33479
12316971501353788406.png
  • Danny1987
    #11008
    Fraeyr akkor ezek szerint a maraton futoknak is szükségük van 120 130 kg-os testre?
  • Frayer
    #11007
    Ne tettesd a hülyét, mert így már nincs vita alap. Én nem fogok,akarok most neked hülyeségekkel érvelni. "súlyzóznak keményen". Persze, tiszta eresek, deka zsír nincs rajtuk, és mindnek 56 os karja van.
    Hányszor megbeszéltük már hogy maga a súly, az nem számít önmagában.
    Most nehogy azzal gyere,hogy annyit edzenek, napi 40 órát,hogy nem marad meg rajtuk az a tömérdek izom. Minden csak a kalória egyensúlytól függ. Náluk meg szánalmas lehet, mert közel sincsenek még jó testi formában. Igenis pindurkák még ahoz képest mint amilyen nagyok és erősek lehetnének még ennél is jobb kitartással.

    "De ha valaki a szívósságra edz, annak egyenes következménye, h csökken az izomtömeg." - te írtad -

    Ezt a baromságot meg honnét vetted?
    Mondom hogy az izomtömeg a kalória enyensúlytól, tápanyagoktól és a belső anabolizmusodtól függ.
    Ha én súlyzós edzés mellett, végzek még napi 4 órás evezést, és kiszámolom, hogy ez elégetett pluszban még ezer kalóriát, akkor megiszok egy ezer kalóriás turmixot pluszban és ezzel el van intézve a pozitív kalória egyensúlyom. Máskülönben meg tényleg leépülés lenne.
    De ha valaki ilyen buta hogy ezt nem látja át, az meg is érdemli,hogy leépüljön.

    Én azt mondom,hogy ha egy 90 kilós testépítő ha átesik egy kemény fél éves állóképességi, glikogen maximalizáló és kardivaszkuláris edzésen.
    90 kilósan közel kétszer jobb lesz az állóképessége, mint egy 70 kilós kenusnak, úgy hogy mindeközben közel kétszer erősebb lesz tőle.
    Amíg a kenus félidőben kiköpi a tüdejét és már rég tejsavasodnak az izmai és zabálják az oxigént, addig a másik még alacsony pulzusszámmal még vígan normális tempóban veszi a levegőt, és az izom saját glikogén raktárából veszi ki az energiát, amiből atp-t szintetizál, ami hajtja az összehúzódó szövetet.
  • zmeor
    #11006
    az szép tiszta szénhidráthoz jut és ettől jó boldog lesz, mert tudja hogy akkor nagyon jól fog menni az edzés.
  • dragon11
    #11005
    Miért mi van azzal aki zabpehelyt eszik mindig?:D
  • Jobson
    #11004
    köszi, akkor a zab megoldva
    már csak a túrót kellene....
  • Danny1987
    #11003
    zabpehely lidl 130-140 ft 0,5 kg.
    Az alpha túrót nem használom.
  • Jobson
    #11002
    Egy kérdés most, hogy a plus elspárosodott, hol lehet beszerezni a zabpelyhet és az alpa túrót? Remélem valaki tudja....
  • dragon11
    #11001
    Köszi a segítséget, amúgy igen, Ő akar hízni és erősödni.;-)
  • juzosch
    #11000
    De ha valaki a szívósságra edz, annak egyenes következménye, h csökken az izomtömeg.

