-
#10977
Lehet meg kéne próbálni valami olimpiai sport ágat, csak úgy másodlagosan.
A testépítésből és erőemelésből átvett edzésmetódusokkal.
Kihegyezve a robbanékony és a kellő ideig tartó erőkifejtésre.
Szerintem ilyen tudás anyaggal ami a testépítés mögött van, elég esélyes lenne egy olimpiai győzelem.
Elnéztem a kenusokat, mind nyeszlett erőtlenek egy erőemelőhöz képest.
Olyen 70-85 kilósak lehetnek, 10% feletti testzsírral, kb 38-40 cm es karral.
Hogy mekkora erővel tudod húzni a lapátot és hogy milyen kitartással ezeknek a függvénye szerintem:
Izomkeresztmetszet "tömeg", izomglikogén raktározási képesség "szarkoplazma, kitartás", agy-izom kapcsolat "robbanékonyság, erő, kitartás", felesleges teher cipelésének minimalizálása " testzsír csökkentése".
Ezek azok a faktorok amik edzése szükséges ahhoz hogy a legjobb legyen valaki, és persze a tűz amit égetned kell magadban amitől a legjobban akarsz győzni, az is nagyon fontos. De az eszközöket erőemelő-testépítő módszerekkel nagyon jól lehetne edzeni.
Meg persze a teknikákat elsajátítani ami a kenuzáshoz kell.
Most képzeljetek el egy olyan kenust az olimpiai rajtnál, aki 90 kilós, szálkás izomtömeggel rendelkezik 5-6 % testzsír.
200 kilókat emelget, nagyon robbanékony, hihetetlenül gyorsan mozgatja a 120 kilós súlyokat is a hátizmával, mintha 5 kilós teher lenne csak.
Nagyon vastag izmai vannak az izomtömegének köszönhetően, 44-46 cm es felkarokkal mozgatja a lapátokat, amiben nagyon magas a glikogén szint azért mert egyrészt nagy mennyiségi edzésekkel maximalizálta a glikogén felvevő képességét az izomnak és mert a verseny előtt egy speciális módszerrel ami legális, túlkompenzálja a glikogénfelvevő képességét az izomnak, csak úgy dagadnak az erek, hihetetlenül jól tolerálja a kardiovaszkuláris igénybevételt a magas intenzitású intervallum edzéseknek köszönhetően, sprint alatt is alig emelkedik a pulzusa, nyugalmi fázisban is csak 50-60, hatalmas szívvel rendelkezik ami ha kell pumpál mint egy üzemi szivattyú.
És most képzeljétek el hogy magyar színekben van.
Nem nagyon látni ilyen kaliberű sportgépeket ebben a sportágban.
Pedig ilyen alkattal nem lenne nehéz győzni a többiekkel szemben.
Egy átlagos sportolóból másfél év alatt simán lehetne ilyen alkatot építeni naturál módszerekkel, csupán megfelelő edzésmetódusokkal és táplálkozással.
Heti 4 edzéssel, és heti 3 fél órás intervallum edzéssel.
A nyakamat tenném rá, hogy sikerülni fog, csak legyen valaki aki megpróbálja velem.