346
melyik legyen?
  • Dikkma
    #178
    1. ő is feszes alakítót használ
    2. feszt akarsz állítani, és forrasztgatni? Erről még nem hallottam.
    3. Az lehet, higy nem szar a többi, de az Asus a legjobb
    4. Milyen Cel indul neked 1100-on? Neki egy 566-os megy 977-en...
    5.Lehet
  • Anee
    #176
    igen de általában szervereket csinálnak
  • kowajano
    #175
    Nézz meg a Senorg oldalát mégiscsak ök az Intel egyik disztributora
  • Dikkma
    #174
    És ez már dec. 06-án így volt!
  • Dikkma
    #173
    Asus P3V133 télleg trágya, de senki le sem sz-rja, mert senki sem vesz, ha van P3V4X.

    kowajano: a Carrerába
    P4 1.4 GHz
    128 MHz RD RAM
    ATX HÁZ
    i850 alaplap
    Cooler

    439000 nettó. Drága a boltod!
  • kowajano
    #171
    na berakom ide is
    aszem ez valo a P4 hez
    Intel D850GB/ATX 101 300ft
    proci
    1.4 GHz dobozos (+2 db 64 MB RDRAM) (400 MHz) 402 300ft

    Intel Pentium 4 ->> 1.5 GHz dobozos (+2 db 64 MB RDRAM) (400 MHz) 484 000ft

    ja és van memoria is sdram

    1024 MB (133 Mhz) 844 300ft
    mind NETTO ár
    és ez igaz


  • diegho™
    #170
    ezt megbeszéltük! regisztráld magad!
  • diegho™
    #168
    jó, akkor vegyél azt én meg ezt és nincs vita!
  • diegho™
    #166
    de hozzájuk is kell átalakító - általában!
  • diegho™
    #164
    na de nagyon lehet ám tuningolni benne!
  • diegho™
    #162
    de én nem socket A árakat nézek, hanem fcpga árakat, és hogy miért? olvasdd el az nvida megvette a 3dfx-et cikket!
  • diegho™
    #160
    Nem olyan biztos, de lehet. Az abit árai is kezdenek megfizethetőek lenni, a giga meg picit drágult. az epox és a shuttle is elég jó , na meg az asus!
  • diegho™
    #158
    nyugodtan vegyél azt, én inkább maradok az abitnál
  • diegho™
    #156
    az asusal csak az a baj, hogy picit drága, jó az abit is az, de nem olyan nagyon! nem tudsz valahonnan normális alaplapot szerválni cele2-höz?
  • nyunyu
    #155
    Nebancsa: en az 1.25 eves BH6 rev 1.1-rol irtam, nem a 3 eves BH6 1.0-rol.
    Nem sok mindenen valtoztattak, csak az orajelgeneratoron. A tobbi maradt ugyanolyan gagyi :-)
    Meg a haverom BX6 rev 2-eserol, az sem tobb, mint 1.5 eves.
    Ezekben meg Softmenu 2 volt, de nem nagy szam.

    Abitban az egyeduli plusz a megaherzenkenti allitas, ezt az Asus is megcsinalhatta volna a P3B-F-ben... Sajna nincs 83-100 kozott semmi.
    De ugyis 112-on hajtom a cele2-met :-)

    Ja, aprosag: Asus +0.3V-t enged allitani feszultsegallitaskor, nem +0.2V-t...
    Bar nekem 1.85V-s atalakitojumper allassal 2.2V-t is felajanlotta... Mas teszta, hogy a procim nem szereti :-)
    1008 MHz-n sajna nem indul el, utolso a 977 :-(
  • diegho™
    #154
    A K6-3 tényleg jó, de azért ne hasonlítgassuk össze a cele2 vel!
  • nyunyu
    #150
    "ugyanaz, mintha duronod lenne": ezt hogy kene erteni?

    Teljesitmenyben nem hinnem. Ugyanaz, mint a K6-2, csak kibovitettek egy L2 cache-sel, igy gyorsabb, hiszen az L2 a chipben van, nem az alaplapon...
    Memoria elerese emiatt joval gyorsabb. De szamitasi teljesitmenyben nem hinnem, hogy tobbet nyujtana.
  • nyunyu
    #148
    Na, vettem egy ujabb P3B-F-et... 20+afa, 3 ev garival!!! Ezt adjatok ossze.
    Egy baja van, ami miatt ket gepben kell alaplapot cserelnem: a gagyi alaplapos gepben egy "os" SB16-t (kezi forrasztas, rendes, nem smd, alkatreszek :-), 1994) van, ezen meg nincs ISA slot...
    Kenytelen leszek az otthoni gepembol kibanyaszni a regi P3B-F-et, mert azon van ISA :-( Otthon meg ugysincs ISA-s cuccom...