    Amúgy hány kajakos edzésen voltál? Mert nekem van kajakos ismerősöm, szóval nem csak 1 edzésüket láttam/hallottam h mit csinálnak.
  • SeanJRRussel
    #10999
    Nem 21 hanem 2
  • SeanJRRussel
    #10998
    Úgy látom szétkell h csapjak köztetek Mind a 2 nekl igaza van egy szempontból.Én voltam kajakos edzésen télleg idiótán edzenek de a szívósságra mennek.Ettől eltekintve én is eltudnék képzelni egy bodyskenus korcs embert aki nagyobb az átlagnál de mégis bírja az adott hosszat húzni.Ehhez megfelelő edzés kell a megfelelő izmokra stb.Nem akarok vitát indítani de ott van a Kolonics vagy ki aki most halt meg nem rég.Túlhajszolta magát a sok edzés meg még ki tudja h mit evett a zsírpskenyeren kívül.A triatlon ugyan ez.Eszeveszetten úsznak,bicikliznek meg futnak egymás után és utána csodálkoznak hogy idejekorán kinyúlnak a szívük miatt.Különben egy bodybuilder is lehet hajlékony és szívós és szerintem van olyan kitartó mint egy kajakos,nem véletlenül edzenek 18-20 évet h az élvonalban legyenek(pl Coleman) és azért a hatalmas súlyok emeléséhez mint fizikailag és szellemileg kell az erő.Tehát összességében sztem a 21 sportág egybegyúrható lenne és akkor a kajakosok is jobbak lennének de mindenki ragaszkodik a régi formákhoz és csak leszólják a másik felet.
  • juzosch
    #10997
    Ezt most mire írtad? Ki nem próbál meg mit?

    Ha arra gondolsz, h a kajakosok nem próbálnak súlyzózni, akkor el vagy nagyon tévedve. Mert súlyzóznak keményen. De ezt már leírtam, csak nem tudom miért nem olvastad el:)
  • Frayer
    #10996
    vagy mert meg sem próbálja
  • juzosch
    #10995
    Miért, nem profitál?

    Mondom, spanyolviasz:)
  • juzosch
    #10994
    Hülyén néz ki rajtuk a ropi láb, az tény, de nekik lehet tényleg hátrány lenne a vastag comb:) Legalábbis ha előnye nincs, mindenképp csak plusz súly.
  • Frayer
    #10993
    Nem én találtam fel ezt, hanem próbálok naprakész lenni az infókban.
    Nálam sokkal nagyobbak jöttek ezekre rá, nem én.
    Én csak felismertem, hogy milyen jól lehetne ezeket használni más sportokban is.
    Ha rákeresel a neten a bodybuilding szóra, rájössz hogy kurva sokan foglalkoznak ezzel, még orvosok is. Tudósok is.
    Miért ne profitálhatna ebből egy kenus?
  • Roman
    #10992
    Nem tudom, én a kajakosokat mindig irigyeltem, és arra gondoltam:

    "aszondják akinek ropi lábai vannak szar lesz a felsőteste is.. azt ezeknek hogy legyen nagy combjuk a félpicsányi hajóban? " :D
  • juzosch
    #10991
    "Csak közben sikerült rájönnöm,hogy együtt is megy ez."

    Jajj. Akkor te egy zseni vagy, a világ előtt jársz pár lépéssel:D Elismert és sikeres szakemberek ezreit cáfolod most meg ezzel, szóval ideje publikálni:P



    Szóval: Egy ideig működik a kettő együtt, de itt most határesetekről van szó.

    'Ha folyamatosan a vízen edzel, egy adott a vízhez beállított teljesítményt konzerválsz leginkább. Lassú fejlődéssel maximum.'
    Tehát ha jól értem, te azt hiszed, h a kajakosok folyton kajakoznak. Ezért mondtam, h először nézd meg, hogyan is edzenek, mielőtt hozzászólsz. MInt mondtam, a kajakosok nem keveset gyúrnak.

