melyik legyen?
  • nyunyu
    #123
    Mar irtam egy szep novellat, de a hulye xlr8r linkje szepen behozta az uzenet kuldes helyett a madonion weblapjat. ARGH!!! Szeretem az IE 5.5-ot...

    Elore kijelentem, hogy adott volt egy P2-450-es gep, azt akartam boviteni. (2000 juniusban volt esedekes, amit leirok)

    Mike uzenetere akartam reagalni:
    Hol kapsz 33-ert CUSL2-ot? En ma Miklandnal lattam CUSL2-C-t "csak" 38-ert...33-ert vettem tavaly a P3B-F-et...

    Normalis alaplapot cele2-hoz szerintem mar 20 korul is lehet kapni, nem kell mindjart i815.

    Miben jobb, mint a i440BX?
    1. tud 4X AGP-t: nem erdekel, alig gyorsabb, mint a 2X, par szazalekkal csak
    2. tud UDMA66/100-at: nem hiszem hogy izgat, ugyse tud a vinyom _huzamosabb ideig_ 33Megat atvinni masodpercenkent (wd 20GB)
    3. tud AGP-t felezni: ennek csak 100-as FSB felett van jelentosege, hiszen 133-as FSB-nel 89MHz az AGP clock, amit nem sok kartya bir (Elsa Gladiac rulez...90-en is megy, 100-on mar nem :-( ) Celeront nem hiszem, hogy valaki felhuz 133-ig... Talan a 100-asokat??? de hat a cele2 magja kb. 950-ig birja az orajelet... Leghutessel. Nem mindenki akar vizhutest.

    4. van aszinkron memoriaorajel: 100-as FSB 133-as ramot valahogy kihagytak. Tehat itt is egyenlo.

    5. csak 512 ramot tamogat... Hehe :-) BX 1GB-t...
    (Ez csak vicc volt, en beertem 256-tal, bar lehetne 512 is a gepemben :-) )

    Szoval felesleges 30+ -ot kolteni cele2-hoz alaplapra, egy jobb BX-es boven megfelel. Ha meg tuningolni se akar az ember, akkor az LX-ek meg olcsobbak...

    Mondjuk, ha BH6-om lenne (szerencsere hugomnak boven jo...En speciel utalom, de ezt regebben mar kifejtettem), akkor en is megfontoltam volna a Duronra cseret. (Egyik haverom most vett cele2-600-at egy BH6-ba. Mukodik...900-on)

    De, mivel volt/van egy _atomstabil_ alaplapom (benne egy p2-450), amit elegge megkedveltem az elmult tobb, mint 1 ev soran, es meg van ra 2 ev gari, igy nem lattam ertelmet belemenni egy bizonytalan, "talan mukodik" megoldasba. Raadasul az alaplap miatt sokkal tobbe kerult volna, mint igy. (Akkor meg csak az A7V volt, es rohadt draga volt, semmi olcsobb megoldas)

    Ha meg keveslem a cele566@952-ot, akkor meg mindig vehetek P3-at, es addigra olcso lesz... Tehat meg legalabb 1.5x ekkora teljesitmenyt tudok kipreselni ezzel az alaplappal...
    (Ugye a 900-as cele2 kb. egy 650-es P3-nak felel meg... :-(((( )

    Szoval en igy latom az AMD vs Intel dilemmat.
    Ha teszemazt vadi uj gepet kene epitenem, lehet, hogy Duron takolnek ossze, a teljesitmeny miatt, viszont a cele2 meg mindig olcsobb alaplappal egyutt...

    Kulonben is a regi procim+TNT2 kombinaciora az xl-8r azt irta ki, hogy gef2mx-et javasol bovitesnek, nem procit, ramot... Nem mintha ez olyan sokat szamitana, ugyis gef2gts-t akarok venni :-)
    DE munkara boven felesleges ennel jobb gep, talan meg jatekra is. MINDEN elmegy 640x480-ban, legrosszabb esetben. Meg nem kell jobb gep, imho.

    Bar en is szeretem, ha hasit a gep :-)