233
Coca Cola a kedvenc italunk...
  • Tetsuo
    #113
    Az tény hogy a kóla egyik mellékhatása a csontritkulás elősegítése, leginkább a szénsav tartalom miatt.
    De még sok egyéb méreg van benne pl a 'Light' típusokban cukor helyett aszpartam van, hát köszi szépen ez nagyobb méreg mint a finomított cukor..
  • Frank99
    #112
    én ezt írtam lejjebb

    a csávó csak kolát ivott egész nap, napi 4-5 litert.

    anyám barátnőjének a fia.
    és nem mese.
  • Frank99
    #111
    bizony te tévedsz....
  • Tikal #110
    a cigit meg a piát sem tiltják be pedig hosszutávon mindkettő káros, bezzeg a joint-ot betiltják elsőre :D
  • I.C.ram
    #109
    Csak azt lehet betiltani, ami már egy fogyasztás után is káros. A Kóla meg, ahogy Kata is mondta, csak nagy mennyiségben káros, annyira, hogy a szervezet romlik tőle.
  • Tikal #108
    minden cukros viz szar, nem értem hogy ihatja akárki is ezeket a léket... a szomjat nem oltja, egészségtelen és ráadásul tökéletes fogyasztová válsz :DD
  • Kata
    #107
    Jól van... Hol kell aláírni?
  • Mike
    #106
    ez elfogadható :)))
  • Bandee1987
    #105
    No, akkor a kóla témában sztem értsünk abban egyet, hogy nem árt meg, ha néha iszol belőle, de nem is jó, ha állandóan azt kortyolgatod.
  • Dzsini
    #104
    nem az volt a téma, hanem a kóla :) és hogy esetleg hogyan hathat - közvetve - a csontok kalciumtartalmára :)
  • Mike
    #103
    akkor idézz abból is, hogy mi mindenben van kálcium, mit okoz a túlzott kálcium bevitel, mi okozza a csontritkulást. nem mondom hogy a cola a legegészségesebb a világon, de eltúlozni sem kéne a hatásait.

  • Mike
    #102
    ilyen alapon ne együnk, ne igyunk semmit, ne is vegyünk leevegőt

    valamiben meg kell dögleni
  • Mike
    #101
    a csontok Frankre vonatkoztak
  • Dzsini
    #100
    " Dohányzás, túlzott kávé- és koffeintartalmú italok (pl. kóla), alkohol fogyasztása.
    Ezek az élvezeti szerek szabályos "kalciumrablók". Jellemző, hogy vagy serkentik a kalcium gyors kiürülését a szervezetből, vagy akadályozzák annak megkötését a csontokban. Például már egy csésze kávé akár 8-10%-kal is növelheti a kalciumszükségletet, valamint tannintartalma csökkenti a csontépítéshez nélkülözhetetlen nyomelemek felszívódását is."

    "Az emberi test számára elengedhetetlenül fontos ásványi anyag többek között csontjaink fő alkotója, de sok más életfunkció számára is nélkülözhetetlen: nem működne nélküle a szívizomzat, az immunrendszer és nem alvadna meg vérünk sérülés után. Ahhoz, hogy ezek a funkciók rendben működjenek, a vérnek mindig azonos kalciummennyiséget kell tartalmaznia. Amennyiben nincs elegendő kalcium a vérben, a szervezet a csontokból vonja el azt, ez pedig a csontok meggyengüléséhez, szilárdságuk elvesztéséhez vezethet."