    Úh fetaláltad a spanyolviaszt, gratula:P
    /no offense/

  • Frayer
    #10990
    "Vagy kitartás, vagy erő"
    Na látod ez a különbség.
    Amíg te még úgy látod,hogy nem megy csak a másik rovására, én veled szemben úgy tapasztalom, hogy lehet nagyon erős is valaki, de vele párhuzamosan kitartóbb is.
    Hogy hogyan? Úgy hogy az erőért felelős faktorok nem hátráltatják a kitartásért felelős faktorokat, és vicce versa.
    Tudom,hogy manapság, meg régen is úgy gondolták,hogy vagy állóképességi edzést vagy erőedzést lehet csinálni.
    Csak közben sikerült rájönnöm,hogy együtt is megy ez.
    Sőt, együtt még jobban megy.
    Már százszor írom le, de mindegy, majdcsak megtanuljátok, vagy rájöttök.
    Erősebb akkor leszel, ha a közel 1 RPM es súlyokat emelgetsz, kevésszer.
    Egyet, emel, kicsit pihen, megint emel, kicsit pihen, halmozottan.
    Ettől leszel erősebb, ez csak kevés ismétlést von el tőled.
    És ezzel a módszerrel, ha figyelsz hogy ne erőltest akkor nem ég ki az agyad, és egyre csak erősebb leszel túledzettség nélkül.
    A többi ismélést meg fektetheted egy speciális mennyiségi edzésre amire nem nagyon látni példát a teremben, de létezik.
    Az úgy néz ki,hogy időre meg kell csinálnod adott mennyiségű ismétlést ami idővel növekszik, vagy adott számú ismétlést egyre kevesebb időegység alatt kell megcsinálni.
    Ennek van egy jó tematikája, ami szerint váltogatni kell ezeket, és hullámzó terheléssel, idegrendszer kíméléssel, egyre gyorsabbá és gyorsabbá fogsz válni.
    Idő elteltével azt veszed észre hogy 5 percen át olyan gyorsan emeled a 30 kilós súlyzót mint amikor kezdted 10 kilóval.
    Azért mert ez a metódus BELEKÉNYSZERÍTI az agyat és az izmot hogy alkalmazkodjon a felállított terheléshez.
    Ahogy mondod a víznek van egy állandó ellenállása, tehát nem változik, minden húzás ugyan olyan nehéz lesz, időben állandó.
    Ha folyamatosan a vízen edzel, egy adott a vízhez beállított teljesítményt konzerválsz leginkább. Lassú fejlődéssel maximum.
    De ha meg tudnád változtatni a víz viszkozitását, mondjuk pudingban vagy rágógumiban is tudnál edzeni az lenne csak igazán látványos, de mivel ezt nehéz lenne megcsinálni, ezt ki lehet váltani egy speciális teremben elvégezhető metódus rendszerrel is.
    De meg kell hogy mondjam,hogy én még senkit sem láttam ezzel a mennyiség-idő rendszerrel edzeni egy teremben sem.
    Testépítőnek nincs is rá szüksége.
    De egy állóképességi-erő sportolónak akinek meg lenne rá szüksége, nem végzi.
    Helyette nyomja a 6x8 akat, vagy 4 x 12 őket.
    Folyamatosan. Nem a leghatásosabb forma nekik.
    Ahogy lehet hipertrófia specifikus edzést csinálni tudományosan ami tényleg hozza az elvártakat.
    Ugyan úgy tudományosan lehet csinálni ERŐ-ÁLLÓKÉPESSÉG edzést is csinálni, ami megint működni fog.
    Itt lehetne ma megreformálni ezt a fajta sportágat.
  • juzosch
    #10989
    Más, hasonló példa. Főldharc központú küzdősportot tanulok. Meleltte kiegészítésnek gyúrok. Sokáig a max erőre mentem, de most rájöttem, h annak csak egy bizonyos szintig van értelme. Mert hiába tudok nagy erőt kifejteni 1 adott pillanatban, ha közben 1 perc alatt kipukkanok, és utána megmozdulni sem bírok. 1000x többet ér, ha annak az erőnek csak a 60-80%ára vagyok képest, de arra 5 percen keresztül folyamatosan.

    És egyszerre kétfelé nem lehet végletekig fejleszteni az izomzatot. Vagy kitartás, vagy erő. És az evezés az bizony kitartás, számold csak meg hányszor húzzák meg azt a lapátot.Az annyi ismétlésnek felel meg.
  • juzosch
    #10988
    Ők pont olyan gyorsan húzzák azt a lapátot, amennyire csak lehet.
    A víznek van egy ellenállása, de az nem olyan nagy.

    Most gondolj bele egy példába. 60 kilóval kell fekvenyomni, mindél többet, minél gyorsabban. Biztos vagy benne, hogy előnyt jelent, ha a max fekvenyomásod 140 kilóról 180ra növeled? Vagy az ebbe fektetett munkát nem éri meg jobban az erőállóképességbe fektetni?

