23418
  • Lópikula
    #23378
    Az évtized NB1 meccse a Vasas drukkereknek. A 3 tiziből max az uccsó volt megadható, de az is véleményes, utána érezhető volt h Kassai kompenzálni akar, de 1 percet nem kihúzni..félelmetes. Ramirezre haragszom, Cukic előtt le a kalappal. Idegileg kikészültem idén már nem nézek meccset.
  • Solt
    #23377
    Elmehetne a kassai a bús picsába... amit az első félidőben művelt az a pofátlanság csúcsa volt! A Ramirez egy ideggyenge fasz, ideje lenne megnevelni.

    Ettől függetlenül elszomorító volt látni ahogy a Vasas a kapunkhoz szögezett minket még egyenlő létszámban is. Iszonyat szervezettek, jobb csapat benyomását keltik sajnos annak ellenére is, hogy "papíron" gyengébb a játékosállományuk.

    Annyi vigasztal, hogy konkrétan az évtized MB1-s meccse volt!
  • Solt
    #23376
    Igen, de nem ennyit... idén 15 meccsen 22(!!) gólt kaptunk, ehhez társul 4 vereség, tavaly 16 forduló alatt 7(!) gólt kaptunk, és csak egyszer kaptunk ki. Szerintem ez mindent elmond...

    Tavaly is működött a Gera - Hajnal páros, csak volt mellettük még egy sokat futó szűrő ember. Idén ilyen nincs... a Gyömbér messze nem képes a Somalia vagy a Nagy Ádám szintjét hozni.
  • Rudee
    #23375
    Tavaly is kaptak gólokat.

    Mint írtam is, a Gera-Hajnal pár nem igazán kell. Szűrni meg tudna Gyömbér is.
    A labdákat még Geráéknak kellene előre osztogatni, de nekik de megy a játék. Főleg egymás mellett.
  • Solt
    #23374
    Ezek szerint hallgatnak rád, mert rengeteg gólt kapunk... :D Teljesen mindegy milyen csapatról van szó, kell az egyensúly egy csapatban! Ne menjünk el a Barca játékáig, nézd csak meg a válogatottat. A Gera (mélységi irányító, szűrő) mellett mindig van legalább egy (Nagy Ádám), de inkább kettő (Nagy + Kleinheisler) olyan játékos aki rengeteget fut, ütközik, próbál labdát szerezni.

    Na most a Paks elleni kezdőből kit tennél ilyen szerepkörben a Gera mellé? A Hajnal totálisan alkalmatlan erre, ergo máris ott vagyunk, hogy hiába van fent 4 kimondottan támadó szellemiségű játékos, labda nélkül nem sokra mennek.

    Ha visszaemlékszel a Doll érkezése után akkor kezdett el alakulni a játékunk, amikor a Somalia bejött a két védő elé (nem hittem volna, hogy alkalmas erre) és a gyorsaságát kihasználva rengeteg labdát szerzett, mert odaért szinte bárhová. Amikor elment, ezt a szerepkört vette át a Nagy Ádám, aki szintén nagyot játszott itt. Most viszont nincs emberünk erre a posztra, és láthatóan szenvedünk is... a Gera ehhez lassú, a Pintér állandóan belső védőt játszik, és ezzel ki is merültek a lehetőségek.

    A legjobb fokmérője annak, hogy nem működik a gépezet az, hogy olyan kvalitású támadók mint a Lovrencsics, Radó, Rju, árnyékuk önmaguknak... egyszerűen területük nincs, értékelhető labdát sem kapnak, stb. A Böde és Djuricin sok elől együtt, egymást elől szívják el a levegőt. Akkor lenne ez jó párosítás, ha azt a 4-4-2-t akarnánk játszani mint amit a Vidi is, de mint azt náluk is látni, ehhez kellenek ütköző játékosok középen! Nem véletlenül került a Juhász a középpályára.

