33479
12316971501353788406.png
  • Frayer
    #14105
    Az első évben jóval többet fogsz te fejlődni mint 3 kiló. Ne aggódj.
    Egy év alatt ha jól csinálod, a 64 kilós testből komoly testépítő formát lehet legyártani.

    A túledzés az amit, zero írt.
    Lehet érezni, hogy nincs motiváció, levertség érzés, gyengeség érzés. Esetleg rosszul leszel a súlyoktól is ha ránézel.

    A túledzés nem az izmok miatt történik, nem azért van mert túl fáradtak az izmaid.
    A leggyakoribb ok a motoros agykéreg kikészülése. Ezek a területek könnyen kikészülhetnek, és első sorban idegi tüneteket produkál, mint amiket már írtam is.

    Ha az izom van szét edzve, az izomgyulladással válaszol, és tejsav túltengéssel.
    De amint már ti is észre vettétek, az ilyen jellegű dolgokat az izom hihetetlenül gyorsan képes kipihenni, és teljes mértékben felgyógyulni belőle, nyom nélkül.

    Ellenben ha kikészül az agykéreg, az nem egy két nap mire rendbe jön.

    Mitől készül ki?
    A sorozatos, állandójellegű túlerőltetéstől.
    A túl hosszú ideig tartó erőlködés. Tehát gyakran, sokáig tartó edzések, nagyon nehéz súlyokkal.
    Olyan ez mint egy kis ideg összeroppanás.

    Hogy lehet edzeni a mozgató agykérget?

    Rövid ideig tartó, olyan edzéssel, amikor nagyon nagy súlyt emelsz, de csak kis ideig, pár ismétlés erejéig.
    Mondjuk 6 x 1-2. Maximális súllyal.

    De után folytasd az edzést közepes súlyokkal. Pár perc múlva újra erőltesd meg az idegeket.

    Olyan ez mint az erőemelés. Ők is leginkább a motoros mozgató kérget edzzik meg. Úgy hogy sokan nincsenek is tisztában ezzel. De rájöttek hogy így is lehet erősödni, hogy nem fejlődik az izom, és izomtömeg nem épül fel. Idegi alapú fejlődés.
  • Jamirofan89
    #14104
    de gondolom azon a 64 kilós testen azért meglátszana a plusz 3kg izom nem de?
  • dronkZero
    #14103
    Bocs, hogy belepofázok.
    Én úgy tudom, hogy a túledzés nem különálló alkalmakra vonatkozó fogalom, hanem az edzések összességére és a pihenőidőszakokra vonatkozik. Tehát azt jelenti, hogy a szervezetednek nem volt ideje még regenerálódni sem, nemhogy fejlődni, és így a teljesítmény hosszú távon csökken.
    Link

    Ez mondjuk foci, de itt találtam meg hirtelen ezeket az ábrákat, ez gyakorlatilag minden edzésre vonatkozik. Az első ábra egy edzés hatását mutatja, a második az elérendő edzéstervet, a harmadik a túledzést.

