjük öket, amint ez azok esetében megengedett, akik az anyósukkal hálnak (Lev. 20:14)?

    Tudom, hogy Ön ezeknek a törvényeknek nagy ismeröje lévén biztosan utat tud mutatni ezekben a kérdésekben.

    Meg egyszer köszönöm, hogy ön a rádióban végzett
    munkájával folyamatosan emlékeztet minket arra, hogy az Úr törvényei örökérvényüek és megváltoztathatatlanok.

    Az Ön odaadó rajongója: Jake