    Valamire specializálni kell az edzésedet. És a kajak kenu nem az a sport, ahol a maximális erőre kell. Ha elmész arra, akkor kipukkansz 100 méter után.
    Ha ráedzel a kitartásra, akkor az a rengeteg izom szépen elfogy, mert fölösleges tömeg.

    Mivel van kajakos ismerősöm, tudom mit beszélek.
  • Blekk Síp
    #10987
    Ja hát ha bármilyen eszköz megengedett... (:
  • Frayer
    #10986
    Ez egyáltalán nem vicces.
    Útközben átnyúl a vízen a szomszédhoz és kettéhasítja a versenytársa hajóját, íjj módon kiesésen alapon is megnyerheti a versenyt.
  • Blekk Síp
    #10985
    Megnéznék egy kigyúrt állat kajakozót. :DDd
    Már a gondolat is vicces.
  • Frayer
    #10984
    "De igazából nem is értem, hisz a kajakosok a telet már mostis végig a konditeremben töltik."

    És ebből látszik hogy nem veszik komolyan az edzőtermet.
    Mert nem ismerik a háttérben meglévő összefüggéseket.
    Nagyon sok ember lejár a terembe, sokat vannak ott mégsem olyan izmosak, mégsem olyan szálkásak. Ezt nem a teremtől kapod meg, hanem a tudástól.
    Súlyokat mindenki tud emelni, az csak egy eszköz.
    Csupán a megfelelő módszer amivel a súlyokat emeled, maga a rendszer, ami hónapokon át vezet egy szigorú tematikával vezet a célhoz.
    Maga a módszer ami szerint táplálkozol, támogathat megfelelően.

    Ne legyetek olyan buták mint az átlag parasztja, aki ha megiszik egy light kólát, megeszik egy diétás chipszet, eszik egy kis diétás joghurtot és azt hiszi hogy ettől fogyni fog.
    Mint az emberek 90%, akik hatalmas tévedésben élnek.

    Szerintem igenis gyorsabb lesz a kenud ha kétszer erősebben tudod meghúzni a lapátot, kétszer gyorsabb csapásszámmal. Olyan egyértelmű szerintem.
    De mi kell ehhez?
    Megfelelő eszközök, megfelelő izomállomány, megfelelő üzemanyaggal, megfelelő oxigénellátással. Röviden - kontraktilis tömeg, szarkoplazma tömeg, magas intenzitással edzett hatalmas erős szív.
    A többi már fejben áll. Ahhoz megfelelő mentalitás kell, amire nem tudok edzést, mert mindenkinek máshogy működik az agya.

    Nem azt mondtam hogy a testépítő jobb kenus lenne. Ez nem igaz.
    Hanem azt,hogy ha egy jó kenus, testépítő metódusokkal IS edzene, jobb kenus válna belőle.

