12316971501353788406.png
  • Frayer
    #14084
    A mai diplomás táplálkozás szakértők, dietetikusok, csupán diplomás bohócok.

    Annyit értenek a táplálkozáshoz, mint az autoszerelő a sebészethez.

    Ott van a shuber norbi vagy melyik bohóc. Úgy állítja be magát mint egy guru, de fingja sincs róla mit nevezünk ételnek.
    Egy tapasztalat, olvasott testépítőnek a kisujjában is több tudás van mint ennek valaha is lesz egész élete során.

    Vannak itt nagyon nagy gondok.
    Erősen hibáztatható ma, az oktatás szinvonala, a szándékos félreoktatás, az állam.

    De mit várhatnánk egy olyan államtól, amelyik azt hazudja még ma is szándékosan a kis iskolás gyerekeknek, hogy a magyarok valahonnan mongóliából származnak az ural hegységből, meg a honfoglalás, stb stb.
    Ez mind mese, olyan mese, amit a többség igaznak vél.

    Ettől fordul fel a gyomrom.
    A szándékos dezinformálás, megtévesztés.

    Lassan az lesz, hogy kiadják a diabetikus disznózsírt.
    Meg azt fogják tanítani, hogy a diabéteszesek egyenek minél több cukrozott finomított ételeket, igyanak cukros szénsavas szarokat, stb. És ott lesz több száz oldalon ami megmagyarázza, hogy ez miért jó.

    Most eszembe jutott az idikrácia film. Abban is valami szar izotóniás italt használtak mindenhova víz helyett. Mert a cég érdekei úgy kívánták.
    Azt itták, azzal mosogattak, azzal öntöztek, locsoltak. És azzal magyarázták, hogy ez olyan jó, mert elektrolitot tartalmaz.

    Ha úgy vesszük a disznózsírban is van szívvédő jó koleszterin meg c vitamin. Csak éppen elhanyagolható, pár milliomodnyi a mennyisége a káposztához, citromhoz, vagy lenmagolajhoz képest.

    De van benne. Ugyan ez a szívbarát margarin is, meg a light kóla. Meglátom a boltban, és leakad az agyamról az ékszíj. Vannak olyan LIGHT szénsavas italok, meg fagyik, amikben nem 100 gramm cukor van, hanem mondjuk csak 95. Tehát kevesebb. Ezért Light.