    Ha fáradt vagy az edzéshez, ne erőltesd mert csak rosszat tesz, kb ennyi a dolog lényege.
  • King of Roads
    #14102
    mármint alapbol jön föl zsír is, de ha sokat hízol kis idő alatt akkor annak túlnyomó része az. persze kezdetben még fejlődsz majd sokat, de egy időután már lassul azis és 3 kgnak is örülni fox
  • King of Roads
    #14101
    1 év alatt 3 kg izom igazán jó, ha nagyon sok jön föl az már zsír... ne akarj szálkásítani sztem inkább még csak tömegelj!
  • Jamirofan89
    #14100
    és az az egy év alatt keményen elért 3kg elég lenne a pille 64 kilómhoz,hogy szálkásítsak? nem azért kérdezem,mert türelmetlen vagyok!csak ugye mondtátok,hogy kell megfelelő szintű izomzat,hogy a zsírt le lehessen "koptatni" bizonyos helyeken (has,toka)
  • jazzy
    #14099
    Nincsen azt csak te érzed de persze azért egy értelmes szintet tartani kell de nem hiszem hogy ezzel neked gondod lenne.
  • SeanJRRussel
    #14098
    Nah, megírtam a tervem,sztem jó lesz ez.
    A túledzésre van valami adat h mondjuk hány gyakorlat számít már túledzésnek vagy ilyesmi?Gondolom egyéntől meg izomtömegtől függ, de hátha van valami erről is.
  • matthias92
    #14097
    inkább,minthogy rizsdarabkákat lássak viszont kár lenne értük...am nemolyan gusztustalan:)+ nem főztem túl pépesre, minimálisan tovább
    van még itt whey prom, de általában meghajt,ha étkezés mellé iszom, jo lehet?(rettenesen gyors emésztésű vagyok)
  • Lazarus
    #14096
    Nagycsarnok alagsorában lévő ázsia nevezetű boltban van minden
  • MEdievil
    #14095
    Szerintem semmi gond nem lesz belőle ha pépesre főzöd.. a gusztus más kérdés.
  • SeanJRRussel
    #14094
    Még nem kezdtem bele,agyalok, meg vártam a segítséget a vállra.De lassan belekezdek,me délután már élesbe kell nyomni
  • matthias92
    #14093
    ha nem elég jó az emésztésem, és a rizst nem emésztem meg eléggé, akkor az jó +oldás, ha egy picit túl főzöm?
  • Roman
    #14092
    archoz húzás kötéllel.

    eddig hogy állsz? : o)
  • SeanJRRussel
    #14091
    Elkezdtem írni az új tervemet, valki tudna mondani fazsa gyakorlatokat hátsó vállra?
  • MEdievil
    #14090
    A te szinteden teljesen fölösleges a kreaitn! Szépen edz és ne birka módjára a marketingszövegek alapján próbálj elérni ami lehetetlen... Aki elhiszi hogy PLUSZBAN csak ettől még 5-6 kg izmot fel lehet szedni azon nem igazán lehet segíteni! Szóval te is mint mindenki aki normálisan edz évi 3 kiló tiszta izmot fel tudsz szedni akkor ha normálisan edzel+kajálsz+pihensz és nem a kiskapukat keresed! Az alapokat kellene megtanulni és megérteni addig teljesen fölösleges minden mocsárba alap nélkül nem lehet felhőkarcolót építeni...
  • Kinga19
    #14089
    am fiú vagyok :P

    és ugy gondoltam h most egy évig tolok fehérjét tejsavót creatint
    és egy év után venném ezt a kombinációt
    csak nazért linkeltem be ,ert nekem cinkes a havi 5-6 kiló:S
    és ezért szeretném kikérni a véleményeteket h használhat e ez a cucc még ha nemis ennyit.
  • Panzermeyer
    #14088
    Nem használtam, de tudom, h neked ez még teljesen felesleges :)
    Főleg lányként. Ezen a pénzen nagyon sok más hasznos dolgot tudnál venni. Multivitamin, ásványi anyag, c-vitamin, fehérje. Alapból ezekre van most szükséged. Ha extrát akarsz, akkor mehet még kreatin, glutamin, taurin, stb. A lehetőségek tárháza végtelen szinte. Én azért még ajánlanám, h esetleg izületvédőt sem ártana megelőző jelleggel fogyasztani.
  • Kinga19
    #14087
    esetleg használta már valaki
    vélemények a termékről?
  • Frayer
    #14086
    Apám "aki a pápát műtötte". Tipikus jelenség, mikor átlag dagadt disznó nőstény, azt olvassa valahol, hogy a csirkemell és a krumpli milyen egészséges. A mellnek alig van zsírtartalma, a krumplinak meg alacsony a szénhidrát tartalma, meg teli van rostokkal, és jó telítettségi érzetet is ad.

    Erre az okos hájas házi asszonyság elkezdi legyártani a zsírban rántott csirke mellet, és az olajban tocsogó sültkrumplit.
    De annyira zsíros minden, hogy amikor hozzányúlsz, mint a szivacs, mikor csavarod ki, úgy ereszti magából a zsírt a krumpli, és a hús is.