    Amíg nem igazolunk egy igazán jó védekező középpályást, vagy legalább a Pintér nem kerül a középpályára ( az Eb-n is megoldotta ezt) addig ez lesz... betömörülnek ellenünk, levegőt sem kapunk elől, a kontrákból meg a pontrúgásokból meg kapni fogjuk a gólokat.
  • Lópikula
    #23373
    nem pótolnak ezek semmit....elkeserítő ami hétről hétre megy ez a vegetálás..tudjuk idén kinek kell bajnoknak lennie ez a baj
  • Rudee
    #23372
    Egy Fradinak hazai pályán nem a védekezéssel kell törődni. Tavaly is lőtt kettőt a Paksi, csak ott kapott ötöt.
    Radó nagyon gyenge, pedig fontos része lenne a támadásoknak. Ez a Djuricin még már kb Aranycipős lehetne, de hihetetlen helyzeteket hagy ki, amikor épp oda kerül. Hiába vezethetne szinte a góllövőlistát (ha jól rémlik volt 2 lövése is idén, amit aztán öngólnak könyvelték el), óriási luxus amit művel.
    A középpályán még a Gera-Hajnal párból nem feltétlen kellene mindkettőt, ha már van egy állítólag értékes Nagy Dominik a padon. Vagy már 100% hogy télen megy a Varsóba? Ha igen, akkor a szintén fiatal pótlásról kellene gondolkodni.
  • Rudee
    #23371
    Tegnap nem szállt be rosszul Lovrencsics, ha jól emlékszem övé volt az első gólpassz is. Vagy a második, fene tudja.
  • Rudee
    #23370
    Megnéztem a előző 7 meccs kezdőit. A Debreceni és Vidi elleni 4 pontot ugyanaz a 11 szedte össze. A Haladás ellen 4 változtatás már vereséget ért. Jó dolog a rotálás, de mértékkel való alkalmazása talán kevésbé okoz gondot.
  • Lópikula
    #23369
    gyengék vagyunk mint a harmat...a legjobbjainkat bagóért eladjuk utána kukázunk a német meg osztrák 3. ligából, vicc...Lovrencsics is egy hulladék
  • Solt
    #23368
    Most őszintén mit vársz? Fent van 5 olyan játékos a pályán aki vagy posztjából, vagy fizikai felépítéséből adódóan képtelen védekezni, plusz ott van a Gera, aki már lassú ahhoz, hogy a középpályán kergetőzzön. Ráadásul erőltetjük ezt a két csatáros játékot két szélsővel, amihez kéne két olyan belső középpályás aki sokat és jól ütközik, sokat fut, kreatív, stb...

    Az egy dolog, hogy a tudatos erősítések nem nagyon menne, de néha a Doll elképzeléseit abszolút nem értem, és ami nagyobb baj, nem is működnek... de azért erőlteti persze...
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2016.11.05. 17:00:10
  • Rudee
    #23367
    Ez a meccs megint szörnyű. Radó tavaly óta elfelejtett focizni, ezek a Böde által elkészített labdák pedig veszélytelennek. Kb 1x próbált igazán játszani, adott is egy forintos labdát Djuricinnek. Leandro a bal oldalon csak árnyéka Ramíreznek.
    Jobb lett volna erősíteni, de az Fehérváron jött össze. Tavasszal lehet majd küzdeni az ezüstért.
  • Lópikula
    #23366
    továbbra is qrvagyenge
  • Lópikula
    #23365
    valóban kurvagyenge
  • Sippie
    #23364
    Ismételném önmagam
  • Sippie
    #23363
    kurvagyenge, kurvagyenge
  • Rudee
    #23362
    Erre annyit lehet mondani, hogy harcoljon az anyjába. Vagy ha a fogyatékosok megint elkezdenek székeket bontani, akkor rajta számon kérhető bármi is? Mert Ő lenne a hős, aki vállalja a szkenner használatát. Húha, szobrot neki de azonnal.
  • Solt
    #23361
    Lehet én értek félre valamit, de ennek megint az a lényege, hogy de a szkenner. Teljes mértékben tisztában vannak vele, hogy ezt így egyből a vezetés nem fogja megszüntetni. A többi pontra kaptak érdemi választ, sőt a szkenner is opcionális lehet, ha két évig nincs cirkusz, tartják a szavukat, de ez sem elég... Most akkor ki nem hajlandó kompromisszumra?
  • Solt
    #23360
    Táblagépről nem nagyon van ingerenciám ragozni a dolgot, de a felvetés amire reagáltam úgy szólt, hogy az MLSZ büntetések teljes megszűnése, ami egyértemű túlzás. Nem követem nyomon a FEB döntéseit, de úgy látom a klubok többségénél csökkentek a büntetési tételek, lásd a linkelt cikkben, de tegyük fel, csak nálunk csökkent. Nem teljesen normális az, hogy azt a klubot ami mindent tőle telhetőt megtesz a rend érdekében, kevésbé büntetik mint azt, aki kevesebbet tesz? Ettől kézi vezérelt lesz a bajnokság, illetve a Fradi?