    Ha megpróbálsz beszélni egy kenussal a mitokondriális plazma állományról, vagy a miozin-aktin arányról, vagy a vére oxigénszállító képességéről, hülyének nézne.
    Csak annyit kérdezne hogy MIVA?
    Ez azért van mert ŐK még nem veszik figyelembe ezeket a dolgokat, még nem maximalizálták ezeket a faktorokat, ezért még közel sem lehetnek a természetes határukhoz.
    Csak beleadnak mindent amit tudnak és lapátolnak, lemennek a kondi terembe és emelgetik a súlyokat, valamiféle elavult metódus alapján.
  • Danny1987
    #10983
    Ezt már egyszer felhoztad régebben hogy te ulyan szintre edzenéd az embereket mint még soha senki.
    A testépités jó dolog de ez nem azt jelenti hogy ha bedobsz egy bodyst egy masik sportágba akkor ott is bajnok lesz.
    Meg az összehasonlitást se értem hogy most miért kellenének testépitő nagyságú emberek kenusnak.
    Ők is végeznek súlyzos edzést csak éppen még van más edzésük is ezért nem lehet 180 cm 125 kiló izom.
    Amugy meg akkor a fociban a 11esekehez ronnie-t kéne állitani mert az még a hálót is szétlővi:)))
  • Frayer
    #10982
    Egy átlagemberhez képest persze hogy nem nyeszlettek.
    De egy átlag kenus igen is kisebb mint egy testépítő és nem hozza azt a formát, se azt a letisztult zsírtalanított testet sem amit a testépítő. Hogy lehet ilyet állítani, az eszem megáll. Nincs szemed? Nem látsz?
    Az erejük sem kicsi, az ÁTLAGEMBERHEZ képest.
    De állítom hogy egyazon súlyú kenus nem tudna beletolni olyan súlyokba mint egy testépítő tud. A kitartást aláírom, mert az kell egy 500 méteres erőkifejtéshez.
    DE, ezt a kitartást egy testépítő is meg tudja szerezni, speciális tréningekkel, SŐT, olyan szivet és érrendszert is lehet csinál mint amilyen a sprinterek csinálnak maguknak a nagy intenzitású edzésekkel.
    Nem lebécsmérelek senkit, csak állítom,hogy a kenusok még nem hozták ki az elérhető maximumot, amit elő lehetne csalogatni tudományos edzési módszerekkel. Egyénre szabva. Bazz, kétszer nagyobb háttal és karral, kétszer erősebben húzol, kétszer több raktározott glikogénnel kétszer lassabban fáradsz vagy kétszer tovább bírod. Ezek a faktorok lineáris pozitív korrelációt mutatnak.
    De ez olyan egyértelmű szerintem. Nagyobb a karod, akkor erősebb is vagy, magadhoz képest mint kisebb karral voltál. Amennyivel több glikogént tárolsz el annyivel tovább tudod csinálni a megterhelő erőkifejtést. Ez olyan nyilvánvaló mint az 1*1.
    Ne legyetek buták emberek.
  • juzosch
    #10981
    Miazhogy, fizikálisan el vannak maradva? Ha egysíkuan nézzük, akkor jah. De akkor nézzünk egy másik síkot, és akkor a testépítők vannak jelentősen elmaradva fizikálisan a maratonfutóktól.

    Igen, jól látod, a testépítőknél a kitartással van a gond, épp ezért nem lesz a testépítőből kajakos:) És épp ezért tartom értelmetlennek a felvetésed:)
    De igazából nem is értem, hisz a kajakosok a telet már mostis végig a konditeremben töltik.
    Nagyobb izomméret meg nem sokat segít nekik, hisz a lapátba egy bizonyos határnál nem lehet több erőt beletenni.
  • Danny1987
    #10980
    Ne haragudj frayer de egy olimpiai érem az nem egy házi verseny.
    A kenusok meg k.rvára nem nyeszlettek.Az álloképességük pedig többszöröse mint bármely testépitőnek.Sőt az erejűk sem kicsi.
    Jó sport a testépités de attól hogy valaki ezt üzi még nem lesz superman.
  • Frayer
    #10979
    Ember, azért írtam ezt, mert megnéztem az olimpiát, aminek most lett vége, úgyhogy lehet következtetni már.
    Megnéztem a kenusokat, és tényleg el vannak maradva egy testépítőhöz képest, fizikálisan, ezer százalék.
    A kitartás már más kérdés, arra nincs szüksége egy testépítőnek, mivel mindig az izomnövelő ismétléseket csinálja, nincs rá szükség.
    De a kitartást is meg lehet edzeni olyan eszközökkel amiket a teremben meg lehet oldani, 100 ismétléses mennyiségi edzés, egyre gyorsabban elvégezve.

    Hasonlíts össze egy profi testépítőt egy profi kenussal. Tessék
    Kenus - http://www.youtube.com/watch?v=QBlkrYtBdao

    Testépítő a kisebb kategóriából - http://www.youtube.com/watch?v=F-0mlXL9qOM&feature=user

