772
Minden ami görkorizással kapcsolatos
  • bengoQB
    #772
    agresszív görisek vagytok még vagy már mindenki abbahagyta ?
  • leho94
    #771
    valakit érdekel egy USD Legacy venom 09-es kori? elég olcsón adnám csak megszabaduljak tőle :D kerekei vannak csak szétszedve nagyon.. sín,boot teljesen jó állapotú
  • Mike
    #770
    igaz
  • Cimbus
    #769
    Igaz! Csak azért bátorkodtam javasolni, mivel Ő maga írja: "nem vagyok totál kezdő, hetente vehetnék új korit"
  • Mike
    #768
    én azt mondanám elsőre vegyen egy recreation korit, és ha az egész megtetszik, kedvet kap hozzá, akkor úgyis vesz magának egy másikat
  • Cimbus
    #767
    Szia!
    Ha ennyire tetszik a kicsit keményebb, városias stílus, javaslom, hogy nézd meg a hokikorikat is. Erős, strapabíró szerkezetek, szinte lehetetlen elnyűni őket, ennek ellenére engedik a bokát dolgozni, nem olyan, mintha térdig gipszben állnál. Ideálisak szlalomhoz, városi nyomuláshoz. Ami a piacon van, mind kiforrott technológiával készül, pl. a cipő egy az egyben az, amit a profi ligában is használnak. (Ha oda jó, talán a pesti aszfaltra is megfelel…) Én három éve tértem át, és nem bántam meg. Osztottam, szoroztam… A teco, deca, herva stb. görik addig kivétel nélkül a kukában végezték. Hiába volt azokon ilyen légrés, olyan önbeálló csat, emilyen szuper tépőzáras heveder… A napi használtban sajnos mind feladta harcot. (És naná, hogy pótalkatrész már nem volt hozzájuk… )
    Ezzel szemben a hokin nincs elromló lábszárcsat, szakadó bokaszíj, leváló tépőzár, idővel megrepedő műanyag alkatrész. Csak egy baromi erős fűző - oszt’ joccakát… Viszont, ha azt meghúzod, garantáltan „atomstabilan” tartja a lábad. Hab a tortán, hogy az utóbbi években már csak olyat gyártanak, amit vásárláskor „rásütnek” a lábadra, így tökéletesen felveszi annak a formáját.
    Ha javasolhatom, egy próbát megér!
  • Quintessentia
    #766
    Köszi mindenkinek a tippeket!

    Voltam ma "milyenkoritvegyek" túrán, hát konkrétan a *ervis-ben annyira lepukkant volt a kínálat, hogy ki is fordultam. A zintersport dettó.
    Nem vagyok totál kezdő, de elég sok évet hagytam ki, úgyhogy igen, a védőcuccot tuti előbb meg fogom venni, mint magát a korit... :)
    Ha a külsőt nézzük, nekem is az agro korik jönnek be leginkább, de amilyen aszfalt itt van a környéken, hetente vehetnék új korit (meg valszeg új bokát meg térdet is).
    Semmiképp sem szeretnék feszkó gazdaságos görit, azért is kérdeztem a márkát, de az általam ismert helyeken kábé három félét találtam: Fila, Head és Rollerblade. Mondjuk női szemmel a Filák egész pofásak! :)
    Meglátjuk. Szívesen adok érte többet is árban, csak legyen tartós.
  • Mike
    #765
    az biztos
  • zdlr
    #764
    hát nem tudom, ha nem egyedül gurulgatsz, és csak rajtad van agro kori, azért a beledet kihajtod, hogy tartani tudd a többiek kényelmes tempóját :) a kicsi, és nagy felületen tapadó kerekek hátránya, ez van.
    mondjuk én soha nem gurultam fitnesz korival, és már én sem ugrálok, meg semmi.
  • Mike
    #763
    nekem is van agro és fitness korim is, városban az agrot jobban szeretem, pedig nem is ugrálok vele

    amikor még nem volt, 10 éve, akkor ugráltam, igaz akkor sem hatalmasakat

    ellenben láttam azt is mi szenvedés van egy szépen kivitelkezett trükk mögött, és már nem biztos, hogy ezt így 40 felé akarom magamnak :D

    a freestyle inkább kifejezetten a bolyás mutatványokhoz valók
  • zdlr
    #762
    "ja és ne felejtsd el, hogy kell védőcucc, az olcsóbb mint a gipsz"

    nem olcsóbb, csak kényelmesebb! :)
    amúgy, ha most akarsz megtanulni korizni, csuklóvédőt vegyél, az a legfontosabb!
  • zdlr
    #761
    lényegében amilyen tetszik, olyat vegyél. én agresszív koriban gurulok, ezek tetszenek.
    de az agr. arra van kitalálva, hogy ugrálj, csússz, ezért hatalmas, masszív és nehéz.
    a hokikori pont ugyan olyan, mint a jéghoki korcsolyák, csak kerékkel (legközelebb ha veszek, ilyet)