    Szoval ennyiert kihagyhatatlan vetel, de ha ISA kell, akkor 18-ert P2B az meg a masik kegyetlen jo vetel (jumperolando!)

    Ha ehhez a 20e-hez hozzaveszem, hogy egy 600-as cele2 22e, atalakito 2e, fop32 ~3e, az tenyleg kijon 47e nettora.

    Duronos konfig: Asus A7V 3 ev garival: 40e, Duron 700 20e korul, fop32 3e : 63e netto.
    de ha beered Abit KT7-tel, akkor egy 5-ost lehet sporolni. (kb. 58e)
    Soltek KT75+ vagy mi a neverol nem tudok arat irni, az se lehet 30e-nel olcsobb... (kb. 53e)

    Szoval ez a ket lehetoseg van, ki ki vermerseklete szerint valaszthat...
    Keves penzert keves teljesitmeny, viszont 100% stabilitas, kompatibilitas, vagy tobbert nagyobb teljesitmeny, de "ezzel nem megy", "azzal sem" szivas.

    A gagyi Abit alaplapokat meg felejtsetek mar el. Egy valamiben jobb a BH6 1.1, mint a kedvenc Asusom: van rajta 83, 100 kozott +2 freki (90, 95), mig Asuson nincs :-( De ez csak annak okoz gondot, aki eleg szerencsetlen processzort fog ki.

    Abit BH6-tal szembeni ellenerveim: (rev 1.1, mivel ez van a hugomnak...)
    - nem tud szokozre bekapcsolni (eleg idegesito, amikor hozzavagy szokva, aztan ugy kell berugni egy Abitos gepet, hogy induljon...Foleg, ha a haz a foldon van es alul a kapcsolo... :-) Vagy nincs bekotve, mint a munkagepemen :-( )
    Meg egy osregi gagyi Acorp 6BX67 is tud billzetre kapcsolni, pedig az egy nagyon tre lap (ezt vagom ki a munkagepbol :-) )
    - minimalis hardvermonitor funkcioja van, meg fordulatszam szabalyozni sem tud (had szoljon a turbina, hajra...)
    - nagyon elszurtak (majdnem csunyabbat irtam...) az orajel generatorat. Az orajelek felet valami spektrum modulacioval allitja elo (ez nem volt vilagos a leirasabol...), es ezt nem minden proci szereti. Pl. a 103, meg a 112 az ilyen orajel rajta, de a 90, 95 is ilyen.
    Pl. a regi P2-300-asomat sehogy sem akarta megenni a lap, se 3x103-on, se 3x112, sem 4.5x75-on (szorzolock rulz!!! Akkor meg nem volt...) Bezzeg az Asus P2B-ben mindegyik beallitas mukodott...
    - kompatibilitas??? Abitok eleg kenyesek a belejuk dugott kartyakra, legalabbis a BX6 rev 2-es az tipikusan ilyen. Haveromnak az 5. tapegyseggel volt csak hajlando mukodni... (Elfelejtettek specifikalni, hogy ATX 2.0-es tap kell neki, amikor meg 1.1-esek voltak elterjedve...)
    Asus: nem birja a tapegyseg a billzetrol (ehhez kellett a 2.0-as ATX) bootot? Akkor ez a funkcio nem elerheto, de MUKODIK!!!
    - support? Abitnal??? Ugyan...Neha adnak ki bios frissitest... Ugy fel evente...Vagy nem.
    - leiras: mint mar irtam, a BH6 leirasan nagyon el lehet tevedni. Asusoknal az utolso jumper funkciojat is _reszletesen_ leirjak...
    - technologia: anno az Abit azert nem birt kihozni Athlon alaplapot, mert nem tudott gyartani 6 retegu nyomtatott aramkort. Asus ekkor hozta ki a K7M-et... (6 retegu...)
    6 retegu technologia: dragabb eloallitani, viszont az egyes retegekben meno jelek jobban elkulonulnek... -> stabilabb...