    Az Orbán és a Puskás akadémia kérdéskörébe végképpen nem mennék bele, mert egyrészt sajnos a politika tiltott, másrészt normális hangnemben, észérvek mentén ezt a témát úgysem lehet tárgyalni, a felesleges marakodásnak meg semmi értelmét nem látom. Aki esetleg ezt kibúvónak értékeli, azzal normális hangnemben nagyon szívesen kitárgyalom ezt a témát privátban.
  • Láma!
    #23359
    SZSZJN oldali beszámoló a tárgyalásokról, dokumentumokkal
  • Láma!
    #23358
    Hamberger Ádám (előénekes):

    "A tárgyalások margójára...
    Sokan kérdezitek, kik is képviselték a szurkolókat illetve az SZSZJN-t a tárgyalások alatt, kik a vezetők, kik döntöttek.
    A Tábort, a Green Monsterst, az SZSZJN-t Én képviseltem minden alkalommal, 3 társam mellett a különböző csoportokból.
    Most az én szemszögemből a hivatalos SZSZJN közlemény mellett írok.
    A tárgyalások alatt végig úgy próbáltam képviselni a Ferencváros Táborát, minden egyes társam, illetve a számomra a FERENCVÁROST jelentő eszmét, hogy mindenki számára megfelelő/elfogadható és magát a Fradizmust életben tartó egyezség szülessen.
    A club közleményét nem kommentálnám, azt részletezi majd az SZSZJN hivatalos közlemény.
    DE!
    Azt elmondhatom, hogy nem homokba dugott fejjel "nem kell a szkenner, Kubatov takarodj" jelszó alatt tárgyaltunk.
    A szkenner "megszületését" előidéző problémák mindegyikére megoldást/garanciát javasoltunk a klubnak.
    Rendet a lelátón! Rasszizmus, antiszemitizmus nélküli(rigmusok,kiírások,drapériák...) lelátó. Verekedés vagy bármiféle rendbontás, pályára rohanás/betörés mellőzése/megelőzése.
    Pirotechnikai eszközök általunk koordinált/irányított illetve korlátozott használata( ne szakadjon meg a játék semmilyen körülmények között, ne kerüljön be semmi a játéktérre).
    Létrehozunk közösen írásba foglalt szabályzatot amit köteles minden szurkoló betartani, ennek megszegése lépcsőzetes rendszerben eltiltást illetve kitiltást von maga után( ez vonatkozik a csoportokon át minden szurkolóra ).
    Emellett UEFA mérkőzésen az UEFA által előírt szabályok TELJES BETARTÁSA(piro tiltása...stb).
    Nagyvonalakban egyelőre ennyit a lelátói tevékenységekben tett javaslatainkról.
    Mi is RENDET akarunk a lelátón, ahogyan az eddigi összes rendezvényükön is bizonyítottuk, nem akarunk következmények nélküli Ferencvárost!
    Akarunk viszont valódi szenvedéllyel, fanatizmussal teli lelátót és FERENCVÁROST!
    Nem kérünk viszont kötelező szkennert!
    Opcionális szkennert kértünk, akár rengeteg kedvezménnyel, ez a klub döntése, ösztönözzön nyugodtan bárkit szkennelésre, aki szeretne nyugodtan szkenneljen.
    Talán a legnagyobb áldozatot akkor hoztuk, mikor felajánlottuk, hogy az opcionális szkenner mellett, bizonyítva, hogy nem névtelenséget kérünk a szurkolói csoportok vezetői beszkennelnek, cserébe a klub megszünteti a kötelező szkennelést a többi szurkolónak.
    A klubnak ez nem volt elég, KÖTELEZŐ SZKENNER MINDENKINEK.
    Amennyiben ezt elfogadom, nem tudtam volna sem tükörbe nézni, sem pedig a szemetekbe a kerítésről.
    Viszont senkit sem fogok ezután sem cserben hagyni, sem szembeköpni, kiállok bárhol barmikor a FERENCVÁROS TÁBORÁÉRT, értetek!
    "Nem hátrálunk, életfogytig harcolunk!"
    Állt a kiíráson a B-Közép előtt, ezt mondom most én is!
    Kitartás mindenkinek, részletek hamarosan az SZSZJN profilon.
    EGY BIZTOS: FOLYTATJUK, AMÍG VISSZA NEM TÉRÜNK A LELÁTÓRA!
    FERENCVÁROS MINDÖRÖKKÉ!"