    a fitnesz pedig arra van kitalálva, hogy az utcán gurulgass, kényelmesen, megfelelő sebességgel, ezért használnak sok alumíniumot, üvegszálat, így könnyű de nem annyira masszív.
    vannak még a freestyle korik amik jók lennének utcára, de ahhoz hogy gurulgass, nem ad többet, mint egy fitnesz hasonlóan is néznek ki, csak az áruk 10-20K-val drágább. amúgy ezekkel szlalomoznak, meg ilyesmi.
  • Mike at home
    #760
    igen

    ha nem akarsz vele trükközni csak menni

    régen ezeket inkább recreation koriknak hívták a fitness inkább sportolásra való
  • Mike at home
    #759
    nem
    a női kori semmivel sem rosszabb mint a férfiaké, csak a férfiak vádlija más mint a nőké

    ha teheted női korit vegyél
  • Mike at home
    #758
    vannak kori márkák, pl. Rollerblade, Roces, K2
    és vannak akik korit is gyártanak: ilyen pl. Solomon, Fila, Nike

    olyat vegyél ai kényelmes, és akciós mondjuk a Hervisben

    a 10-12k-s koriktól tartózkodj, tesco-tól decathlontól is

    ja és ne felejtsd el, hogy kell védőcucc, az olcsóbb mint a gipsz
  • Quintessentia
    #757
    Köszönöm a tippet!

    Utcai használatra csak fittness koriban gondolkodjak, ezekszerint?
  • zdlr
    #756
    hokikorinál szokás úgy mérni, hogy ha bekötés előtt amennyire csak tudod előre tolod benne a lábad és a mutató- és középső ujjad be fér a sarkad mögé, akkor jó. de próbálni kell, ami nem nyom szorít az jó lesz. márkában nem nagyon tudok tanácsot adni, anno a bauerek voltak nagyon jók fittness koriban.
  • Quintessentia
    #755
    Sziasztok!

    Görkori márkák ügyében kérnék tőletek tanácsot: majdnem kezdő görkoris vagyok, utcai használatra szeretném, semmi rámpa, semmi korlát, bírja a ratyi magyar aszfaltot, legyen könnyű, kényelmes. Ja, nehezítésképpen nő vagyok, ami már csak azért is hátrány, mert nőiben eléggé korlátozottak a lehetőségek, ahogy én láttam. Ebből kiindulva a másik kérdésem: érdemes esetleg férfi görit vennem, ha van méretben, és az jobb/többet tud, stb.?
    Igaz az, hogy egy-két számmal nagyobb méretet kell venni?

    Köszi előre is!
  • Nagy99
    #754
    kösz
  • Mike at home
    #753
    soha nem hallottam még erről a márkáról, de ez nem jelent semmit

    23k baráti
  • Mike at home
    #752
    fail
  • Mike at home
    #751
    +?
  • Mike at home
    #750
    ok, eredetileg sem volt
  • Nagy99
    #749
    Mindegy a worker ozone agresszív koriról mi a véleményetek?
  • Nagy99
    #748
    ezt elcsesztem hogy kell belinkelni weboldalakat?
  • Nagy99
    #747
    [url]http://www.worker.hu/646/gorkorcsolya-worker-ozone[url]
  • leho94
    #746
    nem hiszem :D nincs is hely neki
  • Nagy99
    #745
    http://www.worker.hu/646/gorkorcsolya-worker-ozone erről mi a véleményetek?
  • zdlr
    #744


    ebbe tegyél már négyet...
  • mumpic
    #743
    Én is láttam már olyat, amibe csak kettő megy. 4 kerékkel stabilabban lehet gurulni, persze aki ilyet vesz, az inkább csúszkál mint gurul.
  • Mike
    #742
    belemehetünk, de szerintem ég és föld
    arról nem beszélve, hogy van rá egy fogadásom, hogy a sinedbe bele lehet tenni 4et is
  • leho94
    #741
    enyém 2 kerekű de eleve olyan a sín amibe csak 2 megy :D amugy nem sok különbséget van köztük
  • Nagy99
    #740
    köszi
  • Mike
    #739
    a 2 kerekuevel nem kell olyan precizen felugrani a csore, illetve vastagabbra is fel tudsz ugrani
    egyebkebt pedig a 2 kereku is eredetileg 4 kereku, csak kiszedted a kozepso 2 kereket
  • Nagy99
    #738
    vagyis mi a kettő között a különbség? ( 2 kerekű vagy 4 kerekű agro)
  • Nagy99
    #737
    Szerintetek a 4 vagy a 2 kerekű agresszív kori a jobb?
  • Mike
    #736
    pedig szimplán gurulgatni egyedül tényleg unalmas
    ez nem függ össze a koris tudással
    inkább az egyedülléttel
  • Mike
    #735
    az agro kori sokkal kényelmesebb
    el lehet benne lenni egész nap
  • Mike
    #734
    nekem van agro és fitness korim is
    az agro városban tényleg jobb
    a fitness meg megy mint a golyó, az inkább való túrázásra, nem a tömegben való közlekedésre

    egyébként meg a deszkások jobban lelakják a köztereket mint a korisok, arról nem beszélve, hogy korisból mennyivel kevesebb van
  • zdlr
    #733
    ezek közül mission szerintem. nem tudom hol hallottad, hogy a hoki kori nem fogja a bokád rendesen, a cipőjük egy-az egyben ugyan az, mint a pengés változatokban, tartják azok a lábat, és kényelmesek is.