    két idézetke innen-onnan, ami talán magyarázhatja a csont vs. kóla dolgot...
  • Kata
    #99
    Ki mondta, hogy áztatom?... A fogakat valóban tönkreteszi a huzamosabb fogyasztás, mert az közvetlenül érintkezik a kólával, amikor iszod. A csontokra közvetlenül szvsz nincs kihatása, de ilyet nem is állítottam (olvass pontosabban!).
    Hogy miért engedik forgalomba hozni? Pénz, üzlet, nyereségvágy, politika, kenőpénzek, összetételek titkosítása... e kulcsszavak sokat elmondanak. Ennyi erővel megkérdezhetnéd azt is, hogy hamburgert és sült krumplit miért engednek forgalomba hozni, vagy alkoholt, cigarettát, kávét, stb...
    Ehh...
  • Dzsini
    #98
    a probléma akkor lehet, amikor közvetlen kólaivás után (vagy más savas kaja/innivaló után) fogat mosol... mert akkor okosan beledörzsölöd az egészet a fogaidba meg az íny-fogközbe, ahol már ottmarad, és vidáman szétold amit csak tud... úgyhogy ilyen téren se árt picit odafigyelni, és nem rögtön rácuppanni a fogkefére.
  • Mike
    #97
    ha ez ennyire veszélyes, akkor miért engedik forgalomba hozni?
    mint ahopgy a csontjaidat, a fogaidat sem áztatod napokig cola-ban
  • Kata
    #96
    Persze, hogy nem. Azt még bírja a máj meg a vese. A problémák a rendszerességnél és a nagyobb mennyiségnél jelentkeznek.
  • Bandee1987
    #95
    jah. De azért az ember ha néha-néha megkiván egy pohárral, az még nem a világvége.
  • Kata
    #94
    A fogat nem csak megpuhítja, ha kólába teszed, hanem egy idő után teljesen fel is oldja. Ez a kóla baromira erős savassága miatt vanik (szénsav, citromsav, etc.). A kólákban viszont egészségtelen még a kátrány, a koka-kivonat és a koffein is. Tulajdonképpen toxikus anyag az egész, ami attól különösen egészségtelen, hogy a sok toxikus anyag még egybe van keverve, nehogy véletlenül is ne ártson valaminek... A "lájt kólában" még az aszpartam is ott van plusznak, az sem az egészséges mivoltáról híres.
    Nem az a helyzet, hogy nem lehet meginni, de a lehető legritkábban kéne. Mondjuk mint amilyen gyakran hypo-t, vagy domestos-t iszik az ember... :) Egyébként igenis függőséget okoz a benne lévő koffein és koka-kivonat. Mert akármennyire is állítják, hogy kiszűrnek minden káros és/vagy függőséget okozó anyagot, csak be kell vinni egy laborba (ÁNTSZ, vagy Fogyasztóvédelem), és megmondják a frankót. Aki issza, issza, engem nem zavar, nem az én egészségemet vágja haza, de halk javaslatként megjegyzem, hogy a kólánál minden egyéb üdítőital (a cukrozott, színezett szénsavas vizek is) egészségesebbek. Ja, és a kóla a fogakat el is színezi, akárcsak a cigaretta.
  • Mike
    #93
    ha fogakra írtad volna, abban lenen értelem, de így?
  • Mike
    #92
    ez mekkora baromság!
    így születnek a legendák :(
    gvégig is gondolod amit leirsz, vagy ennyire lövésed nincs a biológiához? de ehhez még biológi ismerete sem kell, csak józan paraszti ész.

    kioldja a kálciumot, gondolom a srác előbb levetközött csontvázra, majd belefeküdt a kolával teli kádba, szép

    lehetne több eszed ennyi idősen!
  • Bandee1987
    #91
    Jó, jó, de én most azokról beszélek, akik ihatnak...
    Akik nem, azok meg egyenek mást, amiben van kalcium
  • Mike
    #90
    és iszom, és nem iszok
  • Mike
    #89
    de ha mondjuk vki laktóz érzékeny, akkor ne igyon tejet
  • Bandee1987
    #88
    Én marha ritkán iszok kólát, akkor is lightot. Van olyan néha, hogy megkivánom a kólát, akkor iszok, mert az még nem árt meg.
    Viszont ha már kalcium, akkor igyatok mindennap tejet! Szinte mindennap benyomok 3-4 dl-t, és imádom. De pl. a sógorom, egy héten 10 liter tejet is megiszik...
  • I.C.ram
    #87
    Én csak akkor iszom kólát, ha moziba megyek, vagy valami buliba, de akkor is ugye "hígítva" van, moziban vízzel, buliban mindenféle finomságokkal :D

    Tejet pl. sokkal jobban szeretem mint a kólát.
  • Frank99
    #86
    szépen kioldja a calciumot a szervezetből, láttam valahol egy kísérletet, egy darab fofat áztattak napokig colában.

    megpuhult.

    aki sokat iszok, bizony a csont-szerkezetetére mehet.
    Van az ismeretségi körben olyan srác (16 éves) aki hirtelen nőtt meg, anyuka-apuka napi 3-4 liter colat vett, mert kis kényeztetettje nem ivott +mást, tavaly műtötték, a gerince mellé merevítőket ülttetek be, mert a hirtelen növéstől a gerince nem bírta a terhelést, megállapították, hogy a csontja jóvel kevesebb calciumot tartlamaz.
    a srác 9 hónapig volt egy merevítőben, he levették róla, csak fekve...

    igyatok sokat!
  • LittleL
    #85
    Igen. és régen még a patikákban árulták a Colát.
  • rolika
    #84
    a kóla!
    topikcímre reagáltam :)
  • switch
    #83
    a kokain ? elég drága vizkőoldó lehet
  • rolika
    #82
    másnaposság ellen k.rva jó.
    meg vízkőoldónak
  • Mike
    #81
    milyen kár, hogy csak addig
  • Dzsini
    #80
    nem kokain volt :) ecgonine, ami a kokacserje levelében van, és szintetizálni lehet belőle a kokaint is. kb 3 literjében volt 1/100 grammnyi ebből az anyagból, és 1929 óta már csak egy ugyanilyen ízhatású szert használnak - abból is 1/50 ppm sűrűségben.
  • iko
    #79
    most olvastam hogy 1903-ig volt a coca colában kokain
  • Bandee1987
    #78
    , CSOCSO majd visszaválaszol talán, a többieket nemtom. LEhet, hogy azóta már kólafüggők lettek :)
  • Mike at home
    #77
    basszus, megint nem neztem a datumot, mikre valaszolgatok en marha :(
  • Mike at home
    #76
    hu bakker :)
  • Mike at home
    #75
    es azt is forron
  • Mike at home
    #74
    ezexerint elosegiti az emesztest :)))