  • Láma!
    #23357
    Solt, nézd meg a szkenner előtti büntetési tételeket és utána térjünk vissza arra a témára... A megbotránkoztató rigmusok meg mittomén 3 éve 4-800 ezreket értek. Most ugyanazok a rigmusok szólnak csak már családokkal tele a stadion és így max 100k a bünti... :))))

    Akadémia, Felcsút nem tökmindegy? Orbán faluja, nagyobb stadionnal mint a falu lakossága meg a többi haversógorjóbarát dologgal ami nem idevaló, ahogy a Felcsút sem az NB1-be.
    Kiesőhelyen vannak, de nem rég elindult a nemzeti közszolgálati királyi tv-n a magazinműsoruk. Nekik... meg a Fradinak... a nemzet két legpatinásabb klubjának. Ha ezek után kiesnek, itt fogok tőled elnézést kérni, de ha bent maradnak valami csodahajrá folytán,háát... mondjuk úgy, nem leszek meglepve ;)
  • Solt
    #23356
    Az nem kérdés, hogy a vénaszkenner és az MLSZ büntetések teljes megszűnése között van összefüggés.

    De vajon mi lehet az oka? Az, hogy annyival kulturáltabb lett a meccsek hangulata, hogy még egy 50 000-es tétel sem jön össze? Vagy esetleg az, hogy az MLSZ és az FTC vezetősége között az átfedés hatalmas? (Már megjegyezni is félek az összeesküvés elméletet - miszerint azért volt olyan sok büntetés az MLSZ-től a szkenner előtt, hogy legyen ürügy azt bevezetni. Sok pénzt fizet a klub a gonosz MLSZ-nek!)


    Legalábbis szerinted! Ehhez képest a valóság,

    A FEB az FTC–Diósgyőr mérkőzéssel kapcsolatban a Ferencvárost, mint visszaesőt, szurkolóinak másokat megbotránkoztató magatartásáért (az ellenfél szidalmazása) 100 000 Ft, a Diósgyőrt, mint visszaesőt, szurkolóinak másokat megbotránkoztató magatartásáért (más sportszervezet szidalmazása) szintén 100 000 Ft pénzbüntetés megfizetésére kötelezi. Forrás

    Az alsóház nagyon régóta nem tiszta, az nem újdonság, de: ha szívedre teszed a kezed ki mernéd mondani, hogy az elmúlt 2-3 évben minden felsőházi meccs - beleértve a bajnoki címet és kupát befolyásolókat - tiszta volt itthon? Itt sem csak egy klub érintett.