    Persze mellé, ott van feltálalva a vitaminsaláta. Hogy minél egészségesebbek legyünk má.

    És, ezt nem értik meg.
    Nem lépesek felfogni bazmeg.
    Én az ilyenektől úgy kiakadok, hogy ha nem tiltanák, én az ilyeneket agyon lőném, hogy ne szenvedjenek tovább. Sajnálom őket, most mit mondjak. Nem szeretem látni, ha egy ember ennyire szenved.

    Anyám is olyan, hogy direkt mondom neki, hogy ne sózza túl az ételeket. Erre az a válsz, hogy nem tettem bele sokat, csak fél marékkal. Az nem sok. Meg kell bele só, mert attól lesz íze.

    Mondom, nincs két éve, hogy szívinfarktusod volt, te semmiből nem tanulsz?

    Az ilyeneknek lehet magyarázni. Az ilyen ember, szándékosan akarja tönkre tenni az egészségét.

    Ha orvos lennék, én kiabálva hajtanám el a betegeket, hogy ide ne gyertek, hát nem ti akartatok betegek lenni? Akkor most mi a faszé nyavalyogtok nekem? Teljesült a vágyatok, betegek vagytok, élvezzétek ki.
  • Roman
    #14085
    :) én szeretem ezeket az önjelölt szakértőket. Jókat lehet rajtuk röhögni, pedig olyan aranyosan végzik a munkájukat.

    Másik kedvencem a diétázó dagadtnő, aki este nyóckor az ötödik banán és második kiló dinnye után már csak almát eszik, ugyebár, a gyümölcs a fogyaszt!

    :D meg az olyan cukormentes üdítő, amiben nem cukor van, hanem glükóz-frutkóz szirup.. vagy az még a jobbik eset, van olyan cukormentes valami, ami maltodextrinnel készül.

    Szeretem még a lekvárfőző recepeteket, ahol dicsérik a dzsemet, hogy milyen egészséges, fasza étel, mellette vigyorog a dagadt szakácsnő, és a "lájt" receptet osztja meg, amihez "barna cukrot" meg mittomén mit használ.

    Ahogy én szoktam mondani a jóó zsírban sült rántotthusira, amikor megkínálnak vele, hogy "ez is csirkemell, egyed nyugodtan, diétás" --> "köszönöm testvér, de tudod, a gatyát se veszem fel, ha szaros"

    imádom őket. egytől-egyig. BTW, az normális, hogy minden edzésem hót faszán megy, mán rendesen örülök magamnak, hogy mennyit errősödtem aztán a következő edzésen a használt súlyok kb. 20%-al csökkennek, s minden ismétlésért meg kell küzdenem? Vagy nem?

    Csak nálam vannak ilyen "megmagyarázhatatlan, ne is kérdezd" napok.. teszem azt fel, egyik héten 160 kg-al ötöt húzok fel, rá 1 hétre meg 140nél szarok be, s alig jön fel a negyedik.. vagy velem van a gond, vagy micsoda, : )
  • Frayer
    #14084
    A mai diplomás táplálkozás szakértők, dietetikusok, csupán diplomás bohócok.

    Annyit értenek a táplálkozáshoz, mint az autoszerelő a sebészethez.

    Ott van a shuber norbi vagy melyik bohóc. Úgy állítja be magát mint egy guru, de fingja sincs róla mit nevezünk ételnek.
    Egy tapasztalat, olvasott testépítőnek a kisujjában is több tudás van mint ennek valaha is lesz egész élete során.

    Vannak itt nagyon nagy gondok.
    Erősen hibáztatható ma, az oktatás szinvonala, a szándékos félreoktatás, az állam.

    De mit várhatnánk egy olyan államtól, amelyik azt hazudja még ma is szándékosan a kis iskolás gyerekeknek, hogy a magyarok valahonnan mongóliából származnak az ural hegységből, meg a honfoglalás, stb stb.
    Ez mind mese, olyan mese, amit a többség igaznak vél.

