Coca Cola a kedvenc italunk...
  • Kata
    #94
    A fogat nem csak megpuhítja, ha kólába teszed, hanem egy idő után teljesen fel is oldja. Ez a kóla baromira erős savassága miatt vanik (szénsav, citromsav, etc.). A kólákban viszont egészségtelen még a kátrány, a koka-kivonat és a koffein is. Tulajdonképpen toxikus anyag az egész, ami attól különösen egészségtelen, hogy a sok toxikus anyag még egybe van keverve, nehogy véletlenül is ne ártson valaminek... A "lájt kólában" még az aszpartam is ott van plusznak, az sem az egészséges mivoltáról híres.
    Nem az a helyzet, hogy nem lehet meginni, de a lehető legritkábban kéne. Mondjuk mint amilyen gyakran hypo-t, vagy domestos-t iszik az ember... :) Egyébként igenis függőséget okoz a benne lévő koffein és koka-kivonat. Mert akármennyire is állítják, hogy kiszűrnek minden káros és/vagy függőséget okozó anyagot, csak be kell vinni egy laborba (ÁNTSZ, vagy Fogyasztóvédelem), és megmondják a frankót. Aki issza, issza, engem nem zavar, nem az én egészségemet vágja haza, de halk javaslatként megjegyzem, hogy a kólánál minden egyéb üdítőital (a cukrozott, színezett szénsavas vizek is) egészségesebbek. Ja, és a kóla a fogakat el is színezi, akárcsak a cigaretta.