    A bundázásnak amire célzol, mi köze van a kézi vezérléshez? Azt állítod, hogy az MLSZ, vagy a Fidesz úgy intézi a Kubatov miatt a bajnokságot, hogy azt a Fradi nyerje meg?

    De egyedülálló módon a klubok költségvetései, a játékos fizetések sem nyilvánosak itthon. Csak annyit látunk, hogy melyik évben épp melyik csapat az, amelyik tud igazolni. Sajnos az FTC sem kivétel - nem azért pumpáltak sok pénzt a keretbe, mert olyan jó eredményeket értek el, hanem azért (is) értek el jó eredményeket, mert tavaly és idén már el kellett saját maguk igazolása végett, és ehhez kapásból rengeteg pénzzel indultak.


    Ezt szintúgy nem igazán értem... Klubok költségvetései! A játékosok fizetéséről is akadnak információk, az igaz, hogy nem tényszerűen, de mennyivel lenne jobb neked, ha tudnád, hogy az az összeg amit kapnak, pontosan miből áll össze?

    Pénzt nem azért pumpálnak valahova mert eredmény van, hanem általában azért, hogy legyen eredmény... Eredmény pedig van, méghozzá a magyar mezőnyhöz képest minőségi kerettel, jórészt dominálva a játékot, szép gólokat lőve, ráadásul fiatalok is képben vannak. Komolyan, ennyi idő elteltével mi kéne még?

    Nem lehetetlen, hogy egy hatalmon lévő párt pártigazgatója politikamentesen irányítson egy csapatot, csak nem túl valószínű, mint ahogy nem is sikerül. Amikor pedig több mint a fél NB1 és NB2 ugyanannak a pártnak a kezében fut össze akkor kár is úgy tenni mintha nem házibajnokságot néznénk.


    Nos, van ugye 12 NB1-s, és 16 NB2-s csapat. Te azt írod, hogy több mint a fele ezeknek a Fidesz kezében van. Kérlek sorolj fel legalább 14 olyan csapatot ezek közül, akikre igaz az állításod, és indokold is, hogy miért. Addig is felteszek egy költői kérdést! Ha mondjuk te rendeznél házibajnokságot, a te kezedben futnának össze a szálak, akkor úgy intéznéd, hogy ennyire érdektelen legyen, főleg akkor amikor kimondott cél a nézőszám növelése? A fő csapatod veretlenségi sorozatát a legnagyobb riválisával vetetnéd el? Hagynád, hogy kieső helyen legyen a fővezér csapata?

    Én vevő vagyok akár az összeesküvés elméletekre is, szívesen meghallgatok minden logikus érvet, és el is gondolkozom rajta ha látok benne rációt. Nem vagyok naiv, tudom, hogy a politika gyakorlatilag a pénzcsinálás, a lopás művészete, tehát egy politikusról bármit el tudok képzelni, de amit eddig érveknek felhoztál, az nagyon kevés annak az alátámasztására, hogy kézi vezérelt lenne akár a bajnokság, akár a Fradi.

    A Felcsút 2013 óta elsőosztályú, önerőből természetesen.


    Nem akarod kötekedni, de Felcsút néven nincs csapat az NB1-ben! Gondolom itt a Puskás Akadémia van a célkeresztben, de azért azt a történet margójára feljegyezném, hogy önerőből még a Fradi sem képes eltartani magát!
  • Muki100
    #23355
    Az nem kérdés, hogy a vénaszkenner és az MLSZ büntetések teljes megszűnése között van összefüggés.

    De vajon mi lehet az oka? Az, hogy annyival kulturáltabb lett a meccsek hangulata, hogy még egy 50 000-es tétel sem jön össze? Vagy esetleg az, hogy az MLSZ és az FTC vezetősége között az átfedés hatalmas? (Már megjegyezni is félek az összeesküvés elméletet - miszerint azért volt olyan sok büntetés az MLSZ-től a szkenner előtt, hogy legyen ürügy azt bevezetni. Sok pénzt fizet a klub a gonosz MLSZ-nek!)