    A kitartással van a gond a testépítőnél, de azt is tovább lehet tuningolni egy kenushoz képest testépítő módszerekkel.
    Egy kenusnak sosem lesz akkora szarkoplazmája súlyok emelgetése nélkül mint egy bodysnak van. Szarkoplazma = üzemanyag
    És sosem lesz olyan szive mint egy sprinternek van az intervallum kardiótól.
  • juzosch
    #10978
    Nyeszlett? Előbb nézd meg őket közelebbről, h mekkorák és milyen erősek, kitartóak egy testépítőhöz képest:)
  • Frayer
    #10977
    Lehet meg kéne próbálni valami olimpiai sport ágat, csak úgy másodlagosan.
    A testépítésből és erőemelésből átvett edzésmetódusokkal.
    Kihegyezve a robbanékony és a kellő ideig tartó erőkifejtésre.
    Szerintem ilyen tudás anyaggal ami a testépítés mögött van, elég esélyes lenne egy olimpiai győzelem.
    Elnéztem a kenusokat, mind nyeszlett erőtlenek egy erőemelőhöz képest.
    Olyen 70-85 kilósak lehetnek, 10% feletti testzsírral, kb 38-40 cm es karral.
    Hogy mekkora erővel tudod húzni a lapátot és hogy milyen kitartással ezeknek a függvénye szerintem:
    Izomkeresztmetszet "tömeg", izomglikogén raktározási képesség "szarkoplazma, kitartás", agy-izom kapcsolat "robbanékonyság, erő, kitartás", felesleges teher cipelésének minimalizálása " testzsír csökkentése".
    Ezek azok a faktorok amik edzése szükséges ahhoz hogy a legjobb legyen valaki, és persze a tűz amit égetned kell magadban amitől a legjobban akarsz győzni, az is nagyon fontos. De az eszközöket erőemelő-testépítő módszerekkel nagyon jól lehetne edzeni.
    Meg persze a teknikákat elsajátítani ami a kenuzáshoz kell.

    Most képzeljetek el egy olyan kenust az olimpiai rajtnál, aki 90 kilós, szálkás izomtömeggel rendelkezik 5-6 % testzsír.
    200 kilókat emelget, nagyon robbanékony, hihetetlenül gyorsan mozgatja a 120 kilós súlyokat is a hátizmával, mintha 5 kilós teher lenne csak.
    Nagyon vastag izmai vannak az izomtömegének köszönhetően, 44-46 cm es felkarokkal mozgatja a lapátokat, amiben nagyon magas a glikogén szint azért mert egyrészt nagy mennyiségi edzésekkel maximalizálta a glikogén felvevő képességét az izomnak és mert a verseny előtt egy speciális módszerrel ami legális, túlkompenzálja a glikogénfelvevő képességét az izomnak, csak úgy dagadnak az erek, hihetetlenül jól tolerálja a kardiovaszkuláris igénybevételt a magas intenzitású intervallum edzéseknek köszönhetően, sprint alatt is alig emelkedik a pulzusa, nyugalmi fázisban is csak 50-60, hatalmas szívvel rendelkezik ami ha kell pumpál mint egy üzemi szivattyú.

    És most képzeljétek el hogy magyar színekben van.

    Nem nagyon látni ilyen kaliberű sportgépeket ebben a sportágban.
    Pedig ilyen alkattal nem lenne nehéz győzni a többiekkel szemben.
    Egy átlagos sportolóból másfél év alatt simán lehetne ilyen alkatot építeni naturál módszerekkel, csupán megfelelő edzésmetódusokkal és táplálkozással.
    Heti 4 edzéssel, és heti 3 fél órás intervallum edzéssel.
    A nyakamat tenném rá, hogy sikerülni fog, csak legyen valaki aki megpróbálja velem.
  • toretto r34
    #10976
    ja és ez 3 év eredménye
  • toretto r34
    #10975
    én ektomorf vagyok és soha nem irigykedtem a dagat emberekre inkább pálca legyek mint egy zsirgombóc. én amugy folyamatosan tömegelek nehezen akar jönni de már van eredmény legalább és nem jönzsir. haverom ugyanilyen alkat 60 kiló volt most 76 asszem és kibaszott jól néz ki tiszta szálkás eres és nem kellett diétáznia
  • Roman
    #10974
    Ja, és ne igyon szeszt se sokat, az is segít. Tömje magát összetett ch-val, sovány fehérjeforrásokkal, olajos magvakkal, meg nyalánkságnak betolhat aszalt gyümiket is a kalória miatt, meg még ami jólesik neki, de egyen rostot is, hogy ne akadjon meg a szar benne.

