Minden ami görkorizással kapcsolatos
  • Cimbus
    #767
    Szia!
    Ha ennyire tetszik a kicsit keményebb, városias stílus, javaslom, hogy nézd meg a hokikorikat is. Erős, strapabíró szerkezetek, szinte lehetetlen elnyűni őket, ennek ellenére engedik a bokát dolgozni, nem olyan, mintha térdig gipszben állnál. Ideálisak szlalomhoz, városi nyomuláshoz. Ami a piacon van, mind kiforrott technológiával készül, pl. a cipő egy az egyben az, amit a profi ligában is használnak. (Ha oda jó, talán a pesti aszfaltra is megfelel…) Én három éve tértem át, és nem bántam meg. Osztottam, szoroztam… A teco, deca, herva stb. görik addig kivétel nélkül a kukában végezték. Hiába volt azokon ilyen légrés, olyan önbeálló csat, emilyen szuper tépőzáras heveder… A napi használtban sajnos mind feladta harcot. (És naná, hogy pótalkatrész már nem volt hozzájuk… )
    Ezzel szemben a hokin nincs elromló lábszárcsat, szakadó bokaszíj, leváló tépőzár, idővel megrepedő műanyag alkatrész. Csak egy baromi erős fűző - oszt’ joccakát… Viszont, ha azt meghúzod, garantáltan „atomstabilan” tartja a lábad. Hab a tortán, hogy az utóbbi években már csak olyat gyártanak, amit vásárláskor „rásütnek” a lábadra, így tökéletesen felveszi annak a formáját.
    Ha javasolhatom, egy próbát megér!