    Egyik haverom most dobja ki a BX6 rev 2-eset, mert berakott egy 800-as P3-at, meg +128 ramot, aztan mindig fagy. Ugyanugy 800-on, mint 936-on, de meg 672-on is.
    Ennyit az Abitrol... Kenytelen venni egy CUSL2-C-t...

    intel chipsetes alaplapokra visszaterve: amig intel a p6 architekturat gyartja, addig mindig lesz atalakito, ami belemegy a slot1-es alaplapokba... Szerintem a 0.13-as P3-hoz is lesz atalakito...

    AMD??? Kijott a tb, duron, aztan nem megy bele a slotA-ba, mert mas idozitest hasznal, mint a regi Athlon... Tul sokat valtozik menet kozben az architektura -> kis valtas eseten is hajadra kenheted a meregdragan vett alaplapodat.

    Na, befejezem a regenyirast...
  • diegho™
    #147
    Ha minnél olcsóbbat akarsz és nagy teljesitményt akkor ajánlom a BH6 vagy BX6 + cele2 566-600 -at! Ezt megúszhatod 45-50 ből flop32-vel és abit slotkettel és ott a 900mhz körüli proci. A durom jobb, ha van pénzed Abit vagy Asus lapra ami 50 körül mozog, de ennyiért már bőven összehozod a cele2-es configot!
  • nyunyu
    #143
    Hmm, most nezem az Aspect weblapjat, itt van CUSL2-C 33-ert :-)

    De az oem P3B-F is csak 20e!!!

    Innentol egyertelmu...
  • nyunyu
    #142
    Akkor is idegesit a fop32-esem, ha rajtam van a fejhallgato, es jatszom...
  • nyunyu
    #140
    Szunetmentesem legalabb +1 percig birja az inteles rendszert :-)
  • nyunyu
    #139
    Nem az aramszamlan parazok. Hanem abbol a +30W-bol siman kijon egy-ket vinyo teljesitmenyfelvetele... imho kisebb tap (pl. 230W-os) eleg...

    Masreszt ez a 30W ez ho formajaban tavozik, ugye ez meg nem jo a rendszer stabilitasa szempontjabol. Ezert kell tobbek kozott a nagyobb huto, ami meg hangos. -> idegesito, nem tudnek egy fop38-assal rendelkezo gepen dolgozni...
    Es nem csak ezt okozza az a +30W...
  • nyunyu
    #137
    intel alaplapom meg volt, de azota inkabb az "intel chipsetes"-nel maradtam... Es az Asus markanal. Eredetileg a BH6-ot magamnak akartam, de hamar letettem rola. (Amikor eloszor beleraktam a regi p2-met...es overclockolni akartam...3x112-on...Asus vs Abit 1:0) Elotte P2B-ben volt...

    Nem mindha bajom lett volna az intel Advanced/EV alaplapjanak stabilitasaval, P100-as procival 5 eve, de ott oc aztan NEM volt. (Meg a 100-as procim se ment benne 120-on. Bezzeg haverome egy gigabyte-ban siman 133-on.)
    Amugy is draga az intel alaplap, annyiert Asust kapok...

    Na jo, ez mar szorszalhasogatas volt...
  • nyunyu
    #135
    cele2 kb. feleannyit fogyasz, mint a duron.
    Szoval nem hiszem, hogy 40W-nal tobbet fustolne el a procim 1.95V fesszel... Duron 900-on??? legalabb 70W
  • nyunyu
    #134
    Nekem stabil LAN... hehe...
  • nyunyu
    #133
    Aztan majd iden nyaron veszek majd p3-750, vagy 800-at, aztan hajtom gigaherzen... Majd, ha 30 ezer lesz...
  • nyunyu
    #131
    Nekem meg nem volt kedvem 50+ -t fizetni egy 750-es P3-ra. Egyelore beerem ezzel a cele2-vel, feleannyibol megusztam. Ja, akkor nem is 50 volt a 750-es p3, hanem legalabb 80...
  • nyunyu
    #130
    Hu, de lassan gepelek, ki kene lonom az icq-t, akkor teljes gozzel tudnek ide irni...
  • nyunyu
    #127
    Anee: Nem ertek veled egyet, huzott celeronra BOVEN eleg egy fop32-es. Mig Duronra??? Siman kell a fop38, amit az ember nem hiszem, hogy kibir. (utalom a fop32-es hangjat is, ugyhogy alaplappal leszabalyoztatom, ha 70C-nel kisebb a maghomerseklet... :-) Na ezert (is) preferalom a P3B-F-et :-) )

    Alapvetoen itt mindenki overclock manias, tehat ebbol a szemszogbol kozelitve az ember vagy 600-as, esetleg 633-as celeront vesz. (Anno tavaly juniusban csak az 566-os volt elerheto, amiatt vettem azt. Akkor meg NEM nagyon volt 600-as, plane nem alapbol 1.7V-os)
    Ugye a 100-as FSB nagy valoszinusege miatt... 733-ast biztos nem huzol igy fel...

