• Láma!
    #23358
    Hamberger Ádám (előénekes):

    "A tárgyalások margójára...
    Sokan kérdezitek, kik is képviselték a szurkolókat illetve az SZSZJN-t a tárgyalások alatt, kik a vezetők, kik döntöttek.
    A Tábort, a Green Monsterst, az SZSZJN-t Én képviseltem minden alkalommal, 3 társam mellett a különböző csoportokból.
    Most az én szemszögemből a hivatalos SZSZJN közlemény mellett írok.
    A tárgyalások alatt végig úgy próbáltam képviselni a Ferencváros Táborát, minden egyes társam, illetve a számomra a FERENCVÁROST jelentő eszmét, hogy mindenki számára megfelelő/elfogadható és magát a Fradizmust életben tartó egyezség szülessen.
    A club közleményét nem kommentálnám, azt részletezi majd az SZSZJN hivatalos közlemény.
    DE!
    Azt elmondhatom, hogy nem homokba dugott fejjel "nem kell a szkenner, Kubatov takarodj" jelszó alatt tárgyaltunk.
    A szkenner "megszületését" előidéző problémák mindegyikére megoldást/garanciát javasoltunk a klubnak.
    Rendet a lelátón! Rasszizmus, antiszemitizmus nélküli(rigmusok,kiírások,drapériák...) lelátó. Verekedés vagy bármiféle rendbontás, pályára rohanás/betörés mellőzése/megelőzése.
    Pirotechnikai eszközök általunk koordinált/irányított illetve korlátozott használata( ne szakadjon meg a játék semmilyen körülmények között, ne kerüljön be semmi a játéktérre).
    Létrehozunk közösen írásba foglalt szabályzatot amit köteles minden szurkoló betartani, ennek megszegése lépcsőzetes rendszerben eltiltást illetve kitiltást von maga után( ez vonatkozik a csoportokon át minden szurkolóra ).
    Emellett UEFA mérkőzésen az UEFA által előírt szabályok TELJES BETARTÁSA(piro tiltása...stb).
    Nagyvonalakban egyelőre ennyit a lelátói tevékenységekben tett javaslatainkról.
    Mi is RENDET akarunk a lelátón, ahogyan az eddigi összes rendezvényükön is bizonyítottuk, nem akarunk következmények nélküli Ferencvárost!
    Akarunk viszont valódi szenvedéllyel, fanatizmussal teli lelátót és FERENCVÁROST!
    Nem kérünk viszont kötelező szkennert!
    Opcionális szkennert kértünk, akár rengeteg kedvezménnyel, ez a klub döntése, ösztönözzön nyugodtan bárkit szkennelésre, aki szeretne nyugodtan szkenneljen.
    Talán a legnagyobb áldozatot akkor hoztuk, mikor felajánlottuk, hogy az opcionális szkenner mellett, bizonyítva, hogy nem névtelenséget kérünk a szurkolói csoportok vezetői beszkennelnek, cserébe a klub megszünteti a kötelező szkennelést a többi szurkolónak.
    A klubnak ez nem volt elég, KÖTELEZŐ SZKENNER MINDENKINEK.
    Amennyiben ezt elfogadom, nem tudtam volna sem tükörbe nézni, sem pedig a szemetekbe a kerítésről.
    Viszont senkit sem fogok ezután sem cserben hagyni, sem szembeköpni, kiállok bárhol barmikor a FERENCVÁROS TÁBORÁÉRT, értetek!
    "Nem hátrálunk, életfogytig harcolunk!"
    Állt a kiíráson a B-Közép előtt, ezt mondom most én is!
    Kitartás mindenkinek, részletek hamarosan az SZSZJN profilon.
    EGY BIZTOS: FOLYTATJUK, AMÍG VISSZA NEM TÉRÜNK A LELÁTÓRA!
    FERENCVÁROS MINDÖRÖKKÉ!"