    Az alsóház nagyon régóta nem tiszta, az nem újdonság, de: ha szívedre teszed a kezed ki mernéd mondani, hogy az elmúlt 2-3 évben minden felsőházi meccs - beleértve a bajnoki címet és kupát befolyásolókat - tiszta volt itthon? Itt sem csak egy klub érintett.

    De egyedülálló módon a klubok költségvetései, a játékos fizetések sem nyilvánosak itthon. Csak annyit látunk, hogy melyik évben épp melyik csapat az, amelyik tud igazolni. Sajnos az FTC sem kivétel - nem azért pumpáltak sok pénzt a keretbe, mert olyan jó eredményeket értek el, hanem azért (is) értek el jó eredményeket, mert tavaly és idén már el kellett saját maguk igazolása végett, és ehhez kapásból rengeteg pénzzel indultak.

    Nem lehetetlen, hogy egy hatalmon lévő párt pártigazgatója politikamentesen irányítson egy csapatot, csak nem túl valószínű, mint ahogy nem is sikerül. Amikor pedig több mint a fél NB1 és NB2 ugyanannak a pártnak a kezében fut össze akkor kár is úgy tenni mintha nem házibajnokságot néznénk.

    A Felcsút 2013 óta elsőosztályú, önerőből természetesen.
  • Solt
    #23354
    Neked lehet, hogy egyszerűbb, de én választ szeretnék! Mitől kézi vezérelt a Fradi?

    A Felcsút nem NB1-s.
  • Muki100
    #23353
    Lehet róla elmélkedni, de inkább egyszerűbb ha visszakérdezek előbb: a Felcsút NB1-es szerepléséről mi a véleményed?
  • Solt
    #23352
    Szóval komolyan gondolod...

    Azt elárulod, hogy mitől kézi vezérelt?
  • Muki100
    #23351
    Sőt, tudtommal az FTC a magyar klubok közül hagyományosan a lehető legtávolabb állt attól, nagyjából az elmúlt 100 évben, hogy a hatalom kézivezérelt csapata legyen.
    Ilyen tekintetben sajnos jelenleg azonos szinten mozog egy bizonyos Fejér megyei falu csapatával. Valahol talán meg lehet érteni, ha emiatt sem szimpatikus sokaknak Kubatov.
  • banok
    #23350
    Ha van valaki aki nem kedveli a jelenlegi narancsos barancsot ezen a fórumon az én vagyok (aki olvasgatta pár éve az itteni kvázi politika topikokat az tudja miről írok főleg Solt). De tény, hogy Kubatov kezei alatt a Fradi anyagilag biztos alapokra került. Hogy részben állami segítséggel? Igen. De ez most egy ilyen közeg. És tudjátok mit? Inkább ez mint a 10 évvel ezelötti csőd helyzet. Emlékszünk, pont 10 éve volt, hogy Kistelekiék az NBII-be küldtek minket és bizony nem ok nélkül tekintve, hogy milliárdos nagyságrendű tartozásunk volt fűnek-fának.
    A szkenner ellenességet én sem értem. Persze lehet mondani, hogy Kubatov kezébe adni az adataimat nem kicsit aggályos de én nem gondolnám, hogy félni valóm lenne. És bizony be kell látni az FTC (ultrái) nemzetközi szinten nem éppen a jófiúk szinonímái - ez az oka a többi csapattól eltérő szigornak.
    Amúgy meg ezt a szappanoperát a Fradi vezetőség és az ultrák között már nagyon unom.
  • ReszegKoldus
    #23349
    Bevezetnek valamit, amiről tudják, hogy sokaknak nem fog tetszeni, aztán kb. 1 évvel később "nagyvonalúan" visszavonják, hadd lássa a nép, hogy milyen jófejek. Hogy most a csirkéről, vagy valami másról van szó, amit bevezettek országszerte és a napokban döntöttek róla, hogy visszavonják, azt mindenki döntse el saját maga :D