    Ettől fordul fel a gyomrom.
    A szándékos dezinformálás, megtévesztés.

    Lassan az lesz, hogy kiadják a diabetikus disznózsírt.
    Meg azt fogják tanítani, hogy a diabéteszesek egyenek minél több cukrozott finomított ételeket, igyanak cukros szénsavas szarokat, stb. És ott lesz több száz oldalon ami megmagyarázza, hogy ez miért jó.

    Most eszembe jutott az idikrácia film. Abban is valami szar izotóniás italt használtak mindenhova víz helyett. Mert a cég érdekei úgy kívánták.
    Azt itták, azzal mosogattak, azzal öntöztek, locsoltak. És azzal magyarázták, hogy ez olyan jó, mert elektrolitot tartalmaz.

    Ha úgy vesszük a disznózsírban is van szívvédő jó koleszterin meg c vitamin. Csak éppen elhanyagolható, pár milliomodnyi a mennyisége a káposztához, citromhoz, vagy lenmagolajhoz képest.

    De van benne. Ugyan ez a szívbarát margarin is, meg a light kóla. Meglátom a boltban, és leakad az agyamról az ékszíj. Vannak olyan LIGHT szénsavas italok, meg fagyik, amikben nem 100 gramm cukor van, hanem mondjuk csak 95. Tehát kevesebb. Ezért Light.
  • Panzermeyer
    #14083
    Az a helyzet, h az átlagemberek még az alapvető tápkiegek szedésével, és a mi mire való dologgal sincsenek tisztában, totál hülyék hozzá. A kox meg egy kicsit komolyabb téma, nem hülyéknek való. Még, ha le is írnák, h mit hogy, mennyit, stb, akkor is lennének értetlenek. Így aztán jobbnak látják, ha inkább nem szólnak róla egy szót sem.
  • MEdievil
    #14082
    Hát oké akkor csak nekem vannak komolyabb kétségeim. Mindenesetre azért ezt nagyon nem így kellene és amíg a "szakértők" nincsenek tisztában alap dolgokkal addig mit lehet várni. És a kox és hasonló témákban az ilyen összevonások meg az ejnye ezt nem szabad mert meghalsz sosem működött pont a tudással lehetne ellene tenni nem a további hülyítéssel. Szóval az én kölyköm azért nem fog koxolni mert pontosan tisztában lesz miért nem szabad és nem azért mert fél a pofontól vagy mert csak tilos. (és itt most nem kifordítani akartam mert azért tudom hogy értetted.)
  • csuszi
    #14081
    nem olvastam ela cikket, de csak az utolsó mondat a gázos az idézetedből, igaz az 10/10-es. ha lenne kölyköm és kokszolni merne, kapna olyat, hogy megérezné hogy az öreg is gyúr;) jó még a striás majdnem biztos is baromság, de azért jó esély van rá hogy ha valaki nő mint a gomba, akkor egy kis kemikália van mögötte:)
  • MEdievil
    #14080
    Link

    "El kell kísérni a gyereket az első edzésekre, meg kell nézni, milyen közönség jár oda, kik a személyi edzők. Ha a gyerek hirtelen (néhány hónap alatt) több, mint 10 kg-ot gyarapodik, ha látványosan nő az izomzata, esetleg bőre a hirtelen tömegnövekedéstől szétfeszül és ú.n. striák (csíkok) jelennek meg legtöbbször a vállon, akkor majdnem biztos, hogy tiltott tömegnövelő szedéséről van szó, amely rendkívül súlyos egészségkárosító hatásokat okoz hosszú távon, sőt halálos kimenetellel is végződhet. A tömegnövelők – még ha csak proteinkészítményről van szó – alkalmazása rendkívül veszélyes és egyáltalán nem javasolt!"