    Sajnos nem tudom ellenorizni a 733-as cele arat, de ha azt veszem, hogy a 700-as 26e, mig a tb700 32, d700 meg 20, akkor meg mindig olcsobb a cele2+alaplap.
    Plane, ha van mar cele2 fogadasara alkalmas alaplapja az embernek, mert akkor ugye ennek az ara 0 Ft, mig AMD platformra attereskor siman 10-et rafizethetsz az intel alapu lapodra...(uj AMD-s minusz hasznalt inteles...Es az afarol meg nem is beszeltem.) Ezt ne felejtsuk el!!!

    Es itt van a kutya elasva. Ha valakinek regebbi celeronja van, akkor annak nem biztos, hogy megeri atterni.

    A tb800-as arabol meg kijon egy 650 koruli p3.
    Ha azt meghajtja az ember 133-on, akkor 864.5 jon ki, ami mar osszemerheto egy 900-ra huzott tb800-zal. Tudom, hogy tovabb is huzhato a tb, de meg MINDIG NEM KELLETT alaplapot cserelni!!!

    Persze ez az egesz, amirol irtam csak akkor all fenn, ha mar MEGLEVO p2-es lappal rendelkezik, igy az alaplap MEGUSZHATO!!!
  • diegho™
    #126
    3. és máris van egy nagyteljesítményű villanykályhád!
  • diegho™
    #124
    1. em veszek lopott cuccot! az mx-sem az!
    2. 20-ért simán kapsz BH, BX6 alaplapot
    3. 20-ért kapsz 566-os cele2-őt +flop32 + abit slotket
    Szóval 46-bol ott a tuning cucc, ami haveromnál 1,1GH-en fut. Ja és nincs stabilitási probléma!
    Én nem vagyok intel buzi - sőt! De ez van, most az intel éri meg jobban, de pár hónapon belül változik a helyzet!
  • nyunyu
    #123
    Mar irtam egy szep novellat, de a hulye xlr8r linkje szepen behozta az uzenet kuldes helyett a madonion weblapjat. ARGH!!! Szeretem az IE 5.5-ot...

    Elore kijelentem, hogy adott volt egy P2-450-es gep, azt akartam boviteni. (2000 juniusban volt esedekes, amit leirok)

    Mike uzenetere akartam reagalni:
    Hol kapsz 33-ert CUSL2-ot? En ma Miklandnal lattam CUSL2-C-t "csak" 38-ert...33-ert vettem tavaly a P3B-F-et...

    Normalis alaplapot cele2-hoz szerintem mar 20 korul is lehet kapni, nem kell mindjart i815.

    Miben jobb, mint a i440BX?
    1. tud 4X AGP-t: nem erdekel, alig gyorsabb, mint a 2X, par szazalekkal csak
    2. tud UDMA66/100-at: nem hiszem hogy izgat, ugyse tud a vinyom _huzamosabb ideig_ 33Megat atvinni masodpercenkent (wd 20GB)
    3. tud AGP-t felezni: ennek csak 100-as FSB felett van jelentosege, hiszen 133-as FSB-nel 89MHz az AGP clock, amit nem sok kartya bir (Elsa Gladiac rulez...90-en is megy, 100-on mar nem :-( ) Celeront nem hiszem, hogy valaki felhuz 133-ig... Talan a 100-asokat??? de hat a cele2 magja kb. 950-ig birja az orajelet... Leghutessel. Nem mindenki akar vizhutest.

    4. van aszinkron memoriaorajel: 100-as FSB 133-as ramot valahogy kihagytak. Tehat itt is egyenlo.

    5. csak 512 ramot tamogat... Hehe :-) BX 1GB-t...
    (Ez csak vicc volt, en beertem 256-tal, bar lehetne 512 is a gepemben :-) )

    Szoval felesleges 30+ -ot kolteni cele2-hoz alaplapra, egy jobb BX-es boven megfelel. Ha meg tuningolni se akar az ember, akkor az LX-ek meg olcsobbak...