    Az meg, hogy a klubelnök sikeres-e az attól is függ miben mérjük ezt a sikert. Végül is furulyás kevesebb idő alatt 2 bajnokságot és 2 kupát nyert, ha ezt nézzük, akkor ő sikeresebb. Igaz, akkor is volt elégedetlenkedés ("Elég volt!"), de még úgy is kijárt egy rakás ember, akár vasárnap délelőtt is.
  • Solt
    #23348
    Tehát én a hatalom támogatója vagyok, mert nem értem meg, hogy annak akinek nincs rejtegetni valója, az miért nem képes kompromisszumot kötni szkenner ügyben. A politikai tőke miatti szarkeverés összeesküvés elmélet, de a párt házi csapata, a párt házi bajnoksága a párthoz hű szurkolókkal nem az... Mondjuk, ha ennyi esze van a szkenner ellenzőknek, akkor kezdem érteni, hogy miért nem lett egyezség!

    Zárójelben hozzátenném, engem nem érdekel sem a Kubatov, sem az ultrák, sem a családosok, a pártok pedig főleg nem! Engem kizárólag a FERENCVÁROS érdekel, a klub pedig igenis jó úton halad, azt hiszem ennek elég egyértelmű jelei vannak! Szeretném, hogy újra olyan hangulat legyen mint régen, jó lenne ha az ultrák visszatérnének, de jelenleg ennek az akadályát nem a klub elnökében látom, hanem azokban a hangadókban, akiknek vaj van a fején, és nagyon nem akarnak napfényre állni.

    Zárásképpen pedig, a ferencvárosi kemény mag egy részének politikai célokra való felhasználása nem éppen új keltezésű történet... a TV székháznál is feltűntek páran egy laza gyújtogatás erejéig, majd szépen eltűntek amikor már elszabadultak az indulatok.
  • Rudee
    #23347
    A klubot rendbe tették az elmúlt évek alatt. Biztos lopnak ők is, de nem olyan látványosan, mint a Furulyás vagy Berki-ére idején.
    Másnak is lehet igaza, csak ne egy nyomorult szkenner miatt dőljön össze a világ. Már pedig ezeknek az a legfőbb bajuk.
  • karajjj
    #23346
    Teljesen kívülállóként végigolvasva ezt a vergődést, azt kell mondjam, megértem, hogy te a hatalom támogatójaként hülyének nézel másokat és elfogadom, jogod van hozzá. Viszont az nem tiszta, hogy a nézeteidet miért kellene kötelezően követni mindenkinek. Másnak nem lehet igaza? Az összeesküvés elméleted pedig egyenesen szánalmas. Itt speciel szerintem pont nem a párt a baj, hanem maga az elnök személye, nem mint politikus, hanem mint ember a tettei alapján megítélve.
  • Solt
    #23345
    Ezeket egyébként te el is hiszed amiket leírtál?
  • Muki100
    #23344
    Pl. elvárható lenne, hogy ne mossa össze a klubot a mocskos botrányaival.
    De eleve nem érdeke egyik félnek sem, hogy a Párt házi csapata a Párt házi bajnokságában nem a Párthoz hű szurkolókkal lépjen fel. Amíg ez a helyzet addig megmarad a katari stílusú futball, csak mi nem dollárban hanem forintban szórjuk a milliárdokat a saját szórakoztatásunkra, 0 eredményért cserébe.
  • Solt
    #23343
    Ha sikeres a klubelnök mint klubelnök, nem mindegy, hogy politikus, tűzoltó, szende szűz, vagy maga a patás ördög? :) Az, hogy a lelátóra nem kell a politika, szerintem teljesen alap, és mondom ezt annak ellenére, hogy anno én is bőszen gyurcsánytakarodjoztam... :)

    Most láttam FB-n Green-s bejegyzést... a lényege megint csak annyi, hogy de a szkenner... komolyan nem bírom felfogni, hogy annak akinek a Fradi az élete, nincs titkolni valója, sikeres a csapata, mi a szart fáj az a nyomorult szkenner!