    Az ilyen hogy a francba lesz "sportSZAKORVOS" És akkor csodálkozunk, hogy ennyi sötét ember van...
  • DAcafat
    #14079
    Basmati vagy Jázmin rizst hol lehet kapni ?
  • Panzermeyer
    #14078
    Mást nem tudsz tenni, mint azokban az időszakokban bőségesen eszel. Én pl azt csinálnám, h mind a 2 alkalommal szilárdat ennék, és a kajákra innék még egy adag turmixot. Ha nagyon van pénzed, akkor kazein turmixot a nyújtott felszívódás miatt.
    Összetettebb szénhidrátot tartalmaz majdnem minden növényi köret. A basmati rizzsel jobban járnál, annak magas a szénhidráttartalma, csakúgy, mint a hántolt rizsnek, mégis alacsonyabb a GI-je, vagyis lassabban szívódik fel.
  • FTorres9
    #14077
    Hello. Nekem olyan kérdésem lenne, hogy hétfőtől elkezdek dolgozni, viszont 5.30-13.30ig és nem tudom, hogy a kajálást hogyan oldjam meg:S Mert csak egy kaja idő van és nem tudom mit lenne érdemes vinnem. Reggelire 5kor protein+zabot gondoltam elég nagy mennyiségben, de 10 körül kajaidőben a szokásos mennyiségben elosztott csirkémet egyem vagy esetleg érdemes nagyobb adagot ha legközelebb csak 2kor tudok enni? köretnek mi lenne megfelelő ami sokáig telít? rizs,durumtészta,bab stb.?
  • Panzermeyer
    #14076
    Már lassan a bolhából csinálsz elefántot :)
    Edzés + megfelelő fehérjedús diéta = testkompozíció változás
    A szójától nem fogod az izomzatodat elveszíteni. A tejsavó jobb, de a te szinteden JELENLEG semmi jelentősége nincs, h szója vagy tejsavó.
  • csuszi
    #14075
    valószínűsítem, hogy édesapád nem jó diétát tolt, ment le súly, de izom is. csak jó diétával lesz kisebb a has. meg gondolom nem mai csirke, és ott sajna a genetika nem a férfiak oldalán áll.
  • OPM
    #14074
    lap alján

    Keresés a témában, vagy ugrás sorszámra:

    > lábemelés

    MEHET
  • Jamirofan89
    #14073
    francia rúd meg lesz.utána már csak súlyzó tárcsát kell beszerezni
  • Jamirofan89
    #14072
    http://www.vatera.hu/tobbfunkcios_kondigep_sok_tartozekkal_150166994.html
    vélemény?
  • matthias92
    #14071
    Roman, téged nem ismerlek én?Amugy olvastam és hallottam a szójásat.
  • Tibi7
    #14070
    Hali! Kérdésem az lenne h hasról milyen módon lehet legjobban zsírt égetni? Mert faterom fogyózik egy ideje, sokat le is adott, de a hasa nem akar laposodni. Milyen gyakorlatokat ajánlotok neki?
  • Roman
    #14069
    ahha, ezt lemérted? megetté babot, azt mérted a véredben az aminoszintet, mi?

    Az, hogy nehezebben emészthető, mint a savó, nem azt jelenti, hogy teljesen értéktelen. Sőt, a szójaizolátumokról, kevert fehérjékről kifejezetten jókat hallani felszívódásban-hasznosulásban. ... Csekkold, a peak protein 85 nevű termékét.. baba
  • Kinga19
    #14068
    súlyvesztés miben feleslegben(zsírban) mert izmokat szeretnék épiteni de van rajtam 1kis felesleg is

    most kicsit összezavarodtam:S
  • matthias92
    #14067
    szójával egy baj van... növényi fehérje, márpedig illik tunni, hogy azoknak kb. fele szívódik fel.
  • Panzermeyer
    #14066
    Érni ér, hiszen az is táplálék, és melyik táplálék, ami hasznos, ne érne semmit? Szerintem nyugodtan fogyaszthatod, stimulálja a pajzsmirigyet, ezáltal segíti a súlyvesztést. Csak annyi, hogy ennek kevesebb a biológiai értéke, mint a tejsavó fehérjének.