    Mondjuk, ha BH6-om lenne (szerencsere hugomnak boven jo...En speciel utalom, de ezt regebben mar kifejtettem), akkor en is megfontoltam volna a Duronra cseret. (Egyik haverom most vett cele2-600-at egy BH6-ba. Mukodik...900-on)

    De, mivel volt/van egy _atomstabil_ alaplapom (benne egy p2-450), amit elegge megkedveltem az elmult tobb, mint 1 ev soran, es meg van ra 2 ev gari, igy nem lattam ertelmet belemenni egy bizonytalan, "talan mukodik" megoldasba. Raadasul az alaplap miatt sokkal tobbe kerult volna, mint igy. (Akkor meg csak az A7V volt, es rohadt draga volt, semmi olcsobb megoldas)

    Ha meg keveslem a cele566@952-ot, akkor meg mindig vehetek P3-at, es addigra olcso lesz... Tehat meg legalabb 1.5x ekkora teljesitmenyt tudok kipreselni ezzel az alaplappal...
    (Ugye a 900-as cele2 kb. egy 650-es P3-nak felel meg... :-(((( )

    Szoval en igy latom az AMD vs Intel dilemmat.
    Ha teszemazt vadi uj gepet kene epitenem, lehet, hogy Duron takolnek ossze, a teljesitmeny miatt, viszont a cele2 meg mindig olcsobb alaplappal egyutt...

    Kulonben is a regi procim+TNT2 kombinaciora az xl-8r azt irta ki, hogy gef2mx-et javasol bovitesnek, nem procit, ramot... Nem mintha ez olyan sokat szamitana, ugyis gef2gts-t akarok venni :-)
    DE munkara boven felesleges ennel jobb gep, talan meg jatekra is. MINDEN elmegy 640x480-ban, legrosszabb esetben. Meg nem kell jobb gep, imho.

    Bar en is szeretem, ha hasit a gep :-)
  • diegho™
    #118
    Hát igen az AMD egész jó konvektor, de ez télen jól is jön(tapasztalat). Olyan jó, amikor a hideg téli estéken az ember leül a gép elé és abszolút nem is fázik pedig a gép a garázsban van és a hőmérő -10-et mutat! Na ezért ennyire nem dúrva a helyzet, de vannak melegedési gondok. Az intel meg stabil, megbízható, sinte mindennel kompatibilis és nem is drába(cele2). Jelenleg ez a legjobb megoldás, de ki tudja mit hoz a jövő?!
  • Mike
    #117
    A 633-as celi2 most 21e+fa, normalis alaplap pl. CUSL2 az Asustol 33+fa (3 év garival). Ugyhogy a celi sem draga. Az AMD hagyja a procit megsülni, az Intel 120 foknál lekapcsolja. A VIA-s alaplapokkal lehet kompatibilitási probléma pl. nem megy ez, nem megfy az, nem szereti a ramot, nem szereti az MX300-as kártyát. Ha rákesrestek az aproneten pl. akkor tonnaszam arulnak VIA-s alaplapokat, amik csak par honaposak. Eleg furcsa. Sajnos hiaba a a jo es olcso proci (Duron), ha nincs hozza biztonsagos chipset. Bar mondjuk az Intel is benazott rendesen, de ugye ott a i440BX vagy a i815. Ja és végül a mai játékokhoz a Celi2 is tökéletesen elég, szakítani fog minden ezerrel, es nem kell az AMD miatt pecselgetni. Tehat szvsz! az Intel kompatibilatsi, megbizhatosagi szempontbol jobb mint az AMD. persze a helyzet valtozhat...

    Tehat igazabol meg mindig nem tudom mit vegyek, barmit is veszek, a masik tabor szemeben nem leszek normalis :). Meg varok februarig...
    Talan ramot veszek most, mert az csak 15+fa es nem biztos, hogy febrarra nem megy fel mondjuk a duplajara (amilyen a formam :), most hogy veszek, lehet örömködni, mert most majd leesik 10-re :)
  • diegho™
    #116
    Igazad van, de azt hiszem a 100-as FSB-vel működő cele2 elég jól oda fogja tenni magát! Az abit BH6 és BX6 is elég jó alaplap és már 20 alatt lehet venni!
  • WiZARD
    #111
    még jó hogy AMD, ez nem kérdés
  • Coine
    #110
    Whazzzzeeeeeegg!!!!!!???????!!!!!!!