• mukika
    #2323
    László és Mészöly a meccsről, a kiállításról és a játékvezetőről

    A rangadó után egyik szakvezető sem volt elégedett az eredménnyel, de az edzőknek a játékvezető teljesítményével sem voltak maradéktalanul megelégedve.

    László Csaba (a Ferencváros szakvezetője)

    - Az első 45 perc azt hozta, amit vártunk. Jött az Újpest, de a kapunkra nem jelentettek veszélyt. A fordulás után bátrabban futballoztunk, vezetést szereztünk, Huszti padlóra küldhette volna ellenfelünket, ám óriási ziccert hibázott. Sajnos ezt megbosszulta magát, hiszen Lipcsei - aki nagy butaságot követett el - kiállítása után egyenlítettek a vendégek. A hátralévő játékidőben tíz emberrel is megvoltak a lehetőségeink, nem éltünk azokkal, így egy élvezetes meccsen két pontot elveszítettünk.

    Mészöly Géza (az Újpest edzője):
    - Nem vagyok teljesen elégedett csapatom teljesítményével, elsősorban azért van hiányérzetem, mert emberelőnyös helyzetben nem tettünk meg mindent a sikerért. A Fradi azt tette, amit ebben a helyzetben tehetett, mindent megpróbálva, a játékot széttördelve küzdött azért, hogy pontot szerezzen, és ne legyen helycsere a tabellán. Vasárnap fontos meccs vár ránk a Debrecen ellen, nyerni szeretnénk.

    Újságírói kérdésre a szakvezetők a következőket mondták a játékvezető teljesítményéről.
    - Egyetértek azzal a megállapítással, hogy a bíró nem tudta teljesen kézben tartani az összecsapást, az is nehezen érthető, hogy miért csak 3 percet hosszabbított a játékvezető. Számítottunk rá, hogy a külső körülmények nehezítik majd játékunkat, ám ilyen erős nyomásra nem számítottam. A kispadról, de akár a pálya mellől, a mentőstől is érkezett "segítség" a hazaiaknak, és ez a nyomás egyáltalán nem tett jót a csapatom játékának.

    Én nem mennék bele részletesen a játékvezetői bírálatokba, hiszen mindkét oldal nyilvánvalóan másként látja a dolgokat, ráadásul akkor holnap estig itt elemezhetnénk a történteket, hiszen akkor azon is vitatkoznánk, hogy Farkas belépője nem ért volna-e pirosat - vette át a szót László Csaba. - Ráadásul ekkor biztosan szóba kerülne az őszi meccs is, amikoris Szűcsöt kövekkel dobálták, szintén komoly nyomást gyakorolva ezzel csapatomra. Ami a kispadot illeti: Udvarácz Milán tette miatt minden újpestitől elnézést kért a meccs után, emellett a többiek is elismerték az Újpest pontszerzését.