    És eddzen kőkeményen azt kész.

    ezek a módszerek rengeteg vékony és gyenge gyereknek segédkeztek már megerősödni. ;)

    összetenném a kezem egy vékony genetikáér, ahol nyugodtan áttömegelhetném a gyermekkorom, mert csak sovány növést érnék el.

    Egy enni-tápkieget inni nem tudó, de edzeni egy héten hatszor három órára lejáró ektomorf, ki 4 év alatt 5 kg-ot pakolt magára házitejjel meg irigykedik egy rokonára, aki viszont egy zsírbáró, fatönkkarokkal meg óriási zsírpocakkal és csecsekkel, hogy "jó genetikája van a sporthoz".. Hát nagyon. ^^

    Vagy ez csak az örök endo-ekto ellentét, mindenki azt irigyeli, ami nem lehet az övé? :D :D

    Ja amúgy a shopon nézegettem az anabolikus génaktivátoroknál meg szunnyadó izomrost aktivátoroknál (cégeket nem mondok :D ) a vásárlói kérdéseket, mert tudtam, hogy jó móka lesz. De azt is megtudtam, hogy a hajhagymáknak csak kb. a fele növekszik egyszerre, a többi addig "inaktív".. namost, ha én 16 évesen hajhullási problémákkal küszködök, meg ritkuló hajzattal, akkor valaki ajánljon már nekem egy szunnyadó alvó hajhagyma brutalizátort, mert kezdem elveszíteni a délies hajzatszerkezetem :@
  • Hector Troy
    #10973
    Ha te akarsz rajta segíteni, és nem Ő, saját maga, akkor veszett fejsze...
    Ha meg komolyan! gondolja, és nem egy érzelmi fellángolás az egész -jövő hét strand, addigra jól kéne kinézni- akkor meg ne itt keresse a "tuti" módszert. Én nem ismerek olyan cuccot ami hipp-hopp rámdobna 10 kiló tiszta izmot. (Amúgy aki tud ilyet, kéretik megosztani!)
    Annyit még a vékony ember is tud, hogy kajától lehet meghízni.
    Ha meg 20 évesen olyan vékony a srác, hogy egy 13 éves gyerek kétszer erősebb nála, akkor az már orvosi kérdés.
    Most komolyan, mit lehet erre írni?
    Guglibe bepötyögi: "Kezdő tömegnövelés" Ennyi, pont.
  • Frayer
    #10972
    emeljen olyan súlyokat amekkorákat csak bír
    pihen, kiemel, lerak, pihen kiemel, lerak, halmozott ismétlés az egy ismétléses maximummal
    erős lesz mint a bikaszar
  • SeanJRRussel
    #10971
    Lejár terembe,eszik mint az állat válogatás nélkül nem túl zsírosan meg zabálja a fehérjét tonna számra.Többször egyen egy nap kevesebbet is kalória dús legyen a kaja nah meg nem árt ha fehérje is an benne de jó lenne ha elkezdene kondizni.Bár ez függ a genetikától is me lehet h alapból ilyen vékon yés akár mit is csinál sose fog hízni semmitől még a gorillatáptól se
  • dragon11
    #10970
    Sziasztok. Tesóm barátja 20éves, viszont nagyon vékony.(Igaz válogatós a kaják terén).. viszont megszeretne hízni, erősödni.(Nem Én, Én 13vagyok, már megbeszéltük, hogy még növök, stb..:P mármint igen, veletek!:))


    Vlaki lenne olyan kedves és összeállítana 1 listát? mert megszeretne úgymond "emberesedni". Vékony, gyenge.. és 20éves:-s


    Én erősebb vagyok nála, mondjuk Mi csináljuk a tetőterünket és mondjuk kell a fizikai erő.. mert segítek, de akkor is.. ő 20éves és lazán erősebb vagyok 2x mint Ő.. szal súlyos a helyzet!




    Nagyon köszi!:))))
  • SeanJRRussel
    #10969
    Ahogy mondod