#23655
igezed van, de azért 1 korrigálást ha megengedsz.
"OSX évente jön"
A Mac OS X (Alias MacOS 10) a MacOS 9 után érkezett 1999-ben. (a felhasználói változat 2001-ben, abban volt benne az Aqua grafikus felület)
Nagy lépés volt a Mac történetében, mert a régi rendszert alapjaiban felváltotta egy unix-alapú hibrid kernel alapú rendszer. a neve azért lett X, mert a vásárolt unix technológia neve NeXt volt. A régi oprendszeres kompatibilitásért egy Rosetta nevű belső emulátor felelős.
Persze vannak belőle különböző release-ek, de ezek koránt sem olyan léptékűek, mint egy verziószámváltás. (olyan, mint windows rendszereken 1-1 service pack. belekerül ez megy az, pl XP sp2-ben tűzfel, megy ilyenek.)
tehát OSX nem jön évente, ahogy WinXP sem jön évente. Az OSX megjelent 2001-ben, és kész. Érdekes módon a WinXP is 2001-ben jött ki... Mac-nél meg még talán nem is gondolkoznak az OSX leváltásán:D