    Ha van esze a Kubatovnak, akkor egyezség nélkül is megcsinálja a felsoroltakat, és akkor ki is húzza a méregfogát az egésznek. Akit meg tényleg csak a szkenner tart vissza, az ne is jöjjön.
  • ReszegKoldus
    #23342
    Szerintem ha a politikát a lelátóról el akarják tüntetni, az nem megy, hogy eközben a székházban meg meg kéne tűrni :)
    És pont ezért érdekel másik vélemény, mert ebből a klub által kiadott baromságból eléggé úgy tűnik, hogy mindent a szurkolókra akarnak kenni, az utolsó bekezdés meg különösen "aranyos".
    Amúgy tökéletesen megértem, aki nem akar hinni egy szaros politikusnak, hogy majd 2 év múlva eltörli a szkennert :D

    Azt nem értem miért nem csinálják meg amiket ígérnek, csökkentsék felére a jegyárakat, 2 év múlva töröljék el a szkennert stb aztán aki akar az szkennel és bemegy, azt kész...ehhez minek egyezkedni? Pláne ilyen marhaságokkal, mint a hamarosan egyébként is lejáró kitiltások eltörlése :D
  • Solt
    #23341
    Kicsit szappanopera szaga van már ennek a sztorinak... a szkenner volt a legnagyobb bajuk, adott a lehetőség, hogy töröljék, ehhez csak normálisan (értsd nincs szélsőség ) kell viselkedni 2 évig... Most komolyan azt hiszik, hogy a mostani szponzorokkal, szerződésekkel, büntetési múlttal majd minden úgy lesz mint régen? Egyébként ott van még egy rakás dolog amit kértek, és teljesítik is. Úgy ez nem fog menni, hogy ők diktálnak, és ha nem az van amit akarnak akkor megy a durca... maguk alatt vágják a fát, de ezt már az eleje óta mondom! :)

    Nekem nagyon sok ismerősöm mondta azt, hogy nem a szkenner miatt nem mennek, hanem az egyéb dolgok miatt. ( pl buszoztatás ) Na most, ha ezek után sem lesz egyezség, akkor sokan beadják majd a derekukat... ha van esze a Kubatovnak, a felajánlott dolgokat bevezeti, és ezzel az ügy le is tudva, mert a távol maradók jó része menni fog...

    Szerintem már kilóg a lóláb... ez semmi másnak nem tűnik nekem mint politikának... a Kubatov fejét akarják, erre használják a Fradit, és ez kezd elég ellenszenves lenni.

    Én kifejezetten örülnék neki, ha közel telt ház lenne, pirotechnika, kiváló hangulat, és rend, hogy egy nemzetközi meccs után ne azok kelljen agyalni, vajon eltiltanak-e minket avagy sem. Más világ van mint 10-15 éve, ezt vagy tudomásul vesszük, vagy mehet a szélmalomharc. Amíg a Lazio drukkerek kéztartásával nincs baja "senkinek", nálunk minden szarba belekötnek... ez van sajnos.
  • Rudee
    #23340
    A secunak a körmére kell nézni, de a szurkolóknak is. Aki nem vállalja fel magát, az maradjon otthon.
  • ReszegKoldus
    #23339
    Mi az, hogy ezekre is? Szerintem hiába "ajánlanak" 100 extra dolgot, ha ott van az az 1, ami miatt megy ez az egész szerencsétlenkedés...
    Mondjuk ez a "szkenneljetek és akkor körmére nézünk a secunak" féle mese inkább vicces, mint korrekt :D

    Én azért kíváncsi vagyok a másik (és 3.) fél véleményére is, ennyiből elég ígéretesnek tűnik :)
    "A Ferencvárosi Torna Club vezetése ismét előre megírt közleményt adott ki a szurkolókkal való egyeztetések végkimeneteléről, miközben az érintettek még fel sem álltak a tárgyalóasztaltól."